Кристали и бродерии Диамант живопис на ангел Диамант живопис кръст бод ангел мозайка картини Диаманд живопис, ръкоделие

Кристали и бродерии Диамант живопис на ангел Диамант живопис кръст бод ангел мозайка картини Диаманд живопис, ръкоделие

BGN 7.98

Брой продукти

Rhinestones везови дијамант сликарство ангел дијамант сликарство крстот бод ангел мозаикот на слики diamand сликарство везана Напомена : Ова е DIY дијамант сликарство,не заврши слика,што треба да заврши со себе.Сите големини се мерат со рака,па ве молиме да се овозможи 1-2cm разлика.
Име на производ : DIY Дијамант Сликарство Diamond Материјал : Смола Дијамант За Дијамант : Коцка Круг Дијамант Ударна Точка : Делумно дијамант сликарство, не целосна слика Canva Вкупната Големина : 30cm*28cm На Големина на Слика : 24cm*22cm Тежина : Околу 70 g/ пакет За рамка : Без Рамка,По завршена,ќе треба да се купи рамка со себе Пакет вклучуваат : дијаманти, печатен текстил, алатки Платно Пакет : Навивам , Избегне Набори Употреба : почетна/Хотел/Канцеларија Декорација, Уникатен Подарок DIY Дијамант Сликарство Комплет 1.Доволно смола дијаманти. 2.Извезена крпа со лепак. 3.Користи пенкало, пластичен послужавник,гипс DIY Дијамант сликарство производството чекори 1. Отвори кутијата и да ја провери дијамант подготви специјални алатки. 2. Приказ на смола дијамант боја, средена, со цел на кодирање. 3. Откривањето на лента цртање погоре, ќе видите голем број на симболи за да одговара на бојата на кодирање. 4. Според соодветните боја кодирани менгеме соодветните смола инкрустирани дијаманти. 5. Предлага дека еден вид на смола дијамант еден сет заврши побрзо. 6. Со цел да се создаде совршен дијамант сликарство, цртежи се стави заедно во едно место секој ред симболи не треба да остане заглавен дијаманти. 7. За да исечете некоја добра фигура на цртежи се одржи сортирана низа монтиран на авионот на материјалот погоре. 8. Splices треба рамен против уредни, немаат пукнатини. 9. по добра борба, остатокот на јазот на лепак соодветните симболи на дијаманти. 10. За да се заврши на добро дијамант цртање, го стави во вашиот избор на соодветна рамка (ресторан не обезбедуваат рамка). За Платно : Сите на платно се дизајнирани од страна на нашите вработени професионални дизајнери, дизајни употреба на стандардите за индустријата, богати бои, се чувствуваат силна. За печатење на сите ues Epson машина прецизност печатење,сликата ќе биде повеќе Јасно од Epson машина за печатење надвор, квалитетот ќе биде повеќе деликатна. За Лепак : Ние користите посветен на животната средина со висока вискозност лепак, лепак технологија во моментов е на повеќето мејнстрим на процесот, додека точниот операција на воена вежба, тоа е супер леплива, дупчење со лепак фиксни, на подолг вежба на повеќе безбеден. За Дијамант : повеќето мејнстрим дијамант на пазарот во моментов : кристал круг дијамант и коцка круг дијамант,ние ги користиме на последната коцка круг дијамант. За Бројот На Дијаманти : Во моментов,нашата продавница употреба на вештачки и машината да се доделат, бројот на дијаманти, без разлика дали е вештачко или машина се користи специјален калап да се додели, според различни стилови на сликарството, секоја боја на износот на дијамантите, ќе бидат доделени повеќе со 15% до 30% , Во теорија, нема да биде помалку дијамант ситуација, но во случај, ако има помалку дијамант ситуација, ве молиме, не грижете се за тоа, можете да контактирате со нас, тогаш ние ќе reissue да што побрзо.


