Tf035 дизелов турбокомпресор 49135-07100 turbo charger 28231-27800 за Hyundai Santa Fe 2.2 CRDi D4EB turbo engine

Tf035 дизелов турбокомпресор 49135-07100 turbo charger 28231-27800 за Hyundai Santa Fe 2.2 CRDi D4EB turbo engine

BGN 408.00
-12 %
BGN 463.36

Брой продукти


TF035 дизел турбополнач 49135-07100 турбо полнач 28231-27800 за Hyundai Santa Fe 2.2 CRDi D4 EB турбо мотор
Модел : TF035
Дел No. : 49135-07302 / 49135-07300 / 49135-07100 28231-27800
Примена : Белешки Направи Модел Година Варијанта Bodystyle Тип на Мотор за Hyundai Santa Fe 2006 МК II [2004-2014] SUV SUV 2.2 CRDi GLS 2188ccm 150 HP 110 KW (Дизел) за Hyundai Santa Fe 2007 МК II [2004-2014] SUV SUV 2.2 CRDi GLS 2188ccm 150 HP 110 KW (Дизел) за Hyundai Santa Fe 2008 МК II [2004-2014] SUV SUV 2.2 CRDi GLS 2188ccm 150 HP 110 KW (Дизел) за Hyundai Santa Fe 2009 МК II [2004-2014] SUV SUV 2.2 CRDi GLS 2188ccm 150 HP 110 KW (Дизел) за Hyundai Santa Fe 2010 МК II [2004-2014] SUV SUV 2.2 CRDi GLS 2188ccm 150 HP 110 KW (Дизел) за Hyundai Santa Fe 2011 МК II [2004-2014] SUV SUV 2.2 CRDi GLS 2188ccm 150 HP 110 KW (Дизел) за Hyundai Santa Fe 2012 МК II [2004-2014] SUV SUV 2.2 CRDi GLS 2188ccm 150 HP 110 KW (Дизел)
Контакт со нас за повеќе информации!
Мис Дорис
Henan Кактус Увоз & Извоз Trading Co., Ltd.
Тел : 0086 371 86610699
Skype : hncactus
QQ : 1930750002


Подробности

Номер На Модела:
TF035
Материал:
Желязо и стомана
търговска марка:
HNCACTUS

Избор на купувачи

За двигател Kubota V2203 всмукателния и изпускателния клапани ( v2203t седла на клапани / водачи за клапани)
 • Новинка

За двигател Kubota V2203 всмукателния и изпускателния клапани ( v2203t седла на клапани / водачи за клапани)

BGN 204.80

1.За Kubota делови на мотор Kubota V2203 V2203 M : 8 PCS Вентил8 PCS vlave упатство8pcs вентил седиште8pcs вентил нафта печатСите делови се целосно за еден мотор поправкаПримена : Багер,ТракторПовеќе Kubota делови на мотор : 2.За Kubota V2203 делови на мотор : V2203 делови на мотор КлипотV2203 делови на мотор Клипот прстенV2203 делови на мотор цилиндри лагерV2203 делови на мотор заптивка комплетV2203 делови на мотор главната носечка и един род имајќиV2203 делови на мотор пумпа за водаV2203 делови на мотор вратилоV2203 мотор делови поврзување родV2203 делови на мотор пумпа за маслоV2203 делови на мотор стартерV2203 делови на мотор алтернаторV2203 делови на мотор масло кулерТОА СОДРЖИ : 8 КОМПЈУТЕРИ ВЕНТИЛИ8 КОМПЈУТЕРИ ВЕНТИЛ ВОДИЧИ8 КОМПЈУТЕРИ ВЕНТИЛ СЕДИШТА8 КОМПЈУТЕРИ ВЕНТИЛ МАСЛО ФОКИ

