Задната стойка 36v 30ah 1000w литиево-йонна батерия със стандартен USB-порт задни led светлина се използва за Samsung cell със зарядно устройство 2A и 30A BMS

Задната стойка 36v 30ah 1000w литиево-йонна батерия със стандартен USB-порт задни led светлина се използва за Samsung cell със зарядно устройство 2A и 30A BMS

BGN 812.80

Брой продукти

Задните рек 36v 30ah 1000w li-ion батерија со стандарден USB порт задните led светло употреба
за samsung мобилен со 2 A полначот 30 A BMS
Оваа батерија пакет е да се користи за samsung ICR18650 3000mah ќелија, на квалитетот и на животен циклус

е подобро отколку нормално Батеријата Клетки
Литиум батерија карактеристики :
1.Животниот век е два пати поголема од онаа на олово-киселина батерии.Тежината е повеќе полесни
2.Без мемориска ефект и батерија.на траење на батеријата е повеќе повеќе
3.Побезбедно и повеќе еколошки, Нема тешки метали и опасни материи.
4.Вграден-во IC чип ќе се спречи батеријата пакет над задолжен, со текот на испуштање, над-струја,
во текот-топлина, краток спој .
5.Избегнување на механички несреќи предизвикани од вибрации.
Делови вклучени
1. Литиум Батерија со Алуминиумска случај
2. Вграден-во 30 A BMS одбор
3. Алуминиум Слајд Бар (да се поправи батеријата на велосипед)
4 . 42v 2.0 Полначот : Со ЕУ/САД/велика БРИТАНИЈА/AU AC Полнач приклучокот можете да изберете
Спецификација На Производот
Батеријата Модел
36v 30ah
Номинален Напон (V)
36v
Номиналниот Капацитет (AH)
30ah
Извор Отпор (mΩ)
околу 40
Мобилен Спецификација
3.7 V 3.0 АХ
Мобилен Комбинација
10-паралелно 10-серија
Мобилен Големина
sumsang 18650
Мобилен Количина (паралелно*серија)
100pcs
Испуштање Исклучување Напон (V)
41+/- 1 V
Полнење Исклучување Напон (V)
54.6 v
Номинална Испуштање Струја (A)
30 A
nstantaneous Максимална Испуштање Струја (A)
90 A
Максимален Непрекинат Испуштање Струја (A)
30 A
Максимален Непрекинат Наплатат Струја (A)
2 A
Полнење На Чекање
CC-CV
Стандард Наплатат Струја (A)
2 A
Полнење Време под Стандард Наплатат Струја
10hours
Брзо Полнење Струја (A)
5 A
Полнење Време под Брзо Полнење Тековната
5hours
Полнење Температура Опсег
-20-55°C
Мобилен Големина (L*W*T )
430*160*80mm
Батеријата Тежина
About6 KG
Батеријата
1000 W
Функција :
1. Клетки - степен клетки за да бидете сигурни дека батерии со висок и со полн капацитет
2. Заштита - Dual IC чипови, кои можат да анти-краток спој, анти-над полнач,
анти-над сегашната, анти-преоптоварување
3. Компонира Тип : Вбризгување на Технологијата за да се направи батеријата постабилна.
4. Сертификати : CE,УЛ,FCC, Ro HS, ISO9001
5. Долг животен циклус, Без меморија, животна средина пријателски.
слика
Мерки на претпазливост :
Не се потопи батеријата во вода или seawater, и чувајте ја батеријата на ладно и суво околните ако тоа стои страна.
Не ја користите или ја напушти батеријата во близина на извор на топлина како оган или грејач
Употребата на батерија полнач специјално за таа намена при полнење на батеријата.
Не обратна позиција и негативни терминали.
Не поврзувајте батеријата електроди на електричен штекер.
Не ги отфрлите батеријата во оган или греалка.


