FILBAKE 1бр кухня форми за печене на сладкиши инструменти бяла торта Пан кръгли силиконови форми за украса на торти

FILBAKE 1бр кухня форми за печене на сладкиши инструменти бяла торта Пан кръгли силиконови форми за украса на торти

BGN 9.00
-23 %
BGN 11.65

Брой продукти


Nonstick, флексибилен и лесно да се чисти,нераскинливо
лесно да се задржи формата,лесен за чување.
Безбедна за машина за миење садови, микробранова, фурна, замрзнувач.
Средина заштитна, нема несакани ефекти на човечкото тело.
Готвачи рамномерно ,cools брзо.
Ознака : торта мувла ,силикони торта мувла , чоколадо мувла , торта , торта се мувла , печење


Подробности

търговска марка:
ФИЛБЕЙК
Тип Инструменти За Торта:
Леярни форма
Материал:
Силикон
документ:
CE / EU, LFGB, SGS
Характеристика:
Еко-Содружественный
Номер На Модела:
JSC2493
Тип:
Инструменти За Торта
Предмет на:
форма за торта
Материал:
силиконова форма
да се прилага:
торта от силиконови форми
Функция:
инструменти за печене на торта
Идеята за:
форма за торта с шоколад форма
Форма:
Кръг
Воспользуйся:
форма за печене на торта

Избор на купувачи

Незалепващо сърцето модел пластмасов skalka фондан валяк кухня захар занаят торта Тесто де инструмент
 • Новинка

Незалепващо сърцето модел пластмасов skalka фондан валяк кухня захар занаят торта Тесто де инструмент

7.84 BGN 7.00

11ако сте руски купувачот,ве Молиме да го пополните право на Примачот име и презиме(три дела)на вашата цел ,Пред да кога ќе го поставите цел,ако тоа не поштата ќе ја врати назад вашиот пакет.и ние ќе не прифати било која наплата за цел, без име и презиме.Цел износ повеќе од $7 , ние ќе превозот од регистрирани пост или Eпакет со следење на број ,во спротивно ќе брод од страна на обичните пост.Објектот ќе биде испратена до купувачот превозот адреса САМО, па ве молиме да ја ПОТВРДИТЕ вашата е достапна адреса пред да се плати.СИТЕ Стоки се достапни,откако ќе се плати.ususlly ние ќе им даде на вашиот следење на број 12 работни дена и се испраќаат од вашиот парцела во рамките на 35working дена.По пакетот се испрати надвор,тоа не може да се контролира од страна на нас,тоа многу зависи од меѓународна шпедиција ,искрено се надеваме дека може да се разбере и да се чека трпеливо ,ако ја имаат одредено задоцнување,ние ќе се обидеме потрудиме помош ќе можете да ги споделите со нас.Трговија на големо : ние ќе брод од DHL ,UPSот ,EMS или други брзо express (бесплатно), Ќе купуваат повеќе ,ќе ви даде повеќе попуст...

5 бр./10 бр. дълбоко полукръг яйце Tart форма на торта мухъл шоколадов пудинг тава за лед печене сладкарски форми за печене инструменти P10066
 • Новинка

5 бр./10 бр. дълбоко полукръг яйце Tart форма на торта мухъл шоколадов пудинг тава за лед печене сладкарски форми за печене инструменти P10066

11.60 BGN 10.00

Карактеристики : 100% Сосема Нов Материјал : Алуминиум Големина : Кол 7.5 cm, Длабочина 3.8 cm Тежина : 14g / еез Пакување : OPP ВреќаВисок квалитет и тоа е лесно за употреба и чистење

AMW 8 инча целувка на любовник сватбена торта шаблони шаблон мухъл фондан торта декорация инструменти
 • Новинка

AMW 8 инча целувка на любовник сватбена торта шаблони шаблон мухъл фондан торта декорация инструменти

