2017 4шт творчески възрастен мека четка за зъби преносим пшеница слама почистване на зъбите въглища четина четка с пътен футляром за съхранение

2017 4шт творчески възрастен мека четка за зъби преносим пшеница слама почистване на зъбите въглища четина четка с пътен футляром за съхранение

BGN 5.00
-1 %
BGN 5.04

Брой продукти

2017 Нови 4 Парчиња Креативни Возрасни Мека Четка за заби Преносни Пченица Слама Заб Чистење на филтрите на активен Наежвам Четка со Туристички Чување За : Solf Наежвам може да нежно ги чисти забите и непцето, ефикасно. Пченица слама под одредени услови може да се деградирани. Пренослив и практичен со транспарентни цилиндар организаторот. Спецификација : Тежина : 100g Боја : 4 Бои/Многу Производи Стандард : GB 19342


Подробности

Тип Елемент:
Четка за зъби
Размер:
Dia.25* H.203 mm
търговска марка:
КИНЕПИН
Материал:
ПБТ, Пшеница влакна
Възрастова Група:
Възрастни
Брой:
4 бр.
Номер На Модела:
J0739

Избор на купувачи

3x VV dent SBD2 scaler хигиена на устната кухина, стоматологичен съвет е съвместим с върха на SATELEC/DTE D1, D3,D5,D7
 • Новинка

3x VV dent SBD2 scaler хигиена на устната кухина, стоматологичен съвет е съвместим с върха на SATELEC/DTE D1, D3,D5,D7

100.08 BGN 70.00

ФУНКЦИЈА : ГОРНАТА ПОЛОВИНА ТОПКАТА ДИЈАМАНТ ПОЗЛАТЕН.Отстрани carioдел на забите occlusal и вратот.КОМПАТИБИЛЕН СО : SATELEC,DTE,GNATNSK VARIOS,HUFRIEDY IQ СЕРИЈА,MICODONT SE,DTE Д1,Д3,D5,D7 SCALERS

GD5 (ACTOEN:1), SATELEC стоматологичен scaler supragingival scaling съвет електрически скалер
 • Новинка

GD5 (ACTOEN:1), SATELEC стоматологичен scaler supragingival scaling съвет електрически скалер

23.98 BGN 19.00

Само компатибилни со SATELECОВОЈ СОВЕТ Е ЗА supragingival скалирање, Отстранете supragingival и вратот анализа и бактериски plasue.ADVICED РАБОТА НА ВЛАДАТА : СКАЛИРАЊЕ СО ВОДАADVICED МОЌ : 15

P3D (EMS:RT2/DPL3 TIP) perio dental treatment съвет with ems compatible perfect dental equipment
 • Новинка

P3D (EMS:RT2/DPL3 TIP) perio dental treatment съвет with ems compatible perfect dental equipment

79.98 BGN 64.00

ОПИС НА ПОГОРЕ ПРОИЗВОДОТ : ОВОЈ СОВЕТ Е ИСТ КАКО И ЕМС RT2 / DPL3 СОВЕТ.ЗА PERIO ТРЕТМАН Ниво исклучување на површината на ендо во текот на пародонтот falp хирургија.ADVICED SCALER РАБОТА НА ВЛАДАТА : PERIO СО ВОДА.ADVICED SCALER МОЌ : 15

GD1, (NSK:G8) , зубоврачебная ултразвукова съвет мащабиране Пересчетчика SUPRAGINGIVAL
 • Новинка

GD1, (NSK:G8) , зубоврачебная ултразвукова съвет мащабиране Пересчетчика SUPRAGINGIVAL

23.98 BGN 19.00

ОПИС НА ПОГОРЕ ПРОИЗВОДОТ : ОВОЈ СОВЕТ Е САМО КОМПАТИБИЛНИ СО NSK VARIOS SONIC SCALER.ОВОЈ СОВЕТ Е ИСТ КАКО и NSK : G8.ОВОЈ СОВЕТ Е ЗА SUPRAGINGIVAL СКАЛИРАЊЕ, Отстранете анализа и бактериски plasue на supragingival,вратот на забите и тешко калкулус на забите точка.ADVICED SCALER РАБОТА НА ВЛАДАТА : СКАЛИРАЊЕ СО ВОДАADVICED SCALER МОЌ : 15

100шт конец за зъби Межзубная четка за чисти зъби нож клечка за зъби, клечки за зъби да изберем хигиена на устната кухина на зъб конец за зъби дълбоко почистване на ус
 • Новинка

100шт конец за зъби Межзубная четка за чисти зъби нож клечка за зъби, клечки за зъби да изберем хигиена на устната кухина на зъб конец за зъби дълбоко почистване на ус

6.05 BGN 6.00

Превозот : Превозот од Кина Пост Воздух Mail или Ali Express Стандард Превозот ,тоа обично се потребни околу 1560 работни дена (Бразил 90 дена) пристигнат...

