Три Четвърти Ръкави Специален Случай Облечи Цвети Момиче Рокли Театрализованное Обличам Бяла Рокля За Първо Причастие Свято Рокля

Три Четвърти Ръкави Специален Случай Облечи Цвети Момиче Рокли Театрализованное Обличам Бяла Рокля За Първо Причастие Свято Рокля

BGN 143.00
-14 %
BGN 166.40

Брой продукти

Слика Шоу
Ставка Опис
1.На листата е за објектот што е опишано во наслов само, не вклучувајќи какви било други работи.Препорачливо е да се цел на сите додатоци заедно, која им помага заштедите на превозот надомест. Згора на тоа, додатоци ќе бидат слободни препорачана превозот, ако нареди заедно со фустани.
2.БОЈА : Боја застапеност може да се разликува од страна на набљудувачите.Исто така, постои и мала хроматските аберации предизвикани од камерата помеѓу бојата на фотографии и вистински елементи,' боја. Боите се предмет на реалните предмети ќе добиете.
3.ВРЕМЕ на ИСПОРАКА : Не сите од нашите предмети се во парк.Ве молиме проверете ја проценува време на испорака за секоја ставка страницата e Bay кога цел.Ако ви треба фустани или други предмети итно, ве молиме контактирајте со нас за помош пред цел.
Повратни информации
Вашето задоволство е наша вечна потрага и up-повеќето загриженост.
Ние навистина го ценат, ако може да остави ни 5 оценка НСД позитивни повратни информации кога ќе ја најдете нашата услуга и објекти добра.
Ако постои било каков проблем со нашиот предмети, ве молиме контактирајте со нас пред да се врати, почнувајќи случај или напуштање на било какви негативни повратни информации. Ние ќе се потрудиме да ги реши проблемите и да ги задоволи вас.
Ви благодарам многу за вашиот вид поддршка!


Подробности

Дете американски размер:
2Т, 8Т, 9У, 10Т, 11Т, 12Т, 13Т, 14T, 4Т, 5Т, 6Т, 7Т, 3T
Отдел Име:
Деца
Пол:
Момичета
Вграден сутиен:
No
Вид На Модела:
Твърд
Силует:
А-Линия
Яка:
През Цялата Деколте
Дължина На Роклята:
Дължина До Глезена
Украса:
Дантела
Форма:
Подходящ е вярно по размер, вземи си нормален размер
търговска марка:
Сексемара
Стил:
Официално
Дължина ръкав(см):
Половината от
Материал:
Окото
Стил Ръкави:
Редовен

Избор на купувачи

Дънки За Момчета Детски Дрехи 2018 Пролет Лято Детски Дънки За Момичета, Детски Прости Ежедневни Панталони Детски Дънкови Облекла, Панталони За Деца
 • Новинка

Дънки За Момчета Детски Дрехи 2018 Пролет Лято Детски Дънки За Момичета, Детски Прости Ежедневни Панталони Детски Дънкови Облекла, Панталони За Деца

26.54 BGN 24.00

[Description] : Момчиња Фармерки Деца Облека 2018 Пролет Лето Бебе Девојка Фармерки Деца Едноставен Повик Панталони Бебе Тексас Облека Дете Панталони[Боја] : СИНА.[Size] : 18 МИЛИОНИ,24 M,3 T,4 T,5 T,6 T,7 T[Материјал] : ПАМУК[ Пакување] : 1 buc Спакувани Во 1 ТорбаГолемина Должина Половината Возраст 80 49 18 1824 M 90 52 19 23 T 100 55 20 34 T 110 58 21 45 T 120 61 22 56 T 130 64 23 67 T1 Виза2...

Детска бродерия цветя рокли детски парти костюм за деца момиче театрализованное танцово бална рокля Принцеса на Бала Рожден Ден облечи
 • Новинка

Детска бродерия цветя рокли детски парти костюм за деца момиче театрализованное танцово бална рокля Принцеса на Бала Рожден Ден облечи

116.58 BGN 98.00

Материјал : полиестер+памук и други материјалиБоја : како на сликата покаже на белата бојаДебелина : долг фустан за есен и зимаТкаенина Еластичност : МикроБомбаМиење методи : не кајгана и се мијат во околу 30 температураПакет : во едноставни Opp вреќаГолемина На Деталите Како Што Е Подолу100=3 T(одговараат за 100~110cm) на Дојка : 56cm Половината : 54cm Фустан Должина : 65cm / 55cm за краток110=5 T(одговараат за 110~120cm), рак на Дојка : 60cm Половината : 57cm Фустан Должина : 75см / 60см за краток120=7 T(одговараат за 120~130cm), рак на Дојка : 64cm Половината : 60cm Фустан Должина : 85cm / 65cm за краток130=9 T(одговараат за 130~140cm) на Дојка : 68cm Половината : 62cm Фустан Должина : 95cm / 70cm за краток140=11 T(одговараат за 140~150cm) на Дојка : 72cm Половината : 66cm Фустан Должина : 105cm / 75см за краток150=13 T(одговараат за 150~160cm) на Дојка : 76cm Половината : 69cm Фустан Должина : 115cm / 80см за краток160=15 T(одговараат за 160~165cm) на Дојка : 78cm Половината : 72cm Фустан Должина : 125cm / 85cm за краток