BGN 3.12

5792AMW 8 Инчен Бакнеж Љубовник Свадба Торта Матрицата Образец Мувла Фондан Торта Декорирање Алаткиголемина : 8 инченматеријал : пластикаКАКО РАБОТИ1.ако сте со користење на buttercreamматирано торта,да се осигура дека таа има цврста кора од страна на ладење неколку минути пред stenciling2.Позиција на матрицата на замрзнатото / фондан опфатени торта или колаче каде сакаш3.Обезбедување на матрицата со ставање чепкалки за заби или игли во дупки се предвидени при ќе се користи торта страни,побара од друго лице да го цврсто држете на матрицата во место за вас4.Ставете шлаг на центарот на торта матрицата и рамномерно се шири шлаг на рабовите на матрицата со твоите шпатула или scraper5.Отстрани повеќето од шлаг,оставајќи доволно за покрена ефект6.Отстрани чепкалки за заби / иглички и нежно подигнете ја матрицата далеку од торта или колаче да се открие убава резултат

12 правоъгълник кухина силикон сапун мухъл ръчно тост шоколад фондан торта мухъл за печене на мухъл САМ желе пудинг мухъл форма за печене
 • Новинка

12 правоъгълник кухина силикон сапун мухъл ръчно тост шоколад фондан торта мухъл за печене на мухъл САМ желе пудинг мухъл форма за печене

BGN 12.16

Опис : ♥ Материјал : Храна Одделение Силиконски♥ Мувла Големина : За 29.5*17*3 CM секоја празнина 7.5*2.5*3.5 CM♥ Боја : R andom♥ Пакет се вклучени : 1 компјутер .* 100% сосема нов и во добра состојба .* Тоа е Мека и Висок квалитет .* Лесно е за Користење и Чистење.* Оценка на температура : 40 centigrade на +210 centigrade .* Чувајте го подалеку од оган, гас рерна и нож .Превозот : Ние ќе брод објектот во рок од 35 дена по примање на уплатата...

2 елемента лалета Veiner фондан цвете, листенце торта декорация инструменти фондан торта декорация на бисквитки нож cupcake мухъл
 • Новинка

2 елемента лалета Veiner фондан цвете, листенце торта декорация инструменти фондан торта декорация на бисквитки нож cupcake мухъл

6.00 BGN 5.00

Направи голема изглед peonies со овие секачи.Машина Големина : 5.8*3.5 cm; 4.5*2.5 cmVeiner Големина : 6.7*4.5*1cmВе Молиме Имајте Во Предвид : Ви благодариме за вашата шопинг во нашата продавница...

C008 Силиконова форма на forever love bear ръчно изработени сапун свещ мухъл Chocolate Fondant cake мухъл Baking мухъл DIY инструменти
 • Новинка

C008 Силиконова форма на forever love bear ръчно изработени сапун свещ мухъл Chocolate Fondant cake мухъл Baking мухъл DIY инструменти

BGN 13.86

Опис : ♥ Материјал : Храна Одделение Силиконски♥ Мувла Големина : 85*6*26mm♥ Боја : R andom♥ Пакет се вклучени : 1 компјутер .* 100% сосема нов и во добра состојба .* Тоа е Мека и Висок квалитет .* Лесно е за Користење и Чистење.* Оценка на температура : 40 centigrade на +210 centigrade .* Чувајте го подалеку од оган, гас рерна и нож .Превозот : Ние ќе брод објектот во рок од 35 дена по примање на уплатата...

Силиконова форма, животни, шоколадова Силиконова форма за печене на Торта, сладкиши ,форма за декор маффинов за сапун за украса на торта, направи си САМ.Q
 • Новинка

Силиконова форма, животни, шоколадова Силиконова форма за печене на Торта, сладкиши ,форма за декор маффинов за сапун за украса на торта, направи си САМ.Q

4.48 BGN 3.00

Карактеристики : Невкусна, нетоксични, антипрашина, трајни, impermeable, лесен за чистење.Безбедно да се користи во фурна, микробранова, машина за миење на садови и фрижидер.Лесно да се справи.Погоден за правење колачи, леб, косата, желе, приготвена храна, чоколадо и така натаму.Материјал : Силиконтемпературата опсег : 40 до 230°C.Големина Приближно : 20x10x2cmПакет се вклучени : 1 x Чоколадо МувлаНЕМА Мало Поле...

