Оригинален MEAN WELL ELG-100-C350A текущата регулируема led драйвер 175~350mA 143~286V 100W ПФК водоустойчив захранване ELG-100-C

Оригинален MEAN WELL ELG-100-C350A текущата регулируема led драйвер 175~350mA 143~286V 100W ПФК водоустойчив захранване ELG-100-C

BGN 45.00
-15 %
BGN 52.80

Брой продукти

Оригиналниот ЗНАЧИ И ELG-100-C350 A тековната прилагодливи LED драјвер 175 ~ 350m A 143~286 V 100 W ПРЕСТАПНА водоотпорен напојување ELG-100-В
Примена
Дизајнот на ELG семејството, обезбедување на разни модели со различни затемнување функција options (на пр. 3 во 1 затемнување функција, паметни тајмер затемнување функција, DALI функција, итн.) кои се совршено погодна да се применуваат на luminaire апликации како што се LED улично осветлување, ПРЕДВОДЕНА харбор осветлување, ПРЕДВОДЕНА bay осветлување, ПРЕДВОДЕНА од поплави светлина, и така натаму.
Нашата Компанија
Ние нудиме на големо на Напојување избор од индустријата напојување од водечките производителот-Meanwell бренд.
Тоа е нашата мисија да се обезбеди сигурно решение за вашиот напојување барања.
Од 2002 година, Kulon е помагање на електронската индустрија е инженери, купувачи andtechnicians најде идеален AC/DC, DC/DC, DC/AC Напојување Решенија за своите апликации.
Ако немате идеја на изборот на модел , ве молиме да бидат слободни да контакт. Нашиот тим е посветен да одговарање на вашите напојување прашања.
Позитивни Повратни Информации


Подробности

Тип Изход:
Единична стая
търговска марка:
ЗНАЧИ Е ДОБРЕ
Изходен Ток:
350ма
Номер На Модела:
ELG-100-C350B
Изходно Напрежение:
143~286В
Изходна Мощност:
51-100 W
Изходна Честота:
47 ~ 63 Hz
Входно Напрежение:
100 ~ 305VAC
Тип:
Постоянно развиващите истински водач Led режим
Функция:
Регулируем ток чрез вградения потенциометър
Одобрение:
UL/CUL/ENEC/CB/CE
Материал:
Метален Корпус
IP рейтинг:
IP 67
Размер( Д х Ш х в ):
199 x 63 x 35,5 mm
Приложения:
Уличен светлина, светлината на пристанището, светлина на парникови
Тип окабеляване на входния сигнал:
Двухпроводный на входния сигнал за типовия модел
Текущата adj. обхват:
175 ~ 350ма

Избор на купувачи

(NES-35-5) 35W CE RoHs захранване 5V 7A ДЗПО
 • Новинка

(NES-35-5) 35W CE RoHs захранване 5V 7A ДЗПО

BGN 10.40

Модел НСВ355 НСВ3512 НСВ3515 НСВ3524 НСВ3548 излез 5 V DC напон 12 V 15 V 24 V 48 V Напон толеранција ±2% ±1% ±1% ±1% ±1% Номинална струја 7А 3А 2.4 + 1.5 А 0.8 Сегашниот опсег 0~7А 0~3А 0~2.4 0~1.5 0~0.8 НА Номинална моќност 35 W 36 W 36 W 36 W 36 W Бран&бучава 80mvpp 120mvpp 120mvpp 200mvpстр 240mvpстр DCvoltage ADJ.опсег ±10% ±10% ±10% ±10% ±10% Напон спектар 90~264 VAC,125~373 VDC текст фреквенција 47~63 HZ AC струја 0.75 A / 115 VAC,0.5 A / 230 VAC ефикасност 78% 81% 82% 85% 86% Inrush тековната Ладно започнете тековната 18 A / 115 VAC,36 A / 230 VAC Истекување тековната заштита во Текот вчитај Номинална излезна power110%~150% започне во текот вчитај заштита тип : hiccup режим,автообнова по грешка состојба е отстранет во текот напон 115%~135% заштита тип : hiccup режим,автообнова по грешка состојба е отстранет средина Работа темп,влажност 20°C~+60°C,20%~90%RH Storagetemp,влажност 40°C~+85°C,10%~95%RH некондензирање го Издржат вибрации 10~500 HZ,2 G 10min / 1cycle,период за 60 минути,секоја оски безбедност Издржат напонот I / PО / П : 3 KVAC I / PFG : 1.5 KVAC O / PFG : 0.5 KVAC Изолирани отпор I / PО / P,I / PFG,O / PFG : 100 ohms / 500 VDC Fitstandard Безбедност стандард Одговара UL1012 EMC стандард Одговара EN55022,CLASSA другите Димензија 98*97*35mm (L*W*H) Тежина / пакување 0.36 kg;43*32.5*24 CM / 60 PCS / KG 21.6