Нова пролет есен детски дрехи, комплекти за деца ежедневни 2 бр костюм якета, тениски + панталони baby set момчета спортен костюм на горно облекло момичета костюм
 • Новинка

Нова пролет есен детски дрехи, комплекти за деца ежедневни 2 бр костюм якета, тениски + панталони baby set момчета спортен костюм на горно облекло момичета костюм

7.01 BGN 7.00

Ако имате било какви прашања, ве молиме да не се отвори спорот без контакт ing нас .Ние можеме да се обидуваме нашитенајдобро е да се реши проблем за вас.Ви посакувам пријатен шопинг искуство!​Ако вашиот мерење лебди помеѓу две големини, јас ве советуваме да се избере еден поголем.Прирачник мери,ве Молиме овозможи 23 C М отстапувања,ви Благодариме.Етикети се надвор да се избегне каква било повреда.Плаќање : За да платите за вашиот цел на Ali Express, следете ги чекорите подолу : 1 Изберете цел и кликнете на "Плати Сега" копчето2 Изберете го вашиот претпочитан начин на плаќање врз исходот страницаПревозот : Објектот ќе биде предаден во рок од 5 работен ден по расчисти исплата.Се проценува превозот време : (Важно, ве молиме внимателно прочитајте пред вашиот предлог)1...

Коледно парти момиче облекло 2 елемента върховете блуза, грах Рокля комплекти за 2-7Y
 • Новинка

Коледно парти момиче облекло 2 елемента върховете блуза, грах Рокля комплекти за 2-7Y

14.16 BGN 9.00

Здраво! Добредојдовте на нашата продавница!Квалитетот е на прво со најдобра услуга клиенти сите се наши пријатели.Моден дизајн,100% Сосема Нов и висок квалитет!Обоени+белаТаму е 23% разлика според упатство за мерење.ве молиме проверете ги мерење на табелата внимателно пред да го купи објектот.1 инч = 2.54 смВе молиме имајте предвид дека благо боја разлика треба да биде прифатлив се должи на светлина на екранот.Она Што Ќе Добиете : 1 x Мода Децата Одговараат на Обоените+белаПреглед :

Очарователни Деца Момичета Комплект Дрехи За Цветя Бикини Набор От Бански Бански Лук Сладък Къпане, Плуване Baby Girl Облекло Костюм
 • Новинка

Очарователни Деца Момичета Комплект Дрехи За Цветя Бикини Набор От Бански Бански Лук Сладък Къпане, Плуване Baby Girl Облекло Костюм

8.24 BGN 7.00

Опис100% Сосема Нов и висок квалитетСимпатична Дете Девојки БикиниМоден дизајн СимпатичнаГолемина : 80 90 100 110 120Patt ern : Цветни ПечатењеБоја : Како на сликата шоуМатеријал : ПолиестерГолемина На Табелата : Внимание plz : Ако вашето дете е чаби, ние recomend изборот поголем големина, ви благодариме.Таму е 23% разлика според упатство за мерење.ве молиме проверете ги мерење на табелата внимателно пред да го купи објектот.1 инч = 2.54 смВе молиме имајте предвид дека благо боја разлика треба да биде прифатлив се должи на светлина на екранот.Пакет Icluded : 1x блузи & 1x днотоПреглед :

2017 Руска Зима Е Топло Водоустойчив Дрехи За Момчета Комплекти Пуховик Бебешко Яке Палта За Момичета Общ Комплект Детски Дрехи
 • Новинка

2017 Руска Зима Е Топло Водоустойчив Дрехи За Момчета Комплекти Пуховик Бебешко Яке Палта За Момичета Общ Комплект Детски Дрехи

94.38 BGN 76.00

ДОБРЕДОЈДЕ! Почитувани купувачи,Добредојдовте на нашата продавница,тука ќе бидат понудени на најдобрите производи,милостив услуги и брзи превозот, како и...

