4-16 Години Момиче Обличам Дрехи За Деца Сарафан Летни Рокли Нов Стил Счупени Цвете Детски Дрехи За Деца

4-16 Години Момиче Обличам Дрехи За Деца Сарафан Летни Рокли Нов Стил Счупени Цвете Детски Дрехи За Деца

BGN 14.38

Брой продукти

Единица : cm (1 Инч=2.54 см) големина укажуваат на висина на референтната тежина фустан должина биста половината 4 T(110) 105-115cm 17-20 кг 65cm 32cm / 6 T(120) 115-125cm 20-25kg 71cm 34cm / 8 T(130) 125-135cm 25-30kgr. 77cm 36cm / 10 T(140) 135-145cm 30-35kg 81cm 38cm / 12 T(150) 145-155cm 35-40kg 89cm 40cm / 14 T(160) 155-165cm 40-45kg 95cm 42cm / 16 T(17 0) / / 101cm 44cm / Напомена : Оваа големина на табелата е наменет за повикување само. Ве молиме овозможи 2-4cm се разликува поради прирачник за мерење. Ви благодариме


Подробности

Дете американски размер:
8Т, 10Т, 12Т, 14T, 16Т, 4Т, 6Т
Отдел Име:
Деца
Пол:
Момичета
Вграден сутиен:
No
търговска марка:
Йосукун
Яка:
През Цялата Деколте
Стил Ръкави:
Редовен
Украса:
Рюшами
Материал:
Памук
Номер На Модела:
YC021703
Дължина На Роклята:
Дължина До Коляното
Дължина ръкав(см):
Без ръкави
Вид На Модела:
С щампи
Форма:
Подходящ е вярно по размер, вземи си нормален размер
Силует:
А-Линия
Стил:
Ежедневни обувки
децата обличам:
Дрехи За Деца Custume
Рокля В Плажен Стил :
Лятна Ваканция За Момичета

Избор на купувачи

Нов 2018 Shoulderless Kids Dress Children Бохемска Dresses Girls Dresses Brand Beach Girl Dress Дрехи За Деца,2665
 • Новинка

Нов 2018 Shoulderless Kids Dress Children Бохемска Dresses Girls Dresses Brand Beach Girl Dress Дрехи За Деца,2665

46.37 BGN 42.00

Единица : cm ( 1 инч=2.54 см) Големина ИнформацииНИ ГолеминаПредлагам ВисинаДолжинаБистаРамоSleeveОзнака Големина3 T100110cm6924x21104 T110120cm7426x21205 / 6120130cm7928x21307 / 8130140cm8530x21409 / 10140150cm9132x21501114150160cm9734x21601.Поради различни мерка методи, ќе има 13cm грешка.2.Според деца " висина, тежина, се облекуваат и навики да се избере вистинската големина, ви благодариме!3...

Момиче памук бельо дрехи за деца 2017 лятото ново пристигане на Детски дрехи розово / сиво дантела Принцеса корейски сладък рокля на облегалката
 • Новинка

Момиче памук бельо дрехи за деца 2017 лятото ново пристигане на Детски дрехи розово / сиво дантела Принцеса корейски сладък рокля на облегалката

19.18 BGN 18.00

Девојка Памук, Чипка се Облекуваат За Деца 2017 Лето Нови Пристигнување Деца розова Облека / сива Чипка Принцеза корејски Симпатична Фустан backlessГОЛЕМИНА : 2 T,3 T,4,5,6,7;

2017 лятото Baby Girls Fashion Dress Children Party Dress сватбена рокля на райе с лък памук ръкави деца сладки
 • Новинка

2017 лятото Baby Girls Fashion Dress Children Party Dress сватбена рокля на райе с лък памук ръкави деца сладки

BGN 10.16

Почитуван,Доколку сакате да видите вистински фотографии, ве молиме контактирајте со нас !!Лето Бебе Девојки Мода Се Облекуваат Децата Партија Се Облекуваат Свадба ОблечиГолемина : 70 80 90 100 110За Возраст : 03 години

Нова детски дрехи момичета лято свеж сладък грах Джинсовое рокля с къси ръкави пластове памук бебешка рокля
 • Новинка

Нова детски дрехи момичета лято свеж сладък грах Джинсовое рокля с къси ръкави пластове памук бебешка рокля

28.70 BGN 20.00

Материјал : ПамукСезони : ЛетоПол : ДевојкиГолемина : 2 T да 6 XТежина : Околу 101g146gВозраст : Околу 27yrsБои : СинаБрој : 9049ГолеминаДете НИ ГолеминаОблека Долго cmБиста*2 см2 T2 T42273 T3 T45284 T4 T48305 T552326 T655336 X75634Забелешки : Поради прирачник мерка, разликата околу 13 см е дозволено...

