100 бр. / лот от Mini Auto Fuse 10 Value Car Fuse Blade Kit гама с предавателна 2A 3A 5A 7.5 A 10A 15A 20A 25A 30A 35A Безплатна доставка

100 бр. / лот от Mini Auto Fuse 10 Value Car Fuse Blade Kit гама с предавателна 2A 3A 5A 7.5 A 10A 15A 20A 25A 30A 35A Безплатна доставка

BGN 6.08

Брой продукти


Автомобил осигурач мини, мини нож осигурач, мини нож осигурувачи автомобил, авто осигурач автомобил 2А 3А 5 A 7.5 А 10 A 15 A 20 A 25 A 30 A 35 A
вклучува : 2 A 10pcs, 3А 10pcs, 5 A 10pcs, 7.5 Со 10pcs, 10 A 10pcs,
15 A 10pcs, 20 A 10pcs, 25 A 10pcs, 30 A 10pcs, 35 A 10pcs
Автомобил осигурач мини, мини нож осигурач, мини нож осигурувачи автомобил, авто осигурач автомобил 2А 3А 5 A 7.5 А 10 A 15 A 20 A 25 A 30 A 35 A
Во употреба на возилото, ако електрична опрема не работат, тоа може да биде предизвикана од страна на горење осигурач, треба да биде заменет во навремено. Метод : 1, исклучете го откопчување, fuse кутија со капак за да се отвори. 2, го замени осигурач. Прашања кои имаат потреба од внимание : (1) во согласност со номинална струја на fuse кутија покрие означени на вредноста на местото на спојување, не користете го осигурач од висок номинална струја. (2) ако новото осигурач осигурувачи веднаш, тоа е посочи дека коло систем може да биде погрешна и треба да се поправи што е можно поскоро. (3) во отсуство на резервни осигурувачи. Во случај на итна замена на спојување на друга опрема што нема да има ефект на возење и безбедност. (4) ако осигурувачот со иста струја на оптоварување не може да се најде, тоа може да биде заменет од страна на пониска номинална струја од оригиналот на осигурувачот. Следново е Топла продажба автомобил осигурач купи линк 100pcs МИНИ Нож 100pcs Среден / Стандардна Сечилото МИНИ Нож 2 A МИНИ Нож 3А МИНИ Нож 5 A МИНИ Нож 7.5 МИНИ Нож 10 A МИНИ Нож 15 A МИНИ Нож 20 A МИНИ Нож 25 A МИНИ Нож 30 A МИНИ Нож 35 A Среден / Стандардна Сечилото 2 A Среден / Стандардна Сечилото 3А Среден / Стандардна Сечилото 5 A Среден / Стандардна Сечилото 7.5 Медиум / Стандардна Сечилото 10 A Среден / Стандардна Сечилото 15 A Среден / Стандардна Сечилото 20 A Среден / Стандардна Сечилото 25 A Среден / Стандардна Сечилото 30 A Среден / Стандардна Сечилото 35 A


Подробности

Използването на:
Кола
Чупене На Способността На:
Нисък
Номер На Модела:
мини-диска предпазител гама
is_customized:
Yes

Избор на купувачи

MAX1482ESD MAX1482 SOP14 5 бр. / лот aliexpress
 • Новинка

MAX1482ESD MAX1482 SOP14 5 бр. / лот aliexpress

12.18 BGN 11.00

≡≡≡≡≡ Добредојдовте на Daninter електронски ко.ограничен ≡≡≡≡≡ ако не можете да најдете стоката која треба во нашата продавница,ве молиме контактирајте со нас,ние може да ви даде понуда...

5 бр. / лот прахобразен касета цилиндричен предпазител RO15 10*38 Керамичен предпазител 0.5 A 500V RT14 RT18 aM2 RT19 керамични застрахователна тръба
 • Новинка

5 бр. / лот прахобразен касета цилиндричен предпазител RO15 10*38 Керамичен предпазител 0.5 A 500V RT14 RT18 aM2 RT19 керамични застрахователна тръба

3.18 BGN 3.00

ПРАВИСПОЛНЕТ КЕРТРИЏ ЦИЛИНДРИЧНИ ОСИГУРАЧМодел : RO15 Спецификација : 10*38 Оценет напон : 500 V Номинална струја : 0.5 A

реле M4 012-1HAG 12VDC 40A JD1912 M4-012-1HAG M40121HAG 12VDC DC12V DIP4 10 бр. / лот
 • Новинка

реле M4 012-1HAG 12VDC 40A JD1912 M4-012-1HAG M40121HAG 12VDC DC12V DIP4 10 бр. / лот

BGN 44.80

Добредојдовте на нашата ПродавницаАко имате било какви прашања ве молиме контактирајте со насОписМногу од 1 Парчиња.100% Нови, Никогаш Не Се Користи.Информации За Исплата·Ние го прифаќаме Зачувам само служба.ви благодариме!Меѓународни Купувачи Забелешка : 1...