Подробности

Размер:
30cm multiply 28cm
Стил:
Модерен
Вид На Модела:
Портрет
Брой цветове:
1-30
Форма На Диаманта:
Кръг
търговска марка:
НАЙ ЮЕ
Материал:
Смола
Област Оклейки:
Частично
Начин На Опаковане На Платното:
Сгънати В Една Тръба
Воспользуйся:
Модел
Рамка:
No
Форма:
Единична стая
Външната Опаковка:
хартиена торбичка

Избор на купувачи

Квадратен пълен Диамант бродерия стандартен автомобил 5D Диамант живопис кръстат бод мозайка модел пълен с квадратен кристал начало декор
 • Новинка

Квадратен пълен Диамант бродерия стандартен автомобил 5D Диамант живопис кръстат бод мозайка модел пълен с квадратен кристал начало декор

12.67 BGN 8.00

добредојдовте наbaifengchaoyang продавницаBAI ФЕНГ ЧАО ЈАНГ е одличен бренд кој се залага за брилијантен и висок квалитет на производот, имаме сопствена фабрика со животната средина целосно смола Дијамант,увоз висока прецизност Печатач ,моќен дизајн тим и попродажба на тимот, Овој бренд на производи што се продаваат во повеќе од 60 земји и регионот,повеќето од клиентите, како тоа толку многу.Нашата фабрика се фокусираше на дијамант paiting крстот sticth за 9 години , и добро корисничко искуство е нашата компанија извршување .хуманизирано дизајн , така што Уметност orginates од животот, но, поголеми од животот...

пълен квадратен Диамант мозайка котка семейство 3D САМ Диамант бродерия коте пълен кръг Диамант живопис кръстат бод играчки аксесоари за дома
 • Новинка

пълен квадратен Диамант мозайка котка семейство 3D САМ Диамант бродерия коте пълен кръг Диамант живопис кръстат бод играчки аксесоари за дома

11.12 BGN 7.00

Продавница Име : ЈИ Вежба рачно изработени Продавница Porduct : Нова генерација DIY дијамант сликарствоБренд Име : Примена : Home / Хотел / Ofice Декорација & Подарок.Дијамант Тип : 100% Круг & Плоштадот Дијамант.Дијамант Сликарство Големина : Сите големина во нашата продавница обично значи Големина на Слика.Предметите Вклучуваат : Комплетна Вежба,Платно,Фах,Точка Дијамант Вежба Пенкало,Лепак,А4,Кутија / Хартија Пакет.Топло Совети : 1...

направи си сам Диамант живопис 3D бродерия Диамант бродерия кръгъл Диамант лилаво цвете платно картина на Диамантена hcr
 • Новинка

направи си сам Диамант живопис 3D бродерия Диамант бродерия кръгъл Диамант лилаво цвете платно картина на Диамантена hcr

12.69 BGN 8.00

Почитувани, прочитајте го казната на жолта позадина и црвен фонт Ова е многу важно!Бренд Име : ЈИ СВЕТЛА(Кликнете тука за да ја посетите YI СВЕТЛА Фабрика Продавница)Примена : Home / Хотел / Ofice Декорација & Подарок...

5D Сам Diamond Живопис Cross Stitch кристали ръчно изработени Диамантена бродерия Харли Куин Joker, диамантена мозайка Home decorJS1034
 • Новинка

5D Сам Diamond Живопис Cross Stitch кристали ръчно изработени Диамантена бродерия Харли Куин Joker, диамантена мозайка Home decorJS1034

13.76 BGN 10.00

Нашата Идеја : Ние сме професионални домаќинство продавницата на Aliexpress за Неколку години Ние ви препорачуваме можете да додадете "Омилен магазин" и "Wish list" што е повеќе погоден за вашата следна посета.Примена : Home / хотел / канцеларија декорација & подарокДијамант тип : 3 D Полн Плоштад ДијамантЗа дијамант количина : Со 20% поголема количина на дијамант, апсолутна доволноДијаметарот на дијаманти : 2,5 mmКликни за да го добиете она што ви се допаѓа : r / / / / Answer : ___________________________ Note : Ние сите дијамант сликарство колекции не вклучуваат надвор рамка bordeИме на производ : 5 D Diy Дијамант Сликарство Крстот Бод Rhinestones рачно изработени Дијамант Везови Харли Quinn Џокер,Дијамант Мозаик Дома decor JS1034Дефиниција слика : База : Увезената Нафта Платно со јасни симболи.Производството чекори : 01...