Нов Elegent Weeding Party Princess Dress for Girls Children Ball dress with Diamonds Kids Baby Girl Dress Pageant Носете Robe Fille
 • Новинка

Нов Elegent Weeding Party Princess Dress for Girls Children Ball dress with Diamonds Kids Baby Girl Dress Pageant Носете Robe Fille

33.46 BGN 27.00

Answer : ___________________________ NOTE : 1 : ве Молиме проверете ја големината на табелата внимателно кога цел;2 : Сите мерење е во cm,1 инч=2.54 см, грешка е 13cm.1 Се производи како исто како на сликата? 8598% сличен на слики , но таму ќе биде малку боја разлика поради различни монитори и светла.Ако се сомневате со некои производи ,ве молиме контактирајте со нас за да го потврдите...

Нова детски дрехи момичета лято свеж сладък грах Джинсовое рокля с къси ръкави пластове памук бебешка рокля
 • Новинка

Нова детски дрехи момичета лято свеж сладък грах Джинсовое рокля с къси ръкави пластове памук бебешка рокля

28.70 BGN 20.00

Материјал : ПамукСезони : ЛетоПол : ДевојкиГолемина : 2 T да 6 XТежина : Околу 101g146gВозраст : Околу 27yrsБои : СинаБрој : 9049ГолеминаДете НИ ГолеминаОблека Долго cmБиста*2 см2 T2 T42273 T3 T45284 T4 T48305 T552326 T655336 X75634Забелешки : Поради прирачник мерка, разликата околу 13 см е дозволено...

детски дрехи Fashion Girl вышитое рокля високо качество Birthday Girl Dress Prom Show Costume 3-10 Years Old Girl 2018year
 • Новинка

детски дрехи Fashion Girl вышитое рокля високо качество Birthday Girl Dress Prom Show Costume 3-10 Years Old Girl 2018year

29.25 BGN 18.00

Име : ФустанМатеријал : Памук, полиестерБоја : како на сликатаГолемина : 100110120130140150големина : 3 T =100големина : 4 T=110големина : 5 T=120големина : 6 T=130големина : 78 T=140големина : 910 T=1501lot=1pcsВе молиме однесуваат на големината на табелата за да се избере соодветна големина ДИМЕНЗИИ Должина(cm) Биста(cm) Панталона должина(cm) Предложи висина(см) 100 54 56 3 години (90100 )110 см 58 58 4 години (100110)cm 120 62 62 5 години (110120)130 cm 66 64 6 години (120130)cm 140 68 68 78 Возраст (130140)cm 150 72 70 910 Возраст (140145)1 cm...

Мода на новороденото дете пристрастие дрехи бебе момиче леопард с рамо топ+шал превръзка на ръката Летни памучни блузи
 • Новинка

Мода на новороденото дете пристрастие дрехи бебе момиче леопард с рамо топ+шал превръзка на ръката Летни памучни блузи

5.52 BGN 5.00

ОписБебе Девојки Леопард 2 ПАРЧИЊА Offрамо Блузи+Шамија Тимови Сет!Висок квалитет и Сосема нови 100% Главната Боја : ЛеопардНово во Мода Материјал : Ткаени Памук Внимание plz : Ако вашето дете е чаби, ние recomend изборот поголем големина, ви благодариме...

Baby Girls Риза Памук, Детски Дрехи Розово Бул Момичета Блузи Пълен Ръкав, Детски Дрехи За Момичета Училищна Облекло
 • Новинка

Baby Girls Риза Памук, Детски Дрехи Розово Бул Момичета Блузи Пълен Ръкав, Детски Дрехи За Момичета Училищна Облекло

25.33 BGN 18.00

Ни ГолеминаДолжина(cm)Sleeve Должина(cm)Биста(cm)Рамо(cm)Референтна Висина(cm)3 T423860251001104 T45416427110120648446829120130851477231130140105450763314015012575380341501601...

комплект дрехи за момичета нов спортен костюм за момичета 2-12 години Прилеп риза с къс ръкав+зреещи детски дрехи за момичета костюми 2 бр./компл.
 • Новинка

комплект дрехи за момичета нов спортен костюм за момичета 2-12 години Прилеп риза с къс ръкав+зреещи детски дрехи за момичета костюми 2 бр./компл.

25.58 BGN 22.00

Децата облека поставува 2016 година нови Девојки спортски одговараат на лето Лилјак кратко sleeve кошула+Harem панталони деца девојка облека, костуми 2 парчиња / setПотсетување : Децата маици имаат специфични параметри (должина, биста, ), големината на маса, ова е единствениот критериум, единствениот критериум!!!Деца на иста возраст, висина различни , тежина не е иста, водич возраст, повикување само.Ве молиме според вашиот сопствен детето вистинските параметри за да се купи (висина, тежина)...

