28V 2.5 a импулсно захранване 28v 2.5 a AC dc адаптер 28v dc регулатор на напрежение ac dc адаптер

28V 2.5 a импулсно захранване 28v 2.5 a AC dc адаптер 28v dc регулатор на напрежение ac dc адаптер

BGN 27.00
-6 %
BGN 28.78

Брой продукти


28v 2.5 префрлување напојување 28v 2.5 ac dc адаптер 28v dc напонски регулатор ac dc адаптер Влезен напон : AC100-240 V 50/60 HZ Излез напон : DC28 V Излезна Струја : 5 A Напон на точноста : 5% (без оптоварување) Моќ Поларитетот : позитивниот (+) внатре DC : 5.5 * 2,5 mm Излез Должина на Кабелот : 1.2 м Без AC Кабелот за напојување


Подробности

Цвят:
Черен
Номер На Модела:
28в 2.5 а
Изходен Интерфейс:
5.5 мм*2.1 мм
Използването на:
Превключване
Тип Изход:
DC
връзка:
свържете

Избор на купувачи

Горещо надувательство най-високата мощност 350w 36v ac dc single output power превключване от китайския доставчик
 • Новинка

Горещо надувательство най-високата мощност 350w 36v ac dc single output power превключване от китайския доставчик

BGN 33.12

Топла продаде Висока моќност 350w 36v ac dc единствен излез префрлување напојување од Кинески производители35 0 W Единствен Излез Префрлување Напојување НСВ350 серијаКарактеристики : AC влезен опсег избор со прекинувачЗаштита : Краток спој / Преоптоварување / Над напонЛадење страна на слободен воздух конвекцијаLED индикатор за напојување на100% полно оптоварување горатво тестВисока ефикасност, долг живот и висока сигурност2 години гаранцијаСПЕЦИФИКАЦИЈАИЗЛЕЗМоделНСВ3505НСВ3507.5НСВ 350 12НСВ35015НСВ35024НСВ35036НСВ35048DC Напон5 V7.5 V12 V15 V24 V36 V48 VНоминална Струја60 A46 A30 На23.2 На15 A9.7 На7.3 НаСегашниот Опсег0~60 A0~46 A0~ 30 На0~23.2 На0~15 A0~9.7 На0~7.3 НаНоминална Моќност300 W345 W360 W348 W360 W349 W350.4 WБран & Бучава150m Vpp150m Vpp15 0m Vpp150m Vpp150m Vpp240m Vpp240m VppНапон Спектар Adj.4.5 ~5.5 V7.13 ~ 8.3 V1 0 ~ 13...

Высокомощный регулатор на напрежение ток на регулатора AC220V 10000W SCR регулируем нагревател за вода / на осветление / на мотора / електрическа ютия и т.н.
 • Новинка

Высокомощный регулатор на напрежение ток на регулатора AC220V 10000W SCR регулируем нагревател за вода / на осветление / на мотора / електрическа ютия и т.н.

BGN 36.58

ВисокоМоќ SCR Контролер AC220 V 10000 W Прилагодливи Напонски Регулатор за бојлер / lighting / мотор / електрични железо итнПараметри : Влезен напон : AC напон 220 V Максимална моќност : 10000 W Напонот пропис 10~220 V Доаѓа со топлина мијалник се Користи за производство на електрична печка, бојлер, осветлување, мотор, електрични железо итн.Пакет содржи : 1 x SCR Регулатор на Напон

Ac Dc To Single Output Din Rail Mounted Switching Power Supply 20W 5/12/15/24 / 48V Mdr Series Switched-mode Maker From Electric
 • Новинка

Ac Dc To Single Output Din Rail Mounted Switching Power Supply 20W 5/12/15/24 / 48V Mdr Series Switched-mode Maker From Electric

24.62 BGN 23.00

Го издржат Напонот : I / PО / П : 3 KVAC24v din железнички прекинувач за напојувањеЗаштита : Краток спој / Текот вчитај / Над напонЛадење страна на слободен воздух конвекција Опис на ПроизводотМодел MDR205 MDR2012 М др2015 MDR2024 MDR2048DC Напон 5 V 12 V 15 V 24 V 48vНоминална Струја 3А 1.67 A 1.64 1 A 0.42Сегашниот Опсег 03А 01 носители.67 01 носители.64 01 A 00.42 АНоминална Моќност 15 W 20 W 20 W 24 W 20 WБран Бучава 80m Vpp 120m Vpp 120m Vpp 150m Vpp 1 50m VppНапон Спектар Adj...

