Free ship TF-C6NUR network ethernet led control card 2048*64 пиксела LAN/USB / rs232 port advertising LED sign up display controller

Free ship TF-C6NUR network ethernet led control card 2048*64 пиксела LAN/USB / rs232 port advertising LED sign up display controller

BGN 46.80

Брой продукти


LED дисплеј контролер картичка ТФ-C6 NUR
Модел БР. : ТФ-C6 NUR
Пиксели :
единствена боја : Max 2048*64/1024*128
Двојна боја : Max 1024*64/512*128
Полна боја : 4 парчиња hub08 Порта предводени од модулот во висина; 2 парчиња hub75/40 Порта предводени од модулот во висина
Комуникација : RS232,RJ45,USB
Интерфејс : 4x T08, 8x T12
Максимум 200 Programes,поддршка на 16 екранот зони во исто време по програмата,секоја зона за поддршка max 200 пораки на екранот.
Скенирање начин : 1/16,1/8,1/4,1/2,статична
Тајмер : HH/MM/СЕК , Часовникот рамка embeded
JPG,BMP,GIF поддршка
Rich Text format поддршка (RTF)
Температурата & Влажност екранот поддршка ( Изборен : потребна дополнителна температура&влажност сензор ), светлината сензор поддршка , може да не ги поддржуваат RF безжична комуникација модул,да се поврзете со hub75 адаптер
Seperated област на екранот за поддршка
Капацитет на складирање : 2 M бајтен
Animotional рамка покажуваат : поддршка различни animotional фрам ефект и слики за сопствени ефект
Екранот ефект : дожд,spouting пролет,гајтанот итн. (45 вида)
Содржина USB смени поддршка!

софтвер сликата :
Царинската
1. Цената што ја платиле за објектот исклучува било царина.Нашата компанија не рамо било давачки во земјата на дестинација.
2. Ние се обидува да им помогне на клиентите да се намали или избегне било GST или ДДВ,или други Увозни Даноци,но ние не може да гарантира нема даночни давачки како што тоа зависи од клиентите земјата царинска политика. Ако примачот земја царинската наплаќаат некои даноци за парцели ,примачот мора да се плати за царина .Клиентот е одговорен за царина .
3.Ве молиме бидете информирани дека Царинската Испостава во сите земји имаат право на увид сите e-mail пораки за нивните земји и леви на царинските давачки за предмети. И Chantop co.,доо не е одговорен за било увоз Должност/Данок.
4. Секој увоз на цените или таксите се на купувачот одговорност.
Превозот
1. Chantop има потпишано пратката договор со познатата изразат компанија агенти (Како DHL, Fed Ex, и ЕМС). И може да се добие голем попуст од нив, ние можеме да понудиме најевтиниот пратката да ти чини. И на Пратката е следена онлајн. Ние ќе ви каже на следење на број, како е можно ние брод надвор.
2. Предмети се испраќаат по плаќање е потврдено.
3. Ние брод предмети преку EMS,DHL,UPS-от,FEDEX или Воздухопловната.
4. Ние не сме одговорни за било каква несреќи ,одложувања или други прашања кои се одговорност на превозот услуга.
Плаќање
1. Плаќањето мора да се изврши во рамките на 3 дневна цел.
2. Ние прифаќаме Зачувам,Кредитна картичка,Банкарски Трансфер.
3. Ние само брод на адреса на .com ако не информира нас.
Политика На Враќање
1. Ако стоката е во дефект, ве молиме да не известите во рок од 3 дена од денот на испорака.Chantop ќе го прифати враќа или рефундирање во рок од 7 дена од денот на испорака на вашата нарачка.


Подробности

Номер На Модела:
TF-C6NUR
Тип На Двигателя:
дисплей показва изображение
Com конектор:
RS232&RJ45&USB
Поддръжка на няколко езика:
ДА
Поддържа анимация:
ДА
Температура И Влажност На Въздуха,:
Поддръжка
Анимация на времето часа:
- Вградени
Пиксел (одноцветный):
2048*64/1024*128
Пиксел (двоен цвят):
1024*64/512*128

Избор на купувачи

1PCS DC 12 / 24V Вал висок въртящ момент десен червей съоръжения редуктор за намаляване на скоростта на двигателя
 • Новинка

