Сопран саксофон Bb духов инструмент саксофон западните инструменти черно саксофон Сопран саксофон музикални инструменти черно саксофон

Сопран саксофон Bb духов инструмент саксофон западните инструменти черно саксофон Сопран саксофон музикални инструменти черно саксофон

BGN 617.00
-6 %
BGN 656.00

Брой продукти

Црна Бб Паѓа Мелодија Б Soparano Sax Правец на Инструмент Saxophone Професионални Саксе Музички Инструменти за Почетници Студенти и професионални играчи
Answer : ___________________________ Note : 1. Цени не вклучуваат ДДВ на Царината во вашата земја. 2.бидејќи подмачкување на нафта кои припаѓаат на воздухопловството ембарго(на забранета производ од страна на Воздух), значи треба да се купи на подмачкување на нафта во вашата земја или контактирајте со нас да го бродот, заедно со други пост начин. ви благодариме за вашето разбирање.
На sax е лесно да учат и да се игра, погоден за почетници, стари луѓе забава и професионален музичар да се игра..
Производ Предност :
1, цевка телото, сите од Тајван.
2, Бакар материјал е од Франција.
3, Собранието производна линија е од Тајван.
4,Leathe мат и Игла пролет се сите од Америка Оригиналот.
5, Дрвени приклучок : меки дрво, добра воздух стегање и издржливи..
Гаранција за квалитет : Ние сме професионални КК тимот за да се обезбеди висок квалитет на производите и правилно пакување во секоја пратка.Ние сме сигурни дека нашите музички инструменти имаат точни тон,атрактивни звук,непречено извршување и доброто изглед.Секој производ ќе се проверуваат и тестираат пред превозот,па ние ќе ви понуди производ добар во квалитетот, но ниско ниво на цена,јас не мислам дека вие ќе добиете задоволни производ од нас. Царинската Ослободување(Помалку или без Царински Даноци За Вашите производи!) Ние ќе брод објект и извештај за вредноста на стоката од страна на или 10.Можеби ќе треба да ги плати без царински давачки.Но, царинската ќе се отвори пакетот и ревалоризираат на производи понекогаш,имаме доволно искуство за да ви помогне да се добие производ преку безбедно. Се враќа : Ние ќе рефундирање на дека ако се врати на објекти, во рок од 15 дена од вашата приемот на предмети за било каква причина.Меѓутоа,купувачот треба да бидете сигурни дека на предмети вратени се во нивната оригинална услови .Ако објектите се оштетени или загубени кога тие се вратија ,купувачот ќе бидат одговорни за таквата штета или загуба,и ние не ќе му даде на купувачот целосно враќање на средствата.Купувачот треба да се обиде да поднесе барање со логистичка компанија за враќање на цената на штета или загуба. Купувачот ќе биде одговорен за такси превозот да се врати предметите. Повратни информации : Ние во голема мера го цениме вашиот мислење и предлози што купувачот,ние ќе се потрудиме да добие најмногу позитивни повратни информации на располагање.ако не ви се допаѓа нашиот производи за било која причина,ве молиме слободно да ни ги испратите вашите повратни информации,ние ќе го цениме тоа многу!Ве молиме контактирајте ме непосредно пред да замине на неутрални или негативни повратни информации!
.


Подробности

Тон:
Bb
Материал На Корпуса:
Месинг
Тип:
Падаща Мелодия B (C)
търговска марка:
Seven Angel
Материал На Главата:
bakelite
Повърхностен Материал:
Черен Никел Злато
Номер На Модела:
MCC-300М
Материал:
Месинг
Технология на заваряване:
свободна заваряване
мат / Мат :
внесен от САЩ
Игольчатая пружина:
внесен от САЩ

Избор на купувачи

Високо Качество На PanFlute 15 Тръби Бамбуков Материал Духовая Флейта Panpipe Дясната / Лявата Ръка, Ръчно Изработени Народен Музикален Инструмент Тръба Disi
 • Новинка

Високо Качество На PanFlute 15 Тръби Бамбуков Материал Духовая Флейта Panpipe Дясната / Лявата Ръка, Ръчно Изработени Народен Музикален Инструмент Тръба Disi

BGN 63.98

започнетекрајотВисок Квалитет Pan Flute 15 Цевки Бамбус Материјал Правец На Flute PanpipeПан flute, исто така наречен panpipe, е еден вид на ветрот инструмент составен од низа на цевки, цевки се организира во зависност од долго да кратки или од краток за да долга низа, и ги стави заедно, рамо до рамо...