(NES-35-5) 35W CE RoHs захранване 5V 7A ДЗПО
 • Новинка

(NES-35-5) 35W CE RoHs захранване 5V 7A ДЗПО

BGN 10.40

Модел НСВ355 НСВ3512 НСВ3515 НСВ3524 НСВ3548 излез 5 V DC напон 12 V 15 V 24 V 48 V Напон толеранција ±2% ±1% ±1% ±1% ±1% Номинална струја 7А 3А 2.4 + 1.5 А 0.8 Сегашниот опсег 0~7А 0~3А 0~2.4 0~1.5 0~0.8 НА Номинална моќност 35 W 36 W 36 W 36 W 36 W Бран&бучава 80mvpp 120mvpp 120mvpp 200mvpстр 240mvpстр DCvoltage ADJ.опсег ±10% ±10% ±10% ±10% ±10% Напон спектар 90~264 VAC,125~373 VDC текст фреквенција 47~63 HZ AC струја 0.75 A / 115 VAC,0.5 A / 230 VAC ефикасност 78% 81% 82% 85% 86% Inrush тековната Ладно започнете тековната 18 A / 115 VAC,36 A / 230 VAC Истекување тековната заштита во Текот вчитај Номинална излезна power110%~150% започне во текот вчитај заштита тип : hiccup режим,автообнова по грешка состојба е отстранет во текот напон 115%~135% заштита тип : hiccup режим,автообнова по грешка состојба е отстранет средина Работа темп,влажност 20°C~+60°C,20%~90%RH Storagetemp,влажност 40°C~+85°C,10%~95%RH некондензирање го Издржат вибрации 10~500 HZ,2 G 10min / 1cycle,период за 60 минути,секоја оски безбедност Издржат напонот I / PО / П : 3 KVAC I / PFG : 1.5 KVAC O / PFG : 0.5 KVAC Изолирани отпор I / PО / P,I / PFG,O / PFG : 100 ohms / 500 VDC Fitstandard Безбедност стандард Одговара UL1012 EMC стандард Одговара EN55022,CLASSA другите Димензија 98*97*35mm (L*W*H) Тежина / пакување 0.36 kg;43*32.5*24 CM / 60 PCS / KG 21.6

12V 1A US plug AC DC Adapter AC100-240V To DC 12V Power Supply For 3528 smd 5050 LED Strip, IP / Камера за ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ, камери за видеонаблюдение
 • Новинка

12V 1A US plug AC DC Adapter AC100-240V To DC 12V Power Supply For 3528 smd 5050 LED Strip, IP / Камера за ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ, камери за видеонаблюдение

2.53 BGN 2.00

12 V 1А НИ plug AC DC Адаптер за AC100240 V Да DC 12 V Напојување За 3528 5050 LED Лента, IP / видео надзор Камера, Безбедносни КамериСпецификација : ИЗЛЕЗ : 12 V DC 1АИзлез џек адаптер големина : Надворешниот Дијаметар : 5.5 мм ...

5kva чиста синусоидална хибриден инвертор вграден MPPT слънчев контролер на заряд на MPS-5K
 • Новинка

5kva чиста синусоидална хибриден инвертор вграден MPPT слънчев контролер на заряд на MPS-5K