SBD3 (ACTOEN: EX3 СЪВЕТ), СЪВЕТ ЗА ПОДГОТОВКА НА КУХИНИ ЛЕЧЕНИЕ НА ДЕЦА, DIAMOND ПОКРИТИЕ
 • Новинка

SBD3 (ACTOEN: EX3 СЪВЕТ), СЪВЕТ ЗА ПОДГОТОВКА НА КУХИНИ ЛЕЧЕНИЕ НА ДЕЦА, DIAMOND ПОКРИТИЕ

79.98 BGN 64.00

Само компатибилни со SATELECОВОЈ СОВЕТ Е ЗА ШУПЛИНА ПОДГОТОВКА, ДОЛНАТА ПОЛОВИНА ТОПКАТА ДИЈАМАНТ ПОЗЛАТЕН.Отстрани carioдел на забите occlusal и вратот.ОВОЈ СОВЕТ Е ПРИРОДЕН ДИЈАМАНТ ПОЗЛАТЕН...

SBDL (ACTOEN: EX-L), ПОДГОТОВКА НА КУХИНИ, ДИАМАНТ, ОБХВАНАТИ НАМЕК, HANDPIECE SATELEC
 • Новинка

SBDL (ACTOEN: EX-L), ПОДГОТОВКА НА КУХИНИ, ДИАМАНТ, ОБХВАНАТИ НАМЕК, HANDPIECE SATELEC

79.98 BGN 64.00

Само компатибилни со SATELECОВОЈ СОВЕТ Е ЗА ШУПЛИНА ПОДГОТОВКА, ДИЈАМАНТ ПОЗЛАТЕН.Внесете го carioдел со лев агол од 45°, без повреда на соседните заби.ОВОЈ СОВЕТ Е ПРИРОДЕН ДИЈАМАНТ ПОЗЛАТЕН...

3PCS ASKS AMDENT home стоматологичен scaling kit Sliver BY стоматологичен комплекти wholesale WITH 37 AND 39 AMDENT TIPS
 • Новинка

3PCS ASKS AMDENT home стоматологичен scaling kit Sliver BY стоматологичен комплекти wholesale WITH 37 AND 39 AMDENT TIPS

347.20 BGN 312.00

ОПИС НА ПОГОРЕ ПРОИЗВОДОТ : ОВОЈ КОМПЛЕТ Е САМО КОМПАТИБИЛНИ СО AMDENTВКЛУЧУВА : СОВЕТ НА НОСИТЕЛОТ 1#, 6 КОМПЈУТЕРИ СОВЕТИСТЕРИЛИЗАЦИЈА : ВИСОКА ТЕМПЕРАТУРА (135 C ) И ВИСОК ПРИТИСОК (0.21 MPa ДА 0.23 MPa)

1 комплект SSKS caler Standard Kit Sliver for SATELEC GD1 Remove аритметика and bacterial plasue dental surgery стоматологични продукти
 • Новинка

1 комплект SSKS caler Standard Kit Sliver for SATELEC GD1 Remove аритметика and bacterial plasue dental surgery стоматологични продукти

63.34 BGN 57.00

1 сет SSKS caler Стандарден Комплет Sliver за SATELEC GD1 Отстрани анализа и бактериски plasue дентална хирургија, стоматологија производиНие не сме продажба на производи, но пренос на здравјето на секој пациент, како и професионални и лични servive да стоматолози.Многу пациенти треба да имаат овој комплет за да го направи светот безбеден, повеќе здрави страна на овој систем за спречување на вкрстена инфекција во лекување на забите.Стоматолозите одговорност не е само нудење заби третман, но, исто така, пренос на здрав концепт на вашите пациенти..ПРОИЗВОДИ ФОТОГРАФИИ : Ние нудиме многу лична услуга...