Нов прием на творчески САМ печене инструмент 6-кухина, силиконови мини Bundt мухъл тава за печене бисквитки форма за печене направи си САМ бисквитки торта мухъл BS
 • Новинка

Нов прием на творчески САМ печене инструмент 6-кухина, силиконови мини Bundt мухъл тава за печене бисквитки форма за печене направи си САМ бисквитки торта мухъл BS

7.71 BGN 7.00

Нови Пристигнување Креативни DIY Печење Алатка 6Шуплина Силикони Мини Bundt Калап за Печење Колачиња Bakeware DIY Cookie Торта Мувла БС Опис Item 100% Сосема Нов, квалитетот е добар.Материјал : 100% за Храна Одделение Силиконски Материјал,ФДУ ,ЕЕЗ AP2004 / 5 и LFGB сертификација на располагање.Боја : VermeilГолемина на : 11.8x6.89x 1.57 инченКоличина : Пакување од 1Земете температурните екстреми од 40℃ да 260℃,готвачи и browns рамномерно; брз и дури и ладење.Складирање е погодно го задржува оригиналната форма...

Камелия, Розова Инструмент На Тортата Силикон Форма, Торта, Шоколад, Дантела, Мухъл Студня, Скърпвам Де E132
 • Новинка

Камелия, Розова Инструмент На Тортата Силикон Форма, Торта, Шоколад, Дантела, Мухъл Студня, Скърпвам Де E132

4.00 BGN 3.00

Ставка ОписМатеријал : СиликонГолемина : како се покаже сликаТежина : 50 GТоа е Мека и лесна за употребаВисок квалитет и тоа е лесно за употреба и чистење.Тоа е Мека и лесна за употреба .Забелешка : сликите се земени од себе, ако производите не се толку големи како вашата слика, се надевам, ќе може да се разбере, и се смета внимателни пред да ред, благодарам многу!

AMW САМ ананас бисквити нож от неръждаема стомана бисквити мухъл фондан торта декорация инструменти
 • Новинка

AMW САМ ананас бисквити нож от неръждаема стомана бисквити мухъл фондан торта декорация инструменти

BGN 1.81

Број 5802AMW DIY Ананас Колаче Машина Нерѓосувачки Челик Бисквит Мувла Фондан Торта Декорирање Алатки100% сосема нов и висок квалитетТип : колаче машинаматеријал : нерѓосувачки челикголемина на : 6.3*10*2.5 cmЗабелешка : ве Молиме овозможи мала димензија разлика поради различни прирачник за мерење.

Фондан Торта Силиконови Форми На Суха Пез Мухъл Винтидж Рамка Ангел
 • Новинка

Фондан Торта Силиконови Форми На Суха Пез Мухъл Винтидж Рамка Ангел

BGN 18.85

Фондан Торта Силиконски Калапи Сува Pez Мувла Гроздобер Рамки АнгелОпис Item ИмеМувла Гроздобер Рамки Ангел Материјал 100% храна одделение силиконски Бренд Име LXYY големина / cm 5cm*7cmмувла тежина / g128g Место на Потекло Пекинг, кина Сертификат LFGB / ФДУ / CE / ЕУ / SGS Употреба може да се користи за да се направи fandont торта декорација, ледени скулптури, заболување на паста, тврд карамел е, nougat, овошје желе, варени шеќер, и 3 D чоколадо...

3шт цвете текстура мат фондан подарък декорация инструменти, форми за печене на Sugarcraft прозрачен торта cupcake границата украса инструменти
 • Новинка

3шт цвете текстура мат фондан подарък декорация инструменти, форми за печене на Sugarcraft прозрачен торта cupcake границата украса инструменти

BGN 4.00

100% Сосема НовКоличина : 1setТип : ПечатБоја : како на сликатаве молиме овозможи 12cm се разликува поради прирачник за мерење, ви благодаримеПоради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не сеги одразуваат фактичката боја на објектот...