Easttop Harmonica Diatonic 10 дупки блюзовая Арфа 2 цвята 12 клавиши T008k устата Оган дървен духов музикален инструмент Melodica gaita
 • Новинка

Easttop Harmonica Diatonic 10 дупки блюзовая Арфа 2 цвята 12 клавиши T008k устата Оган дървен духов музикален инструмент Melodica gaita

27.18 BGN 22.00

Здраво! Почитувани купувачи,Добредојдовте во мојата продавница modname=ckeditor Easttop Harmonica Diatonic 10 Дупки Armonica Блуз харфа G / F / E / D / C / B / A копчиња Устата Ogan Музички Инструмент armonikaHarmonica има предности на мала јачина на звук и удобен носи, има имиња на "ги носи во музика" и "џеб пијано"...

Блус Черна диатоническая хармоника и 10 гнезда с ключ на Брус устата орган на професионален музикален инструмент Гайта Диатонический джаз оркестър Арфа
 • Новинка

Блус Черна диатоническая хармоника и 10 гнезда с ключ на Брус устата орган на професионален музикален инструмент Гайта Диатонический джаз оркестър Арфа

102.27 BGN 97.00

започнетекрајот Наслов : народна harmonica Категорија : Блуз harmonica Потекло : Германија Потекло Големина : околу 100 * 24 * 22mm Боја : Црна Маска Пијано капак : нерѓосувачки челик железо боја основна плоча : месинг основна плоча Гонг : phosphor бронзена легура гонг Пијано тело : Смола секирај превозот : 1, Сите производи (вклучувајќи го и превозот бесплатно предмети) во нашата продавница ќе ви бидат испорачани преку Кина Пост, освен ако не кажете ни вие кориснички барања за испорака однапред и се подготвени да ги сноси евентуалните дополнителни трошоци...

Презрамка Саксофон Едностранно Плюс Хлопчатобумажный Саксофонный Каишка Аксесоари Нови
 • Новинка

Презрамка Саксофон Едностранно Плюс Хлопчатобумажный Саксофонный Каишка Аксесоари Нови

BGN 11.18

Опис : Нови saxophone рамо, ракаКарактеристики : дебел врат дизајн на вратот поудобно, поудобно тркаладизајн, со куки поставите повеќе робустен.Пакетот Вклучува : 1 Buc Saxophone Рамо, Рака.

Кафяви Дръжки Размер На 10 Тръби Пан Флейта Оригиналния Цвят На Пан Тръба Китайски Традиционен Музикален Инструмент За Ръчно Изработени Дървени Духови Инструмента
 • Новинка

Кафяви Дръжки Размер На 10 Тръби Пан Флейта Оригиналния Цвят На Пан Тръба Китайски Традиционен Музикален Инструмент За Ръчно Изработени Дървени Духови Инструмента

BGN 37.60

wyприклучокstartЖешка Стока$75$99.55$35.4$254.55$63$179.55$135$199.55wyприклучоккрајБраун Се Справи Со Големина 10 Цевки Пан Flute Оригиналната Боја На Пан Цевка Кинески Традиционален Музички Инструмент Рачно Изработени Woodwind ИнструментОпис на производот : Број на Цевки : 10 Цевки Копче на Пан Flute : Нема Тон Главен Материјал : Бамбус Боја : Кафена, како на сликата покажува Рака Ориентација : Левата Рака (најдолго цевка е на левата страна кога играат.) Answer : ___________________________ Note : 1...

Дясната ръка ABS пластмаса пан флейта 22 тръби G ключ Пан тръба четири цвята музикални инструменти добър дървен духов инструмент Пан тръби
 • Новинка

Дясната ръка ABS пластмаса пан флейта 22 тръби G ключ Пан тръба четири цвята музикални инструменти добър дървен духов инструмент Пан тръби

BGN 136.00

wyприклучокstartЖешка Стока$75$99.55$35.4$254.55$63$179.55$135$199.55wyприклучоккрајДесната Рака ABS Пластика Пан Flute 22 Цевки G Клучни Пан Цевка Четири Бои Музички Инструменти Добра Woodwind Инструмент Пан ЦевкиОпис на производот : Број на Цевки : 22 Цевки Теренот : G Клучни Главен Материјал : ABS Пластика Страна Ориентација : Десната Рака (најдолго цевка е на десната страна кога играат.) Боја : Злато / Црвено / Бело / Црно Злато : Црвено : Бела : Црна : пан flute е изработен од ABS пластика...

Професионален обичай лого или ти се обадя саксофон мундщука месинг, метал алт саксофон мундщука лигатура на кутията златна плоча, B-7
 • Новинка

Професионален обичай лого или ти се обадя саксофон мундщука месинг, метал алт саксофон мундщука лигатура на кутията златна плоча, B-7

BGN 56.00

100% новиНие сме професионални производител на разни отворот , ligature , капа и различни музички инструмент додатоци...