Дънки За Момчета Детски Дрехи 2018 Пролет Лято Детски Дънки За Момичета, Детски Прости Ежедневни Панталони Детски Дънкови Облекла, Панталони За Деца
 • Новинка

Дънки За Момчета Детски Дрехи 2018 Пролет Лято Детски Дънки За Момичета, Детски Прости Ежедневни Панталони Детски Дънкови Облекла, Панталони За Деца

26.54 BGN 24.00

[Description] : Момчиња Фармерки Деца Облека 2018 Пролет Лето Бебе Девојка Фармерки Деца Едноставен Повик Панталони Бебе Тексас Облека Дете Панталони[Боја] : СИНА.[Size] : 18 МИЛИОНИ,24 M,3 T,4 T,5 T,6 T,7 T[Материјал] : ПАМУК[ Пакување] : 1 buc Спакувани Во 1 ТорбаГолемина Должина Половината Возраст 80 49 18 1824 M 90 52 19 23 T 100 55 20 34 T 110 58 21 45 T 120 61 22 56 T 130 64 23 67 T1 Виза2...

Summer Girl Dress Fashion beach Girls Casual Dresses a-line Детски дрехи robe fille enfant памук-хладно презрамки
 • Новинка

Summer Girl Dress Fashion beach Girls Casual Dresses a-line Детски дрехи robe fille enfant памук-хладно презрамки

BGN 17.58

Ние вредност и почит за секој купувач, ако сте задоволни со нашите производи, ве молиме да ни даде пет ѕвездички го фалат, доколку постојат проблеми, ве молиме оставете порака за да ни кажете, Ние ќе се залагам да се реши.големина должина половината градите options 80 40 24 27 24m 90 42.5 25 28 4 T 100 45 26 29 5 T 110 47.5 27 30 6 T 120 50 28 31 7t

комплект дрехи за момичета нов спортен костюм за момичета 2-12 години Прилеп риза с къс ръкав+зреещи детски дрехи за момичета костюми 2 бр./компл.
 • Новинка

комплект дрехи за момичета нов спортен костюм за момичета 2-12 години Прилеп риза с къс ръкав+зреещи детски дрехи за момичета костюми 2 бр./компл.

25.58 BGN 22.00

Децата облека поставува 2016 година нови Девојки спортски одговараат на лето Лилјак кратко sleeve кошула+Harem панталони деца девојка облека, костуми 2 парчиња / setПотсетување : Децата маици имаат специфични параметри (должина, биста, ), големината на маса, ова е единствениот критериум, единствениот критериум!!!Деца на иста возраст, висина различни , тежина не е иста, водич возраст, повикување само.Ве молиме според вашиот сопствен детето вистинските параметри за да се купи (висина, тежина)...

Babyinstar Baby Rabbit Girls Dress нова марка пролетни рокли без ръкави за момичета дрехи за деца детски дрехи вечерна рокля
 • Новинка

Babyinstar Baby Rabbit Girls Dress нова марка пролетни рокли без ръкави за момичета дрехи за деца детски дрехи вечерна рокля

BGN 30.61

Ознака Големина 5 7 9 11 13 НАС Големина 24 M 3 T 4 T 6 T, 8 T Должина(cm) 50 52 55 57 59 Градите(cm) 30 32 33 35 37 Рамо(cm) 22 23 24 25 26 Соодветна Висина (cm) 90 100 110 120 130 ЗАБЕЛЕШКА : 1...

Децата Бебе Дрехи За Малките Момичета Поли С Флорални Облекло Тениска Върховете Жилетка Цветна Пола Любовта На Децата На Детската Дрехи За Момичета
 • Новинка

Децата Бебе Дрехи За Малките Момичета Поли С Флорални Облекло Тениска Върховете Жилетка Цветна Пола Любовта На Децата На Детската Дрехи За Момичета

8.93 BGN 7.00

Здраво! Добредојдовте на нашата продавница!Квалитетот е на прво со најдобра услуга клиенти сите се наши пријатели.Моден дизајн,100% Сосема Нов и висок квалитет!Материјал : Памук +ПолиестерТаму е 23% разлика според упатство за мерење.ве молиме проверете ги мерење на табелата внимателно пред да го купи објектот.1 инч = 2.54 смВе молиме имајте предвид дека благо боја разлика треба да биде прифатлив се должи на светлина на екранот...