1PCS DC 12 / 24V Вал висок въртящ момент десен червей съоръжения редуктор за намаляване на скоростта на двигателя

BGN 154.48

Количина:1Опис : Овој тип е минијатурен Црв Опрема Мотор, кој може да го промени вратило ротација насока, преку измени на жица позитивни и негативни конекција.Со автозаклучување, на излез окно не може да ротација кога исклучете го.Dоблик излез шахти со 12mm дијаметар, 44mm долго.33cm долга жица за практично поврзување.Мотори имаат јаглерод четки за високи перформанси.Примена : лек апарати,автоматска врата заклучување, возен shutter, wiper, лизгање на портата.Објектот СпецификитеМатеријал:Метал, Електронски ДеловиГлавната Боја Сребрена:На Ѕвонење, ЦрнаНеоптоварување Брзина:50 RPMНоминална Брзина:45 RPMНоминална вртежен момент:80kg.cmНоминална Струја:6.5 НаНоминална Напон:24 V DCВратило Големина:12mm x 44mm(D*L)Главната Големината на Телото:200mm x 100mm x 80mm(L*W*H)Жица Должина:33cmМонтажа Дупка со Дијаметар:6mm(0.24")

12 мм сребро GA12-N20 2000 об / мин миниатюрна метална електрически 6 dc мотор-редуктор направи различни съоръжения колело с почивните дни шахта с 10 мм
 • Новинка

12 мм сребро GA12-N20 2000 об / мин миниатюрна метална електрически 6 dc мотор-редуктор направи различни съоръжения колело с почивните дни шахта с 10 мм

10.80 BGN 10.00

Спецификација : Материјал : МеталБоја : СребренаНоминалниот напон : DC6vРотирање на ветер : 2000rpmМодел : GA12N20Излез вратило должина : 10мм4.4 mmРаботен напон спектар : DC1.5 12.0 VТрупот без вратило должина : 25мм / 0.98""Вкупна Големина : 33 x 12 x 9mm / 1.30 x 0.47 x 0.35""(Hx Lx W)Тежина : 9gКарактеристики : 1.Широко се користи за електронско заклучување на вратата ,Мали роботи, електронски DIY играчка автомобил2.Одлична замена за оштетените DC Опрема Моторни Gearwheel на машината.3.Добра отпорност на корозија како и подолг животен век4.Тоа работа во ниско ниво на бучаваПакетот вклучува : 1 x 2000rpm DC Опрема Моторни Gearwhee

NEMA23 1Nm 142oz.in вградени короткозамкнутый стъпков двигател с двигател 36VDC JMC iHSS57-36-10
 • Новинка

NEMA23 1Nm 142oz.in вградени короткозамкнутый стъпков двигател с двигател 36VDC JMC iHSS57-36-10

BGN 124.80

NEMA 23 1 N.м 142ozf.во Интегрирани Затворена Јамка Stepper моторни 36 VDC JMC i HSS573610Интегрирани компактна големина за заштеда на монтажа простор Без да се губи чекор, Висока точност на позиционирање 100% номинална излезна вртежен момент Варијабла тековна контрола технологија, Висока ефикасност тековна Мали вибрации, Мазна и сигурен движат при мала брзина, Забрзување и decelerate контрола во внатрешноста, Големо подобрување во мазност на почетна или запирање на моторни Userdefined микро чекори Без прилагодување на општи апликации во Текот на струја, во текот напонско и над позиција грешка заштита Зелено светло значи да работи додека црвеното светло значи заштита или offlineТипични апликации : CNC, Печатење, lazer, текстил машина, итн.Вовед : JMC IHSS57 Интегрирани Затворена Јамка Stepper Мотор е ситевоедно затворена јамка stepper систем кој ги интегрира затворена јамка stepper мотор со дигитални возачот...

Бърза доставка MOW YF139-630-4B 220V 50Hz 630W 4 Щифта монофазен асинхронен кондензаторен двигател
 • Новинка

Бърза доставка MOW YF139-630-4B 220V 50Hz 630W 4 Щифта монофазен асинхронен кондензаторен двигател

595.20 BGN 565.00

Брза Испорака ГРИМАСА YF1396304 B 220 V 50 hz 630 W 4 пол слободен фаза capacitor се кандидира асинхрони мотормоторот е опасен товар за авионската компанија...