5 бр./10 бр. алуминиеви Madeleine Pan Shell cupcake мухъл хляб форми DIY Бисквитки форма за печене
 • Новинка

5 бр./10 бр. алуминиеви Madeleine Pan Shell cupcake мухъл хляб форми DIY Бисквитки форма за печене

9.01 BGN 8.00

Карактеристики : 100% Сосема Нов Материјал : Алуминиум Големина : Препреки Кол 6.5 cm, Долна Кол 5cm, Длабочина 2cm Тежина : 10g / еез Пакување : OPP ВреќаВисок квалитет и тоа е лесно за употреба и чистење

1 бр бар Фортуна ръка силикон сапун мухъл ароматерапия гипс украса на торта мухъл
 • Новинка

1 бр бар Фортуна ръка силикон сапун мухъл ароматерапия гипс украса на торта мухъл

24.64 BGN 17.00

Заврши големина L : за 3*4.9*5.6 cmЗаврши големина S : about2.783.5*5.6 cmВисок Квалитет ,Фабрика Цена !!! pls кликнете мојата продавница вебстраница : *За попуст : ако цел повеќе од 9pcs, pls контактирајте со нас пред да платите, ние ќе ви ги даде попуст!!!Ние обезбедуваме бесплатен превозот само со кина пост, не ЕМС или DHL, ви благодариме !Во Aliexpress систем, постојат само 26 земји достапни за Кина пост воздух mail, но всушност, тоа може да достигне повеќе од 100 земји, па затоа додадете ЕМС превозот линк за купувачи чии земји не се достапни за Кина пост воздух пошта во Aliexpress систем...

FM317 Силиконова форма на baby love MaMi форма на ръчно изработени сапун свещ мухъл шоколад фондан торта мухъл печене на мухъл DIY инструменти
 • Новинка

FM317 Силиконова форма на baby love MaMi форма на ръчно изработени сапун свещ мухъл шоколад фондан торта мухъл печене на мухъл DIY инструменти

BGN 13.86

Опис : ♥ Материјал : Храна Одделение Силиконски♥ Заврши Големина : Како што е прикажано на сликата♥ Боја : R andom♥ Пакет се вклучени : 1 компјутер .* 100% сосема нов и во добра состојба .* Тоа е Мека и Висок квалитет .* Лесно е за Користење и Чистење.* Оценка на температура : 40 centigrade на +210 centigrade .* Чувајте го подалеку од оган, гас рерна и нож .Превозот : Ние ќе брод објектот во рок од 35 дена по примање на уплатата...

2C средният размер на тръби от неръждаема стомана размразяване дюза за крема и сладкарски инструменти торта Крем украса за торти, фондан форма за печене
 • Новинка

2C средният размер на тръби от неръждаема стомана размразяване дюза за крема и сладкарски инструменти торта Крем украса за торти, фондан форма за печене

2.38 BGN 2.00

Цевки МлазницатаМатеријал : 304 Од Не ' Рѓосувачки ЧеликГолемина на : Висина : 4 cmГорниот Должина : Appr...

Един кръст скърпвам торта форми на сапун шоколад мухъл за печене кухня
 • Новинка

Един кръст скърпвам торта форми на сапун шоколад мухъл за печене кухня

BGN 2.35

Опис * Мувла Големина : (L*W*H) 9.2*6.1*1.1 см (3.62*2.40*0.43") * Готов Фондан големина : околу 7.4x5.2x0.8cm(2.91x2.05x0.31") * Силиконски Калапи Боја : по случаен избор* Материјал : висок квалитет на храна одделение Силиконски* 100% сосема нов и во добра состојба* Тоа ќе се одржи форма за години.Чувајте го подалеку од оган, гас рерна и нож* Лесен за употреба и чиста.* Лесно да се добие, мирис и вкус далекуПревозотНие брод на сите стоки во рамките 72hours по приемот на плаќање (освен за одмор и за викенд).ЗемјаДојде времеПревозот МетодПревозот Надоместсветот2045 денаМеѓународниот Воздушен MailБесплатен Превозот во светотНие брод од страна на Меѓународниот Воздушен mail од Кина од страна на Кина пост, Обично можете да добиете пакет брзо во рок од 25 дена, но понекогаш тоа може да трае околу 45 дена да пристигнат...

