Високо качество 12V/24VDC 6W BAY15d BAZ15d PY21/5W P21/5W 1157 камион led стоп-сигнал, товарен вагон led лампи безплатна доставка на 10 бр./лот

Високо качество 12V/24VDC 6W BAY15d BAZ15d PY21/5W P21/5W 1157 камион led стоп-сигнал, товарен вагон led лампи безплатна доставка на 10 бр./лот

BGN 49.00
-19 %
BGN 60.80

Брой продукти


1. Тип на производ : 1157-34 SMD
2. Влезен Напон : од 12/24 VDC
3. Led Type : 5050 3 чипови SMD
4. Led Количина : 34 компјутери
5. Моќ Дисипација : 6.2 W Max
6. Прозрачна Флукс(lm) : 680-800 LM
7. Зрак Агол : 360 степени
8. Светилки носителот : BAY15d(1157) Други светилка носителот треба да се напомене
9. Led боја : Црвена,Жолта,Бела,Сина,Топло бела,Зелена.
10. Illuminant Димензија : Φ20x30.0mm
11. Тежина : 12.5 g
12. Оперативен Температура : -40~85 C
13. Сертификати : ROHS , CE
14. Употреба : Камион Led Кочница Светла,Led Задни Светилка,Заден магла светилка,рачката,Сигнал светилки и др.


Подробности

Отделят Цвят:
Синьо, Зелено, Червено, Бяло, Жълто, Топло Бяло
Мощност:
6w
Силна Страна На Регулатори:
No
Тип Елемент:
Led лампи
Светлинен Поток:
500-999 лумена
документ:
CE, RoHS
Ъгъл На Гредата (°):
360°
Модел led чип:
SMD5050
Средният живот (ч):
100000
Марка led чипове:
Эпистар
Брой led чипове:
34 бр.
Тип Led Лампи:
Автомобилна Крушка
търговска марка:
HCLi
Напрежение:
DC12/24V
Толеранс На Мощността:
5%
Цветна Температура:
Студено бяло(5500-7000K)
Дължина:
N
Форма:
R
Базов Тип:
1157

Избор на купувачи

2 елемента Cree XLamp CXA 1512 CXA1512 EasyWhite 5000K топло бяло 3000K 24W Керамични чип COB диоден led масив с притежателя или без него
 • Новинка

2 елемента Cree XLamp CXA 1512 CXA1512 EasyWhite 5000K топло бяло 3000K 24W Керамични чип COB диоден led масив с притежателя или без него

BGN 20.00

Носителот Спецификации : Боја : Бела Материјал : Пластични Надворешниот дијаметар : 26mm Внатрешен дијаметар : 10мм Максимална : 4mm Дупка растојание : 20mm УПОТРЕБА : Кри серија CXA1507 CXA1512 Пакет Вклучуваат : 2x Кри CXA1512 Easy White или Топло Бела LED Array (со или без држач како избрани)

5шт Cree Xlamp XML XML-T6 U2 U3 6500K 10W High Power LED Emitter Чип Blub с 20 мм радиатор за фенерче направи си САМ
 • Новинка

5шт Cree Xlamp XML XML-T6 U2 U3 6500K 10W High Power LED Emitter Чип Blub с 20 мм радиатор за фенерче направи си САМ

18.34 BGN 18.00

ЗАБЕЛЕШКА : поради системот причина, ако сакате N eutral Бела боја, pls кликнете Бела, Боја температура : 8 C,8 B,7 C1,5 D,3 C,3А,1 C,1 B,0 U Задолжително, јас f сакате да го одредите боја температура,pls остави порака!Параметри за ЛЕР : Количина : 5pcs Моќ : 10 W Име на Модел : КРИ XML LED Емитуваат Боја : Ладна Бела / Неутрален Бела / Топло Бела Дијаметар : 14 / 16 / 20 / 25 / 32МИЛИМЕТРИ Употреба : DIY / Куќа / Street / Архитектура Осветлување Боја Напон Тековната УПТ / DWL Моќ Неутрален Бела 2.93.5 V 10003000 MA 37005000 K ( 5 D 3 C ) 10 W Ладно Бела 2.93.5 V 10003 000 MA 50008300 K ( 3А 1 C 1 B 0 U ) Топло Бела 2.93.5 V 10003 000 MA 26003700 K ( 8 C 8 B 7 C1 ) Осветленост : MAX 1040 [email protected] W LED Агол на Гледање : 125°PCB големина на (mm) 32милиметри,25мм,20mm,16mm,14mm по желба.

