Dc12v-24v Super Deceleration Motor High Power High Torque Dc Gear Motor

Dc12v-24v Super Deceleration Motor High Power High Torque Dc Gear Motor

BGN 25.00
-13 %
BGN 28.80

Брой продукти


Стандардната коса 12 V 100 пак, на други брзина треба да се напомене, ви благодариме
Место :
12 V : 50 пак, 100 пак, 300 пак 600 пак
24 V : 50 пак, 100 пак, 300 се сврти кон 600 пак
Место! Каков вид на порака или Сакате Сакате, или случаен коса О
Постојат многу други параметри. Ако ви треба други параметри, потребата за фабрика обичај, издадени од фабрика, фабрика издадени нема 包邮, треба да поштенски 10 јуани!
Бебето е голем вртежен момент, со висока моќ моторни почнувајќи тековни е релативно големи, 6 V, почнувајќи проток во 5 A или така, 12 V почнувајќи тековни во 8 A или така, по започнување на струјата ќе се врати во нормала 1-2 A, па про кои се купи овој мотор да се избере Високо-моќ моќ О, 6 V е најдобар во повеќе од 10 A 12 V да 15 A или повеќе, или не ќе започне на моторни О! Основните карактеристики на опрема мотор е побавно вртежен момент, поголемиот вртежен момент. Обратна моторни терминалот може да се постигне позитивни и негативни, одлична брзина перформанси.
Тип на производ : JGB37-550
6 V место во минута не-оптоварување на ветер :
3.7 вртежи во минута 5.5 вртежи во минута 8rpm 11rpm 16rpm 25rpm 33rpm 37rpm 50rpm 75rpm 100rpm 150rpm 225rpm 300rpm 450rpm 600rpm 750rpm
12 V место во минута не-оптоварување на ветер :
3.7 вртежи во минута 5.5 вртежи во минута 8rpm 11rpm 16rpm 25rpm 33rpm 39rpm 42rpm 50rpm 75rpm 83rpm 100rpm 125rpm 150rpm 225rpm 300rpm 375rpm 450rpm 600rpmasterr
24 V место во минута не-оптоварување на ветер :
3.7 вртежи во минута 5.5 вртежи во минута 8rpm 11rpm 16rpm 25rpm 33rpm 37rpm 50rpm 75rpm 100rpm 150rpm 225rpm 300rpm 450rpm 600rpm 900rpm 1200rpm 1500rpm
Answer : ___________________________ Note : фотографиран ве молиме имајте предвид дека не оптоварување брзина, или Сакате да се информирате, да се олесни на нашите испорака, ви благодариме!
Еве како да се пресмета вртежен момент :
Мотор и опрема кутија опремени со опрема мотор,
Излезен вртежен момент = моторни вртежен момент * намалување на соодносот * опрема за пренос ефикасност,
Излезна брзина = коњ брзина / забавување на односот на
Следниве се специфични податоци :


Подробности

документ:
ССС
Тип:
Микромотор
Строителство:
Постоянен Магнит
Комутация:
четка
Защитна Функция:
Напълно Затворен
Постоянен Ток(А):
A
Изходна Мощност:
W
Напрежение На Тока(В):
12-24V
Номер На Модела:
JGB37-550
Използването на:
География
Ефективност:
Друго

Избор на купувачи

Dentsu Delta DOP-B DOP-B07S411K докосване на екрана 7-инчов сензорен екран човеко-машинен интерфейс
 • Новинка

Dentsu Delta DOP-B DOP-B07S411K докосване на екрана 7-инчов сензорен екран човеко-машинен интерфейс

BGN 587.01

Ве молиме Вид знаетеДобредојдовте на нашата продавница !Answer : ___________________________ Note : (ве молиме да ги прочитате пред цел)100% Тестирани Пред Превозот.Плаќања : 1...