12V DC to AC 110V/220V от мрежа modified sine wave inverter 400W with USB output
 • Новинка

12V DC to AC 110V/220V от мрежа modified sine wave inverter 400W with USB output

BGN 40.00

12 V DC да AC 110 V / 220 V Исклучување Мрежа Изменета синусен облик Инверторот 400 W со USB Излез Автомобили ИнвертерБез разлика поврзани со autos cig полесни socker или други 12 V или 24 V батерии, може да снабдување звук НАИЗМЕНИЧНА струја за домаќинство апаратот, службен опрема и други електрични уреди, како што се телевизори, electrics фан, фрижидер, осветлување светилки, DVD, засилувач, аудио, видео камери, лаптоп, факс simile...

Конвертор ac 110V 220V DC 36 V MAX 6.5 A 180W регулируема трансформаторный драйвер за хранене L25
 • Новинка

Конвертор ac 110V 220V DC 36 V MAX 6.5 A 180W регулируема трансформаторный драйвер за хранене L25

21.18 BGN 16.00

100% сосема нов и висок квалитет на Материјалот : Електрични компоненти Боја : Видете слики опис на Производот напојување има температура заштита, како прекуструјна заштита и краток спој, AC100 ~ 240 V широк напон на текст, DC 36 V излез...

25pcs M62Y CD54 4.7 Ъ SMD Power Inductor 4r7 електронни компоненти с високо качество в продажба
 • Новинка

25pcs M62Y CD54 4.7 Ъ SMD Power Inductor 4r7 електронни компоненти с високо качество в продажба

3.20 BGN 3.00

Можете да најдете 4.7 УХ; 220 UH; 47 UH; 100 UH; 470 UH; 33 UH; 22 UH; 10 UH во мојата продавница!Вклучува : 25pcs InductorInductance : 4.7 УХ (0.004 мз)Дијаметар : 5mmДебелина : 4mmЗабелешка : се Должи на рачно сортирање, можеби имаме 12 парчиња на грешки...

3000W връх 1500W Рен sinuskurve инвертор 1500w чиста синусоида инвертор захранване DC 12v към AC 230V
 • Новинка

3000W връх 1500W Рен sinuskurve инвертор 1500w чиста синусоида инвертор захранване DC 12v към AC 230V

289.86 BGN 272.00

Топла Продаде Висока Ефикасност 1500 W Врв 3000 W DC12 V / 24 V / 48 V Чиста синусен облик Инверторот , Соларна Енергија ИнвертерСпецификација : МоделЧиста Инверторот 1500 WНа текстDC Напон12 V / 24 V / 48 VDCНапон Спектар1115 V DC или 2230 VDCНе Оптоварување Тековната ВлечењеЕфикасност 90%DC КонекторКабли Со КлиповиИзлезAC Напон100 / 110 / 120 VAC или 220 / 230 / 240 VACКонтинуирано Напојување1500 WПренапони Моќ3000 WБрановиЧиста Синусен ОбликФреквенција50 Hz или 60 HzTHDЗаштитаНисконапонски АлармDC10.210.8 V or20.4Низок Напон Затвори9.5 DC или 19.5 DCВо Текот ВчитајИсклучи ИзлезВо Текот Напон Затвори15.5 V или 30.5 VВо Текот На ТоплинскаИсклучи Излез АвтоматскиОсигурувачиКраток СпојЖивотна срединаРаботна ТемператураПомеѓу 10 и +50Работна Влажност10%~90%RHТемпература На ЧувањеПомеѓу 20 и +50ДругиЗапочнетеУслужни ПочетокНачини На ЛадењеВентилаторот За ЛадењеКарактеристики : 1.Излез : Чиста синусен облик инвертер2.1500 w континуирано производство3.3000 W Врв моќ4.Макс ефикасност92%5.CE,ROHS Apporved6.Високабрзина вентилаторот за ладење7.Преоптоварување заштита ,во текот напон заштита8.Низок напон кроена,Низок напон аларм1...

