TB6600 0.2 - 5A CNC контролер, драйвер за стъпков мотор nema 17,23, tb6600 ос двухфазный хибриден стъпков двигател за ЦПУ

TB6600 0.2 - 5A CNC контролер, драйвер за стъпков мотор nema 17,23, tb6600 ос двухфазный хибриден стъпков двигател за ЦПУ

BGN 24.00

Брой продукти


Нови CNC Една Оска TB6600 0.2 - 5 A Две Фаза Хибрид Stepper Моторни Возачот Контролер
Опис : 100% сосема нов и висок квалитет на - HY-DIV268 N-5 A subdivision-тип на две-фаза хибрид повлекува мотор со користење на DC 12 ~ 48 V напојување, погоден за возење
Дво-фаза хибрид повлекува моторни динамичен напон 12 до 48 V, сегашниот е помалку од 5 A надворешниот дијаметар од 35 до 86 mm. Овој уред со користење на диск е тековниот циклус subdivision за контрола на моторот вртежен момент бран е многу мал, мала брзина на извршување е многу мазна, речиси без вибрации и бучава. Висока-брзина на моторот е многу повисока од останатите две-фаза диск, висок прецизноста на позиционирањето. Широко се користи во гравирање машина, CNC машина алатки, пакување, машини и друга висока резолуција барањата на уредот.
Главните карактеристики
- просечна тековната контрола, два-фаза синусоидален тековната вози излез
- DC 12 ~ 48 V напојување, внатрешната интеграција на 12 V и 5 V модератор
- optically изолирани сигнал за влез / излез
- overvoltage, undervoltage, прекуструјна и бели кратки-коло заштита
- Влезниот напон DC 12 ~ 48 V на текст
- Внесување на струја од 1 до 5 засилувачи, одберете го вози stepper мотор.
- Излезна струја од 0.2 A ~ 5 A
Температура Температурата на работа -10 до 45degree; температура на Чување -40 degreeto 70 степен
- Влажноста не кондензирање, не капки
- Гас забрани запалива гас и прашина проводници
- Тежина 200 грама
Контрола на јачина на интерфејс
- Слика 1 е жици шематски на диск
- 1, дефинирање на контролните сигнали
PUL + : чекор пулсот сигнал е влезен страна или позитивни пулсот сигнал за внесување позитивни терминал
PUL- : негативниот влез на негативни текст пулсот сигнал или позитивни пулсот сигнал
DIR + : зајакнување на ветер сигнал за внесување на позитивни терминал или негативни пулсот сигнал за внесување на позитивни терминал
DIR - : зајакнување на ветер сигнал за внесување на негативната страна или обратно чекор пулсот сигнал текст негативниот терминал
EN + : offline може да го ресетирате сигнал текст страна е
EN- : offline може да го ресетирате сигнал текст негативниот терминал
Offline им овозможи на сигнал е активен, ресетирање на диск од неуспех, да се забрани било пулсот, на излез на диск
Моќ компонента е исклучен, мотор холдинг вртежен момент.
Контрола на јачина на конекции
- КОМПЈУТЕР за контрола на сигналот може да биде висок, исто така, може да се ниско ефикасни. Кога се активни висока, контрола на сигнал
- Негативната страна заедно како сигнал да активни низок, позитивен страна на сите контролни сигнали заедно како сигнал заеднички.
- На пример, отворете-колектор и PNP излезен интерфејс коло дијаграм е како што следува :
Слика 2. Влезен интерфејс коло (заеднички катоден конекција)
- Забелешка : VCC е 5 V, Р кратко;
- VCC вредност од 12 V, Р 1 K, повеќе од 1/8 W отпорник;
- VCC вредност на 24 V, Р 2 K, повеќе од 1/8 W отпорник;
Функција избор (НАТОПИ го вклучите вози панел)
- Поставување на мотор по револуцијата чекори
На хард дискот за да го поставите бројот на чекори по моторни револуција е 200 (целата чекор), 400 (2 сегменти), 1600 (8 сегменти), 3200 чекори (16 сегменти).


Подробности

Номер На Модела:
TB6600
Тип На Двигателя:
Стъпков Двигател
Напрежение:
24V
източник на захранване:
DC

Избор на купувачи

90W AC 220V с червей съоръжения скоростна кутия RV40, высокомоментным регулируем двигател червей съоръжения за пренос на скоростта, приводным двигател,двигател рольстав
 • Новинка

90W AC 220V с червей съоръжения скоростна кутия RV40, высокомоментным регулируем двигател червей съоръжения за пренос на скоростта, приводным двигател,двигател рольстав

BGN 175.20

Моторни спецификацијаМоторни големинаОпрема Кутија ПараметарPls пополни volt и за намалување на односот на забелешките кога цел тоа , ви благодариме.