ACT Motor 1PC Nema23 Stepper Motor 23HS2442B Dual Shaft 4-Lead 425oz-in 112mm 4.2 A Bipolar CE, ROHS, ISO US DE UK FR IT SP UK Free
 • Новинка

ACT Motor 1PC Nema23 Stepper Motor 23HS2442B Dual Shaft 4-Lead 425oz-in 112mm 4.2 A Bipolar CE, ROHS, ISO US DE UK FR IT SP UK Free

BGN 92.80

Добредојдовте во мојата продавница!Посакуваме да имате пријатен шопинг!Оваа ставка вклучува : 1 PC Nema23 Stepper Моторни 23 HS2442 B Двојна Окното : 1.8 степен, 4.2 A, 3 NM(425ozin), 2 Phase, 4Олово, 112mm моторни должинаВе молиме проверете спецификација внимателно!Ве молиме потврдете превозот цена и метод пред да плаќање!Било какви прашања, слободно контактирајте ме!Внимание : Пред бунари со дијаметар : 8mm; должината на предниот окно : 21mmЗадната бунари со дијаметар : 6.35 mm; должина на задните окно : 15mm

ZD-8731D 2A dual ос stepper motor driver Stepper motor drive shaft 28353942 16 разрешение, направи си САМ 3D лазерно гравиране печат
 • Новинка

ZD-8731D 2A dual ос stepper motor driver Stepper motor drive shaft 28353942 16 разрешение, направи си САМ 3D лазерно гравиране печат

150.38 BGN 143.00

Карактеристики на производот : 1, висока интеграција и висока сигурност 2, во исто време, се вози на два чекор мотор, може да се целосно одвоени од контрола 3, ултра висока брзина optocoupler интерфејс 4, високи антимешање способност, висока фреквенција пречки во животната средина се уште може да работи правилно 5, максимум вози струја од 2.0 На Работните услови : 1, на собна температура : 30~80 степени 2, влезниот напон 10~32 VDC, отценети напон 24 VDC 3, текст фреквенција : 0~16000 HZ 4, излезна струја : 0.3~2 A 5, интерфејс : H 4.5~5.5 V, 5 V оценет напон L 0~0.5 V, отценети 0 V

12 мм сребро GA12-N20 2000 об / мин миниатюрна метална електрически 6 dc мотор-редуктор направи различни съоръжения колело с почивните дни шахта с 10 мм
 • Новинка

12 мм сребро GA12-N20 2000 об / мин миниатюрна метална електрически 6 dc мотор-редуктор направи различни съоръжения колело с почивните дни шахта с 10 мм

10.80 BGN 10.00

Спецификација : Материјал : МеталБоја : СребренаНоминалниот напон : DC6vРотирање на ветер : 2000rpmМодел : GA12N20Излез вратило должина : 10мм4.4 mmРаботен напон спектар : DC1.5 12.0 VТрупот без вратило должина : 25мм / 0.98""Вкупна Големина : 33 x 12 x 9mm / 1.30 x 0.47 x 0.35""(Hx Lx W)Тежина : 9gКарактеристики : 1.Широко се користи за електронско заклучување на вратата ,Мали роботи, електронски DIY играчка автомобил2.Одлична замена за оштетените DC Опрема Моторни Gearwheel на машината.3.Добра отпорност на корозија како и подолг животен век4.Тоа работа во ниско ниво на бучаваПакетот вклучува : 1 x 2000rpm DC Опрема Моторни Gearwhee

JGB37-500 DC забавяне на двигателя микромотор с най-висок въртящ момент бесщеточный двигател с ниска скорост на 6V12V
 • Новинка

JGB37-500 DC забавяне на двигателя микромотор с най-висок въртящ момент бесщеточный двигател с ниска скорост на 6V12V

BGN 18.42

JGB37500 DC забавување моторни микромоторни висок вртежен момент brushless мотор со ниска брзина 6 V12 VКарактеристики : метал опрема, висок вртежен момент, стабилни перформанси, може да се јават, за исклучување наТип на производ : JGB37500 6 V Неоптоварување брзина по минута : 400 вртежи во минута 250 вртежи во минута 133 вртежи во минута 83 вртежи во минута 44 вртежи во минута 27 вртежи во минута 15 вртежи во минута 9 rpm 5 rpm 3 вртежи во минута со 12 V Неоптоварување брзина по минута : 800 вртежи во минута 500 вртежи во минута 266 вртежи во минута 166 вртежи во минута 88 вртежи во минута 54 вртежи во минута 38 вртежи во минута 30 вртежи во минута 18 rpm 10 вртежи во минута 6 вртежи во минута answer : ___________________________ Note : Кога ќе ги нарачате, ве молиме да обрнете внимание на напон и неоптоварување брзина, ви благодариме! Совети за некои корисници : Бразил : ве Молиме да не информирате на CNPJ(Компанија) или CPF(Приватни) откако ќе го постави цел...