37kw Слънчев инвертор охладителна помпа IP 65 водоустойчив 380~460Vac фаза 3
 • Новинка

37kw Слънчев инвертор охладителна помпа IP 65 водоустойчив 380~460Vac фаза 3

BGN 8070.40

1) Широк MPPT опсег,следење max power point да се подобри ефикасноста на Целиот систем.ефикасноста е повеќе од 99% 2) Со IP65 дизајн, Што може да се инсталира надвор со добра водоотпорен...

Универсален CCFL инвертор LCD монитор на лаптоп с 4 лампи 10-29 и 15-22 широкоекранен
 • Новинка

Универсален CCFL инвертор LCD монитор на лаптоп с 4 лампи 10-29 и 15-22 широкоекранен

BGN 5.20

1030 V широк напон за високонапонски одборИнтерфејс дефиниција : 1.VCC, 2.VCC, 3.ЗА ВКЛУЧУВАЊЕ / ИСКЛУЧУВАЊЕ, 4.ADJ, 5.GND, 6.GND за 1522" widescreen, стабилна работаДимензии : 3.5 х 13.3 cmИнтерфејс : црвена линија = Текст, жолта линија = вклучите / осветленоста на вредноста, црна жица = земјатаПакетот вклучува : 1029 V широк напон за високонапонски одборИнтерфејс дефиниција : 1.VCC, 2.VCC, 3.ЗА ВКЛУЧУВАЊЕ / ИСКЛУЧУВАЊЕ, 4.ADJ, 5.GND, 6.GND за 1522" widescreen, стабилна работаДимензии : 3.5 х 13.3 cmИнтерфејс : црвена линија = Текст, жолта линија = вклучите / осветленоста на вредноста, Црна жица = земјатаПакетот вклучува : 100% Нови1x Универзална CCFL ИнвертерТопло Информации1...

Высокомощный регулатор на напрежение ток на регулатора AC220V 10000W SCR регулируем нагревател за вода / на осветление / на мотора / електрическа ютия и т.н.
 • Новинка

Высокомощный регулатор на напрежение ток на регулатора AC220V 10000W SCR регулируем нагревател за вода / на осветление / на мотора / електрическа ютия и т.н.

BGN 36.58

ВисокоМоќ SCR Контролер AC220 V 10000 W Прилагодливи Напонски Регулатор за бојлер / lighting / мотор / електрични железо итнПараметри : Влезен напон : AC напон 220 V Максимална моќност : 10000 W Напонот пропис 10~220 V Доаѓа со топлина мијалник се Користи за производство на електрична печка, бојлер, осветлување, мотор, електрични железо итн.Пакет содржи : 1 x SCR Регулатор на Напон

5kva чиста синусоидална хибриден инвертор вграден MPPT слънчев контролер на заряд на MPS-5K
 • Новинка

5kva чиста синусоидална хибриден инвертор вграден MPPT слънчев контролер на заряд на MPS-5K