NEMA23 1Nm 142oz.in вградени короткозамкнутый стъпков двигател с двигател 36VDC JMC iHSS57-36-10
 • Новинка

NEMA23 1Nm 142oz.in вградени короткозамкнутый стъпков двигател с двигател 36VDC JMC iHSS57-36-10

BGN 124.80

NEMA 23 1 N.м 142ozf.во Интегрирани Затворена Јамка Stepper моторни 36 VDC JMC i HSS573610Интегрирани компактна големина за заштеда на монтажа простор Без да се губи чекор, Висока точност на позиционирање 100% номинална излезна вртежен момент Варијабла тековна контрола технологија, Висока ефикасност тековна Мали вибрации, Мазна и сигурен движат при мала брзина, Забрзување и decelerate контрола во внатрешноста, Големо подобрување во мазност на почетна или запирање на моторни Userdefined микро чекори Без прилагодување на општи апликации во Текот на струја, во текот напонско и над позиција грешка заштита Зелено светло значи да работи додека црвеното светло значи заштита или offlineТипични апликации : CNC, Печатење, lazer, текстил машина, итн.Вовед : JMC IHSS57 Интегрирани Затворена Јамка Stepper Мотор е ситевоедно затворена јамка stepper систем кој ги интегрира затворена јамка stepper мотор со дигитални возачот...

Нов оригинален лагер приплъзване R162221420 високо качество
 • Новинка

Нов оригинален лагер приплъзване R162221420 високо качество

BGN 125.60

Нови оригинални лизгачот имајќи R162221420 Висок квалитетПревозот : * *Обично ние sill брод предмети во рок од 3 работни дена по извршената уплата постигне.* *DHL,UPSот, FEDEX,ПАТАРИНА, ТНТ или ЕМС е avaiable за превозот.**DHL,UPSот,FEDEX ЕМС изразат испорака обично се 310 работни дена и Кина пост Воздух MAIL / HK пост Воздух Mail превозот обично се 765 дена, зависи од земјата доставени до.Во ретки случаи,строги обичај clearances ќе бидете на време на испорака малку подолго, pls бидете трпеливи.** * За Бразил, ние нудиме ЕМС за превозот,ако сакате да се избере dhl или fedex, upsот, ве молиме контактирајте со нашата служба за корисници,ни даде вашата CPF број, а потоа ние ќе го промени превозот цена и метод за вас.Љубезно ве молиме имајте во предвид : *Секој несреќи, одложувања или други прашања што се во надлежност на превозот услуга.*Секој увозни давачки или прилагодено такса се купувачот ' s одговорност.**Pls проверете ја вашата АДРЕСА внимателно кога обработка цел.**Купувачи ве молиме имајте во предвид : Додатоци тарифи мора да биде купувачи да се плати.Купувачот може да избере ЕМС express за да се избегне тарифи.**Ние ќе одлучи да се избере соодветна експрес сервис за нарачки.гаранција&Враќање : * Гаранција Еден години гаранција е обезбедена за нова.Ако се чувствуваат разочарани со објектот, кажете ни во рок од 7 дена од денот на испорака.*Предмети мора да се врати во Оригиналната состојба за наплата / размена.*Превозот на трошоците направени се за вас.Ние имаме разбирање на фрустрации можеби сте, ве молиме Контактирајте со нас пред*отворање каков било спор или напуштање на било неутрален / негативна повратна информација.Ние се грижиме за секој купувач и ќе ја направи нашатаНастојуваме да се утврдат какви било проблем во добар бизнис начин.Вашето задоволство е секогаш наш БР.1 приоритет.Answer : ___________________________ Note : Човекнаправени уништување не се опфатениПовратни информации&Контакт со нас на : Ние во голема мера го цениме вашата ПОЗИТИВНИ ПОВРАТНИ информации .Ве молиме контактирајте со нас, прво дали има нешто во ред со ред.Ние веруваме дека комуникацијата може да го реши проблемот.Ние и ветуваме ќе го направи најдоброто за вас.Секоја помош што може да контакт со нашата служба за корисници