Питър РЕН САМ Диамант живопис кръстат бод Диамант бродерия 5d квадрат и кръг Диамант мозайка пълна картина на Северен Sealion
 • Новинка

Питър РЕН САМ Диамант живопис кръстат бод Диамант бродерия 5d квадрат и кръг Диамант мозайка пълна картина на Северен Sealion

14.13 BGN 8.00

Добредојдовте на Петар рен Официјалната ПродавницаПетар рен DIY Дијамант сликарство крстот бод комплет Дијамант везови 5d Плоштадот & Круг дијамант мозаик Целосна слика Северна SealionПроизводот Се ПокажеСе препорачува причинаЗа ДијамантиСе препорачува причина : 1.100% сосема нов2.Ефтин (извор фабрика)3.Реална слика (задоволат побарувачката)4.Разни модели (заокружување)5.Време на испорака (57 дена)Производството ЧекориГолемини на располагање : ве Молиме изберете Материјал : Памук и Круг дијамант употреба : diy дијамант слика ; дијамант везови слика; Ставки вклучени : 1...

15шт начало на местната шевна машина прижимная лапка комплект Cy-015 Шевни машини, инструменти, аксесоари, крака, инструменти, дрехи за Плетене на една кука
 • Новинка

15шт начало на местната шевна машина прижимная лапка комплект Cy-015 Шевни машини, инструменти, аксесоари, крака, инструменти, дрехи за Плетене на една кука

67.20 BGN 34.00

Опис : Сосема нов и висок квалитетОва е домаќинство машина за шиење делови.Многу популарна и различни presser стапки за повеќето од домаќинствата мултифункционални машини за шиење со ниска месо тело,како Пејач, Бебе Заклучување, за Брат, Janome, итн.Спецификација : Кутија Големина : 18cm x 13cm x 3cmМатеријал : МеталБоја : SliverQuanlity : 15 КомпјутериНа листата како што е подолу : 1...

3D САМ Диамант живопис кръстат бод горска мечка за улов на риба Crystal ръкоделие Диамант бродерия пълен Диамант декоративни
 • Новинка

3D САМ Диамант живопис кръстат бод горска мечка за улов на риба Crystal ръкоделие Диамант бродерия пълен Диамант декоративни

11.20 BGN 7.00

Мали платно е само погоден за почетници и за деца! Поголем платно, повеќе совршен деталите!Кликнете на за да внесете предмет за производотartoonОвошје Слика ЦветВе молиме Имајте во предвид : Дијамант Сликарство големина е големината на сликата не големина на екранот (имаат 12 cm грешка).Мозаикот сликарство не HD слика...

5D Диамантена бродерия DIY пълен квадрат, диамантена живопис кръст Бод зеленчуци кристали ръкоделие домати и пипер икона
 • Новинка

5D Диамантена бродерия DIY пълен квадрат, диамантена живопис кръст Бод зеленчуци кристали ръкоделие домати и пипер икона

123.02 BGN 69.00

големина ; A 20 X40 X2 20 X50 X2големина ; Б 30 X60 X2 30 X75 X2големина ; C 40 X80 X2 40 X100 X2големината ; Г 50 X100 X2 50 X125 X2Внимание : Нашата Дијамант Слика Не Е Завршена,Ќе Треба Да Го Завршите Сами...

WRMHOM Mini 30x30mm Square Embroidery Хоп САМ Tiny Embroidery Хоп Frame Kit-1.2x1. 2 embroidery Хоп миниатюрна бродерия
 • Новинка

WRMHOM Mini 30x30mm Square Embroidery Хоп САМ Tiny Embroidery Хоп Frame Kit-1.2x1. 2 embroidery Хоп миниатюрна бродерия

11.39 BGN 7.00

WRMHOM Мини 30x30mm Плоштадот Везови Обрачот DIY Ситен Вез Обрачот Рамка за Полнење 1.2"x1.2"вез Обрачот Минијатурни ВезовиОваа везови обрачот Кол големина е : 30*30мм Плоштадот везови рамкаДетали Ситен Вез Овална Обрачот Рамка За Полнење Во Боја : Природна Дрво Мерења : Прибл...

