Dc 3-7. 2 v 115 об / мин 255 об / мин 320 об / мин 70 * 22 * 18.5 мм забавяне на миниатюрен двигател за постоянен ток

Dc 3-7. 2 v 115 об / мин 255 об / мин 320 об / мин 70 * 22 * 18.5 мм забавяне на миниатюрен двигател за постоянен ток

BGN 28.00
-12 %
BGN 32.00

Брой продукти


3-7.2 V интегрирани TT мотор, голем вртежен момент анти-притискање силни магнетни мотор, менувач намалување механизам, погоден за голем број на модел на автомобил трансформација, повеќе погодна за робот производство.
【Големина】 : 70 * 22 * 18.5 мм (без вратило, еднострано окно : 9mm)
【Напон】 : 3-7.2 V широк напон
【Намалување на односот на】 : 1 : 48
【Од окно тип】 : Рамни вратило (рамен вратило центар има 1.9 mm дупка, можете да го приклучете го 2mm оска, што исто така може да завртка во М2.3 завртка)
【Тековните параметри】 :
3v напон, струја 170ma, брзина од околу 115 r / мин, вртежен момент од околу 0.7 KGf.cm
6v напон, струја 230ma, брзина од околу 255 r / мин, вртежен момент од околу 1.2 KGf.cm
7.2 v напон, струја 250ma, брзина од околу 320 r / мин, вртежен момент од околу 1,5 KGf.cm


Подробности

документ:
ССС
Тип:
Микромотор
Ефективност:
Т.е. 1
Строителство:
Постоянен Магнит
Комутация:
Бесщеточный
Защитна Функция:
Напълно Затворен
Постоянен Ток(А):
A
Изходна Мощност:
W
Напрежение На Тока(В):
3-7. 2 в
Номер На Модела:
TT
Използването на:
География

Избор на купувачи

60V 3000W 4600RPM постоянен магнит бесщеточный различното dc двигател на електрически автомобили, металорежещи машини, аксесоари мотор
 • Новинка

60V 3000W 4600RPM постоянен магнит бесщеточный различното dc двигател на електрически автомобили, металорежещи машини, аксесоари мотор

BGN 334.37

60 V 3000 W 4600 RPM Постојан Магнет Brushless Диференцијални Брзина DC МоторЕлектрични Возила, Машински Алатки, Прибор За МоторниЗабележите : кога пратката стигнала на вашиот царината ,ве молиме да ги платиданок и ги собереш на пратката ,ние не сме одговорни заникаква царина или данок на увозако вашето место е далечински управувач ,а потоа треба да се обрне 35Сликата покажува : Спецификација : Име на производ : Висока Моќност Brushless Диференцијални Брзина DC МоторНоминална моќност : 3 KWВрв моќ : 5.2 KWНоминална напон : 60 VНоминална струја :

90W AC 220V с червей съоръжения скоростна кутия RV40, высокомоментным регулируем двигател червей съоръжения за пренос на скоростта, приводным двигател,двигател рольстав
 • Новинка

90W AC 220V с червей съоръжения скоростна кутия RV40, высокомоментным регулируем двигател червей съоръжения за пренос на скоростта, приводным двигател,двигател рольстав

BGN 175.20

Моторни спецификацијаМоторни големинаОпрема Кутија ПараметарPls пополни volt и за намалување на односот на забелешките кога цел тоа , ви благодариме.

90W 90mm speed motor controller with AC speed control gear motor съотношение 25:1 две PC в комплекта
 • Новинка

90W 90mm speed motor controller with AC speed control gear motor съотношение 25:1 две PC в комплекта

BGN 152.80

Добредојдовте на Curitis Автоматизација Индустрија Co.,Ltd !Ние и ветуваме на понуда на најдобар квалитет, конкурентна цена,добра комуникација, брза испорака и убаво услуга.90 W 90mm брзина на мотор со контролер АСНЕБЛАГОДАРНА за контрола на брзината, опрема моторни сооднос 25 : 1Други cid достапен и за овој модел : 3 : 1, 5 : 1, 10 : 1, 15 : 1, 20 : 1, 25 : 1, 30 : 1, 40 : 1, 45 : 1, 50 : 1, 60 : 1, 70 : 1, 80 : 1, 90 : 1, 100 : 1, 120 : 1, 140 : 1, 160 : 1, 180 : 1, 200 : 11...

