KARADAR водонепропусклив IPX7 motor car gps навигация 1G RAM bluetooth4. 0 WIFI IPS 854*480 екран на Android 4.4.3 изтеглени приложението google

KARADAR водонепропусклив IPX7 motor car gps навигация 1G RAM bluetooth4. 0 WIFI IPS 854*480 екран на Android 4.4.3 изтеглени приложението google

BGN 230.00
-20 %
BGN 288.00

Брой продукти


Предност *Сите Временски Уредот : уред има ракавица-friendly екран кој реагира веднаш да се допре. Тој е дизајниран за било какви временски услови, вклучувајќи светла директна сончева светлина *Bluetooth 4.0 овозможи уред компатибилен со поголемиот дел од пазарот слушалки,обезбеди rider добие јасна,свртување - по-свртување зборува насоки. *5 инчен IPS екран со full агол и висока осветленост овозможи читање јасно директна сончева светлина *WIFI/FM Transmiter/Media player/Ebook читач *Нов метал и Гумена топка планината,Компатибилен со поголемиот дел од мотоцикли *Солиден, водоотпорен да IPX7, отпорни на гориво spills и UV зраци и шок доказ Спецификации : - CPU Processor : Allwinner A33 Quad-Core Cortex О7 1.3 GHZ графичкиот процесор : Мали-400 MP2, поддршка Open GL ES1.1/2.0 Оперативен Систем : Google Android 4.4.2 Kitkat Резолуција : 854*480, поддршка на G-Сензор Resistive Touch Screen RAM меморија : 1 G DDR3 Батеријата Пакет : 3.7 V 3000m Ah Li-Полимер батерија на, уживајте во подолго време на извршување Аудио плеер : MP3, WMA, MP2, OGG, AAC, M4 A, MA4, FLAC, МАЈМУН, 3 GP, WAV Видео Плеер : Поддршка AVI(Х. 264, DIVX, DIVX, XVID, рм, rmvb, WMV, MOV, MP4(Х. 264, MPEG, DIVX, XVID), DAT(VCD), VOB(DVD), MPEG, MPG, FLV(H. 263,H. 264), ASF, TS, TP, 3 GP, MPG итн E-книга : PDF/TXT/CHM/DOC/EXCEL/EPUB/RTF/FB2 Капацитет : 8 GB внатрешна меморија; да се Прошири со Micro SD до 32 GB USB : USB2.0, полна брзина, до 12 Mbps, поддршка Active Sync и Mass storage Екран светлост : 700cd/m2 (Висока Светлина на Екранот, може да се види под сончевата светлина) екран на Допир Панел : Resistive тип на екран на допир панел, ракавица-friendly TP. Говорник : Вграден гласно говорник,8Ω 2 W. Само GPS вклучувајќи овие делови Со 1 bluetooth спогодба : Со 2 bluetooth спогодба : ЧПП Q1, Она што е вашата однос на паркинг? A : Генерално , ние пак нашите производи во неутрална кутии , Ако имате законски регистрирани патенти . ние може да пакет на стока во вашиот бренд кутии по добивање на одобрение писма . Q2, Што е вашиот начин на плаќање ? A : T/T 30% како депозит , и 70% пред испорака за големата цел . Ние ќе ви покажеме фотографии на производи и пакувања . Пред да плаќаат на рамнотежа . или можете да нарачате smaple на alibaba или . плати онлајн или на друг начин ќе може да . Q3, која е вашата условите на испорака ? A : стои на превозот , ако стоката се изгуби на патот , можете да го отворите спор , ќе се целосно враќање на уплатата . тоа е за 2 недели . Q4, Како за вашиот време на испорака ? A : Генерално , тоа ќе трае 3 до 5 дена по добивањето на авансно плаќање , ние ќе ви испратат примерок . Специфичните време на испорака зависи од предмети и количината на вашата нарачка . П5, Може да ви се произведуваат според примероци ? A : Да , ние може да произведе од страна на вашиот примерок или технички цртеж . ние може да се изгради на калапи и тела . Q6, Она што е вашата примероци политика ? A : Ние можеме да снабдување на примерок, ако имаме подготвени делови во парк. но , клиентите мора да го плати примерок трошоци и курир цена .