Bear Leader Girls Clothing Sets 2017 Brand Момичета Костюми Летни ръкави апликация на тениска+цветни шорти 2 бр. Детски дрехи
 • Новинка

Bear Leader Girls Clothing Sets 2017 Brand Момичета Костюми Летни ръкави апликация на тениска+цветни шорти 2 бр. Детски дрехи

31.97 BGN 21.00

Ознака ГолеминаОблека Должина(cm)Градите(cm)Децата НИ Големина(cm)Панталони Должина(cm)Погоден Висина(cm) 7 39 58 2 T 24 8090 9 41 61 3 T 25 90100 11 43 63 4 T 26 100110 13 45 66 5 T 27 110120 15 48 70 6 T 28 120130Ве молиме овозможи 13 CM разлики поради прирачник за мерење.Сите мерења во cm, ве молиме имајте на ум 1 cm = 0.39 инч,1 инч=2.54 см

Младежки поли за момичета Детски дрехи Roupas infantis menina големи деца дълга пола пакетче окото поли Vestidos един размер за младежта
 • Новинка

Младежки поли за момичета Детски дрехи Roupas infantis menina големи деца дълга пола пакетче окото поли Vestidos един размер за младежта

19.78 BGN 17.00

Детали за производот : Mesh должина : 80смПоставата должина : 55cmПоловината : опуштени и рамни : 28cm*2најголемата продолжен : 40cm*2Вкупно 3 слоеви2 слоеви мрежа, 1layer поставатаПогоден за млади девојка

Сладко Бебе Kids Girls Party Wedding Polka Dot Print Party Dress деца цветя бални рокли, официални танк мини рокли 2-7 години
 • Новинка

Сладко Бебе Kids Girls Party Wedding Polka Dot Print Party Dress деца цветя бални рокли, официални танк мини рокли 2-7 години

14.37 BGN 11.00

Најновите Модата Бебе Девојки Фустан !!Висок квалитет и Сосема нови 100% Главната Боја : КАКО На СликатаНово во МодаМатеријал : Памук МешавинаВнимание plz : Ако вашето дете е чаби, ние recomend изборот поголем големина, ви благодариме.Ве молиме љубезно се однесуваат на вашите деца реалната висина и големината на табелата пред купување / наддавање...

Момичета, Спортни Костюми Памук Пролет Спортни Дрехи, Екипи За Момичета, Спортни Костюми Графити Писмо Дрехи, Комплекти За 5 6 8 10 12 14 Година
 • Новинка

Момичета, Спортни Костюми Памук Пролет Спортни Дрехи, Екипи За Момичета, Спортни Костюми Графити Писмо Дрехи, Комплекти За 5 6 8 10 12 14 Година

28.94 BGN 22.00

Можеби ќе ви треба и за ова Две групи на купување се поповолни!Деликатна пакување, водоотпорен носат издржливи, црна и бела случаен пакување...

Нова пролет есен детски дрехи, комплекти за деца ежедневни 2 бр костюм якета, тениски + панталони baby set момчета спортен костюм на горно облекло момичета костюм
 • Новинка

Нова пролет есен детски дрехи, комплекти за деца ежедневни 2 бр костюм якета, тениски + панталони baby set момчета спортен костюм на горно облекло момичета костюм

7.01 BGN 7.00

Ако имате било какви прашања, ве молиме да не се отвори спорот без контакт ing нас .Ние можеме да се обидуваме нашитенајдобро е да се реши проблем за вас.Ви посакувам пријатен шопинг искуство!​Ако вашиот мерење лебди помеѓу две големини, јас ве советуваме да се избере еден поголем.Прирачник мери,ве Молиме овозможи 23 C М отстапувања,ви Благодариме.Етикети се надвор да се избегне каква било повреда.Плаќање : За да платите за вашиот цел на Ali Express, следете ги чекорите подолу : 1 Изберете цел и кликнете на "Плати Сега" копчето2 Изберете го вашиот претпочитан начин на плаќање врз исходот страницаПревозот : Објектот ќе биде предаден во рок од 5 работен ден по расчисти исплата.Се проценува превозот време : (Важно, ве молиме внимателно прочитајте пред вашиот предлог)1...

Облечи 2018 Европейския и американския стил на Принцеса рокля преди лък пном пен бални рокли за 2-8 години
 • Новинка

Облечи 2018 Европейския и американския стил на Принцеса рокля преди лък пном пен бални рокли за 2-8 години

24.32 BGN 17.00

Име : девојки фустанМатеријал : Памук, полиестерГолемина : 100110120130140150големина 24 M / 3 T=100големина 4 T=110големина 5 T=120големина 6 T=130size7 T=140size8 T=1501lot=1set, можете да изберете една големина!