10-pack T5 лайн директно UVC кварцов бактерицидный светлина заменя светлинна тръба G5 Bi-pin, Ozone & Ozone Free 4W 6W 8W бъдат
 • Новинка

10-pack T5 лайн директно UVC кварцов бактерицидный светлина заменя светлинна тръба G5 Bi-pin, Ozone & Ozone Free 4W 6W 8W бъдат

46.40 BGN 46.00

торба Цевка со дијаметар, 15 мм Светилка материјали, Pyrex стакло Моќ : 4w, 6w, 8w Големина : 13.5 см, 21 см, 28 см Светлината : светло сина, виолетова УВ бранова должина : 184 nm Препорачуваме стерилизација пати : 13 пати неделно Препорачуваме стерилизација време : 3060 минути откако Живот : 800010000 часа ПАКЕТ 1, две ув светлина цевки / пакетВнимание : ве Молам, не се директна изложеност на луѓето!Фиоките,гардероба и под креветот sterilizerи сите аглиОзонската стерилизација принцип : Стерилизација случај на биохемиски оксидација процесот на Озонската е силен oxidant, способни за директна оксидација на бактериска клетка на телото што ја оштетат ДНК и да го попречат нејзините ефекти, ДНК на вирус, исто така, имаат штетните ефекти; за разни отрови имаат некои оксидација, намалување на токсичноста...

Динамичен ефект на пламъка LED Holiday Светлина от лампа с нажежаема жичка на лампа 220V 230V 240V E27 E14 моделиране на горене на огъня трептене Коледни светлини
 • Новинка

Динамичен ефект на пламъка LED Holiday Светлина от лампа с нажежаема жичка на лампа 220V 230V 240V E27 E14 моделиране на горене на огъня трептене Коледни светлини

3.97 BGN 2.00

TSLEEN Динамичен Пламен Ефект LED Празник на Светлината со Вжарено Крушка Светилка 220 V 230 V 240 V E27 E14 Симулација Оган Гори Треперење Божиќ СветлинаКарактеристики : 100% Сосема нов !Тоа дава една мека портокал пулс, да се создаде една свеќа дува во правец.Вештачки живописни движат пламен, но flameless.Безбедно и заштеда на енергија, само 3 W, и со ниска топлина.Атмосферата расположение светилки, украсете го вашиот простор со својата портокалова топол пламен боја, ви даде мирен романтични и да се релаксираат момент.Класичен Lumiled облик дизајн, идеален лустерот светилки.Стандард E27 / E14 завртка, многу лесно за инсталација.Иновативни осветлување, роман подароци за децата или пријатели, на големо изненадување на роденден како cosplay светла.Одговара за многу места на класичните стилови како спална соба, дневна соба, бар, хотели, ноќни клубови, отворено градини, вили, свадба декорации, партиите, итн.Спецификации : База Тип : E27 E14 заврткаФиламент : Роман алуминиумМоќност : 3 WШколка Материјал : чисто стаклоМолња Боја : црвен ПортокалНапон : AC 220240 VDimmable : НИКОЈГолемина : ЗаЧашкатаE14E14E27E27ОбликотСвеќа c35Пламен c35Свеќа c35Пламен c35Wattage3 W3 W3 W3 WВисина9.2 cm / 3.62"11.8 cm / 4.64"9.1 cm / 3.6"11.3 cm / 4.46"Ширина3.5 cm / 1.35"3.5 cm / 1.35"3.5 cm / 1.35"3.5 cm / 1.35"Внимание : 1...

Free LED AR111 10W 12W 15W COB LED ES111 QR111 GU10 G53 12V DC или AC85V-265V топъл бял, студен бял равен халогенна лампа 100w
 • Новинка

Free LED AR111 10W 12W 15W COB LED ES111 QR111 GU10 G53 12V DC или AC85V-265V топъл бял, студен бял равен халогенна лампа 100w

363.20 BGN 251.00

LED AR111 QR111 G53 КОЧАН LED светлото на рефлекторите 12 W G53 AC85265 V LED Сијалица со висок lumens висок квалитет на 5 години гаранцијаОпис : LED Type : КОЧАН AR111 LED светло Моќност : 12 W Материјал : Алуминиумски+ПВЦ Напон : AC110 V / AC220 V240 V LED Чип : КРИ LED Чип Лумен Флукс : 100 L m / W Боја : Топло Бела ИЛИ Ладно Бела Боја Температура : Топло бела : 2700 K3200 K ; Природна бела : 4000k4500k; Ладно Бела : 5500 K6000 K; Зрак Агол : 30 / 60 Степен Димензија : 111 мм(D)x65mm(H) Работна Температура : 40 степен ~ 60 степен животниот век : повеќе од 50,000 часот CE&Rohs одобрување 2 години гаранција Постојат 2 вида на леќа дизајн : ве Молам оставете порака , оставете порака...