Подробности

Името На Цвета:
С 1 комплект bluetooth, с 2 комплекта, bluetooth, само на GPS
специални характеристики:
Bluetooth, Зарядно Устройство
Интерфейс:
WI-FI, Bluetooth, USB2. 0
Размер На Дисплея:
5
резолюция на екрана:
800x480
търговска марка:
КАРАДАР
ватерпуф:
ipx7
Android:
4.4.3
Екран:
5-инчов IPS 854*480 пълен ъгъл
Блютус:
Bluetooth 4.0, поддържа A2DP слушалки
Wi Fi:
ДА
памет:
Вградена памет MLC 8GB-1G RAM
ПРОЦЕСОРА:
Allwinner A33 Quad Core Cortex A7 1.3 Ghz
Батерия:
3000MAH
Приложение:
Мотоциклети, автомобили и велосипеди
сензорен екран:
Резистивен( всепогодная работа)

Избор на купувачи

16 Mhz 18 Mhz, 20 Mhz автомобилно радио на FM-диапазон, удължител за промяна на честотата конвертор shifter Япония по целия свят
 • Новинка

16 Mhz 18 Mhz, 20 Mhz автомобилно радио на FM-диапазон, удължител за промяна на честотата конвертор shifter Япония по целия свят

BGN 272.00

Автомобил Радио FM Бенд Проширувач Фреквенцијата Промена Конвертор shifter Јапонија на Светот Со 16 MHz, 18 MHz и 20 MHz заедно во 1 ОдделениеМожеби како што се : Автомобил Радио FM Бенд Фреквенција 16 MHZ,18 MHZ и 20 MHZТехнички Детали : Напон : 12 Volts Струја : DC 0.005 Засилувачи Загуба од СУМ Сигнал НикојВо Јапонија, радија се направени за да се добијат во 76 Mhz да 90 Mhz бенд...

Android 6.0 GPS навигационна кутия за 2008-2015 Lexus LX570 video interface кутия с огледало, отнасящи GVIF youtube waze iGO yandex
 • Новинка

Android 6.0 GPS навигационна кутия за 2008-2015 Lexus LX570 video interface кутия с огледало, отнасящи GVIF youtube waze iGO yandex

880.00 BGN 836.00

Андроид 6.0 4.4 Систем за Навигација Видео Интерфејс кутија За ТОЈОТА и 20082015 LexLX570 итнФакултативна со Т уф екран , WiFi, Bluetooth, Огледало Линк, Фрлија екран, HD 1080 P, Google МАПА, Игра Продавница , Гласовна контролаСе истакна : овој Андроид видео интерфејс може да поддржува само со GX460 со една фабрика потекло систем за навигација и нема HDD хард дискАндроид е карактеристики : 1...

Обновен е оригинален автомобилен Радиоплеер подходящи за BMW X3 E83 2004-2010 автомобилен Плейър с вграден Wi-Fi GPS навигация Bluetooth
 • Новинка

Обновен е оригинален автомобилен Радиоплеер подходящи за BMW X3 E83 2004-2010 автомобилен Плейър с вграден Wi-Fi GPS навигация Bluetooth

BGN 512.00

Надгради Оригиналот е Радио за Автомобил Играч Одговараат на BMW X3 E83 20042010 Автомобил Видео Плеер Вграден Wi Fi, GPS Навигација, Bluetooth Поддршка паметен Телефон Огледалолинк бесплатен дар 16 G USBСистем : Android 4.4 екран на Допир : Capacitance Екран ПРОЦЕСОРОТ : 1.6 GHz Nand Флеш Меморија : 16 GB RAM меморија : DDR3 1 G Резолуција : 800*480 Поддршка паметен Телефон Огледалолинк Bluetooth со A2 DP(Bluetooth Музика) Поддршка Андроид Стан Builtin GPS Навигација Поддршка Жариште Wifi Споделување Задржи Оригиналната Автомобил Радио Тјунер FM / AM>>Ве Молиме Имајте Во Предвид Дека Пред Купување1.Ве молиме проверете автомобил Табла пред купување, Истиот(Достапно),Различни (Unavilable).2.Pls имајте на ум дека! Во спротивно не можат да се користат по купувањето, ние нема да бидеме одговорни за тоа.3.Ако не можете да потврдите тоа,pls направете ја фотографијата за нас за да ја проверите.>>Опција Додаток>>Функции : * се Задржи оригиналната Радио / CD сите функција на автомобилот * Капацитивни екран на Допир (800 x 480 пиксели) * Вграден Bluetooth со A2 DP,поддржува рацете слободни Пуштате музика преку Bluetooth * Вграден GPS навигација * Вграден Wi Fi * Поддршка паметен Телефон Огледалоlink * Обратен камерата на текст * Возило Автомобил DVR Рекордер Камера * Работна Температура : 25 C да 85 C >> Не destory автомобил оригиналното CD...