Универсален DC 12-40V 400W 10A регулируема PWM DC Power Speed Regulator контролер с ключ
 • Новинка

Универсален DC 12-40V 400W 10A регулируема PWM DC Power Speed Regulator контролер с ключ

6.34 BGN 5.00

Спецификација : Влез : DC 1240 VМаксимална Излезна Моќност : 0.01400 WМакс Постојана Излезна Струја : 8 AЗаштита Струја : 10 APWM Фреквенција : 13 KHzРабота Фаза : 10%100% Answer : ___________________________ Note : Соодветно оценети со осигурач (номинална малку повисока од максималната струја што се очекува да се подготви) е препорачливо да се обезбеди безбедноКонтролорот е со обратно поларитетот заштита и осигурач ќе се оштети ако се поврзете на напон со ред поларитетот.Проверете ги сите конекции пред примена на сила и секогаш исклучете го од напојување пред да направите било жици промени.1 X PWM Брзина Контролер1...

CNC NEMA51 1.5 KW AC серво мотор комплекти устройства на системата за 220V 2500R / мин 6A 6nm 2500line фланец 130 мм с 3M кабел Leadshine нова
 • Новинка

CNC NEMA51 1.5 KW AC серво мотор комплекти устройства на системата за 220V 2500R / мин 6A 6nm 2500line фланец 130 мм с 3M кабел Leadshine нова

993.60 BGN 944.00

Моторни+Диск : ACM13015 M2 F51Б+L51500Пакет Содржина : 1* 1.5 KW AC серво Мотор1*1.5 KW AC Серво Диск1* 3 M Енкодер Кабел &Power КабелМоделНапон(V)Моќност(KW)номинална вртежен момент(NM)Макс вртежен момент(NM)Номинална струја(A)Максимална струја(A)Номинална Брзина(r / мин)Максимална брзина(r / мин)Роторот инерцијаACM4001 L2 H60Б2200.10.3180.9541.27 На3.81 На300050000.046ACM4001 L2 G60Б2200.1 Кочница0.3180.954 NM1.27 На3.81 На300050000.048ACM6002 L2 HA0Б2200.20.6372.21.55.6300050000.21ACM6004 L2 HA0Б2200.41.273.8139300050000.42ACM6004 L2 GA0Б2200.4Кочница1.273.8139300050000.44ACM8008 L2 H60Б2200.752.47.24.513.5300045000.87ACM8008 L2 G60Б2200.75 Кочница2.47.24.513.5300045000.89ACM8010 M2 H51Б22013.510.54.513.5300035002.97ACM8010 M2 G51Б2201 Кочница3.510.54.513.5300035003.09ACM13010 M2 F51Б2201412412250030008.5ACM13015 M2 F51Б2201.56186182500300012.6Применливи ИндустријаПогоден за електронска обработка на опрема, автоматски fetching опрема, специјални алатни машини, текстил и облека, опрема, хранење манипулатор, опрема за пакување, печатење опрема, гравирање опрема, опрема за обработка на жица, ласерска обработка на опрема, батерија опрема за обработка, керамика, итн.L5 ПроизводиL5400L5750L51000МоќностВлезен напон моќ187240 VacКонтинуирана излезна струја2.8 Грб4.5 Грб7 ArmsПовратни Информации Начин2500 P / R поединечни енкодер(стандард), 17малку апсолутна енкодерКонтрола На НачинSVPWMОперацијата На ВладатаЧовекот / автоматскиотВграденво отпорот50 ohm / 40 W50 ohm / 50 W50 ohm / 100 WМакс текст импулс фреквенција0~500 KHZ 5 V диференцијални методпозицијаконтролирање нарежимпулсен режим на студирањеПулсот +насока, фаза +Б фаза, Г.С...

TB6600 0.2 - 5A CNC контролер, драйвер за стъпков мотор nema 17,23, tb6600 ос двухфазный хибриден стъпков двигател за ЦПУ
 • Новинка

TB6600 0.2 - 5A CNC контролер, драйвер за стъпков мотор nema 17,23, tb6600 ос двухфазный хибриден стъпков двигател за ЦПУ

BGN 24.00

Нови CNC Една Оска TB6600 0.2 5 A Две Фаза Хибрид Stepper Моторни Возачот КонтролерОпис : 100% сосема нов и висок квалитет на HYDIV268 N5 A subdivisionтип на двефаза хибрид повлекува мотор со користење на DC 12 ~ 48 V напојување, погоден за возењеДвофаза хибрид повлекува моторни динамичен напон 12 до 48 V, сегашниот е помалку од 5 A надворешниот дијаметар од 35 до 86 mm...

