ДОКСА 6шт задната част на разпределителните верига на времето колан за автомобил VW Jetta GLI Golf GTI Passat, Bora, Beetle A4 A6 Leon 2.0 TFSI 058109229B 06D109229B

ДОКСА 6шт задната част на разпределителните верига на времето колан за автомобил VW Jetta GLI Golf GTI Passat, Bora, Beetle A4 A6 Leon 2.0 TFSI 058109229B 06D109229B

BGN 134.00
-43 %
BGN 235.60

Брой продукти

Ако сте несигурни дали тоа може да се однесува на вашиот автомобил, ве молиме контактирајте со нас прв пат, ние ќе ви ги даде на проверка. Треба трговија на големо цена, ве молиме контактирајте со нас. ЗА АВТОМОБИЛ "ФОЛКСВАГЕН" Eos 2006-2011 Мотор тип : 2.0 TFSI BPY , BWA (147 KW) "ФОЛКСВАГЕН" Passat 2006-2011 Мотор тип : 2.0 TFSI BPY , BWA , AXX (147 KW) "ФОЛКСВАГЕН" Touran 2003-2008 Мотор тип : 2.0 FSI 110 KW Сите мотор "ФОЛКСВАГЕН" Голф GTI 2004-2013 Мотор тип : 2.0 TFSI BPY , BWA , AXX (147 KW) "ФОЛКСВАГЕН" Scirocco 2009-2013 Мотор тип : 2.0 TFSI CDLA(195 KW) , CDLC(188 KW) "ФОЛКСВАГЕН" Jetta GLI 2006-2011 Мотор тип : 2.0 TFSI BPY , BWA , AXX (147 KW) A4 2001-2008 Мотор тип : 2.0 FSI 110 KW , 2.0 TFSI A6 Права 2005-2011 Мотор тип : 2.0 TFSI BPJ , BYK (125 KW) A3 S3 2004-2013 Мотор тип : 2.0 FSI 110 KW , 2.0 TFSI TT TTS 2007-2013 Мотор тип : 2.0 TFSI Седиште Леон 2006-2013 Мотор тип : 2.0 FSI 110 KW , 2.0 TFSI Seat Altea 2004-2010 Мотор тип : 2.0 FSI 110 KW , 2.0 TFSI Octavia 2004-2008 Мотор тип : 2.0 FSI 110 KW , 2.0 TFSI Дел Број 06 D 109 Б 229 Друг Производ Дел Број : 058109229 B 06 D109229 B 06 D-109-229-Б 06 D 109 229 B
1. Сите предмети треба да се провери и спакувани пред да ја испратите. Проектот ќе се реализира во рамките на 1-7 работни дена по клиент плаќа цел.
Ние треба да се организираме пратката во ред, бидејќи имаме илјадници наредби секој ден. Ние ќе го испратите производот до вас, како е можно поскоро.
2. Имаме само го потврди цел адреса. Вашата цел адресата мора да соодветствува со вашиот превозот адреса.
3. Превоз на пакети до некоја дестинација, што обично се 5-50 работни дена (тоа може да потрае некое време за оддалечени подрачја). Ако ви треба оваа цел лошо. Можете да изберете локација за подигнување да се скрати превозот време.
4.Ако не примите цел во рамките на 50 дена. Ве молиме контактирајте со нас пред да ја напушти која и негативни повратни информации. Ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогнат да се реши овој проблем.
1.Ако корисникот не ја прими стоката за нашите грешки, ние може да испрати ја или наплата.
Но, ако за клиентите причина, ве молиме контактирајте со нас.
2. Ако не сте задоволни со нашите производи, ве молиме вратете го во рок од 10 дена. Ве молиме контактирајте со нас пред да се вратат.
3. Сите вратени предмети мора да биде оригинален. Мора да ни овозможи со следење на број и специфична причина за враќање.
4. Ние ќе рефундирање на стоката во целост по добивањето на оригиналните услови и пакување.
Сите делови и додатоци се вклучени.
Вашата шопинг повратни информации е многу важна за нас. Ако сте задоволни со нашите производи и услуги, ве молиме да дадете 5 ѕвезди повратни информации.
Било незадоволство ве молиме слободно да контактирате со нас и ние ќе се обидеме потрудиме да ги задоволи вас. Нашата цел е да се направи клиентите се чувствуваат задоволни.
Нашата цена е цена со исклучок на тарифите. Но ние имаме одговорност да соработуваат со клиенти за да се заврши царинење.
Ако имате царинење потреби, ве молиме контактирајте со нас.