Безплатна доставка евтини мотор колата gps тракер производител Китай безплатна платформа android, ios web apps
 • Новинка

Безплатна доставка евтини мотор колата gps тракер производител Китай безплатна платформа android, ios web apps

23.84 BGN 19.00

.тпроизвод {backgroundcolor : #fff;width : 100% ;maxширина : 1200px;маргина : 0 авто;дисплеј : flex;баласт : 40px 0;fontfamily : "Ping Fang SCМедиум"}.тпроизвод.обратна {flexнасока : редобратна}.тпроизвод .слика {position : relative;flex : 4;textalign : право}.тпроизвод.обратно .слика {textalign : left}.тпроизвод .image img {ширина : 400px;висина : авто}.тпроизвод .инфо {flex : 5;кутијаголемината : границаbox); дисплеј : flex;flexнасока : колона;оправдасодржина : центар}.тпроизвод .информации .наслов {fontsize : 28px;lineheight : 40px;маргина : 0 10% 0 20%;color : #333}.тпроизвод .информации .содржина {fontsize : 18px;lineheight : 28px;color : #999;маргина : 20px 10% 0 20%}@медиуми (maxширина : 750px) {.тпроизвод {баласт : 0;flexнасока : колона !важно}.тпроизвод .слика {textalign : center !важно}.тпроизвод .image img {ширина : 95.73%}.тпроизвод .информации .наслов {textalign : center;маргина : 4vw 10% 0;fontsize : 3.7 "фолксваген"; lineheight : 5.3 "фолксваген"}.тпроизвод .информации .содржина {textalign : center;fontsize : 3.2 "фолксваген"; lineheight : 4.3 "фолксваген"; маргина : 2.7 "фолксваген" 10% 4vw}}.тпроизвод {backgroundcolor : #fff;width : 100% ;maxширина : 1200px;маргина : 0 авто;дисплеј : flex;баласт : 40px 0;fontfamily : "Ping Fang SCМедиум"}.тпроизвод.обратна {flexнасока : редобратна}.тпроизвод .слика {position : relative;flex : 4;textalign : право}.тпроизвод.обратно .слика {textalign : left}.тпроизвод .image img {ширина : 400px;висина : авто}.тпроизвод .инфо {flex : 5;кутијаголемината : границаbox); дисплеј : flex;flexнасока : колона;оправдасодржина : центар}.тпроизвод .информации .наслов {fontsize : 28px;lineheight : 40px;маргина : 0 10% 0 20%;color : #333}.тпроизвод .информации .содржина {fontsize : 18px;lineheight : 28px;color : #999;маргина : 20px 10% 0 20%}@медиуми (maxширина : 750px) {.тпроизвод {баласт : 0;flexнасока : колона !важно}.тпроизвод .слика {textalign : center !важно}.тпроизвод .image img {ширина : 95.73%}.тпроизвод .информации .наслов {textalign : center;маргина : 4vw 10% 0;fontsize : 3.7 "фолксваген"; lineheight : 5.3 "фолксваген"}.тпроизвод .информации .содржина {textalign : center;fontsize : 3.2 "фолксваген"; lineheight : 4.3 "фолксваген"; маргина : 2.7 "фолксваген" 10% 4vw}}Мини Водоотпорен GPS tracker за возилаСо i TracksafeКарактеристики и спецификации : Клучни карактеристики : • За возила, мотоцикли, скутери и сл...

В реално време отслежыватель gps за кола на кораба миниый устройство с отслежывателя GPS 103A TK103A
 • Новинка

В реално време отслежыватель gps за кола на кораба миниый устройство с отслежывателя GPS 103A TK103A

BGN 54.32

Карактеристики : Погоден за автомобили, за комбиња, камиони, мотоцикли, итн.Тоа е работа врз основа на постојните GSM / GPRS мрежа и GPS сателитите,овој производ може да се лоцира и да го следи секое далечински цели преку СМС или интернет...