Добро качество 2 бр зубоврачебный стоматологичен fiber оптичен съвет светлинен блок за управление на мощността
 • Новинка

Добро качество 2 бр зубоврачебный стоматологичен fiber оптичен съвет светлинен блок за управление на мощността

94.21 BGN 90.00

Компактна, лесна контрола на телесната тежина модул да се работат два оптички handpieceАвтоматско actrvatich на handpiece осветлувањеОсветлување одложување прилагодливи помеѓу 012 секунди Едноставна инсталација во одборот на нови или постоечки стоматолошки единицаРаботи брендови на оптичките насадни инструментиВлезен Напон : 12 V24 VИзлезен Напон : 2.5 V3.5 V (прилагодливи)Детални СликиСертификатиПлаќањеТ / T трансфер / western union / pa ypal акк epted.Услови за продажбаМеѓународни Купувачот ве Молиме Имајте во предвид Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или на превозот обвиненија...

5 бр SSPKS почистване на зъбите и мащабиране полиране и избелване на комплект fit Satelec newtron P5 NSK varios 970 КЪЛВАЧА DTE D5
 • Новинка

5 бр SSPKS почистване на зъбите и мащабиране полиране и избелване на комплект fit Satelec newtron P5 NSK varios 970 КЪЛВАЧА DTE D5

238.40 BGN 215.00

Ние не сме продажба на производи, но пренос на здравјето на секој пациент, како и професионални и лични servive да стоматолози.Многу пациенти треба да имаат овој комплет за да го направи светот безбеден, повеќе здрави страна на овој систем за спречување на вкрстена инфекција во лекување на забите.Стоматолозите одговорност не е само нудење заби третман, но, исто така, пренос на здрав концепт на вашите пациенти..ПРОИЗВОДИ ФОТОГРАФИИ : НИЕ НУДИМЕ МНОГУ ЛИЧНА УСЛУГА...

5 бр SREKS Sirona стоматологичен endodontics kit fit PerioSonic Sirosonic SIROSON стоматологично оборудване Китай стоматологично оперативно оборудване
 • Новинка

5 бр SREKS Sirona стоматологичен endodontics kit fit PerioSonic Sirosonic SIROSON стоматологично оборудване Китай стоматологично оперативно оборудване

398.40 BGN 359.00

.ПРОИЗВОДИ ФОТОГРАФИИ : НИЕ НУДИМЕ МНОГУ ЛИЧНА УСЛУГА СТОМАТОЛОГ И ПАЦИЕНТОТ ИМИЊА МОЖАТ ДА СЕ ОТПЕЧАТАТ НА КОМПЛЕТ КАКО ШТО СЛЕДУВА : КАКО ДА СЕ КОРИСТИ ЗА ПОЛНЕЊЕ И НА ФУНКЦИЈАТА НА ПРОИЗВОДИ?Зошто ви треба овој комплет?За насНие сме создавање на една ера на стоматолошки револуција тоа е иднината на стоматолошки нудејќи многу професионални и лични стоматолошки проекти за стоматолози и пациентите.За стоматолози1...

PD3, (NSK:G6) , съвет скалера за PERIO
 • Новинка

PD3, (NSK:G6) , съвет скалера за PERIO

47.98 BGN 38.00

ОПИС НА ПОГОРЕ ПРОИЗВОДОТ : ОВОЈ СОВЕТ Е САМО КОМПАТИБИЛНИ СО NSK VARIOS SONIC SCALER.ОВОЈ СОВЕТ Е ИСТ КАКО и NSK : G6ОВОЈ СОВЕТ Е ЗА PERIO СКАЛИРАЊЕ, Отстранете subgingical и длабоко perio калкулус.ADVICED SCALER РАБОТА НА ВЛАДАТА : PERIO СО ВОДАADVICED SCALER МОЌ : 13

Зубоврачебный Диамант bur EX стоматологични материали полиращи инструменти за подготовка на зъби зъболекарски лаборатория BUR EX стоматологично оборудване
 • Новинка

Зубоврачебный Диамант bur EX стоматологични материали полиращи инструменти за подготовка на зъби зъболекарски лаборатория BUR EX стоматологично оборудване

BGN 22.21

Стоматолошки дијамант burs 50 компјутери1.Лесен, удобен и здравје во употреба2.Тешко, остар и носатsesistung3.Доволно песок во bur главата,не е лесно да падне4.Нерѓосувачки челик,иглата стандард обединета големина5.Високи перформанси до цена сооднос месо тело 1.5 mmСтоматолошки дијамант burs MAX.ВРТЕЖИ во минута на стоматолошки дијамантПакување : 50pcs / многуТип на дијамант bur може да се choosed според вашите барања.Ве молам да ми кажете што модели сакате и квантитетот.Пакување листа : 1 50pcs дијамант burs (Изберете големини што сакате)