Подробности

Тегло На Продукта:
0.35kg
Вид На Материала:
Метални
Преносимото Номер Детайли:
058109088L
специални характеристики:
Верига ГР Задната Разпределителен Вал на Автомобила
търговска марка:
Докса
Друг Номер:
06D 109 229 B
Държава / регион на производството на автомобили:
Китай
Производствен Номер Детайли:
06D109229B
съвместим номер:
058 109 088 L 06D109229B 058109229
за кола:
VW Jetta Golf MK4 Passat B5 Bora, Beetle, Eos Seat Leon Octavia
Гаранция:
1 година
Подходящ за автомобил:
Обтягане на верига ГР задната разпределителен вал A3 A4 A6, TT, Seat
подходящ:
распредвал vw за vw Passat B5 A3 A4 A6, TT, Seat Leon

Избор на купувачи

(10 бр/лот)сияние V (за вентилатор и генератор на променлив ток) каишка 99366-K1230 90916-C2002 6PK1230 за TOYOTA AURIS, COROLLA ZRE120, ZZE122 ZRE152
 • Новинка

(10 бр/лот)сияние V (за вентилатор и генератор на променлив ток) каишка 99366-K1230 90916-C2002 6PK1230 за TOYOTA AURIS, COROLLA ZRE120, ZZE122 ZRE152

BGN 222.93

(10pcs / многу)Серпентина V(ЗА ФАН & АЛТЕРНАТОР) ПОЈАС 99366K1230 90916C2002 6 PK1230 за TOYOTA AURIS е корола ZRE120,ZZE122 ZRE152Нарачката тука , ќе добиете 10 компјутери 6 PK1230Овој појас е погоден за : Дел 99366K1230 (ПОЈАС, V(ЗА ФАН & АЛТЕРНАТОР)) е пронајден на следниве модели : Пазар Date range Модел Рамки / Options Најде во дијаграм Општи 06 / 200709 / 2012 ADE150,NRE150,ZRE15*,ZZE150 1605 : VПОЈАС Јапонија 09 / 200603 / 2012 NZE14*,ZRE14* 1605 : VПОЈАС Јапонија 05 / 2007 NZT260,ZRT26* 1605 : VПОЈАС Општи 03 / 200710 / 2013 ZRE152,153 1605 : VПОЈАС Јапонија 06 / 200712 / 2013 ZRR7* Општи 05 / 200705 / 2014 ZRE15* 1605 : VПОЈАС Јапонија 10 / 200607 / 2012 NZE15*,ZRE15* 1605 : VПОЈАС Европа 11 / 200603 / 2013 ADE150,NDE150,NRE150,ZRE151,ZZE150 1605 : VПОЈАС Европа 10 / 200607 / 2012 ADE150,NDE150,NRE150,ZRE15*,ZZE150 1605 : VПОЈАС Општи 03 / 200707 / 2012 ZRE152 1605 : VПОЈАС Европа 02 / 200704 / 2013 ADE15*,NDE150,NRE150,ZRE15*,ZZE150,ZWE150 1605 : VПОЈАС Општи 02 / 2004 ZRE120,ZZE122 1605 : VПОЈАСВие ќе добиете предмети токму онака како што сликите покажуваат .Ако ви треба голема количина (20pcs или повеќе) ве молиме контактирајте со нас за попуст !Продажбата на терминот : Срдечно ве покануваме да ја напушти позитивни повратни информации за нас,ви благодарам многуПочитувани пријатели ,ве молиме прочитајте го ова : 1.Сите слики од нашите производи се направени од страна на самите себе , ќе го добиете токму она што го гледаме ; Ако постои разлика, ние ќе ги преземат слики за пред превозот .2...

СТАРПАД за окачване на Chery право на двигателя за монтиране на възглавници на окачването на трансмисията
 • Новинка

СТАРПАД за окачване на Chery право на двигателя за монтиране на възглавници на окачването на трансмисията

BGN 158.40

Пакување Референца : Во однос на хроматските аберации и димензија грешка : Како светлина проблем и мерење метод разлика, можеби имаш мала грешка, ве молиме имајте на ум и да се разбере...

Висококачествена змеевидная ременная прехвърляне на V-оребрена за MAZDA 6 2.0 2007-2010year OEM LF4J-15-909 6PK2240 LF4J-15-909C
 • Новинка

Висококачествена змеевидная ременная прехвърляне на V-оребрена за MAZDA 6 2.0 2007-2010year OEM LF4J-15-909 6PK2240 LF4J-15-909C

41.58 BGN 38.00

1.Ако не сте сигурни дали овој дел одговара за вашиот автомобил или не,оставете го вашиот автомобил го Носат за confriming модел ве молиме 2.Ако не направите чекор 1 но, купи погрешен дел,ние не преземаме никаква resposibility...

