Нов глобален SYMA X8C X8G X8W X8HC X8HW X8HG хеликоптер част от модернизацията на самолета черно шаси X8C статив

Нов глобален SYMA X8C X8G X8W X8HC X8HW X8HG хеликоптер част от модернизацията на самолета черно шаси X8C статив

BGN 8.00
-14 %
BGN 9.28

Брой продукти

Новиот глобален SYMA X8 C X8 G X8 W X8 HC X8 HW X8 HG хеликоптер авиони надградба делови црна опрема за слетување X8 C tripod
Пакетот вклучува : 2 ПАРЧИЊА опрема за слетување 8 PCS опрема за слетување завртка 4 PCS шок подлога


Подробности

Воспользуйся:
Превозни Средства Са И Играчки С Дистанционно Управление
RC Parts & Ркц:
шасито на самолета
търговска марка:
BLLRC
Актуализация На Части / Аксесоари:
Адаптер
За Тип Превозно Средство:
Самолети
Атрибути пълно с:
Монтаж
Технически параметри:
КВ1100
Пластмасов Вид:
PC
Принадлежности За Инструменти:
Събрани клас
Номер На Модела:
X8C X8G X8W X8HC X8HW X8HG
Материал:
Пластмаса

Избор на купувачи

HSP Spare Parts Third Step Axle 08026 за 1/10 RC Model Car 1:10 RC CAR 08026
 • Новинка

HSP Spare Parts Third Step Axle 08026 за 1/10 RC Model Car 1:10 RC CAR 08026

7.28 BGN 7.00

Карактеристики : 100% Сосема НовДел No : 08026Дел Име : Третиот Чекор ОскаСодржи : 1Ве молиме обратете се до вашиот настава за дел број и сликаКоличина : исто како Слика.Се применуваат за : 94188 / 94108,и така натаму.

08024 дисков винт М3*10*8 HSP резервни части за 1/10 модели на R / C Car 08024
 • Новинка

08024 дисков винт М3*10*8 HSP резервни части за 1/10 модели на R / C Car 08024

BGN 5.87

Карактеристики : 100% Сосема НовДел No : 08024Дел Име : Discal Завртка M3*10*8Содржи : 8Ве молиме обратете се до вашиот настава за дел број и сликаКоличина : исто како Слика.Се применуваат за : ЕЛЕКТРИЧЕН ПОГОН VIHICLES(94111 / 94110 pro / 94115 / 94115 pro / 94112 / 94113 про),НИТРО НАПОЈУВА VIHICLES(94108 / 94109 / 94110),и така натаму.

Mxfans 4 x 3 дупки пластмасов ръб на колелото високо сцепление гума гума за автомобил с висока проходимост RC1:8
 • Новинка

Mxfans 4 x 3 дупки пластмасов ръб на колелото високо сцепление гума гума за автомобил с висока проходимост RC1:8

35.12 BGN 26.00

Компанијата има джантите,Пневматици,Воланот Хексадецимален Центар,Dogbone Заеднички,Компактен Радио Послужавник,РК Челик Назабена Опрема,Разл Првенство,Шок кула,Шок Апсорбер,Моторни Вода Јакна,Истражувачки Центар Превозникот,Телото Пост Месеци,Воланот Хексадецимален,Воланот Хексадецимален Завртки,Сјај Plug Igniter,РК Крило Престој,РК Серво Линк,РК Вентилаторот за Ладење,РК C Центар,РК Weel Оска,со Голема Брзина Електричен Мотор Мотор,РК Гуми Носителот и РК Спојки Опрема и др...

BeeRotor Thunderbolt 190 4mm FPV Racing Quadcopter Carbon Fiber Frame w / PDB Board TD190
 • Новинка

BeeRotor Thunderbolt 190 4mm FPV Racing Quadcopter Carbon Fiber Frame w / PDB Board TD190

BGN 116.78

Карактеристики Bee Rotor Thunderbolt 190 е 4mm карбонски влакна FPV racer дизајн на рамка за FPV играч,тоа е се вклучени speical PDB, и 2mm врвот плочи, тоа оптимизација за Bee Rotor F3 Лет Контролер, и да се изградиво тековната сензори, тоа за поддршка 5 V,12 V, ПРЕДВОДЕНА output, исто така, да се изградиво Ѕвончето, тоа е многу лесно да се изгради со BRF3! Thunderbolt 190 може поддршка на планината HD Камера : со runcam...