5d Сам ръкоделие кръст Бод секси момиче квадратен Диамант живопис бормашина момиче и жена на Пълен модел декор картини ST63
 • Новинка

5d Сам ръкоделие кръст Бод секси момиче квадратен Диамант живопис бормашина момиче и жена на Пълен модел декор картини ST63

8.00 BGN 7.00

5d Diy Везана Везови Крстот Секси Девојка Плоштадот Дијамант Сликарство Вежба Птица и Црвена Крпа Жена Целосната Шема Оркестарот СликиОпис на производот Porduct име : Полн плоштад дијамант Сликарство Функција : тоа е целосна дијамант вез Материјал : Нова генерација на Плоштадот Смола Дијамант со 447 DMC Бои Пакување : Навива пакување за сите големини;) Повеќенаменски : Може да се користи во Спалната соба, Dinning Соба, Бања, Бања, Кујна, Студија, Дом, Канцеларија, Хотел, Ресторан и Бар Процес : Нова технологија, Забава за декорација се користи, подароци, направете го тоа со една те сакам : ) Техника : Дијамант Везови Шаблон Тип : Diy Дијамант Сликарство Стил : Дома Декор Завршување : Недовршени,ќе Треба рачно изработени Материјал на Дијамант : кристал Детали : Делумно дијамант со слика колекции внатрешни детали : Смола честички, Основната ткаенина, Цртежи, Форцепс, Плоча Сите големина може да се прилагоди ...

Пълен квадратен Диамант 5D САМ Диамант живопис водопад Фенглин кръст Бод планински кристал, мозайка, живопис декор
 • Новинка

Пълен квадратен Диамант 5D САМ Диамант живопис водопад Фенглин кръст Бод планински кристал, мозайка, живопис декор

5.76 BGN 5.00

Porduct име : Нова генерација DIY дијамант paiting Рубикова Коцка дијамант Сликарство Функција : Плоштадот дијамант ; Дијамант покривање на платно заврши , тоа е полна дијамант вез Материјал : Нова генерација Круг Смола Дијамант со 447 DMC Бои Пакување : Боја Кутија / Торба Повеќенаменски : Може да се користи во Спалната соба, Dinning Соба, Бања, Бања, Кујна, Студија, Дом, Канцеларија, Хотел, Ресторан и Бар Процес : Нова технологија , со Различни плоштадот дијаманти и други дијамант ...

50шт преносими пътни шевни комплекти кутия за конци игли като ножици, напръстник, домашни инструменти
 • Новинка

50шт преносими пътни шевни комплекти кутия за конци игли като ножици, напръстник, домашни инструменти

BGN 104.00

Карактеристики : 100% сосема нов и висок квалитетРазлични везана алатки во кутија за чувањеКомпактен дизајн, лесно да се носатОсобено погоден за домашни и патување употреба.Спецификации : Материјал : ABS пластикаКутија Боја : РозеваКутија Големина : 7*6.5*2cmНето тежина : 40gПакетот Вклучува : 1 * Игла Конци за Шиење Колекции со кутија

3 размера ABS пластмаса кука за Плетене игли за плетене на една кука пуловер ауспуси тъкачни инструменти Крива обрат извита игла занаят САМ инструмент
 • Новинка

3 размера ABS пластмаса кука за Плетене игли за плетене на една кука пуловер ауспуси тъкачни инструменти Крива обрат извита игла занаят САМ инструмент

BGN 1.38

3 Големина ABS Пластика Капчиња Кука Игли за Плетење Џемпер Пригушувач Ткаење алатки Криво Пресврт Криви игла Занает DIY Алатка Карактеристики : Сосема нов и висок квалитет...