Устройството за обтягане на ролка за NISSAN BLUEBIRD CUBE D50 JUKE MICRA QASHQAI TIIDA VERSA RENAULT FLUENCE11927-ED00B
 • Новинка

Устройството за обтягане на ролка за NISSAN BLUEBIRD CUBE D50 JUKE MICRA QASHQAI TIIDA VERSA RENAULT FLUENCE11927-ED00B

58.14 BGN 32.00

ОДГОВАРА : NISSAN АД ВАН / WINGROAD NY12 4 WD 2005NISSAN АД ВАН / WINGROAD Y12 2005NISSAN РЕКЛАМА / ОГЛАС ЕКСПЕРТ (VY12) 2006NISSAN BLUEBIRD SYLPHY G11 20052009NISSAN BLUEBIRD SYLPHY NG11 4 WD 20052009NISSAN CUBE КУБНИ (GZ11) 20032008NISSAN CUBE Z11 20022008NISSAN CUBE Z12 2009NISSAN D50 VN10 C 2012NISSAN JUKE F15 2010NISSAN LIVINA CОПРЕМА NL10 Z 20082013NISSAN LIVINA GENISS L10 Z 20062013NISSAN MICRA C+C (CK12 E) 2005NISSAN MICRA IND НАПРАВЕНИ K13 K 2010NISSAN MICRA / МАРТ K12 20022010NISSAN NOTE E11 E 20052012NISSAN NV200 M20 2009NISSAN QASHQAI J10 E 20062013NISSAN QASHQAI J10 E 4 WD 20062013NISSAN QASHQAI+2 JJ10 E 20082013NISSAN СОНЧЕВО PRC НАПРАВИ N17 Z 2010NISSAN TIIDA C11 20052012NISSAN TIIDA LATIO SC11 ПРАВА 20052011NISSAN TIIDA TWN НАПРАВИ C12 W 2012NISSAN ОБРАТНО C11 X 20062012"РЕНО" FLUENCE 2010

Лагерите на коляновия вал на двигателя 3TN100 шатунный лагер за бутални пръстени на двигателя Yanmar 3TN100
 • Новинка

Лагерите на коляновия вал на двигателя 3TN100 шатунный лагер за бутални пръстени на двигателя Yanmar 3TN100

BGN 524.80

3 TN100 клипот со pin и клип за Чамец,БагерКлипот прстен сет 3 цилиндривратило имајќи 1set​поврзување прачка имајќи 1setПримена : Трактор​Повеќе 3 TN100 делови на мотор во парк : Клипот,клипот прстен,цилиндар лагер,полн заптивка комплет ,главниот лого ,един род имајќи итн 3 D66 3 TNE66 3 TNV66 3 D68 3 TNE68 3 TNV70 3 T72 3 TNA72 3 TNE72 3 TNE74 3 T75 3 TNV76 3 TNE78 3 D82 3 TNE82 3 D84 3 D88 3 TNE88 3 TNV88 3 T90 4 D84 4 D88 4 TNE92 4 D94 E 4 D94 LE 4 TNE94 4 TNV94 4 TNV98 4 TNE98 4 D106 4 TNE106 4 TNV106

Автомобилни аксесоари от въглеродни влакна OEM стил качулка качулка, подходящ за 1996-2001 Impreza WRX 6th качулка с OEM вентилационни отвори
 • Новинка

Автомобилни аксесоари от въглеродни влакна OEM стил качулка качулка, подходящ за 1996-2001 Impreza WRX 6th качулка с OEM вентилационни отвори

BGN 1006.40

Детали : Тоа ќе биде подобро да не контактирате за да побарате на превозот надомест пред да го постави ова тело комплет, ние може да ви обезбеди поевтина превозот надомест како што се ВОЗДУШНИОТ ТРАНСПОРТ,или ние ќе брод тоа страна на курирската служба DHL до вас директно...

Нова автоматична трансмиссионный двоен линеен електромагнитен клапан с подложка за Honda Civic Fit L4 28260-RG5-004 28260RG5004
 • Новинка

Нова автоматична трансмиссионный двоен линеен електромагнитен клапан с подложка за Honda Civic Fit L4 28260-RG5-004 28260RG5004

99.20 BGN 99.00

Забелешка 1За Промет На Големо Клиенти .Ние сме Големи странско трговско друштво , има многу продавници на Alibaba,e Bay и Амазон ! Porudct Квалитетот е совршен !Странство магацини во САД ,велика БРИТАНИЈА ,Германија и чешка , имаат посебни превозот метод без даноци...

За багер engine Isuzu CX75 багер 4LE2 бутало+поршневое пръстен+гильза на цилиндрите+пълен комплект тампон+лагер на коляновия вал+лагер за свързването на прът против
 • Новинка

За багер engine Isuzu CX75 багер 4LE2 бутало+поршневое пръстен+гильза на цилиндрите+пълен комплект тампон+лагер на коляновия вал+лагер за свързването на прът против

BGN 1280.00

1.Дел Име : За случај cx75 багер 4 LE2 мотор обнова на комплет1.клипот 4pcs2.клипот pin 4pcs3.клипот клип 6pcs4...