Кола стерео женски ISO Радио с щепсел захранващ адаптер за Mazda Mazda 2 3 Mazda Mazda 5 6 ISO теглене на кабели захранващ кабел
 • Новинка

Кола стерео женски ISO Радио с щепсел захранващ адаптер за Mazda Mazda 2 3 Mazda Mazda 5 6 ISO теглене на кабели захранващ кабел

11.04 BGN 10.00

Автомобил Стерео Женски ISO Радио Приклучок Адаптер За Mazda 2 Mazda 3 Mazda 5 Mazda 6 ISO подигнат моќ кабелПреглед : * Ако инсталирате резервни радиото во вашиот автомобил, ќе треба ова темперамент* Сите жици се подигнат и жици се означени со своја специфична функција.* Оваа жица Подигнат ќе ги конвертирате вашите orignal радио жица подигнат адаптер конекции.* Ова Радио Подигнат ќе дозволите инсталација на нова или да користи резервни стерео во вашето Возило.* Го подигнат ги исполнува упатствата за ОВЖС боја кодови, лесно да го инсталирате од појавување до боиКабел должина : околу 10 cmВе молиме проверете на задниот дел на вашиот автомобил стерео да се види дали приклучокот на овој подигнат одговара, ако сте несигурни фитинг, ве молиме контактирајте со нас за поддршка ПРЕД да купите...

Обновен е оригинален автомобилен мултимедиен плейър GPS автомобилна навигация костюм за Honda Accord 2003-2007 поддръжка на Wi Fi
 • Новинка

Обновен е оригинален автомобилен мултимедиен плейър GPS автомобилна навигация костюм за Honda Accord 2003-2007 поддръжка на Wi Fi

552.00 BGN 508.00

Надгради Оригинални Автомобил мултимедијален Плеер Автомобил GPS Навигација Одговараат на Хонда Спогодба (20032007 Година за Поддршка на Wi Fi паметен Телефон Огледалолинк Bluetooth со Vhicle DVR (HD) +Rearview камера + 16 G USB +8 G ТФкартичка (2 парчиња)Систем : Android 4.4 екран на Допир : Capacitance Екран ПРОЦЕСОРОТ : 1.6 GHz Nand Флеш Меморија : 16 GB RAM меморија : DDR3 1 G Резолуција : 800*480 Поддршка паметен Телефон Огледалолинк Bluetooth со A2 DP(Bluetooth Музика) Поддршка Андроид Стан Builtin GPS Навигација Поддршка Жариште Wifi Споделување Задржи Оригиналната Автомобил Радио Тјунер FM / AM>>Ве Молиме Имајте Во Предвид Дека Пред Купување1.Ве молиме проверете автомобил Табла пред купување, Истиот(Достапно),Различни (Unavilable).2.Pls имајте на ум дека! Во спротивно не можат да се користат по купувањето, ние нема да бидеме одговорни за тоа.3.Ако не можете да потврдите тоа,pls направете ја фотографијата за нас за да ја проверите.>>Бесплатен Подарок>>Функции : * се Задржи оригиналната Радио / CD сите функција на автомобилот * Капацитивни екран на Допир (800 x 480 пиксели) * Вграден Bluetooth со A2 DP,поддржува рацете слободни Пуштате музика преку Bluetooth * Вграден GPS навигација * Вграден Wi Fi * Поддршка паметен Телефон Огледалоlink * Обратен камерата на текст * Возило Автомобил DVR Рекордер Камера * Работна Температура : 25 C да 85 C >> Не destory автомобил оригиналното CD...

OBD Car GPS Tracker GPRS GSM Real Time Tracking System Device Monitor Локатор with Over-speed Alarm Movement Alarm For Vehicles
 • Новинка

OBD Car GPS Tracker GPRS GSM Real Time Tracking System Device Monitor Локатор with Over-speed Alarm Movement Alarm For Vehicles

BGN 104.00

OBD Автомобил GPS Tracker GPRS GSM Реално Време Следење на Системот Уред за Следење Локатор со Над брзина Аларм Движење Аларм За ВозилаЗа Плаќање1) да ја прифатиме Alipay, Wester Унија, TT...