1PCS DC3V 3W COB LED САМ Светлини фенерче източник на чип Лампа Лампа Бар 60*8 мм за легла под наем на двора топло бяло UW
 • Новинка

1PCS DC3V 3W COB LED САМ Светлини фенерче източник на чип Лампа Лампа Бар 60*8 мм за легла под наем на двора топло бяло UW

2.16 BGN 2.00

Карактеристики : Сосема нов , КОЧАН ПРЕДВОДЕНИ од Светлината чипови Ултра долготрајни дизајн Ниска потрошувачка на енергија, зачувување целата многу енергија Одговараат за назад осветлување и други Спецификација : Meterial : Алуминиум Легура плоча+КОЧАН Led Влезен Напон : DC 3 V Моќ : 3 W Max струја : 1000m A(3 W) Светлосен флукс : 300 LM Големина : L60*W8 MM Осветлување област : 50mm*7mm светла Боја : Ладна Бела (60006500 K) , Топло Бела (2700 K3200 K) ,ЦРВЕНА(620630nm),Сина(450460nm) Боја Рендерирање Индекс(Ра) : 6080 Температурата на работа : 2060°C Сертификат : CE & Ro HS Живот : >50000 Hr Апликација : Работни светла, Итни светла, Автомобил светла, Велосипед светла, Декоративни светилки, Затворен DIY светла...

Led Tube Light Т8 Тръба Lamp 3 фут 900mm 14W 2ft 600 мм 10W Split Tube люминесцентный светлина 110V 220V Led цена на производство 4 бр./лот
 • Новинка

Led Tube Light Т8 Тръба Lamp 3 фут 900mm 14W 2ft 600 мм 10W Split Tube люминесцентный светлина 110V 220V Led цена на производство 4 бр./лот

BGN 57.92

Лер Цевка Светлина T8 Цевка Светилка 3ft 900mm 14 W Сплит Цевка Флуоресцентни Светлина 110 V 220 V Висока Прозрачна Led Производство цена 4 парчиња / МногуЗа Производи...

2PCS 10PCS 12W Epiled 3535 Ultra Violet UV 365nm 380nm 395nm 4 чип High Power Led лампа 7V/14V източник на светлина с 20 мм медна печатна платка
 • Новинка

2PCS 10PCS 12W Epiled 3535 Ultra Violet UV 365nm 380nm 395nm 4 чип High Power Led лампа 7V/14V източник на светлина с 20 мм медна печатна платка

BGN 13.60

Спецификации : LED Type : 4pcs 3535 EPILEDS LED Чипови Моќност : 12 W Напон : 7 V / 14 V Струја : 350m A1400m A(7 V) 350m A700m A(14 V) Emitter Боја : УВ бранова Должина : 365nm / 395nm Зрак Агол : 120 степен / 60 степен PCB одбор : Дијаметар 20mm Бакар PCB база Пакет Вклучуваат : 7 V / 14 V Epileds 3535 4чипови LED Emitter (како избрани)

COB AR111 ES111 QR111 10W крушка с Led доставки жилище в ребрата на алуминиева, е най-доброто разсейване на топлината в AC пазара на 85-265V
 • Новинка

COB AR111 ES111 QR111 10W крушка с Led доставки жилище в ребрата на алуминиева, е най-доброто разсейване на топлината в AC пазара на 85-265V

592.00 BGN 408.00

LED AR111 QR111 G53 КОЧАН LED светлото на рефлекторите 10 W G53 AC85265 V LED Сијалица со висок lumens висок квалитет 2 години гаранцијаОпис : LED Type : КОЧАН AR111 LED светло Моќ : 10 W Материјал : Алуминиумски+PC Напон : AC110 V / AC220 V240 V LED Чип : Epistar LED Чип Лумен Флукс : 100 L m / W Боја : Топло Бела ИЛИ Ладно Бела Боја Температура : Топло бела : 2700 K3200 K ; Природна бела : 4000k4500k; Ладно Бела : 5000 K5500 K; Зрак Агол : 2460 Степен Димензија : 111 мм(D)x65mm(H) Работна Температура : 40 степен ~ 60 степен животниот век : повеќе од 50,000 часот CE&Rohs одобрување 2 години гаранција Постојат два вида на леќа дизајн : ве молиме изберете, оставете порака.Плаќање1) да ја прифатиме Alipay, Запад Унија, TT...