Подробности

Напрежение:
36v
Обемът на:
21-30Ah
Тип:
Литиева Батерия
търговска марка:
ACD КАКА
Ролкови Щори:
Литиева Батерия
Капацитет:
30ah
Напрежение:
36В
Животът е цикъл:
1000 пъти
BMS:
30A
зарядно устройство:
42v 2.0 A

Избор на купувачи

ЕС, САЩ няма данък 36v 15ah 500W заден багажник акумулаторна батерия електрически велосипед литиева батерия e-bike battery + 2a зарядно устройство
 • Новинка

ЕС, САЩ няма данък 36v 15ah 500W заден багажник акумулаторна батерия електрически велосипед литиева батерия e-bike battery + 2a зарядно устройство

BGN 508.80

ЕУ не НИ данок 36v 15ah 500 W задните преградата за батеријата пакет електричен велосипед литиумбатеријата eвелосипед батеријата + 2 A ПолначЛитиум батерија карактеристики : 1.Животниот век е два пати поголема од онаа на оловокиселина батерии.Тежината е повеќе полесни2.Без мемориска ефект и батерија.на траење на батеријата е повеќе повеќе3.Побезбедно и повеќе еколошки, Нема тешки метали и опасни материи.4.Вграденво IC чип ќе се спречи батеријата пакет над задолжен, со текот на испуштање, надструја,во текоттоплина, краток спој .5.Избегнување на механички несреќи предизвикани од вибрации.Делови вклучени1...

Bicicleta Eletrica 48v500w Bafang предни / задни електрически велосипед конверсионный комплект за безчеткови двигатели на главината 20 26 28 направи си сам колелото
 • Новинка

Bicicleta Eletrica 48v500w Bafang предни / задни електрически велосипед конверсионный комплект за безчеткови двигатели на главината 20 26 28 направи си сам колелото

574.40 BGN 528.00

СПЕЦИФИКАЦИИ на моторот во овој комплет : Основни Податоци за Монтажа Параметри Позиција Предни / Задни Моторот, Сопирачки, Диск Кочница Тркала Дијаметар (Инчи) 26 / 27.5 / 28 Инсталација Paints 100 / 135 Изградба Опрема диск (mm / СТАРИ), Отценети Напон (DCV) 48 Max...

Pasión E Bike Conversion Комплекти 36V 48V 500W Мотор For Electrical Bike Conversion Kit 20 24 и 26 700C 27.5 28 29 комплекти на задните колела
 • Новинка

Pasión E Bike Conversion Комплекти 36V 48V 500W Мотор For Electrical Bike Conversion Kit 20 24 и 26 700C 27.5 28 29 комплекти на задните колела

745.89 BGN 530.00

Важна забелешка : Ако Сте Од Далечински Градови во русија,ве Молиме Контактирајте со нас Пред Ставање Ред, бидејќи рускиПревозот Компанија Не може да се Достави до Оддалечените Места.Подолу е со две решенија : Решение 1 : Ние не ги достави до вратата, ќе треба вашата помош да се соберат на најблискиот магацин.Решение 2 : Ние може да побара превозот компанија за изнајмување на камион за да донесе до вашиот дом со дополнителни 50 Ве молиме контактирајте со нас пред ставање ред...

Електрически мотор колички 15 инча 24V 36V 48V 350W-мотор скутер Удобоподвижности моторни епицентъра дейности DC 800W електрически възрастен
 • Новинка

Електрически мотор колички 15 инча 24V 36V 48V 350W-мотор скутер Удобоподвижности моторни епицентъра дейности DC 800W електрически възрастен

158.08 BGN 138.00

За превозот време : Обично : 1 На ТНТ / DHL Брза Испорака начин проценува време на испорака : 512 дена2 EЕМС / EMS / Кина Пост проценува време на испорака : 1530 дена3...

10 800W 36v колесни електрически двигател, електрически мотор, скейтборд, електрически скутер комплект
 • Новинка

10 800W 36v колесни електрически двигател, електрически мотор, скейтборд, електрически скутер комплект