9109-903, 7701206905 ПОМПА ВЪЗДУХОПРОВОДА ДОЗИРАЩИЯТ КЛАПАН ДАТЧИК ЗА НАЛЯГАНЕ 4S4Q9G586AA ЗА RENAULT FORD
 • Новинка

9109-903, 7701206905 ПОМПА ВЪЗДУХОПРОВОДА ДОЗИРАЩИЯТ КЛАПАН ДАТЧИК ЗА НАЛЯГАНЕ 4S4Q9G586AA ЗА RENAULT FORD

BGN 76.80

Белешки Направи Модел Година Варијанта Bodystyle Тип на Мотор Citroën C3 2002 FC_ [20022010] Hatchback Hatchback 1.4 16 V HDI 1398ccm 90 HP 66 KW (Дизел) Citroën C3 2002 FC_ [20022010] Hatchback Hatchback 1.4 HDI 1398ccm 68 HP 50 KW (Дизел) Citroën C3 2003 FC_ [20022010] Hatchback Hatchback 1.4 16 V HDI 1398ccm 90 HP 66 KW (Дизел) Citroën C3 2003 FC_ [20022010] Hatchback Hatchback 1.4 HDI 1398ccm 68 HP 50 KW (Дизел) Dacia Логан 2005 LS_ [20042016] Салон Салон 1.5 d Ci 1461ccm 65 HP 48 KW (Дизел) Dacia Логан 2006 LS_ [20042016] Салон Салон 1.5 d Ci 1461ccm 65 HP 48 KW (Дизел) Dacia Логан 2006 LS_ [20042016] Салон Салон 1.5 d Ci 1461ccm 68 HP 50 KW (Дизел) Dacia Логан 2007 LS_ [20042016] Салон Салон 1.5 d Ci 1461ccm 65 HP 48 KW (Дизел) Dacia Логан 2007 LS_ [20042016] Салон Салон 1.5 d Ci 1461ccm 68 HP 50 KW (Дизел) Dacia Логан 2007 LS_ [20042016] Салон Салон 1.5 d Ci 1461ccm 86 HP 63 KW (Дизел) Dacia Логан 2008 LS_ [20042016] Салон За 1.5 d Ci 1461ccm 65 HP 48 KW (Дизел) Dacia Логан 2008 LS_ [20042016] Салон Салон 1.5 d Ci 1461ccm 68 HP 50 KW (Дизел) Dacia Логан 2008 LS_ [20042016] Салон Салон 1.5 d Ci 1461ccm 86 HP 63 KW (Дизел) Dacia Логан 2008 US_ [20082012] Пикап Камионот 1.5 d Ci 1461ccm 68 HP 50 KW (Дизел) Dacia Логан 2008 US_ [20082012] Пикап Камионот 1.5 d Ci 1461ccm 86 HP 63 KW (Дизел) Dacia Логан 2009 LS_ [20042016] Салон Салон 1.5 d Ci 1461ccm 65 HP 48 KW (Дизел) Dacia Логан 2009 LS_ [20042016] Салон Салон 1.5 d Ci 1461ccm 68 HP 50 KW (Дизел) Dacia Логан 2009 LS_ [20042016] Салон Салон 1.5 d Ci 1461ccm 86 HP 63 KW (Дизел) Dacia Логан 2009 US_ [20082012] Пикап Камионот 1.5 d Ci 1461ccm 68 HP 50 KW (Дизел) Dacia Логан 2009 US_ [20082012] Пикап Камионот 1.5 d Ci 1461ccm 86 HP 63 KW (Дизел) Белешки Направи Модел Година Варијанта Bodystyle Тип на Мотор Jaguar XType 2007 CF1 [20012009] Салон Салон 2.2 D 2198ccm 155 HP 114 KW (Дизел) Jaguar XType 2008 [20032009] Имот Имот 2.0 D 1998ccm 130 HP 96 KW (Дизел) Jaguar XType 2008 [20032009] Имот Имот 2.2 D 2198ccm 146 HP 107 KW (Дизел) Jaguar XType 2008 [20032009] Имот Имот 2.2 D 2198ccm 150 HP 110 KW (Дизел) Jaguar XType 2008 [20032009] Имот Имот 2.2 D 2198ccm 155 HP 114 KW (Дизел) Jaguar XType 2008 CF1 [20012009] Салон Салон 2.0 D 1998ccm 130 HP 96 KW (Дизел) Jaguar XType 2008 CF1 [20012009] Салон Салон 2.2 D 2198ccm 146 HP 107 KW (Дизел) Jaguar XType 2008 CF1 [20012009] Салон Салон 2.2 D 2198ccm 150 HP 110 KW (Дизел) Jaguar XType 2008 CF1 [20012009] Салон Салон 2.2 D 2198ccm 155 HP 114 KW (Дизел) Jaguar XType 2009 Година [20032009] Имот Имот 2.0 D 1998ccm 130 HP 96 KW (Дизел) Jaguar XType 2009 Година [20032009] Имот Имот 2.2 D 2198ccm 146 HP 107 KW (Дизел) Jaguar XType 2009 Година [20032009] Имот Имот 2.2 D 2198ccm 150 HP 110 KW (Дизел) Jaguar XType 2009 Година [20032009] Имот Имот 2.2 D 2198ccm 155 HP 114 KW (Дизел)Забелешка 1За Промет На Големо Клиенти .Ние сме Големи странско трговско друштво , има многу продавници на Alibaba,e Bay и Амазон ! Porudct Квалитетот е совршен !Странство магацини во САД ,велика БРИТАНИЈА ,Германија и чешка , имаат посебни превозот метод без даноци...