ACT Motor 3Axis CNC Nema34 Stepper Motor 34HS1456B Dual Shaft 4Leads 1232oz-in 118mm 5.6 A+драйвер DM860 7.8 A 80V+Power CNC
 • Новинка

ACT Motor 3Axis CNC Nema34 Stepper Motor 34HS1456B Dual Shaft 4Leads 1232oz-in 118mm 5.6 A+драйвер DM860 7.8 A 80V+Power CNC

BGN 614.40

Добредојдовте во мојата продавница!Посакуваме да имате пријатен шопинг!Оваа ставка вклучува : 3 PCS Nema34 Stepper Моторни 34 HS1456 B Двојна Окното : 1.8 степен, 5.6 А, 8.4 NM(1232 озin), 2 Phase, 4Олово, 116mm моторни должина3 PCS Stepper Моторни Возачот DM860 7.8 НА 80 V 256 Microsteps3 PCS Напојување 350 W 60 V1 PC Збег Одбор&Кабел за слободни1 PC Напојување 50 W 5 V за слободниВе молиме проверете спецификација внимателно!Ве молиме потврдете превозот цена и метод пред да плаќање!Било какви прашања, слободно контактирајте ме!1 Stepper Мотор : 34 HS1456 B Двојна ShafftВнимание : Вратило Дијаметар : 14mmВратило Режим : Dual Рамен ОкноВнимание : ние, исто така, имаат Една Вратило во акции, ако треба Еден Окно, ве молам кажи ми!Без каква било порака, ние ќе ги пратите двојни окното за вас!2 Stepper Моторни Возач : DM8603 Збег Одбор : DB254 Напојување : 350 W 60 V5 Напојување : 50 W 5 V

12 мм сребро GA12-N20 2000 об / мин миниатюрна метална електрически 6 dc мотор-редуктор направи различни съоръжения колело с почивните дни шахта с 10 мм
 • Новинка

12 мм сребро GA12-N20 2000 об / мин миниатюрна метална електрически 6 dc мотор-редуктор направи различни съоръжения колело с почивните дни шахта с 10 мм

10.80 BGN 10.00

Спецификација : Материјал : МеталБоја : СребренаНоминалниот напон : DC6vРотирање на ветер : 2000rpmМодел : GA12N20Излез вратило должина : 10мм4.4 mmРаботен напон спектар : DC1.5 12.0 VТрупот без вратило должина : 25мм / 0.98""Вкупна Големина : 33 x 12 x 9mm / 1.30 x 0.47 x 0.35""(Hx Lx W)Тежина : 9gКарактеристики : 1.Широко се користи за електронско заклучување на вратата ,Мали роботи, електронски DIY играчка автомобил2.Одлична замена за оштетените DC Опрема Моторни Gearwheel на машината.3.Добра отпорност на корозија како и подолг животен век4.Тоа работа во ниско ниво на бучаваПакетот вклучува : 1 x 2000rpm DC Опрема Моторни Gearwhee

Универсален DC 12-40V 400W 10A регулируема PWM DC Power Speed Regulator контролер с ключ
 • Новинка

Универсален DC 12-40V 400W 10A регулируема PWM DC Power Speed Regulator контролер с ключ

6.34 BGN 5.00

Спецификација : Влез : DC 1240 VМаксимална Излезна Моќност : 0.01400 WМакс Постојана Излезна Струја : 8 AЗаштита Струја : 10 APWM Фреквенција : 13 KHzРабота Фаза : 10%100% Answer : ___________________________ Note : Соодветно оценети со осигурач (номинална малку повисока од максималната струја што се очекува да се подготви) е препорачливо да се обезбеди безбедноКонтролорот е со обратно поларитетот заштита и осигурач ќе се оштети ако се поврзете на напон со ред поларитетот.Проверете ги сите конекции пред примена на сила и секогаш исклучете го од напојување пред да направите било жици промени.1 X PWM Брзина Контролер1...

продажбите на едро 30шт нов 12V dc Диаметър 15 мм 2 фазно 4 проводный микро-стъпков двигател стъпков двигател с кабел 12 ω ъгъл на стъпка 18 градуса
 • Новинка

продажбите на едро 30шт нов 12V dc Диаметър 15 мм 2 фазно 4 проводный микро-стъпков двигател стъпков двигател с кабел 12 ω ъгъл на стъпка 18 градуса

BGN 35.20

wholesales 30 Pcs НОВИ 12 V dc Кол 15mm 2 фаза 4 жица микро повлекува моторни stepper мотор со кабел 12ohm Чекор агол 18 степени спецификации : Brand New Stepper мотор Мотор дијаметар : 15mm Моторни висина : 11...