BGN 727.31

5 KVA Чиста синусен облик Хибрид Инвертер Изграденаво MPPT Соларни Задолжен Контролор на ПРАТЕНИЦИТЕ5 KОва е мултифункција инверторот / полнач ,комбинирање на функциите на инверторот,MPPT соларен полнач за батеријата и полначот да понуди уреди за непрекинато напојување поддршка со преносни големина .Неговата сеопфатна LCD екран нуди корисникконфигурираат и лесно достапни копчето работа како што полнење на батеријата струја .AC / Соларен полнач приоритет ,и да се прифатливи влезен напон врз основа на различни апликацииFeaturs : Чиста синусен облик инверторот Изграденаво MPPT соларни задолжен контролор Избор на влезниот напон спектар и фреквенција според градот моќ во вашата земја Полнење тековни е setable според вашата батерија тип Конфигурираат AC / Aux влез приоритет преку LCD поставување Компатибилен да електричната мрежа напон или генератор моќ Auto restart, додека AC се опоравува од Преоптоварување и краток спој заштита Smart полнење систем оптимизира работата на батеријата Ладно проектот функција Parallelable до 4 единици кои се достапни на MPS4 K / 5 K само​Основен Систем На Architechture : Следнава илустрација sgiws основна апликација за оваа инверторот / полнач .Тоа, исто така, вклучува следниве уреди да имаат целосен систем работи : Генератор или Комунални PV модули (Опција)Консултирајте се со вашиот систем intergrator за други можни систем архитектури во зависност од вашите барања .Оваа invertert може моќ на сите видови на applicances во дом или канцеларија на животната средина ,вклучувајќи моторнитип applicances sucha како цевка светлина ,вентилатор,refrigenrator и клима уредЗабелешка : За Паралелно модел за инсталација и работа ,ве молиме проверете посебна paralllel installel упатство за инсталација за детали1 LCD дисплеј2.Статус индикатор3.Индикаторот за полнење4.Грешка индикатор5.Функција копчиња6.На моќ / исклучување на swtich7.AC влез8.AC излез9.PV на текст10.Батеријата на текст11...

McIgIcM 4000PCS висока честота на SMD сила на индуктор 0805 (2012) 47nH 56nH 68nH 82nH 100nH 120nH 150nH 180nH
 • Новинка

McIgIcM 4000PCS висока честота на SMD сила на индуктор 0805 (2012) 47nH 56nH 68nH 82nH 100nH 120nH 150nH 180nH

94.46 BGN 94.00

4000 PCS висока фреквенција SMD Моќ Inductor 0805(2012) 47n H 56n H 68n H 82n H 100n H 120n H 150n H 180n H47n H=47056n H=56068n H=68082n H=820100n H=101120n H=121150n H=151180n H=181ГОЛЕМИНА : 20*12mm следниве се Слични производи купи навигација 0402(1005) 1n H3.3 n H висока фреквенција 0402(1005) 3.6 n H8.2 n H висока фреквенција 0402(1005) 9.1 n H47n H висока фреквенција 0402(1005) 56n H330n H висока фреквенција 0603(1608) 1n H4.7 n H висока фреквенција 0603(1608) 5.6 n H27n H висока фреквенција 0603(1608) 33n H150n H висока фреквенција 0603(1608) 180n H680n H висока фреквенција 0603(1608) 0.1 ух0.56 ух ниска фреквенција 0603(1608) 0.68 ух4.7 ух ниска фреквенција 0603(1608) 5.6 ух33u H ниска фреквенција 0805(2012) 1n H5.6 n H висока фреквенција 0805(2012) 6.8 n H39n H висока фреквенција 0805(2012) 47n H180n H висока фреквенција 0805(2012) 0.1 ух0.56 ух ниска фреквенција 0805(2012) 0.68 ух3.9 ух ниска фреквенција 0805(2012) 4.7 ух33u H ниска фреквенција 1206(3216) 0.1 ух0.47 ух ниска фреквенција 1206(3216) 1u H5.6 ух ниска фреквенција 1206(3216) 6.8 ух33u H ниска фреквенција

1200W 12V 80A Single Output Switching power supply voltage with and current display AC-DC S-1200-12
 • Новинка

1200W 12V 80A Single Output Switching power supply voltage with and current display AC-DC S-1200-12