BGN 727.31

5 KVA Чиста синусен облик Хибрид Инвертер Изграденаво MPPT Соларни Задолжен Контролор на ПРАТЕНИЦИТЕ5 KОва е мултифункција инверторот / полнач ,комбинирање на функциите на инверторот,MPPT соларен полнач за батеријата и полначот да понуди уреди за непрекинато напојување поддршка со преносни големина .Неговата сеопфатна LCD екран нуди корисникконфигурираат и лесно достапни копчето работа како што полнење на батеријата струја .AC / Соларен полнач приоритет ,и да се прифатливи влезен напон врз основа на различни апликацииFeaturs : Чиста синусен облик инверторот Изграденаво MPPT соларни задолжен контролор Избор на влезниот напон спектар и фреквенција според градот моќ во вашата земја Полнење тековни е setable според вашата батерија тип Конфигурираат AC / Aux влез приоритет преку LCD поставување Компатибилен да електричната мрежа напон или генератор моќ Auto restart, додека AC се опоравува од Преоптоварување и краток спој заштита Smart полнење систем оптимизира работата на батеријата Ладно проектот функција Parallelable до 4 единици кои се достапни на MPS4 K / 5 K само​Основен Систем На Architechture : Следнава илустрација sgiws основна апликација за оваа инверторот / полнач .Тоа, исто така, вклучува следниве уреди да имаат целосен систем работи : Генератор или Комунални PV модули (Опција)Консултирајте се со вашиот систем intergrator за други можни систем архитектури во зависност од вашите барања .Оваа invertert може моќ на сите видови на applicances во дом или канцеларија на животната средина ,вклучувајќи моторнитип applicances sucha како цевка светлина ,вентилатор,refrigenrator и клима уредЗабелешка : За Паралелно модел за инсталација и работа ,ве молиме проверете посебна paralllel installel упатство за инсталација за детали1 LCD дисплеј2.Статус индикатор3.Индикаторот за полнење4.Грешка индикатор5.Функција копчиња6.На моќ / исклучување на swtich7.AC влез8.AC излез9.PV на текст10.Батеријата на текст11...

Удостоверение за CE Подгонянный източник на захранване превключване Led 7.5 v-високо надежден универсален ред на входния сигнал цялата паяжина 240w S-240-7.5 30a
 • Новинка

Удостоверение за CE Подгонянный източник на захранване превключване Led 7.5 v-високо надежден универсален ред на входния сигнал цялата паяжина 240w S-240-7.5 30a

70.34 BGN 62.00

Напомена : Ве молиме бидете сигурни дека влезниот напон, излезниот напон и струја во објектот спецификации кога ставање на наредби...

DR-75 Din Rail Power Supply 75W 15V 5A импулсно захранване AC 110v / 220v Трансформатор DC 15V ac dc конвертор
 • Новинка

DR-75 Din Rail Power Supply 75W 15V 5A импулсно захранване AC 110v / 220v Трансформатор DC 15V ac dc конвертор

41.60 BGN 24.00

Ако сакате да се купи многу(повеќе потоа 10pcs), ве молиме контактирајте ме, можеби ќе добијат подобра цена.Ако ви треба сопствени параметри,ве молиме контактирајте ме!1...

Конвертор ac 110V 220V DC 36 V MAX 6.5 A 180W регулируема трансформаторный драйвер за хранене L25
 • Новинка

Конвертор ac 110V 220V DC 36 V MAX 6.5 A 180W регулируема трансформаторный драйвер за хранене L25

21.18 BGN 16.00

100% сосема нов и висок квалитет на Материјалот : Електрични компоненти Боја : Видете слики опис на Производот напојување има температура заштита, како прекуструјна заштита и краток спој, AC100 ~ 240 V широк напон на текст, DC 36 V излез...

Чернота и wihite dc към вълната на синусите ac низкочастотной с инвертор 4000w 24v 230v слънчева PV
 • Новинка

Чернота и wihite dc към вълната на синусите ac низкочастотной с инвертор 4000w 24v 230v слънчева PV