Zigbee Ethernet Gateway ZLL LED Bridge smart home low-cost host
 • Новинка

Zigbee Ethernet Gateway ZLL LED Bridge smart home low-cost host

BGN 207.98

ИмеНапојување напонот3.3 VИнтерфејс нивоVCC+0.3 VЕмисија тековнатаПримање на тековната19m Aработна фреквенција433 / 470 MHzEmissive моќ>=19d BmПрием на чувствителност123d BmБезжичен пренос го оценувате0.6~250KbpsКомуникација режим : Пренос на владата : транспарентен пренос и адреса на пренос.Транспарентен пренос : внесување на податоци во модули со сериски порт, тогаш испратите податоци преку сериски порт според Поставките на други модули.Адреса трансфер : е, исто така, серискиот внесување на податоците, но господар јазол мора да биде во првиот бајт од пакет јазол број, ако тој е господар јазол да се користи Броеви за 0 XFF, ќе се емитува...

Conkim често задавани ВЪПРОСИ за двухобъективной автомобилна камера Mini 0906
 • Новинка

Conkim често задавани ВЪПРОСИ за двухобъективной автомобилна камера Mini 0906

BGN 15998.40

Dual леќа автомобил цртичка камера Мини 0906 започне во пазарот на 1 Мај 2017, ве молиме проверете повеќе ПРАШАЊА и одговори за Мини 0906 како што следи : 1) Зошто да не може да снимите видео или направете фотографија? Ве молиме проверете дали има доволно меморија spacce на micro SD картичка, на ако имате ЦИКЛУС СНИМАЊЕ наместен на OFF, или ако сите фајлови се заштитени (само за читање атрибут)...

TOPNAVI 2G+32GB Quad Core Android 6.0 кола DVD плейър видео за Nissan QashQai / X-Trail 2014 Стерео GPS Tracker Auto Navigator 3G
 • Новинка

TOPNAVI 2G+32GB Quad Core Android 6.0 кола DVD плейър видео за Nissan QashQai / X-Trail 2014 Стерео GPS Tracker Auto Navigator 3G

BGN 682.02

Зграда во мапата бесплатно како подарок во нашата единицаСо цел да се обезбеди дека производот може да се вклопат во вашиот автомобил и,Може ли да ве молиме да ни одговори на неколку прашања, пред да се подготви ред за вас : 1 Може да ве молам да контролната табла слика на вашиот автомобил и го испрати до нас за да се провери?2 Може ли да ни кажете на вашиот автомобил специфичен модел и година?3...

Suzan Mini dev Suzan Mini development board ATmega328P + SX1276 / 78
 • Новинка

Suzan Mini dev Suzan Mini development board ATmega328P + SX1276 / 78

BGN 78.21

Lo Ra Мини Dev Е лесно да направат прототип на одборот за Lo Ra Мини Тоа е Тоа, и тоа е исто така познат како на следниве три аспекти.Lo Ra Мини е мало Io T развој одбор нуди многу интересна комбинација на долга низа, ниска потрошувачка на енергија и да се обезбеди пренос на податоци.Тоа е дизајниран за да се олесни почетници и програмери брзо да научат Lo Ra и Io T технологија...

Trimble BD982 ГНСС development board (най-долната дъска
 • Новинка

Trimble BD982 ГНСС development board (най-долната дъска

BGN 319.98

Trimble BD982 GNSS развој одбор (дното одборНа Trimble BD982 GNSS развој одбор (baseboard) RJ45 мрежна порта +2 DB9 интерфејс serial port +1 серискиот порт се поврзете bluetooth + USB трансфер serial port + модул себе USB комуникација режим, сериски порт 2 PORT3 има insert (внеси pin за да го прошири себе.

TKSTAR Пет GPS Tracker TK909 Waterproof в реално време за Проследяване Куче Finder Cat Tracking Device Локатор Geofence Живот Free Software
 • Новинка

TKSTAR Пет GPS Tracker TK909 Waterproof в реално време за Проследяване Куче Finder Cat Tracking Device Локатор Geofence Живот Free Software

98.16 BGN 98.00

Преглед : Овој производ TK909 е на подготвеност 2Г GSM GPS Tracker кој е дизајниран специјално за домашни миленици, особено кај кучињата и мачките...