Нова марка UV лампи replacemnt за UV-чисти технологии Hallett C300032
 • Новинка

Нова марка UV лампи replacemnt за UV-чисти технологии Hallett C300032

BGN 80.00

Еквивалент УВ Противобактериен Замена УВ Чиста Технологии Hallett C300032 ув ламба е 60 w, 640 мм во должина номинална ефективни живот 10,000 часа., се менува еднаш годишно.Ние поддршка на мало и трговија на големо

5шт RGB инфрачервено дистанционно управление лампа SMD5050 Височина на яркостта 180degree E27 PC + акрил AC85~265V лампада led лампи
 • Новинка

5шт RGB инфрачервено дистанционно управление лампа SMD5050 Височина на яркостта 180degree E27 PC + акрил AC85~265V лампада led лампи

19.60 BGN 17.00

СпецификацијаОпис На ПроизводотБојата се менува 16 различни бои за да chooes Далечински управувач можете да ја менуваат бојата, режими, слабо светлата или да се префрлиш на светлината сите со далечинскиот 4 осветлување режими за сликање Flash / Strobe / Втора / Мазна Осветлување осветлувањето е dimmable Безбедно нема да доведе или жива Лесна инсталација одговара стандард E27 socketПакување Листа 5 компјутери x RGB LED Светилки 5 компјутери x Далечински Контролори (Без батерии доаѓа со овој пакет!!!)Детали ШоуПрименаНачин На Плаќање1...

100W High Power LED Lamp Интегриран Чип COB with Waterproof LED Driver for САМ Led Floodlight Driver светлината на Прожекторите
 • Новинка

100W High Power LED Lamp Интегриран Чип COB with Waterproof LED Driver for САМ Led Floodlight Driver светлината на Прожекторите

35.01 BGN 26.00

Висока Моќност 100 W SMD LED Чип Сијалица со Водоотпорен Возачот Снабдување DC2040 VСпецификации(LED Драјвер) : Спецификации(LED Чип) : Апликации : Широко се користи во Сообраќајот осветлување, Пејсажи осветлување, реклама осветлување, Затворен Осветлување, Посебно осветлување, Пејзаж сцена / место осветлување,Архитектонски осветлување,Екран сцена,Уметност осветлување,за општа намена, Забавен парк сцена, Аквариум осветлување и така...

Led лампа P13. 5S CREE XPG2 0.5 W 1W 3W Upgrade Flashlight Bulb C+D Cell 3V DC4-10V/6-24V LED замяна на крушки фенерче
 • Новинка

Led лампа P13. 5S CREE XPG2 0.5 W 1W 3W Upgrade Flashlight Bulb C+D Cell 3V DC4-10V/6-24V LED замяна на крушки фенерче

12.54 BGN 11.00

LED Сијалица P13.5 S КРИ XPG2 5 W Крушка Светилка Итни Светилки 3 V DC410v / 624v LED Сијалица Замена Крушка СветилкаУниверзална Поларитетот : "+" на врвот, "" на земјата.​

Пълноцветен led лампа LED Spotlight 16 цвята RGB Light Lamp Change Фокус E14/E27/GU10 Base 3W RGB Remote Control Smart Light
 • Новинка

Пълноцветен led лампа LED Spotlight 16 цвята RGB Light Lamp Change Фокус E14/E27/GU10 Base 3W RGB Remote Control Smart Light

6.27 BGN 6.00

Полна Боја LED Сијалица LED светлото на рефлекторите 16 Бои RGB Светлина светилка Промена на Вниманието E14 / E27 / GU10 База 3 W RGB Далечински Управувач Smart СветлинаE14F301 A RGB AC 85265 V Спецификација : Тип : E14 RGB шарени светлина Првенство + remoe contol b RABD Име : Mjay База Тип : E14 Број на LED Чип : 1 buc Напон : AC 85265 V Моќ : 3w Лумен : 180 LM Зрак Агол( ° ) : 60 ° Боја Температура : RGB Сертификација : CE,Ro HS Големина : 50 * 78mmE27E301 A RGB AC 85265 V Спецификација : Тип : E27 RGB шарени светлина Првенство + remoe contol b RABD Име : Mjay База Тип : E27 Број на LED Чип : 1 buc Напон : AC 85265 V Моќ : 3w Лумен : 180 LM Зрак Агол( ° ) : 60 ° Боја Температура : RGB Сертификација : CE,Ro HS Големина : 50 * 64mmGU10G301 A RGB AC 85265 V Спецификација : Тип : GU10 RGB шарени светлина Првенство + remoe contol b RABD Име : Mjay База Тип : GU10 Број на LED Чип : 1 buc Напон : AC 85265 V Моќ : 3w Лумен : 180 LM Зрак Агол( ° ) : 60 ° Боја Температура : RGB Сертификација : CE,Ro HS Големина : 50 * 60mmПревозот 1.Предмети ќе биде предаден во рок од 15 работни дена откако плаќање е потврдено...