BGN 296.00

10" 800 W 36v електрично тркаломотор , електричен мотор скејтборд ,електричен скутер за полнењенашето верување е услуга ,основно квалитетот на прво место ,кредитни прво.1.слики од производотВнимание : бидејќи различни компјутерски екран cplors differertly,боите на вистинските предмети може да се разликува малку од горенаведените слики ,tnanks за вашиот understangding .Пакување листа : 1pc 800 W 36v тркала центар мотор1pc контролер1set кочница рачка1set wuxing гас10" 800 W 36v Тркала центар моторефикасност : 83%брзина : 4001500rpmсо гуми дијаметар : 270mmTyer : вакуум tyer (10*4.06)Сопирачки : дискови сопирачкиRin големина : 10inchНие може да нареди моторни според вашите барања .2.Пратката информацииа.Речиси сите стоки (обично под 1kg) се бесплатен превозот од Кина Пост / HK постб.Било побара брза испорака како DHL, EMS, FEDEX, ве молиме Контактирајте со НАСв.Сите стоки се добро спакувани со стандарден пакет за сите Стоки Испратени Ќе имаат СЛЕДЕЊЕ БР.г.Забелешка ако вашата нарачка тежина е над 2 KG , ние ќе ви испратиме страна на курирската служба DHL ,повеќе брзо и ќе биде содоплата.3.За ПЛАЌАЊЕа.Плаќање обично е потврден во рок од 24 часа од страна на Али expressб.ние, исто така, го прифати од страна на western union .4.За ПОЛИТИКАа.Сите наши купувачи ќе остави добар пресуда по добивањето производи, бидејќи вашето задоволство е нашанајдобри се стекнат соб.Ако не сте задоволни со нашата стока, ние ќе рефундирање на дека под никакви состојбав.Сите предмети ќе бидат строго проверени пред превозот!5.РАБОТИЛНИЦА6.Работникот обука

250W 12VDC Gear DC Electric Motor Bike Brush Мотор 250W Speed 2700RPM Brushed Motor For Bicycle Tricycle e-Мото Скутер eBike
 • Новинка

250W 12VDC Gear DC Electric Motor Bike Brush Мотор 250W Speed 2700RPM Brushed Motor For Bicycle Tricycle e-Мото Скутер eBike

80.19 BGN 52.00

Производи за детални Информации за Производот Код : MY1016 Z lingying Моторни Номинална моќност : 250 W Напон : 12 V Номинална струја : ≤ 28 A RPM / RPM : 2700 ВРТЕЖИ во минута Оценет вртежен момент : 0.8 N · m Номинална брзина : 2700 ВРТЕЖИ во минута Номинална струја : ≤28 A Моторни ефикасност : ≥ 78% класа на Изолација : E употреба : Скутер, EBIKE, МАЛИ EМОТО, DIY велосипед Сертификација : CE сертификација Применливи синџир : 410 Синџир затегнувачки : 410 9 T затегнувачки Линија Должина : околу 50 CM Нето Тежина : 3.2 КИЛОГРАМИУпотреба : Електричен Скутер,Електрични Рамнотежа Скутер ,Ebike,Мали електрични мото итн,DIYНашата Компанија е Специјализирана во Велосипеди, Eвелосипед, Додатоци, Јава Опрема Индустрии За 8 години,Со Професионални Технички Тим, И Имаме Свои Фабрика и Супериорен Продажни Тимови.Со Развојот На Електричен Велосипед Индустрија и Луѓето Уживаат на Возење, Нашите Производии Нашите Услуги се Во Целиот Свет...

Няма данъци Горната разреждане на треска риба батерия e-bike 48v 750W литиево-йонна батерия 48V 8AH 18650 клетка със зарядно устройство + BMS
 • Новинка

Няма данъци Горната разреждане на треска риба батерия e-bike 48v 750W литиево-йонна батерия 48V 8AH 18650 клетка със зарядно устройство + BMS

752.00 BGN 384.00

Карактеристики : Батеријата Модел488Напон48 VКапацитет : 8 AHТип : 3.7 v 3 C 18650 ќелијаИзвор Отпор40ПолнењеНачин на полнењеCC / CVСтандард на наполнетост на Тековната2 AМакс...

Висок въртящ момент E Motor bike 50H магнитен спицевой двигател 72v 5000w за Bicicleta електрически велосипед за планинско колоездене направи си САМ
 • Новинка

Висок въртящ момент E Motor bike 50H магнитен спицевой двигател 72v 5000w за Bicicleta електрически велосипед за планинско колоездене направи си САМ

558.40 BGN 508.00

Висок вртежен момент E велосипед Мотор BLDC Gearless Зборуваше Моторни 72v 5000w За Bicicleta Електричен Велосипед Планински Велосипед DIYСакате висок вртежен момент, со голема брзина, carzy Велосипед, Само DIY!Моќност : 5000wнапон : 72vМоторни брзина : 80120km / hРотација вртежи во минута : 5001000rpm / минМагнет Челик : 50 HВртежен момент : 190 N.HЕфикасност : 90%Кабел локација : левоСала сензор : yes (да) (не е за 2 сензор, еден е за мирување)Сензор на температура : даFreewheel : 6speed или 7seppdОтвори големина : 150mm за задните тркалаКочница тип : диск сопирачкиНето тежина : 9.85 kg