Демон детско лице, ароматерапия мазилка и мухъл ръчно изработени сапун мухъл шоколад мухъл автомобили на изход клип
 • Новинка

Демон детско лице, ароматерапия мазилка и мухъл ръчно изработени сапун мухъл шоколад мухъл автомобили на изход клип

33.60 BGN 25.00

Совети : O ur производи се направени од НАС ФДУ храна степен на суровини,доколку не е мирис само затоа што калапи беа направени неодамна,ве молиме обидете се стави на празни калапи во печка за некое време и потоа мирисот ќе бидат отстранети.Заврши големина : 8.5*4.2 cmЗаврши тежина : 58g*За попуст : ако цел повеќе од 6pcs, pls pontact нас пред плати, ние ќе ви ги даде попуст!!! Ние обезбедуваме бесплатен превозот само со кина пост, не ЕМС или DHL, ви благодариме ! Во Aliexpress систем, постојат onnot сите земји достапни за Кина пост воздух mail, но всушност, тоа може да достигне повеќе од 100 земји, па затоа додадете ЕМС превозот линк за купувачи чии земји не се достапни за Кина пост воздух пошта во Aliexpress систем...

Високо качество на пластмаса печене инструмент бисквитка кръгова пица сладкарски решетки сачмен нож плавателни съдове, инструменти за готвене, Безплатна доставк?
 • Новинка

Високо качество на пластмаса печене инструмент бисквитка кръгова пица сладкарски решетки сачмен нож плавателни съдове, инструменти за готвене, Безплатна доставк?

7.97 BGN 7.00

Карактеристики : 1.100% сосема нов и висок квалитет2.Погоден за правење на пица, колачиња, површински третман скратување производи.3.Само нежно низ тестото, потоа се тркалаат тркалање pin да се тркалаат, мала исправка, ќе се покажува една убава мрежа форма, да ви помогне печени повеќето професионални кожата ефектПакувањето на производот : 1 x пластични dragnet тркала нож1.Ние прифаќаме Alipay,Запад Унија,Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ...

Хранително-вкусовата Силикон торта Крем масло мистрия с дървена дръжка, практичен сладък Дядо Коледа човечето човече Снежен човек Търнър Флипер
 • Новинка

Хранително-вкусовата Силикон торта Крем масло мистрия с дървена дръжка, практичен сладък Дядо Коледа човечето човече Снежен човек Търнър Флипер

7.82 BGN 7.00

Храна Одделение Силиконски Торта Крем Путер Шпатула со Дрво се Справи со Практични Симпатична Дедо Мраз Gingerbread Човекот Снешко Тарнер Flipper100% сосема нов и висок квалитет.* Име : Силикони Крем Шпатула* Материјал : Храна Одделение Силиконски+Дрво* Тип : Дедо Мраз, Снешко, Джинджифилово Човек* Големина : 30.5*5.5 cm / 12.01"*2.17"* Нето Тежина : 74g* Пакет Тежина : 90g* Пакување : Во OPP Вреќа* Пакет Се Вклучуваат : 1*Силикони Крем ШпатулаЗабелешка : ве Молиме забележете дека сите големини и бои може да имаат малку отстапување од страна на прирачник за мерење и прикажување на екранот.* 100% Сосема Нов Производ, Направена од Фини Материјали, Нетоксични, Флексибилни, Санитарните, Кујнски Алатки* Од суштинско значење за Готвење Алатки : заштеда на време кујна алатка да им помогне со ефикасни преработка на храна.* Храна Одделение Силиконски : тоа е флексибилен за да го користите лесно...

1 бр нова пъзел форма на бисквитка машина торта декорация фондан фрези инструмент бисквити неръждаема стомана biscoito DH042
 • Новинка

1 бр нова пъзел форма на бисквитка машина торта декорация фондан фрези инструмент бисквити неръждаема стомана biscoito DH042

3.17 BGN 2.00

Детали За Производот : Тип : Колаче Машина / Колаче Мувла / Фондан МувлаМатеријал : Екопријателски Нерѓосувачки Челик со висок квалитетГолемина : 55мм(L),40mm (W)Боја : СребренаПакет Внатре : 1 КОМПЈУТЕР Колаче МашинаКарактеристики На Производот : 1 Идеален за правење леб,,бисквит,колачи, чоколадо, итн2 Сосема нов со добра состојба3 Лесен за употреба и чистење4 Обновливи мувла со нестап и добра форма5 Одговараат за микробранова, ладилник, машина за миење садови.6 одговара на вашите потреби за украсување торти.Слики : Превозот : 1...

