Регулатор за компенсация на реактивна мощност автоматичен RPCF3-16 JKWF-16 8steps 380V 50/60Hz регулатор за компенсация на реактивна мощност

Регулатор за компенсация на реактивна мощност автоматичен RPCF3-16 JKWF-16 8steps 380V 50/60Hz регулатор за компенсация на реактивна мощност

BGN 126.40

Брой продукти


Thyristor Моќ Контролер Jkwf Сплит Фаза со RS485 380v го замени сегашниот метар волтметар во capacitor банка
1.LED покаже три фаза напон, струја ,активна моќност ,реактивна моќност ,моменталната моќ ,фактор на моќност и електрична нето фреквенција и контрола на податоците
(имајќи го ова фактор на моќ capacitor банка која може да ја зачувате тековната метар ,волтметар и универзална switchover )
2.силна анти-мешање способност , кога 2000v моќност ,на производи не е исклучување ,не се изгуби податоци ,стабилна работа
3.корисникот може да го поставување на податоци во согласност си бара ,кога силата е надвор ,тој не ќе ја изгубат пред податоците
4.во текот напон под напон и ќе ја изгуби фаза за заштита на функција
5.компензира начин : подели се компензира ,три фаза се компензира со поделени фаза
6.излез начин : статичен ,динамичен
Thyristor Моќ Контролер Jkwf Сплит Фаза со RS485 380 V го замени сегашниот метар волтметар во capacitor банка Спецификација
Објектот
Име
Thyristor Моќ Контролер 16step Jkwf Сплит Фаза со RS485 380 V го замени сегашниот метар волтметар во capacitor банка
1
LED/LCD Дисплеј ќе се покаже
а.три-фаза на напон,струја, активна моќност, реактивен
б.фактор на моќност и енергија мрежа фреквенцијата, контрола параметар
2
Силна анти-мешање способност може да се спротивстави на 2kv импулс тест ,се задржи на податоци
3
Можете да го ревидира контрола податоци на состојба ,тоа ќе го спаси податоци нема моќ
4
Авто анализа фаза функција
5
Тековната добиете сигнал отпорник помалку од 0,05 Ω
6
Во текот на напон ,под напон недостаток фаза за заштита на функција
7
Текст начин : статични ,Динамичен ,соединение
8
Номинална напон
AC НАПОН 220 V±10% AC 380 V±10%
9
Номинална струја
AC 0-5 A
10
Номинална фреквенција
50 Hz±5%
11
Чувствителност
100m A
12
COS φ Претходно
0.80-0.99; чекор должина 0.01; Фабрика претходно 0.98 текст и исклучување време
13
Текст Одложување
динамичен државата 100ms-30 ГОДИНИ; Статички држава 1-250 S;Фабрика претходно динамичен државата 5 S;
статична состојба на 30 години.
14
Во текот-напон заштита
230-260 V; чекор должина на ум 1 V; Враќање разлика 6 V ресетирате 240 V,
15
Под-напон за заштита на
180 V;враќање разлика 6 V
16
Авто Дискриминација Фаза
ЗА вклучување/ИСКЛУЧУВАЊЕ; фабрика претходно ON(Авто дискриминација НА)
17
Реактивен прагот
OFF-4-100kvar; фабрика претходно ИСКЛУЧУВАЊЕ (реактивна прагот неефикасност)
18
КТ варијација
50/5 A-3000/5 A; чекор должина 1; фабрика претходно 500/5 A
19
Capacitance капацитет
0-99kvar фактор претходно наместени на секоја гранка 10kvar
20
Контактирајте со капацитет
динамичен државата излез од секоја гранка DC12 V×50m A
Статички државата излез од секоја гранка 380 V×7А/200 V×5 A
21
големина
113*113 138*138
Thyristor Моќ Контролер 16step Jkwf Сплит Фаза со RS485 220v го замени сегашниот метар волтметар во capacitor банка предност
1.


Подробности

Номинално Напрежение:
AC380V
Номинален Ток:
AC0-5A
капацитетът на фактора сила:
0.00-1.00
контролен стъпка:
8 стъпки
Име:
регулатор на коефициент на реактивна мощност
Модел:
JKW16 380V 8 степени
Регулатор на мощността:
реле
Информация За Товара:
Ниска Мощност На
Честота:
50/60 Hz

Избор на купувачи

Автомобилно реле 4RD 933 332-04 12V 4RD933332-04 12V 20A / 30A 5PIN
  • Новинка

Автомобилно реле 4RD 933 332-04 12V 4RD933332-04 12V 20A / 30A 5PIN

24.00 BGN 22.00

Добредојдовте на нашата ПродавницаАко имате било какви прашања ве молиме контактирајте со насОписМногу од 1 Парчиња.100% Нови, Никогаш Не Се Користи.Информации За Исплата·Ние го прифаќаме Зачувам само служба.ви благодариме!Меѓународни Купувачи Забелешка : 1...

AD1866R AD1866 AD1866RZ SOP16 5 бр. / лот aliexpress
  • Новинка

AD1866R AD1866 AD1866RZ SOP16 5 бр. / лот aliexpress

32.50 BGN 30.00

≡≡≡≡≡ Добредојдовте на Daninter електронски ко.ограничен ≡≡≡≡≡ ако не можете да најдете стоката која треба во нашата продавница,ве молиме контактирајте со нас,ние може да ви даде понуда...

MAX202ECSE MAX202 MAX202E внесен оригинала SOP16 10 бр. / лот aliexpress
  • Новинка

MAX202ECSE MAX202 MAX202E внесен оригинала SOP16 10 бр. / лот aliexpress

13.54 BGN 12.00

≡≡≡≡≡ Добредојдовте на Daninter електронски ко.ограничен ≡≡≡≡≡ ако не можете да најдете стоката која треба во нашата продавница,ве молиме контактирајте со нас,ние може да ви даде понуда...

AD660 AD660AR AD660ARZ SOP24 5 бр. / лот aliexpress
  • Новинка

AD660 AD660AR AD660ARZ SOP24 5 бр. / лот aliexpress

16.24 BGN 15.00

≡≡≡≡≡ Добредојдовте на Daninter електронски ко.ограничен ≡≡≡≡≡ ако не можете да најдете стоката која треба во нашата продавница,ве молиме контактирајте со нас,ние може да ви даде понуда...

Ново реле FRL-264 D024 / 01CK 24VDCFRL-264 D024-01CK 24VDC DC24V 24V 6PIN
  • Новинка

Ново реле FRL-264 D024 / 01CK 24VDCFRL-264 D024-01CK 24VDC DC24V 24V 6PIN

BGN 40.00

Добредојдовте на нашата ПродавницаАко имате било какви прашања ве молиме контактирајте со насОписМногу од 1 Парчиња.100% Нови, Никогаш Не Се Користи.Информации За Исплата·Ние го прифаќаме Зачувам само служба.ви благодариме!Меѓународни Купувачи Забелешка : 1...

LMP90080 LMP90080Q LMP90080QMH LMP90080QMHX / NOPB HTSSOP28 5 бр. / лот aliexpress
  • Новинка

LMP90080 LMP90080Q LMP90080QMH LMP90080QMHX / NOPB HTSSOP28 5 бр. / лот aliexpress

54.16 BGN 49.00

≡≡≡≡≡ Добредојдовте на Daninter електронски ко.ограничен ≡≡≡≡≡ ако не можете да најдете стоката која треба во нашата продавница,ве молиме контактирајте со нас,ние може да ви даде понуда...