5 комплекта кларинет подложки 85 бр. части
 • Новинка

5 комплекта кларинет подложки 85 бр. части

BGN 31.98

5 Групи Кларинет влошки 85 компјутери деловиМатеријал : картон, филц, мочниот меур.ПревозотПредмети ќе се испрати во рамките на 1 до 2 работни дена по уплатата примена.Ние ќе ги искористиме кина Пост Воздух mail Услугата ( Тоа обично трае од 10 до 21 ден и да се dlivered од страна на вашиот локалните поштата!)Некои земји може да биде само 10 до 20 дена да се доставуваат, како што се САД , велика БРИТАНИЈА, Австралија , Канада , Нов Зеланд, Шпанија и др.Сепак, некои земји може да потрае малку подолго, како што се Франција, Италија, Бразил, Украина, Русија и др.Сад, Канада, Велика Британија : 1020 денаФранција,Шпанија,Германија : 1525 работни денаАвстралија : 1020 денаБразил,Италија : 2035 работни денаДруга Земја : 1040 работни денаПревозот време зависи од многу причини, како што се царината.Продавница бара до 2 работни дена за да ја процесира вашата нарачка...

Customize Professional C Melody Saxophone Perfect sound Free Neck +case
 • Новинка

Customize Professional C Melody Saxophone Perfect sound Free Neck +case

1438.40 BGN 1366.00

Поддршка слободни да ги прилагодите на логотоПрофесионални C Мелодија Saxophone Слободни Вратот+случајКлуч : CВисококвалитетна кожа влошкиСлободни : Ebonite отворот со трска и капаСлободни : случај и полирање платноСлободни : ВратотОдличен материјал , од прва класа изработка ...

Специален цветен 6 Луночный Окарина нов Alt C Окарина в специален стил, подходящ за деца дървен духов музикален инструмент
 • Новинка

Специален цветен 6 Луночный Окарина нов Alt C Окарина в специален стил, подходящ за деца дървен духов музикален инструмент

BGN 20.00

Специјални Шарени 6 Дупки Шејк Нови Алто C Шејк во Посебен Стил, Погоден за Деца Woodwind Музички ИнструментНа шејк се направени од керамички...

Нов обой добър звук c ключ эбонитовый корпус 3-та Октава ляв F резонанс F професия
 • Новинка

Нов обой добър звук c ключ эбонитовый корпус 3-та Октава ляв F резонанс F професия

BGN 910.40

Ние ќе одговори на вашиот прашањата како веднаш како е можно Сепак, ве молиме имајте на ум дека имаме 1216 часа временската разлика со Западна Европа и 8 часа временската разлика со U...

Easttop 28 дупки Тремоло хармоника ключ с устата си Оган музикален инструмент Armonica дървен духов музикален инструмент устата орган арфа
 • Новинка

Easttop 28 дупки Тремоло хармоника ключ с устата си Оган музикален инструмент Armonica дървен духов музикален инструмент устата орган арфа

44.80 BGN 31.00

28 Дупки Harmonica Tremolo Armonica Easttop Устата Ogan Instrumento Музички 28 Дупка HarmonicaНие само го продаде конкурентни производи.Ве молиме не се споредат нашите производи со други ниска цена производи,секој производ ќе се провери звук од страна на професионален музичар над 4 пати пред да се warehouseout, ние ќе не испрати неквалификувани производи на купувачите,ве молиме слободно да се купи,ќе го добиете она што го плаќаат!Боја за да изберете : сребрена или златнаКопче по желба : Постои C, A, B, D, E, F, G F#, G#, А#, C#, D# 12 Копчиња за да изберетеВе молиме оставете порака за да ни кажете КОИ КОПЧЕ што сакате да го купите,инаку ние ќе се организира испорака C КОПЧЕ ЗА ВАС ,ви благодариме за вашето разбирање.На harmonica ќе ви бидат доставени со СМОЛА кутија и ткаенина за чистење.Опис : Гаранција за квалитет : Ние сме професионални КК тимот за да се обезбеди висок квалитет на производите и правилно пакување во секоја пратка.Ние сме сигурни дека нашите музички инструменти имаат точни тон,атрактивни звук,непречено извршување и доброто изглед.Секој производ ќе се проверуваат и тестираат пред превозот,па ние ќе ви понуди производ добар во квалитетот, но ниско ниво на цена,јас не мислам дека вие ќе добиете задоволни производ од нас...