Распылительный помпа земеделие безпилотни мини бесщеточный водна помпа миниатюрен помпа, мембранен налягане 3. 5л/мин лек за голям поток
 • Новинка

Распылительный помпа земеделие безпилотни мини бесщеточный водна помпа миниатюрен помпа, мембранен налягане 3. 5л/мин лек за голям поток

80.80 BGN 77.00

Спреј пумпа за Земјоделство летало Мини Brushless Пумпа за Вода Минијатурни притисок дијафрагмата пумпа 3 .5 L / Min мала тежина Голем проток Спецификации : Користење на brushless мотор како моќ, мала тежина, ултрамали димензии, голем проток Брзо ослободување конектори бакар, лесна инсталација Големина : 75 * 70 * 46mm (без бакар конектор) Тежина : 248g (без бакар конектор) Оперативен напон : DC12 V Максимален проток : од 3,5 L / MIN Максимум притисок : 0.48 MPA Пакет се вклучени : 1x Пумпа за ВодаПочитувани Клиенти,за вашето задоволство и позитивни повратни информации е многу важна за нас ...

2017 DXF добро качество на iMax B3 imaxRC Pro компактно зарядно устройство B3AC 2S 3S 7.4 V/11.1 V литиева LiPo RC батерия баланс Carregador
 • Новинка

2017 DXF добро качество на iMax B3 imaxRC Pro компактно зарядно устройство B3AC 2S 3S 7.4 V/11.1 V литиева LiPo RC батерия баланс Carregador

11.68 BGN 11.00

2017 DXF Добар Квалитет i Max Б3 imax RC Про Компактен Полнач B3 AC 2 S 3 S 7.4 V / 11.1 V Литиум Li Po РК Батеријата Рамнотежа CarregadorЗА DXFDXF е една батерија бренд на Шенжен SKT Technology Co., Ltd Компанија основана во 2016 година, е една од водечките производителот на РК Li Po Батеријата врз основа на Шенжен Кина...

6starhobby 700ml прозрачен резервоар за гориво с висококачествено масло bmw за бензинови самолети на 50-70CC
 • Новинка

6starhobby 700ml прозрачен резервоар за гориво с висококачествено масло bmw за бензинови самолети на 50-70CC

BGN 18.13

Карактеристики : Резервоарот за гориво е роден со добра печат, висок интензитет и тежина, не треба да се грижите за забрзано и масло истекување под тресат и несреќа ситуација.Спецификации : Воздухот влезот / Гориво влезот : метал материјал, 4.5 ммГориво Штекер : метал материјал, 5mmРезервоар за гориво Капа : метални материјалиДимензија : 194 * 70 * 70mm (главна големина)Нето Тежина : 105gПогоден за 5070cc гас авиони.

Високата твърдост на метала фланцевая съединителя вала твърда фланцевая прикачване ръководство вал на двигателя на ос, носещи профили DIY модел аксесоар
 • Новинка

Високата твърдост на метала фланцевая съединителя вала твърда фланцевая прикачване ръководство вал на двигателя на ос, носещи профили DIY модел аксесоар

BGN 4.78

3 / 4 / 5 / 612mm Метал Имајќи Седиште Цврсти Страната Спојка Моторни Водич Вратило Спојка Опис : дијаметар 3мм, 4mm, 5mm, 6mm четири големини се : цилиндрични дијаметар 10мм, цилиндрични висина од 10мм, вкупната висина на 12mm, на база на работ на дупка проред 16 MM фиксна дупка завртката е М3...

Многоосевой алуминиева сплав скоба за тръби батерия подвесная плоча 12 мм скоба за тръба 2 бр. / 1 лот
 • Новинка

Многоосевой алуминиева сплав скоба за тръби батерия подвесная плоча 12 мм скоба за тръба 2 бр. / 1 лот

14.72 BGN 14.00

Име на производ : Батеријата виси плоча 12mm цевка менгеме Материјал : алуминиум Површински третман : AnodizingПакување : 2 парчиња / торбаПочитувани Клиенти,за вашето задоволство и позитивни повратни информации е многу важна за нас ...

APM 2.8 Flight Controller GPS сгъваема антена, 3DR Radio Telemetry Kit за направи си САМ Drone Helicopter F15441-B
 • Новинка

APM 2.8 Flight Controller GPS сгъваема антена, 3DR Radio Telemetry Kit за направи си САМ Drone Helicopter F15441-B

BGN 106.32

APM 2.8 Лет Контролер со Компас,6 M GPS,Енергија Дистрибуција Одбор, GPS Виткање Антена,3 DR Радио Telemetry Комплет за DIYAPM2.8 Ardu Pilot Контрола на Летање со Компас,6 M GPS,Енергија Дистрибуција Одбор, GPS Виткање Антена,3 DR Радио Telemetry Комплет за DIY FPV РК Летало MulticopterПакување, вклучувајќи : 1 XAPM2.8 APM 2.8 Multicopter Лет Контролер 2.5 2.6 Надгради Вграден Компас1x6 M GPS со Компас L5883 25cm Кабел5x10cm Серво Продолжување Доведе Wire Кабел МАШКИ ДА МАШКИ КК МК MWC контрола на летање Одбор За РК Quadcopter1x Мултифункционален Енергија Дистрибуција Одбор 5.3 V БЕК за 46 S Батеријата1x DJI GPS Виткање Антена Планината Носителот1x TTL 3 DRobotics 3 DR Радио Telemetry Полнење USB 915 Mhz за APM APM2