24V 8Ah 250W Battery li-ion battery 25v 8000mah електрически велосипед, мотопед / електрическа / акумулаторна литиево-йонна батерия + зарядно устройство 2A
 • Новинка

24V 8Ah 250W Battery li-ion battery 25v 8000mah електрически велосипед, мотопед / електрическа / акумулаторна литиево-йонна батерия + зарядно устройство 2A

BGN 224.00

Бесплатен превозот 24 V 8 Ah 250 W Батерија liion батерија 25v 8000mah електричен велосипед мотор / електрични / литиум јонска батерија пакет+2 A ПолначЛитиум батерија карактеристики1.Животниот век е два пати поголема од онаа на оловокиселина батерии.Тежината е повеќе полесни 2.Без мемориска ефект и батерија.на траење на батеријата е повеќе подолго 3.Побезбедно и повеќе еколошки, Нема тешки метали и опасни материи...

Продажба на едро на 2 бр./лот от 1000 Вата 36 в 20AH литиева батерия в 36 20AH електрически велосипед батерия с PVC калъф 30A BMS 42 В 2A зарядно устройство
 • Новинка

Продажба на едро на 2 бр./лот от 1000 Вата 36 в 20AH литиева батерия в 36 20AH електрически велосипед батерия с PVC калъф 30A BMS 42 В 2A зарядно устройство

BGN 880.00

Промет на големо со 2 PCS / МНОГУ 1000 W 36 V 20 AH Литиум батерија 36 V 20 AH Електричен Велосипед​батеријата со ПВЦ случај 30 A BMS 42 V 2 A полначЛитиум батерија карактеристики : 1.Животниот век е два пати поголема од онаа на оловокиселина батерии.Тежината е повеќе полесни2.Без мемориска ефект и батерија.на траење на батеријата е повеќе повеќе3.Побезбедно и повеќе еколошки, Нема тешки метали и опасни материи.4.Вграденво IC чип ќе се спречи батеријата пакет над задолжен, со текот на испуштање, надструја,во текоттоплина, краток спој .5.Избегнување на механички несреќи предизвикани од вибрации.Делови се вклучени : 1...

ConhisMotor 72V 1500W Fat Tire Ebike Conversion Комплекти 20 24 И 26 Front Rear Wheel Motor Electric Bicycle LCD Multi Color Rim
 • Новинка

ConhisMotor 72V 1500W Fat Tire Ebike Conversion Комплекти 20 24 И 26 Front Rear Wheel Motor Electric Bicycle LCD Multi Color Rim

BGN 480.00

72 V 1500 W Масти Гуми e Bike 20"24" 26" предното или Задното Тркало Конверзија Колекции со LCD, Контролер Итн.​Откако ќе ги купите, за да се обезбеди брза испорака, ве молиме љубезно потврди "големина на тркало" што е можно поскоро! Многу Важно Внимание : 1...

E-bike Battery Pack 72V 40Ah use for Panasonic Cell Lithium Battery Pack for 72V 3000W 5000W 7000W Controller + 5A Charger
 • Новинка

E-bike Battery Pack 72V 40Ah use for Panasonic Cell Lithium Battery Pack for 72V 3000W 5000W 7000W Controller + 5A Charger