Бърза доставка 3hp 3.0 HP DC motor B=45 мм, или 65 мм костюм за модел бягаща пътека универсален двигател SHUA Brother OMA Family
 • Новинка

Бърза доставка 3hp 3.0 HP DC motor B=45 мм, или 65 мм костюм за модел бягаща пътека универсален двигател SHUA Brother OMA Family

272.00 BGN 239.00

Брза Испорака 3 HP 3.0 HP DC мотор B=45mm или 65mm одговараат за неблагодарна работа модел Универзална моторно SHUA Брат OMA СемејствоВе молиме фото вашиот неблагодарна работа nameplate за мене.Одговараат за Џонсон матрица хоризонт визија темпо precor БХ фитнес SHUA OMA dyaco единствена проформа ИКОНА Nordictrack техно салата MYDO YIJIAN YOWZA EVERE WNQ ДОБРО СЕМЕЈСТВО TST GFAMILY IXFIT Nordictrack Cybex и така натаму.Ве молиме мерка моторни димензии(A 、 B 、 C 、 D 、 E 、 F )до нас кога ќе сакаат да го купат.

Безплатна доставка TF-S6UW0 wifi wireless led lintel sign screen контролер 640*32 пиксела P10,P4.75,p7.62, p16 LED control карта
 • Новинка

Безплатна доставка TF-S6UW0 wifi wireless led lintel sign screen контролер 640*32 пиксела P10,P4.75,p7.62, p16 LED control карта

BGN 22.06

Напомена : Бидејќи литиум батерија е опасен производ, многу курир компании не го прифати, или да наплатат повисоки такси превозот.Ако клиентите да изберете DHL ,Fe Dex,ТНТ, Aramex ,Ali Express Премиум Превозот ,e Packet пратката ,ќе испрати производи без литиум батерии.Ако клиентите да изберете други пратката ,ние сепак ќе ги испрати картичка со батерија вклучени.Ако вие навистина треба батерија, ве молиме контактирајте со нас однапред...

90W 90mm speed motor controller with AC speed control gear motor съотношение 25:1 две PC в комплекта
 • Новинка

90W 90mm speed motor controller with AC speed control gear motor съотношение 25:1 две PC в комплекта

BGN 152.80

Добредојдовте на Curitis Автоматизација Индустрија Co.,Ltd !Ние и ветуваме на понуда на најдобар квалитет, конкурентна цена,добра комуникација, брза испорака и убаво услуга.90 W 90mm брзина на мотор со контролер АСНЕБЛАГОДАРНА за контрола на брзината, опрема моторни сооднос 25 : 1Други cid достапен и за овој модел : 3 : 1, 5 : 1, 10 : 1, 15 : 1, 20 : 1, 25 : 1, 30 : 1, 40 : 1, 45 : 1, 50 : 1, 60 : 1, 70 : 1, 80 : 1, 90 : 1, 100 : 1, 120 : 1, 140 : 1, 160 : 1, 180 : 1, 200 : 11...

ZD-8731D 2A dual ос stepper motor driver Stepper motor drive shaft 28353942 16 разрешение, направи си САМ 3D лазерно гравиране печат
 • Новинка

ZD-8731D 2A dual ос stepper motor driver Stepper motor drive shaft 28353942 16 разрешение, направи си САМ 3D лазерно гравиране печат

150.38 BGN 143.00

Карактеристики на производот : 1, висока интеграција и висока сигурност 2, во исто време, се вози на два чекор мотор, може да се целосно одвоени од контрола 3, ултра висока брзина optocoupler интерфејс 4, високи антимешање способност, висока фреквенција пречки во животната средина се уште може да работи правилно 5, максимум вози струја од 2.0 На Работните услови : 1, на собна температура : 30~80 степени 2, влезниот напон 10~32 VDC, отценети напон 24 VDC 3, текст фреквенција : 0~16000 HZ 4, излезна струја : 0.3~2 A 5, интерфејс : H 4.5~5.5 V, 5 V оценет напон L 0~0.5 V, отценети 0 V

400-ватов двигател на променлив ток ouput вал 28 мм без спирачки 3-фазное, съотношението е 15: 1 и 90 об / мин ZV оттичане стил G3
 • Новинка