LMP90080 LMP90080Q LMP90080QMH LMP90080QMHX / NOPB HTSSOP28 5 бр. / лот aliexpress
 • Новинка

LMP90080 LMP90080Q LMP90080QMH LMP90080QMHX / NOPB HTSSOP28 5 бр. / лот aliexpress

54.16 BGN 49.00

≡≡≡≡≡ Добредојдовте на Daninter електронски ко.ограничен ≡≡≡≡≡ ако не можете да најдете стоката која треба во нашата продавница,ве молиме контактирајте со нас,ние може да ви даде понуда...

Автомобилно реле 4RD 933 332-04 12V 4RD933332-04 12V 20A / 30A 5PIN
 • Новинка

Автомобилно реле 4RD 933 332-04 12V 4RD933332-04 12V 20A / 30A 5PIN

24.00 BGN 22.00

Добредојдовте на нашата ПродавницаАко имате било какви прашања ве молиме контактирајте со насОписМногу од 1 Парчиња.100% Нови, Никогаш Не Се Користи.Информации За Исплата·Ние го прифаќаме Зачувам само служба.ви благодариме!Меѓународни Купувачи Забелешка : 1...

BTS5240 BTS5240L HSOP12 10 бр. / лот aliexpress
 • Новинка

BTS5240 BTS5240L HSOP12 10 бр. / лот aliexpress

11.65 BGN 11.00

≡≡≡≡≡ Добредојдовте на Daninter електронски ко.ограничен ≡≡≡≡≡ ако не можете да најдете стоката која треба во нашата продавница,ве молиме контактирајте со нас,ние може да ви даде понуда...

AD660 AD660AR AD660ARZ SOP24 5 бр. / лот aliexpress
 • Новинка

AD660 AD660AR AD660ARZ SOP24 5 бр. / лот aliexpress

16.24 BGN 15.00

≡≡≡≡≡ Добредојдовте на Daninter електронски ко.ограничен ≡≡≡≡≡ ако не можете да најдете стоката која треба во нашата продавница,ве молиме контактирајте со нас,ние може да ви даде понуда...

Ново реле FRL-264 D024 / 01CK 24VDCFRL-264 D024-01CK 24VDC DC24V 24V 6PIN
 • Новинка

Ново реле FRL-264 D024 / 01CK 24VDCFRL-264 D024-01CK 24VDC DC24V 24V 6PIN

BGN 40.00

Добредојдовте на нашата ПродавницаАко имате било какви прашања ве молиме контактирајте со насОписМногу од 1 Парчиња.100% Нови, Никогаш Не Се Користи.Информации За Исплата·Ние го прифаќаме Зачувам само служба.ви благодариме!Меѓународни Купувачи Забелешка : 1...

AD8402 AD8402AR AD8402A10 AD8402ARZ10 SOP14 10 бр. / лот aliexpress
 • Новинка

AD8402 AD8402AR AD8402A10 AD8402ARZ10 SOP14 10 бр. / лот aliexpress

32.50 BGN 30.00

≡≡≡≡≡ Добредојдовте на Daninter електронски ко.ограничен ≡≡≡≡≡ ако не можете да најдете стоката која треба во нашата продавница,ве молиме контактирајте со нас,ние може да ви даде понуда...

Безплатна доставка PIC10F222T-I / OT PIC10F222T-I PIC10F222T 10F222 SOT-23-6 високо-производителни микроконтролер с 8-битов A / D
 • Новинка

Безплатна доставка PIC10F222T-I / OT PIC10F222T-I PIC10F222T 10F222 SOT-23-6 високо-производителни микроконтролер с 8-битов A / D

8.56 BGN 8.00

Нашата компанија се дистрибутери на електронски компоненти за 20 години .Ако ви требаат повеќе електронски компоненти,ве молиме контактирајте го saler или оставете порака.

CM8888FI CM8888 SOP20 5 бр. / лот aliexpress
 • Новинка

CM8888FI CM8888 SOP20 5 бр. / лот aliexpress

24.38 BGN 22.00

≡≡≡≡≡ Добредојдовте на Daninter електронски ко.ограничен ≡≡≡≡≡ ако не можете да најдете стоката која треба во нашата продавница,ве молиме контактирајте со нас,ние може да ви даде понуда...