BGN 1598.40

Црна и wihite dc да ac ниска фреквенција синусен облик исклучување PV соларни инверторот 4000w 24v 230v4000 W ниска фреквенција инвертерКарактеристики на производот : Чиста синусна бран во комбинација инверторот, автоматски полнач и комерцијални моќ батеријата автоматски прекинувач.Излез чиста синусен облик форма, влез и излез целосно одделени дизајн, висока ефикасност 88%90%, инвертер режимот на штедење на енергија.4чекор прогресивна полнење на батеријата 7 тип селекторПовеќе за заштита на функции, опремени со Ac и Dc влез голема & низок напон заштита, во текот тековната заштита, заштита од преоптоварување, температурна заштита, излез краток спој заштита и така натаму.Содржи 4чекор полнење режими, полнење тековната автоматско прилагодување.Bult во Ac заобиколат реприза (Ултраширок комерцијални моќ влезниот напон.LED дисплеј и RJ11 стандарден интерфејсОптоварување и контрола на температурата фан започне.Хибрид моќ да работат( соларна, батерија, комерцијални моќ и генератор switch слободно).Опции : Далечинско гледање LCD дигитален control panel / RJ45 интерфејс; Приоритет инверторот на владата; Без батерија проектот функција.Детали слика : За сертификација на : Структура : LED покажува работа статус.2.Врв моќ е три пати на номинална моќност.3.Може да се работи со индуктивен товар како што клима уред, моторни вратата и така натаму.4.Чиста синусен облик излез, која е достапна за чувствителни оптоварување.5.4чекор прогресивна полнење, 8 батерија тип селектор.6.Брзи и моќни полнач.7.Прифати генератор на енергија излез.8.Висок фактор на моќ, ниска потрошувачка на енергија.9.Автоматски да префрлате помеѓу батеријата и линија режими.10.Микропроцесори контрола гарантира висока сигурност.11.Бајпас без батерија поврзана.12.Далечински управувач функција13.Заштита од : во Текот на провајдерот, температура, во текот на полнењето, ниско ниво на батеријатаТивко, без бучава и висока ефикасност.LED индикатор за светло на предната плоча и прилагодливи се префрлите селектор.Факултативна батеријата содржат оловокиселина ќелија, гел батеријата или стаклени влакна clapboard батеријата(AGM).Има вечен живот во екстремни услови на животната средина.Производ има висока товар способност и може да се претпостави високото оптоварување, под преоптоварување услови, тоа би можело да се ослободите постојано и заштита коло да ги кородираат.Корозија челик отпорен дното плоча и да има вода доказ функција.Имаат заштита функција како во текот напон заштита, висока температурна заштита, автоматско заштита од преоптоварување и краток спој заштита.Примена : Автомобил, јахта, сончева енергија, системи, мобилни уреди, индустриска контрола, моќ алатки, Home Office и така натаму.

Haier refrigerator power board power filter board for 0064000595 BCD-518WS 552WB, B etc.
 • Новинка

Haier refrigerator power board power filter board for 0064000595 BCD-518WS 552WB, B etc.

BGN 176.00

Хаиер фрижидер BCD518 WS ya, BCD518 WS (нерѓосувачки челик боја VCM), BCD518 WS (т ' рѓосувачки челик боја VCM), BCD518 WS (y пластични светлина нерѓосувачки челик VCM), BCD518 WS (нерѓосувачки челик на VCM одбор), BCD536 WBZ (бела), l BCD539 WJ, BCD550 WA, BCD550 WB, BCD551 WB, BCD552 WB, BCD555 WA, BCD556 WA, BCD557 WA, BCD558 WA, BCD558 WB (T), BCD559 WA, BCD551 WB, BCD518 WS (VCM од не ' рѓосувачки челик плочи).

3000W връх 1500W Рен sinuskurve инвертор 1500w чиста синусоида инвертор захранване DC 12v към AC 230V
 • Новинка

3000W връх 1500W Рен sinuskurve инвертор 1500w чиста синусоида инвертор захранване DC 12v към AC 230V

289.86 BGN 272.00

Топла Продаде Висока Ефикасност 1500 W Врв 3000 W DC12 V / 24 V / 48 V Чиста синусен облик Инверторот , Соларна Енергија ИнвертерСпецификација : МоделЧиста Инверторот 1500 WНа текстDC Напон12 V / 24 V / 48 VDCНапон Спектар1115 V DC или 2230 VDCНе Оптоварување Тековната ВлечењеЕфикасност 90%DC КонекторКабли Со КлиповиИзлезAC Напон100 / 110 / 120 VAC или 220 / 230 / 240 VACКонтинуирано Напојување1500 WПренапони Моќ3000 WБрановиЧиста Синусен ОбликФреквенција50 Hz или 60 HzTHDЗаштитаНисконапонски АлармDC10.210.8 V or20.4Низок Напон Затвори9.5 DC или 19.5 DCВо Текот ВчитајИсклучи ИзлезВо Текот Напон Затвори15.5 V или 30.5 VВо Текот На ТоплинскаИсклучи Излез АвтоматскиОсигурувачиКраток СпојЖивотна срединаРаботна ТемператураПомеѓу 10 и +50Работна Влажност10%~90%RHТемпература На ЧувањеПомеѓу 20 и +50ДругиЗапочнетеУслужни ПочетокНачини На ЛадењеВентилаторот За ЛадењеКарактеристики : 1.Излез : Чиста синусен облик инвертер2.1500 w континуирано производство3.3000 W Врв моќ4.Макс ефикасност92%5.CE,ROHS Apporved6.Високабрзина вентилаторот за ладење7.Преоптоварување заштита ,во текот напон заштита8.Низок напон кроена,Низок напон аларм1...