Устройството за обтягане колана за Ford Maverick Fiesta и Mazda MX 6 3-5 1.8 2.0 2.3 LF17-15-980
 • Новинка

Устройството за обтягане колана за Ford Maverick Fiesta и Mazda MX 6 3-5 1.8 2.0 2.3 LF17-15-980

87.23 BGN 48.00

ОДГОВАРА : FORD FIESTA V (JH_, JD_) ST150 03 / 2005 FORD ОДМЕТНИК 2.3 16 V 03 / 2004 MAZDA 3 (Б.К.) 2.3 Di Si Турбо ПРАТЕНИЦИ 06 / 2006 06 / 2009 MAZDA 3 (Б.К.) 2.3 ПРАТЕНИЦИ 12 / 2006 06 / 2009 MAZDA 3 (Б.К.) 2.3 ПРАТЕНИЦИ 12 / 2006 06 / 2009 MAZDA 3 (Б.К.) 2.3 MZR 03 / 2004 03 / 2009 MAZDA 3 Седан (Б.К.) 2.3 03 / 2004 03 / 2009 MAZDA 6 (GG) 1.8 08 / 2002 08 / 2007 MAZDA 6 (GG) 2 06 / 2002 08 / 2007 MAZDA 6 (GG) 2 06 / 2002 08 / 2007 MAZDA 6 (GG) 2.3 06 / 2002 08 / 2007 MAZDA 6 (GG) 2.3 03 / 2005 07 / 2007 MAZDA 6 Hatchback (GG) 1.8 08 / 2002 08 / 2007 MAZDA 6 Hatchback (GG) 2 08 / 2002 08 / 2007 MAZDA 6 Hatchback (GG) 2 08 / 2002 08 / 2007 MAZDA 6 Hatchback (GG) 2.3 08 / 2002 08 / 2007 MAZDA 6 Станица Вагон (GY) 1.8 08 / 2002 08 / 2007 MAZDA 6 Станица Вагон (GY) 2 08 / 2002 08 / 2007 MAZDA 6 Станица Вагон (GY) 2 08 / 2002 08 / 2007 MAZDA 6 Станица Вагон (GY) 2.3 08 / 2002 08 / 2007 MAZDA 6 Станица Вагон (GY) 2.3 AWD 11 / 2002 08 / 2007 MAZDA MPV II (LW) 2.3 07 / 2002 02 / 2006 MAZDA MPV Мк II (LW) 2.3 07 / 2002 02 / 2006 MAZDA MX5 III (NC) 1.8 03 / 2005 MAZDA MX5 III (NC) 1.8 03 / 2005 MAZDA MX5 III (NC) 2 03 / 2005 MAZDA MX5 III (NC) 2 03 / 2005 MAZDA MX5 Мк III (NC) 1.8 03 / 2005 MAZDA MX5 Мк III (NC) 1.8 03 / 2005 MAZDA MX5 Мк III (NC) 2 03 / 2005 MAZDA MX5 Мк III (NC) 2 03 / 2005

За Isuzu 4LE2 пълен комплект втулки цилиндрови глави корпуса на багер CX75
 • Новинка

За Isuzu 4LE2 пълен комплект втулки цилиндрови глави корпуса на багер CX75

BGN 180.80

1.Дел Име : За случај cx75 багер 4 LE2 целосна цилиндар на главата заптивка сетПримена : Багер Случај CX75DHL international shippingПовеќе 4 LE2 делови на мотор ние може да обезбеди : 4 LE2 резервни делови клипот4 LE2 резервни делови клипот прстен4 LE2 резервни делови цилиндар лагер4 LE2 резервни делови главната носечка и един род имајќи4 LE2 резервни делови compelete заптивка4 LE2 резервни делови пумпа за вода4 LE2 резервни делови вратило4 LE2 резервни делови цилиндар на главата

Устройството за обтягане времето колан, подходящи за преместване на 1.8 VW SHA sharan БО Bora MEX Audi A3/S3 A4/S4 A6/S6 TT OE: 06B 109 477 06B 109 479
 • Новинка

Устройството за обтягане времето колан, подходящи за преместване на 1.8 VW SHA sharan БО Bora MEX Audi A3/S3 A4/S4 A6/S6 TT OE: 06B 109 477 06B 109 479

BGN 33.60

OE : 06 B 109 477 06 B 109 479 06 B 109 479 SSSЗафатнина : 1.8ОДГОВАРА : "ФОЛКСВАГЕН" Буба Cabrio Буба БЕК CL ClasicoJeetta Голф ША sharan БО Бора MEXAudi A3 / S3 A4 / S4 A6 / S6 TT Надворешниот Дијаметар(mm) : 28.5 Ширина : (mm) : 27