Божур цвете пъпка силиконови форми на ръчно изработени бисквити шоколад мухъл форма за печене кухня направи си САМ Sugarcraft печене, украса инструменти H747
 • Новинка

Божур цвете пъпка силиконови форми на ръчно изработени бисквити шоколад мухъл форма за печене кухня направи си САМ Sugarcraft печене, украса инструменти H747

14.53 BGN 14.00

Големина : 135*88*23mmМувла тежина : 260 gМатеријал : храна одделение силиконскиБоја : испрати по случаен изборКарактеристики на производот : 1 : 100% за Храна одделение силиконски, FDA / LFGB стандард на безбедност2 : Нестап , лесно да се одделат, чиста, екопријателски, низок јаглерод, може да се рециклира3 : едноставни и корисни, Healthfulness, природни antibackerial, Висока јачина мекост, отпорен на корозија и Адаптибилност4 : Не е лесно да се оштети, Не попуштат, Отпорност на екстремни температура , 40°C 230 °C,( 40°F446°F)5 : s afety , Нетоксични , Без мирис , Загрева рамномерноБоја : испрати по случаен изборПревозот И ПредавањеНие ќе брод објектот во рок од 1 работен ден по добивате вашата исплата...

1бр 6 дупки кръгла форма Molde понички сладки бонбони желе фондан торта силиконови форми на Пан лед мухъл САМ печене форма
 • Новинка

1бр 6 дупки кръгла форма Molde понички сладки бонбони желе фондан торта силиконови форми на Пан лед мухъл САМ печене форма

9.14 BGN 7.00

1 Pcs 6 Дупки Тркалезна Форма Molde Крофни Слатка Бонбони Желе Фондан Торта Силиконски Калап Пан Мраз Мувла DIY Калапи за ПечењеТочка Име : 6 дупки крофни мувлаМатеријал : силиконБоја : црвена роза небото синоГолемина : 29.1*17 cmТежина : 140 gОписи : 1...

1 бр. Бисквити дюза от неръждаема стомана мухъл торта крем прес бисквитки обледеняване, определени торта инструмент аксесоар форма за печене
 • Новинка

1 бр. Бисквити дюза от неръждаема стомана мухъл торта крем прес бисквитки обледеняване, определени торта инструмент аксесоар форма за печене

1.84 BGN 1.00

Добредојдовте на Нашата Продавница!Бесплатен превозот од Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус.Не може да пратите пратката информации на секоја вебстраница.Трошоците за 2560 дена...

c1061 плюшен куче гипсови орнаменти плесен, мъх шоколад мухъл силиконова мухъл
 • Новинка

c1061 плюшен куче гипсови орнаменти плесен, мъх шоколад мухъл силиконова мухъл

71.68 BGN 49.00

Заврши големина на : 6.6*4.6*7.2 cmЗаврши тежина : 199 G Совети : O ur производи се направени од НАС ФДУ храна степен на суровини,доколку не е мирис само затоа што калапи беа направени неодамна,ве молиме обидете се стави на празни калапи во печка за некое време и потоа мирисот ќе бидат отстранети.Висок Квалитет ,Фабрика Цена !!! pls кликнете мојата продавница вебстраница : Функција : Бренд : 100% нови*За попуст : ако цел повеќе од 6pcs, pls контактирајте со нас пред да платите, ние ќе ви ги даде попуст!!!Ние обезбедуваме бесплатен превозот само со кина пост, не ЕМС или DHL, ви благодариме !Во Aliexpress систем, постојат само 26 земји достапни за Кина пост воздух mail, но всушност, тоа може да достигне повеќе од 100 земји, па затоа додадете ЕМС превозот линк за купувачи чии земји не се достапни за Кина пост воздух пошта во Aliexpress систем...