За Yanmar mini engine 3TNM74 цилиндрова глава в събирането на истинското качество
 • Новинка

За Yanmar mini engine 3TNM74 цилиндрова глава в събирането на истинското качество

BGN 1228.80

За yanmar мотор 3 TNM74 цилиндар на главата assyКористи вистински тип во многу добра состојбаПримена : Багер ТракторПовеќе Yanmar 3 TNE84 делови на мотор во парк : 3 TNE84 Клипот 3 D84 connetcing род 3 TNE84 Клипот прстен 3 D84 вратило 3 TNE84 цилиндар лагер 3 D84 camshaft 3 TNE84 целосна заптивка комплет 3 D84 цилиндар на главата 3 TNE84 Главниот имајќи 3 D84 цилиндар блок 3 TNE84 един род имајќи 3 D84 термостат 3 TNE84 пумпа за вода 3 D84 вентил 3 TNE84 масло пумпа 3 D84 им Помогнам на Стап 3 TNE84 цилиндар на главата заптивка 3 D84 Доверба за миење 3 TNE84 Вентил 3 D84 инјектор 3 TNE84 вентил водич 3 D84 вентил tappet3 TNE84 вентил седиште 3 D84 Лагер за полнење

Ролка на генератора за променлив ток за BMW E90 E91 316i 318i 320i 325d 328i 330d 335i 340i 316Li 320Li 328Li 335Li
 • Новинка

Ролка на генератора за променлив ток за BMW E90 E91 316i 318i 320i 325d 328i 330d 335i 340i 316Li 320Li 328Li 335Li

BGN 68.96

* Купување * Опис : 1, ве молиме email консултации услуги на клиентите,Ве молиме, напишете пред купувањеA : 17 цифри ВИН кодот C : производ слики.Б : името на авто деловиD : auto parts 11 цифри ОЕМ кодот2, бидејќи истите модели ќе бидат конфигурирани на мали разлики, соодветните функции и додатоци се исто така различни...

За двигателя на камион Isuzu 6WA1 6WA1T 6wa1-TC буталото 1-12111-665-1 и поршневое пръстен 1-12121-127-1
 • Новинка

За двигателя на камион Isuzu 6WA1 6WA1T 6wa1-TC буталото 1-12111-665-1 и поршневое пръстен 1-12121-127-1

BGN 1536.00

За Isuzu кран камион / hiatch багер 6 WA1 6 WA1 T 6 WA1ТЦ мотор обнова на комплетКлипот 6pcsклипот pin 6pcsклипот клип 12pcsклипот прстен поставите 6pcs вистински ЈапонијаАко ви треба ОЕМ тип клипот прстен сет исто така можеме да снабдувањеПримена : Камион,БагерПовеќе За Isuzu 6 WA1 6 WA1 T делови на мотор : 6 WA1 Клипот 6 WA1ТЦ connetcing род 6 WA1 Клипот прстен 6 WA1ТЦ вратило 6 WA1 цилиндар лагер 6 WA1ТЦ camshaft 6 WA1 целосна заптивка комплет 6 WA1ТЦ цилиндар на главата 6 WA1 Главниот имајќи 6 WA1ТЦ цилиндар блок 6 WA1 един род имајќи 6 WA1ТЦ термостат 6 WA1 пумпа за вода 6 WA1ТЦ вентил 6 WA1 масло пумпа 6 WA1ТЦ им Помогнам на Стап 6 WA1 цилиндар на главата заптивка 6 WA1ТЦ Доверба за миење 6 WA1 Вентил 6 WA1ТЦ инјектор 6 WA1 вентил водич 6 WA1ТЦ вентил tappet 6 WA1 вентил седиште 6 WA1ТЦ Лагер за полнење