BGN 152.72

S1200 W серија еден префрлување напојувањеКарактеристики : Конвертирате AC влез избрани од страна на префрлувањеНиска цена,висока ефикасностЗаштита : краток спој / текот вчитај / над напон / над tempВграден систем за ладење DC фанМоже да се користи за паралелна врскаLED индикатор за напојување на100% полно оптоварување горатво тестВграден далечински ом / исклучување на напојувањето и напонските надомест сигнал интерфејсМоделS120012S120015S120024S120027S120036S120048излезDC напон12 V15 V24 V27 V36 V48 VНапон толеранција±1%±1%±1%±1%±1%±1%Номинална струја100 A80 A50 A44на законот за33 A25 AСегашниот опсег0~100 A0~80 A0~50 A0~44на законот за0~33 A0~25 AНоминална моќност1200 W1200 W1200 W1200 W1200 W1200 WБран&бучава150mvpp150mvpp240mvpp240mvpp240mvpp480mvppDCvoltage ADJ.опсег9%~+10%±10%±10%±10%±10%±10%на текстНапон спектар90~132 VAC / 180~264 VAC(избрани од страна switch),255~373 VDCфреквенција47~63 HZAC струја10 A / 230 VACефикасност80%81%86%86%86%87%Inrush тековнатаЛадно започнете тековната 75 A / 230 VACСтруја на истекувањезаштитапреоптоварувањеНоминална излезна power105%~150% започне во текот вчитај заштитазаштита тип : исклучување излез,опоравување после рестарт моќВо текот напон15.6~V 17.818.6~V 20.830.6~V 33.233.2~V 35.642.6~V 44.254.8~V 56.6заштита тип : исклучување излез,опоравување после рестарт моќВо текот температураоткривање на heatsink на моќ транзистори≥100 да почне во текот температура заштитаProtection mode : исклучување излез,автообнова по температура стане нормалнаживотна срединаРабота темп,влажност10~+60,20%~90%RHStoragetemp,влажност20~+85,10%~95%RH некондензирањеГо издржат вибрации10~500 HZ,2 G 10min / 1cycle,период за 60 минути,секоја оскибезбедностГо издржат напонотI / PО / П : 1.5 KVAC I / PFG : 1.5 KVAC O / PFG : 0.5 KVACОтпорност на изолацијаI / PО / P,I / PFG,O / PFG : 100 Mohms / 500 VDCдругиДимензија291*132*68mm(L*W*H)Тежина / пакување3kgзабелешка1...

AC 110V / 220V към DC 48V 8.3 A 400W преобразувател на напрежение на превключвателя за захранване за led лента
 • Новинка

AC 110V / 220V към DC 48V 8.3 A 400W преобразувател на напрежение на превключвателя за захранване за led лента

BGN 34.66

Прекинувач за напојување, конвертирате AC 110 V / 220 V да 48 V DC.Dual влезен напон : AC 110 V / 220 V Постои префрлување, одберете го точниот напон пред употреба.Континуирано и прецизни излезен напон.Краток спој заштита, во текот вчитај заштита (105% ~ 150%), во текот напон заштита (115% ~ 135%).Широко како снабдувањето со електрична енергија се користи за LED Ленти, LED дисплеј, постер, индустриски постројки, итн...

Тройна почивен източник на захранване 35w 5V 15V -15V power suply NET-35C висококачествен преобразувател на променлив ток в постоянен
 • Новинка

Тройна почивен източник на захранване 35w 5V 15V -15V power suply NET-35C висококачествен преобразувател на променлив ток в постоянен

13.41 BGN 12.00

35w тројно излез нето35c затворен префрлување напојување Опис на ПроизводотМОДЕЛНЕТО35 CИЗЛЕЗИЗЛЕЗ БРОЈCH1CH2CH3DC НАПОН5 V15 V15 VНОМИНАЛНА СТРУЈА3А1А0.5 AТЕКОВНАТА НИЗА Забелешка.60.5 ~ 3.5 Еден0.1 ~ 1.5 А0.1 ~ 0.5 AНОМИНАЛНА МОЌНОСТ35 WБРАН & БУЧАВА (макс.) Имајте на ум.280m Vpp150m Vpp150m VppНАПОН ADJ...