DC-AC-reiner Синусите CE SGS RoHS одобрени инвертор 1500w pure sine wave inversores/inversor, висока честота на датчиците
 • Новинка

DC-AC-reiner Синусите CE SGS RoHS одобрени инвертор 1500w pure sine wave inversores/inversor, висока честота на датчиците

BGN 296.35

1500 W чиста синусен облик моќ инвертер правец / соларни инвертор 12 / 24 / 48 / DC да 100 / 110 / 120 / 220 / 230 / 240 VACСпецификација : МоделЧиста инверторот 1500 WНа текстDC Напон12 V / 24 V / 48 VDCНапон Спектар1115 V DC или 2230 VDCНе Оптоварување Тековната ВлечењеЕфикасност 85%DC КонекторКабли Со КлиповиИзлезAC Напон100 / 110 / 120 VAC или 220 / 230 / 240 VACКонтинуирано Напојување1500 WПренапони Моќ3000 WБрановиЧиста Синусен ОбликФреквенција50 Hz или 60 HzTHDЗаштитаНисконапонски АлармDC10.210.8 V or20.4Низок Напон Затвори9.5 DC или 19.5 DCВо Текот ВчитајИсклучи ИзлезВо Текот Напон Затвори15.5 V или 30.5 VВо Текот На ТоплинскаИсклучи Излез АвтоматскиОсигурувачиКраток СпојЖивотна срединаРаботна ТемператураПомеѓу 10 и +50Работна Влажност10%~90%RHТемпература На ЧувањеПомеѓу 20 и +50ДругиЗапочнетеУслужни ПочетокНачини На ЛадењеВентилаторот За ЛадењеКарактеристики : 1.Излез : Чиста синусен облик инвертер2.1500 w континуирано производство3.3000 W Врв моќ4.Макс ефикасност92%5.CE,ROHS Apporved6.Високабрзина вентилаторот за ладење7.Преоптоварување заштита ,во текот напон заштита8.Низок напон кроена,Низок напон алармAppliacation : 1) Во автомобил или на брод уреди серија : воено возило, полициски автомобили, медицинска брза помош, бродови, семафори, и др.2) Индустриски капацитети серија : сончевата енергија, ветерна енергија, гас празнење светилки и др.3) Заводот област : Компјутер, печатач, копир, скенер, дигитална камера и сл.4) Кујнски прибор серија : Микро бранова печка, индукција шпорет,фрижидер, и др.5) Куќа апаратот апарати : Електрични фанови, правосмукалка, AC, осветлување светилки и др.6) Моќност алатка серија : електрични пили, машина за дупчење, удирање машини, компресори за воздух, и др.Плаќање : Ние прифаќаме Alipay,Запад Унија TT, Плаќаат пал.Плаќањето мора да се изврши во рок од 15days,ако не и цел ќе бидат затворени од страна на Aliexpress систем.Превозот : Ние гарантираме за да брод од рок од 48 часа по исплата потврда (освен Одмор).EMS изразат испорака обично трае 37 работни дена во зависност од земјата доставени до...

Възрастен, Дете, Младенческий Патологична Монитор Жизнено Важни Показатели На Оборудване За Анализ
 • Новинка

Възрастен, Дете, Младенческий Патологична Монитор Жизнено Важни Показатели На Оборудване За Анализ

494.21 BGN 425.00

Возрасни, Дете, Младата Патолошки Анализи Опрема Од Витално Значење Знак СледиКарактеристики : Најмалиот и исклучителна рачни витално значење знак следи во светот...