evil energy въздухопровода на бала автомобил с разпоредбите на разпределителен вал на двигателя VVT променлив соленоид клапана на цилиндър за Opel, Chevrolet, GMC 12655421
 • Новинка

evil energy въздухопровода на бала автомобил с разпоредбите на разпределителен вал на двигателя VVT променлив соленоид клапана на цилиндър за Opel, Chevrolet, GMC 12655421

46.93 BGN 40.00

Доза на Издувните гасови Camshaft Позиција Actuator VVT Мотор Variable Valve Timing Електромагнетниот За "Опел" GMC Chevrolet 12655421Опис : Материјал : Метал Боја : Сребро Pin Број : 2 Вкупна должина : Околу...

Изцяло нова автомобилна антена OE TY-A108 TYA108 за Skoda Fabia / Octavia / Roomster / Superb Dachantenne Antennenfuss
 • Новинка

Изцяло нова автомобилна антена OE TY-A108 TYA108 за Skoda Fabia / Octavia / Roomster / Superb Dachantenne Antennenfuss

10.40 BGN 10.00

TYA108 Автомобил Антена за "Шкода" FABIA OCTAVIA ВРВЕН ROOMSTER TYA108I Акции, Превозот и Гаранција Предмети во Парк Превозот Веднаш Непобедлива Цена Квалитет Гаранција : 24 МесециII...

Агрегат тялото на окачването задего на двигателя 1001320XKY00A за купе Haval H6 Великата Китайска стена
 • Новинка

Агрегат тялото на окачването задего на двигателя 1001320XKY00A за купе Haval H6 Великата Китайска стена

BGN 22.24

Квалитетот создаде klory ,интегритет креирате иднината!Објектот спецификитеОбјектот Тип на Мотор задната суспензија тело собраниеБренд Име KLORY БРЕНДНема...

Автомобилен двигател охладителна помпа на двигателя за FITTOYOTA ESTIMA TARAGO TCR10GW 2TZ 2.5 L L4 16101-76030 1992-2013
 • Новинка

Автомобилен двигател охладителна помпа на двигателя за FITTOYOTA ESTIMA TARAGO TCR10GW 2TZ 2.5 L L4 16101-76030 1992-2013

BGN 56.00

Автомобилот мотор широко се користи центрифугални пумпи Основната структура се состои од пумпа школка, поврзување плоча или појас макара, пумпа за вода вратило и имајќи или лежишта, пумпа за вода impeller и вода печат уред и други делови, е главниот дел на возилото...

Банджо Болт M8 x 1.0 алуминиева сплав банджо болтове на спирачния адаптер AD63001 син
 • Новинка

Банджо Болт M8 x 1.0 алуминиева сплав банджо болтове на спирачния адаптер AD63001 син

BGN 7.98

Banjo Гром М8 x 1.0 Алуминиум Banjo Завртки Кочница Адаптер AD63001 синаПроизведени со користење алуминиумски легури кои ги исполнуваат или надминуваат минималните барања за црево фитинзи...

Директен заместител на електромагнитния клапан турбо за Nissan 14956-EB300 14956-EB30A 14956-EB70A 14956-EB70B
 • Новинка

Директен заместител на електромагнитния клапан турбо за Nissan 14956-EB300 14956-EB30A 14956-EB70A 14956-EB70B

35.20 BGN 35.00

Опис : Директна замена Турбо Притисок Електромагнетниот вентил за NissanДел број : 14956EB30014956EB30 A14956EB70 A14956EB70 B Спецификации за : Nissan НавараNissan PathfinderNissan Навара Pritsche / Fahrgestell Пакување листа : 1x Вентил Турбо Притисок ЕлектромагнетниотЗабелешка 1За Промет На Големо Клиенти .Ние сме Големи странско трговско друштво , има многу продавници на Alibaba,e Bay и Амазон ! Porudct Квалитетот е совршен !Странство магацини во САД ,велика БРИТАНИЈА ,Германија и чешка , имаат посебни превозот метод без даноци...