детски дрехи Fashion Girl вышитое рокля високо качество Birthday Girl Dress Prom Show Costume 3-10 Years Old Girl 2018year
 • Новинка

детски дрехи Fashion Girl вышитое рокля високо качество Birthday Girl Dress Prom Show Costume 3-10 Years Old Girl 2018year

29.25 BGN 18.00

Име : ФустанМатеријал : Памук, полиестерБоја : како на сликатаГолемина : 100110120130140150големина : 3 T =100големина : 4 T=110големина : 5 T=120големина : 6 T=130големина : 78 T=140големина : 910 T=1501lot=1pcsВе молиме однесуваат на големината на табелата за да се избере соодветна големина ДИМЕНЗИИ Должина(cm) Биста(cm) Панталона должина(cm) Предложи висина(см) 100 54 56 3 години (90100 )110 см 58 58 4 години (100110)cm 120 62 62 5 години (110120)130 cm 66 64 6 години (120130)cm 140 68 68 78 Возраст (130140)cm 150 72 70 910 Возраст (140145)1 cm...

Z&Y 2-7Years Fancy Moana Dress Cosplay Момичета Clothing Teen Moana Party 2pcs Sets Baby Dress Бебе Kids Costume Robe Fille 9012
 • Новинка

Z&Y 2-7Years Fancy Moana Dress Cosplay Момичета Clothing Teen Moana Party 2pcs Sets Baby Dress Бебе Kids Costume Robe Fille 9012

19.18 BGN 18.00

Z&Y 27 Years Фенси Moana Фустан Cosplay Девојки Облека Тинејџерски Moana Партија 2бр Поставува Бебе се Облекуваат Младата Детска Костим Облека Fille 9012Добредојдовте во мојата Продавница Сите алишта се директно произведени од нашата фабрика, ќе добиете голем попуст ако не промет на големо со големо количество...

Girls Dress 2018 New Clothing Baby Girls Kids Party Denim Dress Tulle Етикети Princess Dress Girls Dresses облекло за 2-9 години
 • Новинка

Girls Dress 2018 New Clothing Baby Girls Kids Party Denim Dress Tulle Етикети Princess Dress Girls Dresses облекло за 2-9 години

22.83 BGN 17.00

Топло prompt1.Драги пријатели,ви благодариме за вашиот голем купување ве молиме запомнете да ги понуди на вашето целосно име и презиме ,детални адреса, така што можете да го добиете вашиот парцела успешно.2.Ние сме фабрика директна продажба,ние ќе ви даде најдобар квалитет облека,брза испорака брзина,најниска цена,најдобра услуга .3...

Flower Girl Tutu Dress For Birthday Party Flower Kids Tulle Dress Blue Mid-Calf Lovely Princess Children Girls Ball Gown Dresses
 • Новинка

Flower Girl Tutu Dress For Birthday Party Flower Kids Tulle Dress Blue Mid-Calf Lovely Princess Children Girls Ball Gown Dresses

44.00 BGN 26.00

Цвет Девојка Туту Фустан За Роденден Цвет Деца Tulle Се Облекуваат Со Сини Средината На Теле Прекрасна Принцеза Деца Девојки Бал ФустаниОвој фустан не се обидел, ако ви треба целосна обвивка , pls кликни тука за да линк : Материјали : Најлон, Mesh,TulleИме : Цвет Туту ФустанКарактеристики : Tulle Ленти Фустан, Еластичен Градите,Без НадежГолемина : Одговара За 70165 CM Висина, Возраст 1 години 14years стариПовод : Свадба, Лица, Настани, Фестивали,Birthday (Роденден), Церемонија,ОдморНоќта на вештерките, Божиќ,Перформанси,Фотографија, Танц, Децата ДенГолемина 12 M : Heigth 7080см1...