Коледа Baby Girl памук Принцеса Снежанка Алиса Русалка рокля Vestidos Infantis Детски дрехи Детски булчински облекла
 • Новинка

Коледа Baby Girl памук Принцеса Снежанка Алиса Русалка рокля Vestidos Infantis Детски дрехи Детски булчински облекла

31.98 BGN 24.00

Принцезата Алис снежана Сирена девојка се облекуваат 1 ) Големина : 90130 одговара за висина 80125cm 2) Боја : како на сликата покаже Совети : 1,Памучна ТКАЕНИНА...

ABGMEDR 2018 Tangled Облечи Момичетата Princess Dresses Детски дрехи костюм Tangled Rapunzel Dress Kids Holiday Party Clothes
 • Новинка

ABGMEDR 2018 Tangled Облечи Момичетата Princess Dresses Детски дрехи костюм Tangled Rapunzel Dress Kids Holiday Party Clothes

65.63 BGN 46.00

Добредојдовте на Нашата ПродавницаТреба магија стап и круна? Кликнете на следниот линк за да се купи.Ве молиме не дека крпи можат да се разликуваат од околу 1.18 инчен во одредени мерења...

Flower Girl Tutu Dress For Birthday Party Flower Kids Tulle Dress Blue Mid-Calf Lovely Princess Children Girls Ball Gown Dresses
 • Новинка

Flower Girl Tutu Dress For Birthday Party Flower Kids Tulle Dress Blue Mid-Calf Lovely Princess Children Girls Ball Gown Dresses

44.00 BGN 26.00

Цвет Девојка Туту Фустан За Роденден Цвет Деца Tulle Се Облекуваат Со Сини Средината На Теле Прекрасна Принцеза Деца Девојки Бал ФустаниОвој фустан не се обидел, ако ви треба целосна обвивка , pls кликни тука за да линк : Материјали : Најлон, Mesh,TulleИме : Цвет Туту ФустанКарактеристики : Tulle Ленти Фустан, Еластичен Градите,Без НадежГолемина : Одговара За 70165 CM Висина, Возраст 1 години 14years стариПовод : Свадба, Лица, Настани, Фестивали,Birthday (Роденден), Церемонија,ОдморНоќта на вештерките, Божиќ,Перформанси,Фотографија, Танц, Децата ДенГолемина 12 M : Heigth 7080см1...

детски дрехи 2018 пролет момичета дрехи, комплекти топ шарени дълъг ръкав качулки + твърди зреещи 2 елемента момичета, спортно облекло 4-13Т
 • Новинка

детски дрехи 2018 пролет момичета дрехи, комплекти топ шарени дълъг ръкав качулки + твърди зреещи 2 елемента момичета, спортно облекло 4-13Т

51.73 BGN 38.00

девојки лето облечи @ принцеза се облекуваат @ девојка летен фустан @ девојки фустан лето @ девојки фустани @ деца девојка фустани деца облека 2018 пролет девојки облека поставува врвот шарени долг ракав дуксери+солидна harem панталони 2 парчиња девојки спортски 413 TРодовата 413 T Девојка облека поставуваСтил : мода деца поставуваМатеријал : памукDears : Поради осветлување ефект,се следи светлината, итн., може да има и некои мали разлики во боја помеѓу фото и вистинскиот објект...

Girls Dress 2018 New Clothing Baby Girls Kids Party Denim Dress Tulle Етикети Princess Dress Girls Dresses облекло за 2-9 години
 • Новинка

Girls Dress 2018 New Clothing Baby Girls Kids Party Denim Dress Tulle Етикети Princess Dress Girls Dresses облекло за 2-9 години

22.83 BGN 17.00

Топло prompt1.Драги пријатели,ви благодариме за вашиот голем купување ве молиме запомнете да ги понуди на вашето целосно име и презиме ,детални адреса, така што можете да го добиете вашиот парцела успешно.2.Ние сме фабрика директна продажба,ние ќе ви даде најдобар квалитет облека,брза испорака брзина,најниска цена,најдобра услуга .3...

Baby Girl памучни дрехи, комплекти децата есен карикатура пижами пуловер костюми Детски дъна риза meisjes детски дълги панталони и комплекти
 • Новинка

Baby Girl памучни дрехи, комплекти децата есен карикатура пижами пуловер костюми Детски дъна риза meisjes детски дълги панталони и комплекти

BGN 33.57

Добредојдовте во мојата продавница Потсетник ве Молиме овозможи 12 CM разлики поради прирачник за мерење,Сите мерења во CM,ве молиме имајте во предвид 1 CM=0.39 инчен 1inch=2.54 СМ