400-ватов двигател на променлив ток ouput вал 28 мм без спирачки 3-фазное, съотношението е 15: 1 и 90 об / мин ZV оттичане стил G3

BGN 231.20

Добредојдовте на Curitis Автоматизација Индустрија Co.,Ltd !Ние и ветуваме на понуда на најдобар квалитет, конкурентна цена,добра комуникација, брза испорака и убаво услуга.400 вати AC моторни ouput вратило 28 мм без кочница 3 фаза сооднос е 15 : 1, а 90 вртежи во минута ZV вертикална G3 стилДруги cid достапен и за овој модел : 3 : 1, 5 : 1, 10 : 1, 15 : 1, 20 : 1, 25 : 1, 30 : 1, 40 : 1, 45 : 1, 50 : 1, 60 : 1, 70 : 1, 80 : 1, 90 : 1, 100 : 1, 120 : 1, 140 : 1, 160 : 1, 180 : 1, 200 : 11...

Нов 3.5 нм 2500line фланец 80 мм NEMA32 220 В 1 kw 3000 об/мин 4.5 A AC серво мотор+диск+3 м кабел ACM8010M2H-51-Б+L5-1000
 • Новинка

Нов 3.5 нм 2500line фланец 80 мм NEMA32 220 В 1 kw 3000 об/мин 4.5 A AC серво мотор+диск+3 м кабел ACM8010M2H-51-Б+L5-1000

873.60 BGN 830.00

Моторни+Диск : ACM8010 M2 H51Б+L51000Пакет Содржина : 1* 1 KW AC серво Мотор1*1 KW AC Серво Диск1* 3 M Енкодер Кабел &Power КабелМоделНапон(V)Моќност(KW)номинална вртежен момент(NM)Макс вртежен момент(NM)Номинална струја(A)Максимална струја(A)Номинална Брзина(r / мин)Максимална брзина(r / мин)Роторот инерцијаACM4001 L2 H60Б2200.10.3180.9541.27 На3.81 На300050000.046ACM4001 L2 G60Б2200.1 Кочница0.3180.954 NM1.27 На3.81 На300050000.048ACM6002 L2 HA0Б2200.20.6372.21.55.6300050000.21ACM6004 L2 HA0Б2200.41.273.8139300050000.42ACM6004 L2 GA0Б2200.4Кочница1.273.8139300050000.44ACM8008 L2 H60Б2200.752.47.24.513.5300045000.87ACM8008 L2 G60Б2200.75 Кочница2.47.24.513.5300045000.89ACM8010 M2 H51Б22013.510.54.513.5300035002.97ACM8010 M2 G51Б2201 Кочница3.510.54.513.5300035003.09ACM13010 M2 F51Б2201412412250030008.5ACM13015 M2 F51Б2201.56186182500300012.6Применливи ИндустријаПогоден за електронска обработка на опрема, автоматски fetching опрема, специјални алатни машини, текстил и облека, опрема, хранење манипулатор, опрема за пакување, печатење опрема, гравирање опрема, опрема за обработка на жица, ласерска обработка на опрема, батерија опрема за обработка, керамика, итн.L5 ПроизводиL5400L5750L51000МоќностВлезен напон моќ187240 VacКонтинуирана излезна струја2.8 Грб4.5 Грб7 ArmsПовратни Информации Начин2500 P / R поединечни енкодер(стандард), 17малку апсолутна енкодерКонтрола На НачинSVPWMОперацијата На ВладатаЧовекот / автоматскиотВграденво отпорот50 ohm / 40 W50 ohm / 50 W50 ohm / 100 WМакс текст импулс фреквенција0~500 KHZ 5 V диференцијални методпозицијаконтролирање нарежимпулсен режим на студирањеПулсот +насока, фаза +Б фаза, Г.С...

60V 3000W 4600RPM постоянен магнит бесщеточный различното dc двигател на електрически автомобили, металорежещи машини, аксесоари мотор
 • Новинка

60V 3000W 4600RPM постоянен магнит бесщеточный различното dc двигател на електрически автомобили, металорежещи машини, аксесоари мотор

BGN 334.37

60 V 3000 W 4600 RPM Постојан Магнет Brushless Диференцијални Брзина DC МоторЕлектрични Возила, Машински Алатки, Прибор За МоторниЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажува : Спецификација : Име на производ : Висока Моќност Brushless Диференцијални Брзина DC МоторНоминална моќност : 3 KWВрв моќ : 5.2 KWНоминална напон : 60 VНоминална струја :