Ac Dc To Single Output Din Rail Mounted Switching Power Supply 20W 5/12/15/24 / 48V Mdr Series Switched-mode Maker From Electric
 • Новинка

Ac Dc To Single Output Din Rail Mounted Switching Power Supply 20W 5/12/15/24 / 48V Mdr Series Switched-mode Maker From Electric

24.62 BGN 23.00

Го издржат Напонот : I / PО / П : 3 KVAC24v din железнички прекинувач за напојувањеЗаштита : Краток спој / Текот вчитај / Над напонЛадење страна на слободен воздух конвекција Опис на ПроизводотМодел MDR205 MDR2012 М др2015 MDR2024 MDR2048DC Напон 5 V 12 V 15 V 24 V 48vНоминална Струја 3А 1.67 A 1.64 1 A 0.42Сегашниот Опсег 03А 01 носители.67 01 носители.64 01 A 00.42 АНоминална Моќност 15 W 20 W 20 W 24 W 20 WБран Бучава 80m Vpp 120m Vpp 120m Vpp 150m Vpp 1 50m VppНапон Спектар Adj...

Чернота и wihite dc към вълната на синусите ac низкочастотной с инвертор 4000w 24v 230v слънчева PV
 • Новинка

Чернота и wihite dc към вълната на синусите ac низкочастотной с инвертор 4000w 24v 230v слънчева PV

BGN 1598.40

Црна и wihite dc да ac ниска фреквенција синусен облик исклучување PV соларни инверторот 4000w 24v 230v4000 W ниска фреквенција инвертерКарактеристики на производот : Чиста синусна бран во комбинација инверторот, автоматски полнач и комерцијални моќ батеријата автоматски прекинувач.Излез чиста синусен облик форма, влез и излез целосно одделени дизајн, висока ефикасност 88%90%, инвертер режимот на штедење на енергија.4чекор прогресивна полнење на батеријата 7 тип селекторПовеќе за заштита на функции, опремени со Ac и Dc влез голема & низок напон заштита, во текот тековната заштита, заштита од преоптоварување, температурна заштита, излез краток спој заштита и така натаму.Содржи 4чекор полнење режими, полнење тековната автоматско прилагодување.Bult во Ac заобиколат реприза (Ултраширок комерцијални моќ влезниот напон.LED дисплеј и RJ11 стандарден интерфејсОптоварување и контрола на температурата фан започне.Хибрид моќ да работат( соларна, батерија, комерцијални моќ и генератор switch слободно).Опции : Далечинско гледање LCD дигитален control panel / RJ45 интерфејс; Приоритет инверторот на владата; Без батерија проектот функција.Детали слика : За сертификација на : Структура : LED покажува работа статус.2.Врв моќ е три пати на номинална моќност.3.Може да се работи со индуктивен товар како што клима уред, моторни вратата и така натаму.4.Чиста синусен облик излез, која е достапна за чувствителни оптоварување.5.4чекор прогресивна полнење, 8 батерија тип селектор.6.Брзи и моќни полнач.7.Прифати генератор на енергија излез.8.Висок фактор на моќ, ниска потрошувачка на енергија.9.Автоматски да префрлате помеѓу батеријата и линија режими.10.Микропроцесори контрола гарантира висока сигурност.11.Бајпас без батерија поврзана.12.Далечински управувач функција13.Заштита од : во Текот на провајдерот, температура, во текот на полнењето, ниско ниво на батеријатаТивко, без бучава и висока ефикасност.LED индикатор за светло на предната плоча и прилагодливи се префрлите селектор.Факултативна батеријата содржат оловокиселина ќелија, гел батеријата или стаклени влакна clapboard батеријата(AGM).Има вечен живот во екстремни услови на животната средина.Производ има висока товар способност и може да се претпостави високото оптоварување, под преоптоварување услови, тоа би можело да се ослободите постојано и заштита коло да ги кородираат.Корозија челик отпорен дното плоча и да има вода доказ функција.Имаат заштита функција како во текот напон заштита, висока температурна заштита, автоматско заштита од преоптоварување и краток спој заштита.Примена : Автомобил, јахта, сончева енергија, системи, мобилни уреди, индустриска контрола, моќ алатки, Home Office и така натаму.

