Fengshangmei 15ml 2pcs Nail Set Top Base Coat гел маникюр Nail Art UV Led Long Lasting Base Coat Top Coat

Fengshangmei 15ml 2pcs Nail Set Top Base Coat гел маникюр Nail Art UV Led Long Lasting Base Coat Top Coat

BGN 14.00
-8 %
BGN 15.18

Брой продукти

Fengshangmei 15ml 2 парчиња Поставени на Ноктите Врвот База на Грб Гел за Нокти Помине Уметност УВ Led долготрајна База Палто Врвот Грб
Тоа ќе се заштити гел боја од пилинг исклучено, исто така, повеќе сјае
Користете чекори
1. Обликот на ноктите. Лесно удар на површината на ноктите плоча.
2. Нанесете тенок слој на E&база палто од cuticle за слободни работ (не заборавајте да ја запечати работ на ноктите). Лек на ноктите под LED светло за 15 секунди или УВ светло за 2 минути.
3. Целосно се тресат шишето да се направи текстура Униформа. Нанесете тенок слој на Впие-Оф Гел лак во боја на избор. Капа слободен раб. Лек : 60 секунди во LED Светилка, или 2 минути во УВ ламба.
.
4. Се повторува на 2-ри тенок слој на впие исклучување Гел лак за нокти. Лек под LED светилка за 30 секунди или УВ светло за 2 минути.
5. Нанесете тенок слој на Врвот на fiat. Капа слободен раб. Лек : 30 секунди во LED светилка.
6. Отстрани вулгарен остатоци на ноктите со чистење. Потоа, ќе се применуваат јадев cuticle масло да се rehydrate влага во cuticle и кожата околу ноктите
Повратни информации


Подробности

Тип Елемент:
най-горния слой
Тип:
най-горния слой
търговска марка:
фэншаньмэй
Номер На Модела:
TBC1507-15FSM
Съставка:
Смола
Брой:
2 елемента
НЕТНО ТЕГЛО:
15 мл
Сертификат:
SGS, ИНФОРМАЦИОННИЯ ЛИСТ ЗА БЕЗОПАСНОСТ
Дълго време :
15 дни или повече
Лечение на:
Лампа UV или Led
Накисва:
ДА
OEM / ODM :
Трябва MOQ
Цвят:
танспарант
Ключови думи:
най-горния основен слой
Място на произход на стоките:
Zhejiang, Китай (Континентален)
Име На Продукта :
Гел-лак на база най-горния слой
Тип Buiness :
производител

Избор на купувачи