Yokoyama ю шевни машини, резервни части в една светкавица крак налягане домакински мултифункционална електрическа шевна машина аксесоари
 • Новинка

Yokoyama ю шевни машини, резервни части в една светкавица крак налягане домакински мултифункционална електрическа шевна машина аксесоари

2.99 BGN 2.00

YOKOYAMA Машина за Шиење Делови единствено еднострана Патент Притисок Нога Домаќинство МултиФункционална Електрична Машина за Шиење ДодатоциИме : Патент Притисок НогаБоја : СребренаОбјектот Материјал : Цинк Легура, Нерѓосувачки Челик, SPCC, КОМПЈУТЕР, А3Употреба : Машина За Шиење АлаткаТип : Мал Единствено Еднострана Патент Нога, Големи Единствено Еднострана Патент НогаОпис : за обичните патент за шиење, но исто така и за жица намали за шиењеМали Единствено Еднострана Патент Притисок НогаГолем Единствено Еднострана Патент Притисок Нога

ШЕВНА МАШИНА SINGER ИГОЛЬЧАТАЯ ПЛОЧА Q60D103004 ОТЛИЧНО КАЧЕСТВО, SPECAILLY ЗА 4423,4432,5511, ЧАСТ 416472401
 • Новинка

ШЕВНА МАШИНА SINGER ИГОЛЬЧАТАЯ ПЛОЧА Q60D103004 ОТЛИЧНО КАЧЕСТВО, SPECAILLY ЗА 4423,4432,5511, ЧАСТ 416472401

BGN 10.40

Загарантирана да ги собере Пејач Машина за Шиење Модели : 3321, 3323, 44 S, 4411 Тешки, Тешки 4423Должност, 4452, 5511 Училишните, 5523, 5532 Тешки, 5554Друг Дел Броеви : 416786701 Игла Грлото Плоча #416472401 Игла Грлото Плоча Q60 D За Пејач 4423 4432 Нов, НеОЕМ Замена на Висок Квалитет на Игла Грлото Плоча #416472401 За Пејач 5511За Плаќање 1.Ние не сме одговорни за било обичај должност увоз даночни обвинет од страна на купувачите земји...

Пълна Диамантена Живопис Кръст Бод Лавандула Лилаво Диаманти Бродерия Магията На Радиуса На Кръг С Пробиване На Цветя Ремесленная Живопис
 • Новинка

Пълна Диамантена Живопис Кръст Бод Лавандула Лилаво Диаманти Бродерия Магията На Радиуса На Кръг С Пробиване На Цветя Ремесленная Живопис

24.16 BGN 13.00

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА НАШАТА ПРОДАВНИЦА~~~~Вашата поддршка е секогаш нашата мотивацијаПочитувани ,се обрне внимание! ние се продава дијамантсликите се полуготовиот производ доза не вклучуваат рамка.Платно големина : 36* 36 смНа големина на слика : 30 * 30 смТоа е дијамант вез, ( Full Дијамант) Сите треба да ги пополните дијаманти.За Вежба : 100% Полн Плоштад ДијамантСите димензии се мери со рака ,па ве молиме да се овозможи 13 см разликуваатСмола круг дијамантДијамант големина : 2.8 mmОва е заеднички, цената е цената на една сликаDIY Дијамант сликарство комплет1...

Пълен Диамант бродерия Вълк 5D Сам Диамант живопис момиче модел бормашина мъниста 3D кръстат бод квадратен Crystal комплект стенни живопис
 • Новинка

Пълен Диамант бродерия Вълк 5D Сам Диамант живопис момиче модел бормашина мъниста 3D кръстат бод квадратен Crystal комплект стенни живопис

28.80 BGN 19.00

Име на производ : Генерација плоштадот смола DIY дијамант paiting Функција : плоштадот дијамант ; Дијамант покривање на платно заврши , тоа е полна дијамант вез Материјал : Нова генерација на плоштадот Смола Дијамант со 477 DMC Бои Пакување : Боја Кутија / Торба Повеќенаменски : Може да се користи во Спалната соба, Dinning Соба, Бања, Бања, Кујна, Студија, Дом, Канцеларија, Хотел, Ресторан Производител : СМ дијамант сликарство фабрика Почитуван Кориснику , На слика целата слика од плоштадот дијаманти ...

5D Сам Диамант живопис кръстат бод ръчно рисувани гущер пълен кръг Диамант бродерия ръкоделие планински кристал, мозайка занаяти
 • Новинка

5D Сам Диамант живопис кръстат бод ръчно рисувани гущер пълен кръг Диамант бродерия ръкоделие планински кристал, мозайка занаяти

14.80 BGN 9.00

Answer : ___________________________ Note : Ние обезбеди бесплатен превозот само со кина пост воздух mail, не ЕМС превозот времето е 1560 дена...