400-ватов двигател на променлив ток ouput вал 28 мм без спирачки 3-фазное, съотношението е 15: 1 и 90 об / мин ZV оттичане стил G3
 • Новинка

400-ватов двигател на променлив ток ouput вал 28 мм без спирачки 3-фазное, съотношението е 15: 1 и 90 об / мин ZV оттичане стил G3

BGN 231.20

Добредојдовте на Curitis Автоматизација Индустрија Co.,Ltd !Ние и ветуваме на понуда на најдобар квалитет, конкурентна цена,добра комуникација, брза испорака и убаво услуга.400 вати AC моторни ouput вратило 28 мм без кочница 3 фаза сооднос е 15 : 1, а 90 вртежи во минута ZV вертикална G3 стилДруги cid достапен и за овој модел : 3 : 1, 5 : 1, 10 : 1, 15 : 1, 20 : 1, 25 : 1, 30 : 1, 40 : 1, 45 : 1, 50 : 1, 60 : 1, 70 : 1, 80 : 1, 90 : 1, 100 : 1, 120 : 1, 140 : 1, 160 : 1, 180 : 1, 200 : 11...

1 бр. крайното брой от 10 до 18 бесщеточный dc двигател 400 W 48 бесщеточный dc двигател с постоянен магнит bldc мотор
 • Новинка

1 бр. крайното брой от 10 до 18 бесщеточный dc двигател 400 W 48 бесщеточный dc двигател с постоянен магнит bldc мотор

BGN 340.16

1pc Cid 10 до 18 brushless dc мотор 400 W 48 V brushlessdc мотор постојан магнет bldc моторни Информации : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Слика шоуОпис : За различни Cid на моторот, можете да контактирате со нас

Безплатна доставка на драйвер за стъпков мотор 57HB2 малък стъпков двигател + DM542 автомобил с комплект точност двигател висока живота ниско ниво на шум
 • Новинка

Безплатна доставка на драйвер за стъпков мотор 57HB2 малък стъпков двигател + DM542 автомобил с комплект точност двигател висока живота ниско ниво на шум

101.84 BGN 96.00

J5718 HB2401 + DM542 Тело висина 54 MM вртежен момент 1.3 Н м тековната 3.5 На Бунари со дијаметар Φ6.35 / 8ММ, Госката; окно должина 20mm / 25mm; доведе должина од 50 CM Забелешка : default превозот надвор од окно 20 MM, доведе 50 CM должина

1PC Hot 24v 250w gear motor, brush electric motor tricycle, DC gear brushed motor, Electric bicycle motor, MY1016Z2
 • Новинка

1PC Hot 24v 250w gear motor, brush electric motor tricycle, DC gear brushed motor, Electric bicycle motor, MY1016Z2

BGN 43.79

1 PC Топла 250w 24v рачка на моторот ,моторни четка електрични tricycle ,DCопрема бранеа мотор,Електричен велосипед мотор, MY1016 Z2Забележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да плати данок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни за било царински давачки или увоз даночни ако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35ОписМодел : MY1016 Z2капацитет на носивост : 80kgМоторни тежина : 2.34 KGФиксна бленда : 4295mm(4 дупки)Употреба : Електрични Велосипед,Автомобил,Дом на Апаратот,Брод,DIYВртежен момент : 0.8 Н мПостојана Струја(A) : 13.4 НаНапон(V) : 24 VИзлезна Моќност : 250 WНоминална брзина : 3000rpmПакување големина : 30*15*15 CMСликата покажува