LEEWA 12V 12V Car Radio Aerial антена с усилвател на сигнала усилвател за автомобил с жак FAKRA II CA1051
 • Новинка

LEEWA 12V 12V Car Radio Aerial антена с усилвател на сигнала усилвател за автомобил с жак FAKRA II CA1051

15.68 BGN 13.00

*ЗАБЕЛЕШКА : во Оваа точка се користи за да се зголеми јачината на сигналот,ако антена за прием е многу лошо или нема сигнал,тоа нема да работи! Карактеристики : Подобрување на радио сигнал и да се намали бучавата Бакар сигнал жица, силна антимешање, обезбедување подобар сигнал се Згусне на коњ устата метален заштитен капак, на сите круг на заштита на Работа за двете AM и FM радио станици додека сте во Можност да обезбеди висока излезна струја,ниските хармонично нарушување и крст,обезбеди безбедност на работа Лесно да го инсталирате,заштеда на трошоци и простор Specifictions : Боја : Црна Точка должина : 330mm за Приклучок Стандард : Машки / Женски мото радио антена интерфејс Водоотпорен сечилото осигурач носителот дизајн Стекнат : 12~13d B Бучава Фактор : >2 Отпорност : 75 Ohm Моќ : DC10~15 V се Однесува на : автомобил автомобилската и други FM прием на сигнал,зголемување на приемот на далечина,зголемена чувствителност на слаби сигнали Пакување Листа : 1x Автомобил радио сигнал бустер засилувач 1x 3 M лепило за хартија 1x Заклучување брз splice 2x Феритни јадро кабел клип

За Hyundai i40 2011~2013-автомобили-GPS навигационна система + радио ТЕЛЕВИЗИЯ DVD, iPod, BT, 3G WIFI HD екран, мултимедийна система
 • Новинка

За Hyundai i40 2011~2013-автомобили-GPS навигационна система + радио ТЕЛЕВИЗИЯ DVD, iPod, BT, 3G WIFI HD екран, мултимедийна система

664.00 BGN 544.00

Indash Автомобил Стерео DVD Плеер GPS Навигациски Систем За Hyundai i40 2011~2013 Однапред S100 Систем | 3Зона Поп | DualCore A8 Чипсет | 1080 P HD | 5.1 HIFI Bluetooth | Музика | Радио | i Pod | 3 G WIFI Интернет | Воланот Контрола Компатибилен Купи Сега! = Добие Бесплатен Дар Можеме да снабдување со најновите компатибилен NAVI мапи за целиот свет земји! Мапи се бесплатни ажурираат секоја година! Оригиналниот Автомобил Внатрешни работи Референца ( Десната Рака се Вози автомобил модели се исти како Левата Рака Диск' ) Напомена : Овој модел може да се вклопат и да го замени различни автомобил аудио конфигурации , ако вашиот автомобил внатрешни работи не е ист или сличен како погоре, или ако не може да потврдите дали тоа е право одговара модел, ве молиме испратете ни слика за автомобил внатрешни работи , ајде да го потврдите за вас директно...

За Honda City 2008~2012-автомобили-GPS навигационна система + радио ТЕЛЕВИЗИЯ DVD, iPod, BT, 3G WIFI HD екран, мултимедийна система
 • Новинка

За Honda City 2008~2012-автомобили-GPS навигационна система + радио ТЕЛЕВИЗИЯ DVD, iPod, BT, 3G WIFI HD екран, мултимедийна система

680.00 BGN 558.00

Indash Автомобил Стерео DVD Плеер GPS Навигациски Систем За Хонда Град 2008~2012 Однапред S100 Систем | 3Зона Поп | DualCore A8 Чипсет | 1080 P HD | 5.1 HIFI Bluetooth | Музика | Радио | i Pod | 3 G WIFI Интернет | Воланот Контрола Компатибилен Купи Сега! = Добие Бесплатен Дар Можеме да снабдување со најновите компатибилен NAVI мапи за целиот свет земји! Мапи се бесплатни ажурираат секоја година! Оригиналниот Автомобил Внатрешни работи Референца ( Десната Рака се Вози автомобил модели се исти како Левата Рака Диск' ) Напомена : Овој модел може да се вклопат и да го замени различни автомобил аудио конфигурации , ако вашиот автомобил внатрешни работи не е ист или сличен како погоре, или ако не може да потврдите дали тоа е право одговара модел, ве молиме испратете ни слика за автомобил внатрешни работи , ајде да го потврдите за вас директно...