36V 4.5 A импулсно захранване 36v 4.5 a ac адаптор dc лента филтър+захранващ кабел
 • Новинка

36V 4.5 A импулсно захранване 36v 4.5 a ac адаптор dc лента филтър+захранващ кабел

36.11 BGN 36.00

36v 4.5 на префрлување напојување 36v 4.5 ac dc адаптер појас филтер Влезен напон : AC100240 V 50 / 60 HZ Излез напон : DC36 V Излез Тековната : 4.5 Напон на точноста : 5% (без оптоварување) Моќ Поларитетот : позитивниот (+) внатре DC : 5.5 * 2,5 mm Излез Должина на Кабелот : 1.2 m Плаќање : 1...

AC 110V / 220V към DC 48V 8.3 A 400W преобразувател на напрежение на превключвателя за захранване за led лента
 • Новинка

AC 110V / 220V към DC 48V 8.3 A 400W преобразувател на напрежение на превключвателя за захранване за led лента

BGN 34.66

Прекинувач за напојување, конвертирате AC 110 V / 220 V да 48 V DC.Dual влезен напон : AC 110 V / 220 V Постои префрлување, одберете го точниот напон пред употреба.Континуирано и прецизни излезен напон.Краток спој заштита, во текот вчитај заштита (105% ~ 150%), во текот напон заштита (115% ~ 135%).Широко како снабдувањето со електрична енергија се користи за LED Ленти, LED дисплеј, постер, индустриски постројки, итн...

Тройна почивен източник на захранване 35w 5V 15V -15V power suply NET-35C висококачествен преобразувател на променлив ток в постоянен
 • Новинка

Тройна почивен източник на захранване 35w 5V 15V -15V power suply NET-35C висококачествен преобразувател на променлив ток в постоянен

13.41 BGN 12.00

35w тројно излез нето35c затворен префрлување напојување Опис на ПроизводотМОДЕЛНЕТО35 CИЗЛЕЗИЗЛЕЗ БРОЈCH1CH2CH3DC НАПОН5 V15 V15 VНОМИНАЛНА СТРУЈА3А1А0.5 AТЕКОВНАТА НИЗА Забелешка.60.5 ~ 3.5 Еден0.1 ~ 1.5 А0.1 ~ 0.5 AНОМИНАЛНА МОЌНОСТ35 WБРАН & БУЧАВА (макс.) Имајте на ум.280m Vpp150m Vpp150m VppНАПОН ADJ...

2 елемента WXD3-13 4.7 K ω 2 W 4 мм кръгъл Вал отточна тръба на шарнирна връзка жично обмотанный потенциометър
 • Новинка

2 елемента WXD3-13 4.7 K ω 2 W 4 мм кръгъл Вал отточна тръба на шарнирна връзка жично обмотанный потенциометър

4.05 BGN 4.00

2pcs WXD313 4.7 К ohm 2 W 4mm Круг Вратило Ротари Жица Рана PotentiometerИме на производ Жица Рана Potentiometer Модел WXD313 Тип Multiturn Технологија Жица Рана Терминалот Број 5 Номинална Моќност 2 W Отпор Вредност 4.7 К ohm Толеранција 5% Големината на Телото 37 x 20mm / 1.47" x 1.78"(L * D) Завртка Тема Кол...

5V 3A EU Plug AC DC Адаптер AC 100-240V конвертор адаптери за 3A DC 5V зарядно устройство захранване 5.5 mm x 2.1-2.5 мм размер на съединителя
 • Новинка

5V 3A EU Plug AC DC Адаптер AC 100-240V конвертор адаптери за 3A DC 5V зарядно устройство захранване 5.5 mm x 2.1-2.5 мм размер на съединителя

4.69 BGN 4.00

5 V 3А ЕУ Plug AC DC Адаптер AC 100240 V Конвертор Адаптери да DC 5 V 3А Конектор за Напојување 5.5 мм x 2.12,5 mm џек големинаСпецификација : ИЗЛЕЗ : DC 5 V 3АИзлез џек адаптер големина : Надворешниот Дијаметар : 5.5 мм ...