5шт Cree Xlamp XML-T6 U2 U3 студено бяло 3A 5000K 10W High Power LED Emitter Чип Blub с 20 мм радиатор за фенерчето си САМ XML
 • Новинка

5шт Cree Xlamp XML-T6 U2 U3 студено бяло 3A 5000K 10W High Power LED Emitter Чип Blub с 20 мм радиатор за фенерчето си САМ XML

22.42 BGN 22.00

ЗАБЕЛЕШКА : поради системот причина, ако сакате N eutral Бела боја, pls кликнете Бела, Боја температура : 8 C,8 B,7 C1,5 D,3 C,3А,1 C,1 B,0 U Задолжително, јас f сакате да го одредите боја температура,pls остави порака!Параметри за ЛЕР : Количина : 5pcs Моќ : 10 W Име на Модел : КРИ XML LED Емитуваат Боја : Ладна Бела / Неутрален Бела / Топло Бела Дијаметар : 14 / 16 / 20 / 25 / 32МИЛИМЕТРИ Употреба : DIY / Куќа / Street / Архитектура Осветлување Боја Напон Тековната УПТ / DWL Моќ Неутрален Бела 2.93.5 V 10003000 MA 37005000 K ( 5 D 3 C ) 10 W Ладно Бела 2.93.5 V 10003 000 MA 50008300 K ( 3А 1 C 1 B 0 U ) Топло Бела 2.93.5 V 10003 000 MA 26003700 K ( 8 C 8 B 7 C1 ) Осветленост : MAX 1040 [email protected] W LED Агол на Гледање : 125°PCB големина на (mm) 32милиметри,25мм,20mm,16mm,14mm по желба.

COB AR111 Gu10 led лампа
 • Новинка

COB AR111 Gu10 led лампа

BGN 13.60

База тип:GU10 Фреквенција:50 / 60 H oltage:85265 V Боја температура:2700~7000 LED П'ty:1 PCS LED чип:КОЧАН Epista PLife span:>50000hour Тело материјал:АЛ Ра>8 Сертификат:CE РО Зрак Агол:40° 2 години гарантира Нето тежина:250g Димензија:¢111*68m еден чипови лумен:150lm / W Box Dimension : 114*114*85 MM

COB LED 80W Strip Светлини крушка за затъмняване чист топъл бял + бял DC 33V 2000MA за направи си САМ 175*76.3 MM Home outdoor lighting 1бр
 • Новинка

COB LED 80W Strip Светлини крушка за затъмняване чист топъл бял + бял DC 33V 2000MA за направи си САМ 175*76.3 MM Home outdoor lighting 1бр

23.62 BGN 19.00

ПАРЧЕ главните предности : 1 Панел извор на светлина, без блескави отсјај Жито LED извор на светлина, поголема моќ, заслепувачка светлина, многу погоден за деца, со користење на еден поширок спектар, посигурни...

4шт T5 1FT 4W LED tube light G5 DC12V 300 мм вграден драйвер за замяна на луминесцентна тръба крушка хол студено бяло 0.3 м
 • Новинка

4шт T5 1FT 4W LED tube light G5 DC12V 300 мм вграден драйвер за замяна на луминесцентна тръба крушка хол студено бяло 0.3 м

BGN 44.00

Со производот : ве Молиме да ја посетите мојатаОпис : T5 1 FT 4 W LED цевка светлина G5 DC12 V 300мм изграденаво возач Флуоресцентни Замена на Цевка Сијалица дневна соба ладно бела 0.3 m Спецификација : Тип : T5 лер цевка светлинаWattage : 4w( други wattage контакт DERA )Напон : DC12 VПрозрачна : 300450lmCRI : >80Светилки Носителот : G5Чипови : за Philips SMD 2835Животен век : >50000hЗрак Агол : 120°Температура на бојата : втората светска војна / запад / г.с.,27007000 K ( друга боја контакт DERA )Употреба : Широко се користат во канцеларија, супермаркет, хотел, фабрика, на внатрешен и на други места на осветлување. Производ покажуваат : ИНФОРМАЦИИ за ПРОИЗВОДОТ Должина 1 FT Модел DYT5 E300D4 Текст DC 12 V Моќност 4 W Флукс(lm) 350450 lm Светилка Носителот G5 Ra CRI>75 LED Чип СМД 2835 LED П'ty 24pcs LED Ефикасност >120 lm / W Боја(УПТ) светска војна : 28003200 KNW : 40004500 KГ.С...