Фланец 86 мм бесщеточный dc двигател 48 3000 об / мин 440 W 1.4 N. m J86BLS115-430A 3фазный корпус, дължина 115 мм BLDC мотор
 • Новинка

Фланец 86 мм бесщеточный dc двигател 48 3000 об / мин 440 W 1.4 N. m J86BLS115-430A 3фазный корпус, дължина 115 мм BLDC мотор

BGN 93.44

Прирабница 86mm Brushless DC Мотор 48 V 3000 RPM 440 W 1.4 Н м J86 BLS115430 A 3phase тело должина 115mm BLDC моторЛиквидација типЅвездаСала ефект агол120°Класа на изолацијаБТемпературата опсег20 °C ~ +50 °CОтпорност на изолација100 MΩMin 500 VC DCDielectric Сила700 V AC 1 минутаСпецификацијаМоделJ86 BLS75430 AJ86 BLS90430 AJ86 BLS105430 AJ86 BLS115430 AJ86 BLS145630 AБројот на полови8Број на фаза3Номиналниот Напон VDC48484848310Номинална брзина на ВРТЕЖИ во минута3000Номинална вртежен момент Nm0.350.71.051.42.4Номинална струја Засилувачи3.66.39.61118.5Излезна моќност Watts110220330440750Врв вртежен момент Nm1.052.13.24.27.2Врв тековната Засилувачи1119293355.5Вртежен момент постојана Nm / A0.100.110.110.130.11Назад EMF V / к ВРТЕЖИ во минута10.511.511.513.511.5Роторот Инерција gcm 2400800120016002400Телото должина(L) mm7590105115145Маса кг1.451.852.52.953.9Димензија Единица : mmИнсталации Дијаграм

Безплатна доставка на драйвер за стъпков мотор 57HB2 малък стъпков двигател + DM542 автомобил с комплект точност двигател висока живота ниско ниво на шум
 • Новинка

Безплатна доставка на драйвер за стъпков мотор 57HB2 малък стъпков двигател + DM542 автомобил с комплект точност двигател висока живота ниско ниво на шум

101.84 BGN 96.00

J5718 HB2401 + DM542 Тело висина 54 MM вртежен момент 1.3 Н м тековната 3.5 На Бунари со дијаметар Φ6.35 / 8ММ, Госката; окно должина 20mm / 25mm; доведе должина од 50 CM Забелешка : default превозот надвор од окно 20 MM, доведе 50 CM должина

DC 10V-50V PWM регулатор на скоростта на двигателя на CW / CCW заден ключ 40A с led
 • Новинка

DC 10V-50V PWM регулатор на скоростта на двигателя на CW / CCW заден ключ 40A с led

BGN 19.86

Брзина контролер се направени со висок квалитет коло кое обезбедува подолг живот Овој едноставен и лесензакористење на DC мотор брзина контролер има елегантен изглед и стабилни перформанси...

Висококачествен преобразувател на ac 110V 220V DC 36 V MAX 6.5 A 180W регулируема силова трансформаторный
 • Новинка

Висококачествен преобразувател на ac 110V 220V DC 36 V MAX 6.5 A 180W регулируема силова трансформаторный

BGN 16.88

Материјал : Електрични компоненти Боја : Видете слики опис на Производот напојување има температура заштита, како прекуструјна заштита и краток спој, AC100 ~ 240 V широк напон на текст, DC 36 V излез...

Leadshine NEMA24 400W AC Серво Мотор Drive Комплекти System 220V 3000R/Min 3A 1.27 NM 2500line фланец 60 мм с кабел 3 м, нов
 • Новинка

Leadshine NEMA24 400W AC Серво Мотор Drive Комплекти System 220V 3000R/Min 3A 1.27 NM 2500line фланец 60 мм с кабел 3 м, нов