NEMA23 1Nm 142oz.in вградени короткозамкнутый стъпков двигател с двигател 36VDC JMC iHSS57-36-10
 • Новинка

NEMA23 1Nm 142oz.in вградени короткозамкнутый стъпков двигател с двигател 36VDC JMC iHSS57-36-10

BGN 124.80

NEMA 23 1 N.м 142ozf.во Интегрирани Затворена Јамка Stepper моторни 36 VDC JMC i HSS573610Интегрирани компактна големина за заштеда на монтажа простор Без да се губи чекор, Висока точност на позиционирање 100% номинална излезна вртежен момент Варијабла тековна контрола технологија, Висока ефикасност тековна Мали вибрации, Мазна и сигурен движат при мала брзина, Забрзување и decelerate контрола во внатрешноста, Големо подобрување во мазност на почетна или запирање на моторни Userdefined микро чекори Без прилагодување на општи апликации во Текот на струја, во текот напонско и над позиција грешка заштита Зелено светло значи да работи додека црвеното светло значи заштита или offlineТипични апликации : CNC, Печатење, lazer, текстил машина, итн.Вовед : JMC IHSS57 Интегрирани Затворена Јамка Stepper Мотор е ситевоедно затворена јамка stepper систем кој ги интегрира затворена јамка stepper мотор со дигитални возачот...

ACT Motor 4БР Nema23 Stepper Motor 23HS2442B Dual Shaft 4-Lead 425oz-in 112mm 4.2 A Bipolar CE, ROHS, ISO US DE UK IT FR JP Free
 • Новинка

ACT Motor 4БР Nema23 Stepper Motor 23HS2442B Dual Shaft 4-Lead 425oz-in 112mm 4.2 A Bipolar CE, ROHS, ISO US DE UK IT FR JP Free

BGN 289.60

Добредојдовте во мојата продавница!Посакуваме да имате пријатен шопинг!Оваа ставка вклучува : 4 PCS Nema23 Stepper Моторни 23 HS2442 B Двојна Окното : 1.8 степен, 4.2 A, 3 NM(425ozin), 2 Phase, 4Олово, 112mm моторни должинаВе молиме проверете спецификација внимателно!Ве молиме потврдете превозот цена и метод пред да плаќање!Било какви прашања, слободно контактирајте ме!Внимание : Пред бунари со дијаметар : 8mm; должината на предниот окно : 21mmЗадната бунари со дијаметар : 6.35 mm; должина на задните окно : 15mm

продажбите на едро 30шт нов 12V dc Диаметър 15 мм 2 фазно 4 проводный микро-стъпков двигател стъпков двигател с кабел 12 ω ъгъл на стъпка 18 градуса
 • Новинка

продажбите на едро 30шт нов 12V dc Диаметър 15 мм 2 фазно 4 проводный микро-стъпков двигател стъпков двигател с кабел 12 ω ъгъл на стъпка 18 градуса

BGN 35.20

wholesales 30 Pcs НОВИ 12 V dc Кол 15mm 2 фаза 4 жица микро повлекува моторни stepper мотор со кабел 12ohm Чекор агол 18 степени спецификации : Brand New Stepper мотор Мотор дијаметар : 15mm Моторни висина : 11...

Безплатна доставка TF-S6UW0 wifi wireless led lintel sign screen контролер 640*32 пиксела P10,P4.75,p7.62, p16 LED control карта
 • Новинка

Безплатна доставка TF-S6UW0 wifi wireless led lintel sign screen контролер 640*32 пиксела P10,P4.75,p7.62, p16 LED control карта

BGN 22.06

Напомена : Бидејќи литиум батерија е опасен производ, многу курир компании не го прифати, или да наплатат повисоки такси превозот.Ако клиентите да изберете DHL ,Fe Dex,ТНТ, Aramex ,Ali Express Премиум Превозот ,e Packet пратката ,ќе испрати производи без литиум батерии.Ако клиентите да изберете други пратката ,ние сепак ќе ги испрати картичка со батерија вклучени.Ако вие навистина треба батерија, ве молиме контактирајте со нас однапред...