DC-AC-reiner Синусите CE SGS RoHS одобрени инвертор 1500w pure sine wave inversores/inversor, висока честота на датчиците
 • Новинка

DC-AC-reiner Синусите CE SGS RoHS одобрени инвертор 1500w pure sine wave inversores/inversor, висока честота на датчиците

BGN 296.35

1500 W чиста синусен облик моќ инвертер правец / соларни инвертор 12 / 24 / 48 / DC да 100 / 110 / 120 / 220 / 230 / 240 VACСпецификација : МоделЧиста инверторот 1500 WНа текстDC Напон12 V / 24 V / 48 VDCНапон Спектар1115 V DC или 2230 VDCНе Оптоварување Тековната ВлечењеЕфикасност 85%DC КонекторКабли Со КлиповиИзлезAC Напон100 / 110 / 120 VAC или 220 / 230 / 240 VACКонтинуирано Напојување1500 WПренапони Моќ3000 WБрановиЧиста Синусен ОбликФреквенција50 Hz или 60 HzTHDЗаштитаНисконапонски АлармDC10.210.8 V or20.4Низок Напон Затвори9.5 DC или 19.5 DCВо Текот ВчитајИсклучи ИзлезВо Текот Напон Затвори15.5 V или 30.5 VВо Текот На ТоплинскаИсклучи Излез АвтоматскиОсигурувачиКраток СпојЖивотна срединаРаботна ТемператураПомеѓу 10 и +50Работна Влажност10%~90%RHТемпература На ЧувањеПомеѓу 20 и +50ДругиЗапочнетеУслужни ПочетокНачини На ЛадењеВентилаторот За ЛадењеКарактеристики : 1.Излез : Чиста синусен облик инвертер2.1500 w континуирано производство3.3000 W Врв моќ4.Макс ефикасност92%5.CE,ROHS Apporved6.Високабрзина вентилаторот за ладење7.Преоптоварување заштита ,во текот напон заштита8.Низок напон кроена,Низок напон алармAppliacation : 1) Во автомобил или на брод уреди серија : воено возило, полициски автомобили, медицинска брза помош, бродови, семафори, и др.2) Индустриски капацитети серија : сончевата енергија, ветерна енергија, гас празнење светилки и др.3) Заводот област : Компјутер, печатач, копир, скенер, дигитална камера и сл.4) Кујнски прибор серија : Микро бранова печка, индукција шпорет,фрижидер, и др.5) Куќа апаратот апарати : Електрични фанови, правосмукалка, AC, осветлување светилки и др.6) Моќност алатка серија : електрични пили, машина за дупчење, удирање машини, компресори за воздух, и др.Плаќање : Ние прифаќаме Alipay,Запад Унија TT, Плаќаат пал.Плаќањето мора да се изврши во рок од 15days,ако не и цел ќе бидат затворени од страна на Aliexpress систем.Превозот : Ние гарантираме за да брод од рок од 48 часа по исплата потврда (освен Одмор).EMS изразат испорака обично трае 37 работни дена во зависност од земјата доставени до...

Мини-импулсен източник на енергия 150 W 24 в 6A, един изход ac dc конвертор за led лента, Ac110v / 220V Трансформатор DC 24
 • Новинка

Мини-импулсен източник на енергия 150 W 24 в 6A, един изход ac dc конвертор за led лента, Ac110v / 220V Трансформатор DC 24

17.60 BGN 16.00

Повеќе Модели За Да ИзберетеSCNПРЕСТАПНА НапојувањеДр Din Железнички НапојувањеMDR Din Железнички НапојувањеАко сакате да се купи многу(повеќе потоа 10pcs), ве молиме контактирајте ме, можеби ќе добијат подобра цена.Ако ви треба сопствени параметри, ве молиме контактирајте ме!1...