1 бр. крайното брой от 10 до 18 бесщеточный dc двигател 400 W 48 бесщеточный dc двигател с постоянен магнит bldc мотор
 • Новинка

1 бр. крайното брой от 10 до 18 бесщеточный dc двигател 400 W 48 бесщеточный dc двигател с постоянен магнит bldc мотор

BGN 340.16

1pc Cid 10 до 18 brushless dc мотор 400 W 48 V brushlessdc мотор постојан магнет bldc моторни Информации : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Слика шоуОпис : За различни Cid на моторот, можете да контактирате со нас

20pcs ESD7371HT1G телевизори SOD-323 ултра-ниска капацитет ESD защитни диоди на нови и оригинални
 • Новинка

20pcs ESD7371HT1G телевизори SOD-323 ултра-ниска капацитет ESD защитни диоди на нови и оригинални

BGN 2.48

Pls контактирајте со нас пред да нарачате Ние може да ви даде попуст доколку ви треба повеќе квантитет исто така,..може да се прифати листата истрага.

12 мм сребро GA12-N20 35 об / мин миниатюрна метална електрическа 3 dc мотор-редуктор направи различни съоръжения колело с почивните дни шахта с 10 мм
 • Новинка

12 мм сребро GA12-N20 35 об / мин миниатюрна метална електрическа 3 dc мотор-редуктор направи различни съоръжения колело с почивните дни шахта с 10 мм

10.80 BGN 10.00

Спецификација : Материјал : МеталБоја : СребренаНоминалниот напон : DC3vРотирање на ветер : 35rpmМодел : GA12N20Вратило Diamter : 3мм / 0.12""Моторни Дијаметар : 12mm / 0.47""Излез axial должина : 10мм / 0.39""Работен напон спектар : DC1.5 12.0 VТрупот без вратило должина : 26mm / 1.02""Вкупната Големина : Прибл.33 x 12 mm / 1.3"" x 0.47"" (L x Кол)Тежина : 9gКарактеристики : 1.Широко се користи за електронско заклучување на вратата ,Мали роботи, електронски DIY играчка автомобил2.Одлична замена за оштетените DC Опрема Моторни Gearwheel на машината.3.Добра отпорност на корозија како и подолг животен век4.Тоа работа во ниско ниво на бучаваПакетот вклучува : 1 x 35rpm DC Опрема Моторни Gearwheel

Dentsu Delta DOP-B DOP-B07S411K докосване на екрана 7-инчов сензорен екран човеко-машинен интерфейс
 • Новинка

Dentsu Delta DOP-B DOP-B07S411K докосване на екрана 7-инчов сензорен екран човеко-машинен интерфейс

BGN 587.01

Ве молиме Вид знаетеДобредојдовте на нашата продавница !Answer : ___________________________ Note : (ве молиме да ги прочитате пред цел)100% Тестирани Пред Превозот.Плаќања : 1...

1PC Hot 24v 250w gear motor, brush electric motor tricycle, DC gear brushed motor, Electric bicycle motor, MY1016Z2
 • Новинка

1PC Hot 24v 250w gear motor, brush electric motor tricycle, DC gear brushed motor, Electric bicycle motor, MY1016Z2

BGN 43.79

1 PC Топла 250w 24v рачка на моторот ,моторни четка електрични tricycle ,DCопрема бранеа мотор,Електричен велосипед мотор, MY1016 Z2Забележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да плати данок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни за било царински давачки или увоз даночни ако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35ОписМодел : MY1016 Z2капацитет на носивост : 80kgМоторни тежина : 2.34 KGФиксна бленда : 4295mm(4 дупки)Употреба : Електрични Велосипед,Автомобил,Дом на Апаратот,Брод,DIYВртежен момент : 0.8 Н мПостојана Струја(A) : 13.4 НаНапон(V) : 24 VИзлезна Моќност : 250 WНоминална брзина : 3000rpmПакување големина : 30*15*15 CMСликата покажува