Гореща Разпродажба Easttop 10 Дупки 40 Тонове Напреднали Хроматическая Хармоника T10-40 С Кутия И Кърпа За Този Подарък
 • Новинка

Гореща Разпродажба Easttop 10 Дупки 40 Тонове Напреднали Хроматическая Хармоника T10-40 С Кутия И Кърпа За Този Подарък

BGN 27.18

Easttop 10 Дупки 40 Тонови Напредни Хроматска Harmonica T1040Спецификација : Бренд Име : Easttop HarmonicaТочка Име : 10 Дупки Хроматска HarmonicaМодел : T1040Тип : Хроматска HarmonicaБрој на Дупка : 10Боја : сребренаТело Материјал : МеталМаска Материјал : Хромобложено Бакар ОдборПакет Се Вклучени : 1 x harmonica1 x избрише платно1 x Упатство1 x кутија

Easttop латунная хармоника 16 дупки 64 мелодии хроматическая хармоника месинг гребен професионален музикален инструмент луксозен орган за устата
 • Новинка

Easttop латунная хармоника 16 дупки 64 мелодии хроматическая хармоника месинг гребен професионален музикален инструмент луксозен орган за устата

782.40 BGN 735.00

Добредојдовте во посета на нашата продавница!Easttop Месинг Harmonica 16 Дупки 64 Песни Хроматска Harmonica месинг чешел Професионални музички инструмент луксузни устата органНа Месинг Чешел хроматска harmonica е најлуксузните ,повеќето високоодделение,најдобар звук.Па секој harmonica љубители сите сакаат да имаат еден од месинг чешел harmonica.Но, цената е многу скапо,Други бренд Метален Чешел harmonica, сите треба илјади долари.Дури и илјадници фунти.Со цел да им помогне на повеќе harmonica ентузијасти за остварување на овој сон, ние понуди најниска цена !Ние гарантираме дека сите harmonica сите 100% вистински Easttop бренд.Easttop сега има светот најнапредна технологија и највисок стандард на harmonica, се повеќе и повеќе луѓе го изберат Easttop бренд! Ако сте harmonica љубовник, ве молиме да не ја пропуштајте оваа шанса...

Vandoren SM413 A25 V5 Series Alto Sax Mouthpiece / алт-саксофон Mib-Eb накрайника
 • Новинка

Vandoren SM413 A25 V5 Series Alto Sax Mouthpiece / алт-саксофон Mib-Eb накрайника

BGN 255.98

започнетекрајотVandoren SM413 A25 V5 Серија Alto Sax Отворот / Alto Sax MibИо ОтворотАвтентични и Овластени за продажба, Сите направени во Франција.На V5 серија е дизајнирана да создадат целосен, круг и центарот звук со солидна артикулационите...

24 отвори с ключ на Тремоло хармоника Сребърен метал Mouthorgan arp устата орган за продажба нова
 • Новинка

24 отвори с ключ на Тремоло хармоника Сребърен метал Mouthorgan arp устата орган за продажба нова

BGN 22.22

Карактеристики : Висок квалитет Polyphony harmonica24 дупки со клуч на CУвезената храна одделение нетоксични ABS инженеринг смола, безбедно и nontoxic, phosphor бронзаgongs, месинг плоча, горниот и долниот гонг зборува со еден глас, кога конвенционалнитеpolyphony C мелодија играње.Спецификации : Дупки : 24Материјал : колофон, металБоја : сребренаПакетот Вклучува : 1 Buc Harmonica.

Lorico Saxophonet Поставка За Палеца-L-S2
 • Новинка

Lorico Saxophonet Поставка За Палеца-L-S2

70.40 BGN 67.00

Бојата на објектот може да се разликува малку се должи на фотографија и на свој компјутерЕлиминираат болките во палците, обезбедува екстра палецот одмор и ги штити вашиот инструмент и рацеМека и издржливи, помага да се одржи на правилниот прст позиција.Материјал : ГумаГолемина : СтандардБоја : ЦрнаПримена : костим за повеќето Soprano & Алто & рок на отплата saxophone1 Превозот УсловиЦаринската даноци и данок на додадена вредност не се вклучени во точка цена и превозот надомест...

Оригинален Франция Vandoren V21 алт саксофон Рийд силата на 2.5 3 3.5 кутия от 10 [Безплатна доставка]
 • Новинка

Оригинален Франция Vandoren V21 алт саксофон Рийд силата на 2.5 3 3.5 кутия от 10 [Безплатна доставка]

BGN 79.18

Франција Vandoren V21 Бб Кларинет Трската Сила 2.5# 3# 3.5# 3.5+# 4# Кутија 10На Vandoren V21 Алто Saxophone полињата за е Vandoren првиот конусна форма полињата за saxophone и вклучува профил на познатата V12...

Обой тръстика калъф Кленов кутия за съхранение на 3 бр тръстика кехлибарен цвят музикални част аксесоари
 • Новинка

Обой тръстика калъф Кленов кутия за съхранение на 3 бр тръстика кехлибарен цвят музикални част аксесоари

20.14 BGN 19.00

Ако имате било какви прашања со нашите предмети, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате преку Aliexpress порака пред вашите повратни информации или спор.ние ќе се обидеме потрудиме да ги задоволи вас...