584.00 BGN 555.00

Leadshine NEMA24 400 W AC Серво Мотор Колекции Систем 220 V 3000 R / Мин 3А 1.27 NM 2500line Страната 60mm со 3 M Кабел НовиМоторни+Диск : ACM6004 L2 HA0Б+L5400Пакет Содржина : 1* 400 W AC серво Мотор1* 400 W AC Серво Диск1* 3 M Енкодер Кабел &Power КабелМоделНапон(V)Моќност(KW)номинална вртежен момент(NM)Макс вртежен момент(NM)Номинална струја(A)Максимална струја(A)Номинална Брзина(r / мин)Максимална брзина(r / мин)Роторот инерцијаACM4001 L2 H60Б2200.10.3180.9541.27 На3.81 На300050000.046ACM4001 L2 G60Б2200.10.3180.954 NM1.27 На3.81 На300050000.048ACM6002 L2 HA0Б2200.20.6372.21.55.6300050000.21ACM6004 L2 HA0Б2200.41.273.8139300050000.42ACM6004 L2 GA0Б2200.41.273.8139300050000.44ACM8008 L2 H60Б2200.752.47.24.513.5300045000.87ACM8008 L2 G60Б2200.752.47.24.513.5300045000.89ACM8010 M2 H51Б22013.510.54.513.5300035002.97ACM8010 M2 G51Б22013.510.54.513.5300035003.09ACM13010 M2 F51Б2201412412250030008.5ACM13015 M2 F51Б2201.56186182500300012.6Применливи ИндустријаПогоден за електронска обработка на опрема, автоматски fetching опрема, специјални алатни машини, текстил и облека, опрема, хранење манипулатор, опрема за пакување, печатење опрема, гравирање опрема, опрема за обработка на жица, ласерска обработка на опрема, батерија опрема за обработка, керамика, итн.L5 ПроизводиL5400L5750L51000МоќностВлезен напон моќ187240 VacКонтинуирана излезна струја2.8 Грб4.5 Грб7 ArmsПовратни Информации Начин2500 P / R поединечни енкодер(стандард), 17малку апсолутна енкодерКонтрола На НачинSVPWMОперацијата На ВладатаЧовекот / автоматскиотВграденво отпорот50 ohm / 40 W50 ohm / 50 W50 ohm / 100 WМакс текст импулс фреквенција0~500 KHZ 5 V диференцијални методпозицијаконтролирање нарежимпулсен режим на студирањеПулсот +насока, фаза +Б фаза, Г.С...

Универсален DC 12-40V 400W 10A регулируема PWM DC Power Speed Regulator контролер с ключ
 • Новинка

Универсален DC 12-40V 400W 10A регулируема PWM DC Power Speed Regulator контролер с ключ

6.34 BGN 5.00

Спецификација : Влез : DC 1240 VМаксимална Излезна Моќност : 0.01400 WМакс Постојана Излезна Струја : 8 AЗаштита Струја : 10 APWM Фреквенција : 13 KHzРабота Фаза : 10%100% Answer : ___________________________ Note : Соодветно оценети со осигурач (номинална малку повисока од максималната струја што се очекува да се подготви) е препорачливо да се обезбеди безбедноКонтролорот е со обратно поларитетот заштита и осигурач ќе се оштети ако се поврзете на напон со ред поларитетот.Проверете ги сите конекции пред примена на сила и секогаш исклучете го од напојување пред да направите било жици промени.1 X PWM Брзина Контролер1...

NEMA23 1Nm 142oz.in вградени короткозамкнутый стъпков двигател с двигател 36VDC JMC iHSS57-36-10
 • Новинка

NEMA23 1Nm 142oz.in вградени короткозамкнутый стъпков двигател с двигател 36VDC JMC iHSS57-36-10

BGN 124.80

NEMA 23 1 N.м 142ozf.во Интегрирани Затворена Јамка Stepper моторни 36 VDC JMC i HSS573610Интегрирани компактна големина за заштеда на монтажа простор Без да се губи чекор, Висока точност на позиционирање 100% номинална излезна вртежен момент Варијабла тековна контрола технологија, Висока ефикасност тековна Мали вибрации, Мазна и сигурен движат при мала брзина, Забрзување и decelerate контрола во внатрешноста, Големо подобрување во мазност на почетна или запирање на моторни Userdefined микро чекори Без прилагодување на општи апликации во Текот на струја, во текот напонско и над позиција грешка заштита Зелено светло значи да работи додека црвеното светло значи заштита или offlineТипични апликации : CNC, Печатење, lazer, текстил машина, итн.Вовед : JMC IHSS57 Интегрирани Затворена Јамка Stepper Мотор е ситевоедно затворена јамка stepper систем кој ги интегрира затворена јамка stepper мотор со дигитални возачот...