BGN 2380.80

Бесплатен превозот Електричен Велосипед Батеријата Пакет 72 V 40 Ah користат за Panasonic Мобилен Литиум Батерија Пакет за 72 V 3000 W 5000 W 7000 W Контролер + 5 A ПолначЛитиум батерија карактеристики : 1.Животниот век е два пати поголема од онаа на оловокиселина батерии.Тежината е повеќе полесни2.Без мемориска ефект и батерија.на траење на батеријата е повеќе повеќе3.Побезбедно и повеќе еколошки, Нема тешки метали и опасни материи.4.Вграденво IC чип ќе се спречи батеријата пакет над задолжен, со текот на испуштање, надструја,во текоттоплина, краток спој .5.Избегнување на механички несреќи предизвикани од вибрации.Делови се вклучени : 1.72 v 42ah Литиум Батерија со пвц случај,100 A BMS Изграден во2.84 V 5.0 Полнач (Со ЕУ / САД / велика БРИТАНИЈА / AU AC Полнач plug ние може да понуди )Спецификација На ПроизводотБатеријата Модел72v 40.6 ахНоминален Напон (V)72vНоминалниот Капацитет (AH)40.6 ахИзвор Отпор (mΩ)околу 40Мобилен Спецификација3.7 V 2.9 АХМобилен Комбинација14паралелно 20серијаМобилен ГолеминаЗа Panasonic 18650Мобилен Количина (паралелно*серија)280pcsИспуштање Исклучување Напон (V)60+ / 1 VПолнење Исклучување Напон (V)84vНоминална Испуштање Струја (A)150 Aмоментален Максимум Испуштање Струја (A)180 AМаксимален Непрекинат Испуштање Струја (A)100 AМаксимален Непрекинат Наплатат Струја (A)10 AПолнење На ЧекањеCCCVСтандард Наплатат Струја (A)5 AПолнење Време под Стандард Наплатат Струја18hoursБрзо Полнење Струја (A)10 AПолнење Време под Брзо Полнење Тековната10hoursПолнење Температура Опсег2055°CМобилен Големина (L*W*T )270*200*140mmБатеријата ТежинаЗа 15 KGБатеријата5000 WФункција : 1...

Най-високата мощност 60v 40ah ebike li-ion battery pack 60v 3000w use for samsung cell lithium ion battery e bike/E-bike,E-motorcycle
 • Новинка

Най-високата мощност 60v 40ah ebike li-ion battery pack 60v 3000w use for samsung cell lithium ion battery e bike/E-bike,E-motorcycle

BGN 1868.80

Висока Моќност 60v 40ah ebike liion батерија пакет 60v 3000w употреба за samsung мобилен литиум јонска батерија e велосипед / Eвелосипед,EмоторЛитиум батерија карактеристики : 1.Животниот век е два пати поголема од онаа на оловокиселина батерии.Тежината е повеќе полесни2.Без мемориска ефект и батерија.на траење на батеријата е повеќе повеќе3.Побезбедно и повеќе еколошки, Нема тешки метали и опасни материи.4.Вграденво IC чип ќе се спречи батеријата пакет над задолжен, со текот на испуштање, надструја,во текоттоплина, краток спој .5.Избегнување на механички несреќи предизвикани од вибрации.Делови вклучени1...

Свободни митнически такси акумулаторна батерия 36V 1000W блок батерия литиево-Йонна батерия за захранване 36v 18ah електрически велосипед 36v с заряжателем 2A
 • Новинка

Свободни митнически такси акумулаторна батерия 36V 1000W блок батерия литиево-Йонна батерия за захранване 36v 18ah електрически велосипед 36v с заряжателем 2A

BGN 456.00

Слободни царински даноци батерија 36 V 1000 W напојување 36v 18ah liion батерија пакет 36v електричен велосипед со 2 A полначЛитиум батерија карактеристики : 1.Животниот век е два пати поголема од онаа на оловокиселина батерии.Тежината е повеќе полесни2.Без мемориска ефект и батерија.на траење на батеријата е повеќе повеќе3.Побезбедно и повеќе еколошки, Нема тешки метали и опасни материи.4.Вграденво IC чип ќе се спречи батеријата пакет над задолжен, со текот на испуштање, надструја,во текоттоплина, краток спој .5.Избегнување на механички несреќи предизвикани од вибрации.Делови вклучени1...

Eletrica 2018 48v500w Bafang Front/rear Electric Bike Conversion Kit безчеткови двигатели на главината на моторно колело Ebike System
 • Новинка

Eletrica 2018 48v500w Bafang Front/rear Electric Bike Conversion Kit безчеткови двигатели на главината на моторно колело Ebike System

488.00 BGN 449.00

СПЕЦИФИКАЦИИ на моторот во овој комплет Основни Податоци за Монтажа Параметри Позиција Предни / Задни Моторот, Сопирачки, Диск Кочница Тркала Дијаметар (Инчи) 26 / 27.5 / 28 Инсталација Paints 100 / 135 Изградба Опрема диск (mm / СТАРИ), Отценети Напон (DCV) 48 Max...