2 чифта DAL 5045 5x4. 5-инчов PC Фибростъкло многоцветен витлото CW / CCW за Qav250 серия рамка черен
 • Новинка

2 чифта DAL 5045 5x4. 5-инчов PC Фибростъкло многоцветен витлото CW / CCW за Qav250 серия рамка черен

BGN 7.33

2 Пара DAL 5045 5x4.5 Инчен PC Fiberglass Multicolor Пропелер Г.С. / CCW За QAV250 Серија Рамка црнаКарактеристики2 Пара DAL 5045 5x4.5 Инчен PC Fiberglass Multicolor Пропелер Г.С. / CCW За QAV250 Серија Рамка црнаДетали За ПроизводотГолемина : 5*4.5 inch Боја : Црна Материјал : PC+ Стаклени влакнаТежина : Околу 9g / парМонтажа Дупка : 5 MMОбјектот Пакување2 X Г.С...

F15441-A APM 2.8 Flight Controller with Compass, 6M GPS,Power Board, GPS сгъваема антена за DIY FPV RC Drone
 • Новинка

F15441-A APM 2.8 Flight Controller with Compass, 6M GPS,Power Board, GPS сгъваема антена за DIY FPV RC Drone

BGN 81.12

APM 2.8 Ardu Pilot Контрола на Летање со Компас,6 M GPS,Енергија Дистрибуција Одбор, GPS Виткање Антена за DIY FPV РК ЛеталоAPM2.8 Ardu Pilot Контрола на Летање со Компас,6 M GPS,Енергија Дистрибуција Одбор, GPS Виткање Антена за DIY FPV РК Летало MulticopterПакување, вклучувајќи : 1 XAPM2.8 APM 2.8 Multicopter Лет Контролер 2.5 2.6 Надгради Вграден Компас1x6 M GPS со Компас L5883 25cm Кабел5x10cm Серво Продолжување Доведе Wire Кабел МАШКИ ДА МАШКИ КК МК MWC контрола на летање Одбор За РК Quadcopter1x Мултифункционален Енергија Дистрибуција Одбор 5.3 V БЕК за 46 S Батеријата1x DJI GPS Виткање Антена Планината Носителот

1pcs ZOP Power 11.1 V 1500mah 30C Lipo Батерия EC3 Plug за RC модели Drone хеликоптери самолети, автомобили лодка Batteria
 • Новинка

1pcs ZOP Power 11.1 V 1500mah 30C Lipo Батерия EC3 Plug за RC модели Drone хеликоптери самолети, автомобили лодка Batteria

19.18 BGN 18.00

ZOP Моќ 11.1 V 1500mah 30 C Lipo Батеријата EC3 Приклучок За РК Летало Модели Хеликоптери, Авиони Автомобили Брод BatteriaОпис : Батеријата параметар : 11.1 V 1500mah 30 CКапацитет : 1500mahГолемина : 23*36*70 MMПриклучокот Стил : Plug EC3Пакетот Вклучува : 1 x 11.1 V 1500mah 30 C Lipo Батеријата EC3 ПриклучокПревозот : Објектот на локација во Кина, стандардно превозот услуга е превозот од Кина, Воздухот се регистриратеEMail или Хонгконг се регистрирате воздух mailВе молиме бидете советувани дека International shipping обично трае подолго отколку за домашните, како што 's врз основа на превозот обезбедувач на услуги и обичаи.Сите предмети ќе биде предаден во рок од 13 дена по приемот на плаќање (освен сабота ).Азиски земји, 515daysВелика БРИТАНИЈА, Ирска 1020daysСАД,Канада,Австралија 820daysШпанија, Грција, Германија&западноевропските 1021daysФранција, Италија и други земји 1528daysАко пакетот тежина е повеќе од 2kg или пакет големина е поголема од 90СМ, ние ќе ги искористиме EMS и сл или Брод со две парцели од Кина пост воздух mail.Настава : тежината и големината ние означени во пакет детали не е вистинската тежина и големина на стоката, ако ви треба да ја знаат реалната тежина и големина, вие само треба да контактирате со нас.Плаќање : 1...

Gartt GT125MG Digital Coreless Swashplate Серво за хеликоптер RC 450
 • Новинка

Gartt GT125MG Digital Coreless Swashplate Серво за хеликоптер RC 450

35.04 BGN 31.00

Точка Го Одредува,Оперативен Напон : 4.58.5 VГолемина на : 22.90*12*27.30 ммТежина : 24gВртежен момент : 3.70 кг.cm во 7.4 V 3.10 кг.cm во 6.0 V 2.50 кг.cm во 4.8 VБрзина : 0.05 дик / 60 на 7.4 V 0.06 дик / 60 во 6.0 V 0.07 дик / 60 во 4.8 V