Бърза доставка 3hp 3.0 HP DC motor B=45 мм, или 65 мм костюм за модел бягаща пътека универсален двигател SHUA Brother OMA Family
 • Новинка

Бърза доставка 3hp 3.0 HP DC motor B=45 мм, или 65 мм костюм за модел бягаща пътека универсален двигател SHUA Brother OMA Family

272.00 BGN 239.00

Брза Испорака 3 HP 3.0 HP DC мотор B=45mm или 65mm одговараат за неблагодарна работа модел Универзална моторно SHUA Брат OMA СемејствоВе молиме фото вашиот неблагодарна работа nameplate за мене.Одговараат за Џонсон матрица хоризонт визија темпо precor БХ фитнес SHUA OMA dyaco единствена проформа ИКОНА Nordictrack техно салата MYDO YIJIAN YOWZA EVERE WNQ ДОБРО СЕМЕЈСТВО TST GFAMILY IXFIT Nordictrack Cybex и така натаму.Ве молиме мерка моторни димензии(A 、 B 、 C 、 D 、 E 、 F )до нас кога ќе сакаат да го купат.

Фланец 86 мм бесщеточный dc двигател 48 3000 об / мин 440 W 1.4 N. m J86BLS115-430A 3фазный корпус, дължина 115 мм BLDC мотор
 • Новинка

Фланец 86 мм бесщеточный dc двигател 48 3000 об / мин 440 W 1.4 N. m J86BLS115-430A 3фазный корпус, дължина 115 мм BLDC мотор

BGN 93.44

Прирабница 86mm Brushless DC Мотор 48 V 3000 RPM 440 W 1.4 Н м J86 BLS115430 A 3phase тело должина 115mm BLDC моторЛиквидација типЅвездаСала ефект агол120°Класа на изолацијаБТемпературата опсег20 °C ~ +50 °CОтпорност на изолација100 MΩMin 500 VC DCDielectric Сила700 V AC 1 минутаСпецификацијаМоделJ86 BLS75430 AJ86 BLS90430 AJ86 BLS105430 AJ86 BLS115430 AJ86 BLS145630 AБројот на полови8Број на фаза3Номиналниот Напон VDC48484848310Номинална брзина на ВРТЕЖИ во минута3000Номинална вртежен момент Nm0.350.71.051.42.4Номинална струја Засилувачи3.66.39.61118.5Излезна моќност Watts110220330440750Врв вртежен момент Nm1.052.13.24.27.2Врв тековната Засилувачи1119293355.5Вртежен момент постојана Nm / A0.100.110.110.130.11Назад EMF V / к ВРТЕЖИ во минута10.511.511.513.511.5Роторот Инерција gcm 2400800120016002400Телото должина(L) mm7590105115145Маса кг1.451.852.52.953.9Димензија Единица : mmИнсталации Дијаграм

90W 90mm speed motor controller with AC speed control gear motor съотношение 25:1 две PC в комплекта
 • Новинка

90W 90mm speed motor controller with AC speed control gear motor съотношение 25:1 две PC в комплекта

BGN 152.80

Добредојдовте на Curitis Автоматизација Индустрија Co.,Ltd !Ние и ветуваме на понуда на најдобар квалитет, конкурентна цена,добра комуникација, брза испорака и убаво услуга.90 W 90mm брзина на мотор со контролер АСНЕБЛАГОДАРНА за контрола на брзината, опрема моторни сооднос 25 : 1Други cid достапен и за овој модел : 3 : 1, 5 : 1, 10 : 1, 15 : 1, 20 : 1, 25 : 1, 30 : 1, 40 : 1, 45 : 1, 50 : 1, 60 : 1, 70 : 1, 80 : 1, 90 : 1, 100 : 1, 120 : 1, 140 : 1, 160 : 1, 180 : 1, 200 : 11...

DC 10V-50V PWM регулатор на скоростта на двигателя на CW / CCW заден ключ 40A с led
 • Новинка

DC 10V-50V PWM регулатор на скоростта на двигателя на CW / CCW заден ключ 40A с led

BGN 19.86

Брзина контролер се направени со висок квалитет коло кое обезбедува подолг живот Овој едноставен и лесензакористење на DC мотор брзина контролер има елегантен изглед и стабилни перформанси...