Безплатна митническа такса скутер батерия 36v 25Ah 1000w с 42v 2a зарядно устройство вграден 30A BMS литиева батерия 36v Безплатна доставка
 • Новинка

Безплатна митническа такса скутер батерия 36v 25Ah 1000w с 42v 2a зарядно устройство вграден 30A BMS литиева батерия 36v Безплатна доставка

BGN 540.80

Слободна царинска такса Скутер Батеријата 36v 25 Ah 1000w со 42v 2 A Полначот Изграден во 30 A BMS Литиум Батерија 36v Бесплатен ПревозотЛитиум батерија карактеристики : 1.Животниот век е два пати поголема од онаа на оловокиселина батерии.Тежината е повеќе полесни2.Без мемориска ефект и батерија.на траење на батеријата е повеќе повеќе3.Побезбедно и повеќе еколошки, Нема тешки метали и опасни материи.4.Вграденво IC чип ќе се спречи батеријата пакет над задолжен, со текот на испуштање, надструја,во текоттоплина, краток спој .5.Избегнување на механички несреќи предизвикани од вибрации.Делови вклучени1...

16 18 48v 60v 72v 1000w Хъб Мотор Комплект за електрически мотоциклет САМ с контролер и диск хидравлична спирачна система
 • Новинка

16 18 48v 60v 72v 1000w Хъб Мотор Комплект за електрически мотоциклет САМ с контролер и диск хидравлична спирачна система

270.40 BGN 251.00

Драг пријател, ве молиме оставете порака на која volatge што треба, 48v, 60v или 72vИсто така, на пневматик моделОвој хаб моторни тркала е подобрена верзија, со голема и дебела magetic челик за да се направи srong моќ...

Горещи продажба литиево-йонна батерия 24v акумулаторни батерии 24V 50AH акумулаторна батерия за 700w комплект електрически двигател с бързо зарядно устройство 5A
 • Новинка

Горещи продажба литиево-йонна батерия 24v акумулаторни батерии 24V 50AH акумулаторна батерия за 700w комплект електрически двигател с бързо зарядно устройство 5A

880.00 BGN 792.00

Добри вести : Бесплатен превозот и Слободни customes даноциНе ви плати ништо ,заштедите повеќе пари ,само да го направи тоаБатеријата Модел24 V 50 AhНоминалниот Капацитет (AH)50ahНоминален Напон (V)24 VИзвор Отпор (моколу 40Мобилен Спецификација3.7 V 5.0 АХ 26650 ќелијаМобилен Комбинација10паралелно7серијаМобилен Количина (паралелно*серија)70Испуштање Исклучување Напон (V)19.2+ / 1 VПолнење Исклучување Напон (V)29.4 vНоминална Испуштање Струја (A)30 AМоментален Максимум Испуштање Струја (A)100 AМаксимален Непрекинат Испуштање Струја (A)30 AМаксимален Непрекинат Наплатат Струја (A)5 AПолнење На ЧекањеCC / CVСтандард Наплатат Струја (A)2 AПолнење Време под Стандард Наплатат Струја5Брзо Полнење Струја (A)5 AПолнење Време под Брзо Полнење Тековната2Полнење Температура Опсег20 60Испуштање Температура Опсег20 60Батеријата Големина140*140*290 MMChargeing Циклуси>700timesRecommender за МотоПомалку од 720 WБатеријата Нето Тежина8.4 килограмиБатеријата Бруто Тежина10kgsДржачи За ПараметриПримена На Батерија Тип : ЛитиумВлезен Напон (AC / V) : 100 до 240 VИзлезна Струја (A) : 5 AИзлезен Напон (DC / V) : 29.4 VПолнење на Владата : CC / CVТип на DC Излез Конектор : PLUGАпликации : EВелосипед, Електрични Велосипеди, EСкутер, Електричен Скутер !(Погоден Wattage на Мотор : од 250 Вати и до 700 Вати предложи.)Не се потопи батеријата во вода или seawater, и чувајте ја батеријата на ладно и суво околните ако тоа стои страна.Не ја користите или ја напушти батеријата во близина на извор на топлина како оган или грејачУпотребата на батерија полнач специјално за таа намена при полнење на батеријата.Не обратна позиција и негативни терминали.Не поврзувајте батеријата електроди на електричен штекер.Не ги отфрлите батеријата во оган или греалка.Не предизвикувајте краток спој со батеријата со директно поврзување на позитивниот и негативниот крај со метални предмети.Не превоз или чувајте ја батеријата заедно со метални објекти како што се шноли, ѓердани, итн.Не штрајк, газат или фрли на батеријата.Не се директно лемење на батеријата и пирс на батеријата со ноктите или други остри објекти за1...