най-ниската цена!!6HIGH ЕФЕКТИВНОСТ !! 75W 12V / 24V dc към конвертеру dc 10A 7.5 v за колички за голф
 • Новинка

най-ниската цена!!6HIGH ЕФЕКТИВНОСТ !! 75W 12V / 24V dc към конвертеру dc 10A 7.5 v за колички за голф

BGN 31.98

60 W 10 A Напон Редуктор DC Конвертор 36v да 5 V за Голф КоличкаКарактеристикиВИСОКА ЕФИКАСНОСТ !! 75 W 12 V / 24 V dc да 7.5 v dc 10 A конвертор за голф количкаКарактеристикиСпецификации : Модул Својства : неизолирани buck модул (ДОЛАР) Исправање : синхрони исправање Влезен напон : DC 12 / 24 V (9.5 V36 V) Излезниот напон : 7.5 V Излезна Струја : 10 A Излезна Моќност : 75 W Конверзија ефикасност : 93% Температурата на работа : Индустриски (40°c до +85°c) ( Ако температурата надминува 40°c, помала моќност употреба, или да се зголеми на топлина дисипација) Карактеристики : Прекуструјна заштита од Краток спој заштита на Текст Обратна Поларитетот Заштита : Никој (ве Молиме Серија диоди на влезната порта.) Водоотпорен Водоотпорен целосна potting Мали димензии : 74x74x32mm палета на Производот модел на V во Vод Iнадвор Ефикасност Тежина Големина ( L ×W×H ) 40 WDC Конвертор TBJ12 DK40 Z 12 V 24 V 1.7 поголема than90% 210g 70 ×77×28 (mm) 48 WDC Конвертор TBJ12 DK48 Z 12 V 24 V 1.97 поголема than90% 125g 6 0 ×65×23(mm) 60 WDC Конвертор TBJ12 DK60 W 12 V 24 V 2.5 поголема than90% 125g 6 0 ×65×23(mm) 120 WDC Конвертор TBJ12 DK120 W 12 V 24 V 5 A поголема than90% 210g 70 ×77×28(mm) 200 WDC Конвертор TBJ12 DK200 Z 12 V 24 V 8 A поголема than90% 210g 70 ×77×28(mm) 240 WDC Конвертор TBJ12 DK240 Z 12 V 24 V 10 A поголема than90% 210g 70 ×77×28(mm) 360 WDC Конвертор TBJ12 DK360 Z 12 V 24 V 15 A поголема than90% 250g 74 ×71×27(mm) 60 WDC Конвертор TBJ12 DK60 Z 12 V 33 V 1.8 поголема than90% 250g 74 ×71×27(mm) 65 WDC Конвертор TBJ12 DK65 Z 12 V 36 V 1.8 поголема than90% 125g 6 0 ×65×23(mm) 220 WDC Конвертор TBJ12 DK220 Z 12 V 48 V 4.5 поголема than90% 210g 70 ×77×28(mm)Нашите производи се одлични за надворешна средина и широко се користи во автомобилската, мислења и телекомуникации, комуникации, струја, јаглен, aerospace, одбрана, надзор системи, железнички сигнали, медицинска опрема, инструменти и метри, LED дисплеи, кабелска ТЕЛЕВИЗИЈА и други области.Имаме и други сопствени направени спецификација ако не можете да најдете соодветен модел од нашата TCH Магацин, Продавница, ве молиме контактирајте го нашиот производ инженер

DR-75 Din Rail Power Supply 75W 15V 5A импулсно захранване AC 110v / 220v Трансформатор DC 15V ac dc конвертор
 • Новинка

DR-75 Din Rail Power Supply 75W 15V 5A импулсно захранване AC 110v / 220v Трансформатор DC 15V ac dc конвертор

41.60 BGN 24.00

Ако сакате да се купи многу(повеќе потоа 10pcs), ве молиме контактирајте ме, можеби ќе добијат подобра цена.Ако ви треба сопствени параметри,ве молиме контактирајте ме!1...