Dc 1.5 v-3V Micro-mobile Vibration Motor 408 Motor 408 Vibration Motor Motor Small
 • Новинка

Dc 1.5 v-3V Micro-mobile Vibration Motor 408 Motor 408 Vibration Motor Motor Small

20.80 BGN 18.00

Среќен Фенер Фестивал Топли, нежни живот САД$54.5204 66.50 САД$54.5204 200.00 АМЕРИКАНСКИ ДОЛАРИ 54.5204 245.50 САД$54.5204 202.00 vibrating шупливи првенствоГолемина : 4 8 MMМоторот е премногу мал и тестот е малку тешко.Напон од 1,5 V, тековната 0.09 НаНапон : 3 V, актуелен 0.17 НаОперативен напон : 1.5 V2.5 V (препорачува)

PWM-двигател за постоянен ток, бесступенчатое промяна на скоростта, положителен и отрицателен ключ, импулсен регулатор на скоростта на двигателя, 12-40B
 • Новинка

PWM-двигател за постоянен ток, бесступенчатое промяна на скоростта, положителен и отрицателен ключ, импулсен регулатор на скоростта на двигателя, 12-40B

BGN 11.97

CCM2 NJ, PWM DC мотор, stepless брзина на промена, позитивна и негативна прекинувач, пулс, моторни брзина регулирање на прекинувачот, 1240 VКарактеристики на производот : Високи перформанси DC мотор регулатор на брзина, без груби глас, целосна власт, производ материјали, мали греење, висока ефикасност, голем вртежен момент...

ACT Motor 3Axis CNC Nema34 Stepper Motor 34HS1456B Dual Shaft 4Leads 1232oz-in 118mm 5.6 A+драйвер DM860 7.8 A 80V+Power CNC
 • Новинка

ACT Motor 3Axis CNC Nema34 Stepper Motor 34HS1456B Dual Shaft 4Leads 1232oz-in 118mm 5.6 A+драйвер DM860 7.8 A 80V+Power CNC

BGN 614.40

Добредојдовте во мојата продавница!Посакуваме да имате пријатен шопинг!Оваа ставка вклучува : 3 PCS Nema34 Stepper Моторни 34 HS1456 B Двојна Окното : 1.8 степен, 5.6 А, 8.4 NM(1232 озin), 2 Phase, 4Олово, 116mm моторни должина3 PCS Stepper Моторни Возачот DM860 7.8 НА 80 V 256 Microsteps3 PCS Напојување 350 W 60 V1 PC Збег Одбор&Кабел за слободни1 PC Напојување 50 W 5 V за слободниВе молиме проверете спецификација внимателно!Ве молиме потврдете превозот цена и метод пред да плаќање!Било какви прашања, слободно контактирајте ме!1 Stepper Мотор : 34 HS1456 B Двојна ShafftВнимание : Вратило Дијаметар : 14mmВратило Режим : Dual Рамен ОкноВнимание : ние, исто така, имаат Една Вратило во акции, ако треба Еден Окно, ве молам кажи ми!Без каква било порака, ние ќе ги пратите двојни окното за вас!2 Stepper Моторни Возач : DM8603 Збег Одбор : DB254 Напојување : 350 W 60 V5 Напојување : 50 W 5 V

strip small information display module MID2004 00.781.4974 CP-tronic board + screen display for Heidelberg printing press New
 • Новинка

strip small information display module MID2004 00.781.4974 CP-tronic board + screen display for Heidelberg printing press New

BGN 432.00

мала лента информации за дисплејот модул MID2004 00.781.4974 CPtronic одбор + екран за Хајделберг печатење на НовиПревозот начини : DHL / UPS / Федекс / EMS итн.Брзо Да се Купи Ltd одлучи да се избере соодветна експрес сервис за нарачки.Брзо Да се Купи Доо не е одговорен за сопствени даночни за било која цел.Клиентите треба да се плати за сопствени надомест во секој случај.Гаранција : Брзо Да се Купи Ltd бидете сигурни дека објектот е сосема нов со оригиналниот пакет и нудат 1 година гаранција за квалитет.Политика на враќање : Ако сакате да се вратите на објектот, ве молиме контактирајте со нас за 14 дена првиот и осигурете се дека пакетот е онотвори...