Очарователни Деца Момичета Комплект Дрехи За Цветя Бикини Набор От Бански Бански Лук Сладък Къпане, Плуване Baby Girl Облекло Костюм
 • Новинка

Очарователни Деца Момичета Комплект Дрехи За Цветя Бикини Набор От Бански Бански Лук Сладък Къпане, Плуване Baby Girl Облекло Костюм

8.24 BGN 7.00

Опис100% Сосема Нов и висок квалитетСимпатична Дете Девојки БикиниМоден дизајн СимпатичнаГолемина : 80 90 100 110 120Patt ern : Цветни ПечатењеБоја : Како на сликата шоуМатеријал : ПолиестерГолемина На Табелата : Внимание plz : Ако вашето дете е чаби, ние recomend изборот поголем големина, ви благодариме.Таму е 23% разлика според упатство за мерење.ве молиме проверете ги мерење на табелата внимателно пред да го купи објектот.1 инч = 2.54 смВе молиме имајте предвид дека благо боја разлика треба да биде прифатлив се должи на светлина на екранот.Пакет Icluded : 1x блузи & 1x днотоПреглед :

Детски дрехи за момичета комплекти 2017 есенна мода писмо стрелка тениска + триъгълник панталони+превръзка на главата 3 бр. Детски дрехи за момичета комплект дрехи
 • Новинка

Детски дрехи за момичета комплекти 2017 есенна мода писмо стрелка тениска + триъгълник панталони+превръзка на главата 3 бр. Детски дрехи за момичета комплект дрехи

25.25 BGN 15.00

[ ИМЕ на ПРОИЗВОД ] Децата Девојка Облека Поставува 2017 Есен Мода Писмо Стрелка Т Кошула+Триаголник Панталони+Headband 3pcs Деца Девојки Облека, Облека Сет[БОЈА] Како Слика[SIZE] 80 90100110120 одговараат за 24 M6 T години бебе[ТКАЕЊЕТО] Памук + ПолиестерПлочка физички мерења, 12 см грешка припаѓа на нормалата,на возраст само сугерираат , не е точно според различни Деца.Ви благодариме за вашето разбирање.1 инч = 2.54 смДецата НИ ГолеминаОдговараат за ВисинаДолжина На ВрвБиста*2Панталона ДолжинаПанталони Половината*2Ознака Големина24 M75~85 cm37 см27*2 см51 cm19*2 см903 T85~95 см39 см28*2 см54 cm20*2 см1004 T95~105 cm41 cm29*2 см58 cm21*2 см1105 T105~115 см43 см31*2 см62 cm22*2 см1206 T115~125 см46 см32*2 см66 см23*2 см130Објектот ќе биде предаден во рок од 15 работен ден по расчисти исплата...

детски дрехи 2018 пролет момичета дрехи, комплекти топ шарени дълъг ръкав качулки + твърди зреещи 2 елемента момичета, спортно облекло 4-13Т
 • Новинка

детски дрехи 2018 пролет момичета дрехи, комплекти топ шарени дълъг ръкав качулки + твърди зреещи 2 елемента момичета, спортно облекло 4-13Т

51.73 BGN 38.00

девојки лето облечи @ принцеза се облекуваат @ девојка летен фустан @ девојки фустан лето @ девојки фустани @ деца девојка фустани деца облека 2018 пролет девојки облека поставува врвот шарени долг ракав дуксери+солидна harem панталони 2 парчиња девојки спортски 413 TРодовата 413 T Девојка облека поставуваСтил : мода деца поставуваМатеријал : памукDears : Поради осветлување ефект,се следи светлината, итн., може да има и некои мали разлики во боја помеѓу фото и вистинскиот објект...

Нов Elegent Weeding Party Princess Dress for Girls Children Ball dress with Diamonds Kids Baby Girl Dress Pageant Носете Robe Fille
 • Новинка

Нов Elegent Weeding Party Princess Dress for Girls Children Ball dress with Diamonds Kids Baby Girl Dress Pageant Носете Robe Fille

33.46 BGN 27.00

Answer : ___________________________ NOTE : 1 : ве Молиме проверете ја големината на табелата внимателно кога цел;2 : Сите мерење е во cm,1 инч=2.54 см, грешка е 13cm.1 Се производи како исто како на сликата? 8598% сличен на слики , но таму ќе биде малку боја разлика поради различни монитори и светла.Ако се сомневате со некои производи ,ве молиме контактирајте со нас за да го потврдите...

Момичета Цвете Диамант Принцеса Рокля Рожден Ден, Сватба Бална Рокля Рокля Бонбони Изпълнение Дантелено Рокля Безплатна Доставка Падане
 • Новинка

Момичета Цвете Диамант Принцеса Рокля Рожден Ден, Сватба Бална Рокля Рокля Бонбони Изпълнение Дантелено Рокля Безплатна Доставка Падане

44.00 BGN 22.00

Големина на Градите, Половината Должина Возраст 90 26*2cm 25*2cm 54cm 2 Y 100 27*2cm 26*2cm 57cm 3 Y 110 28*2cm 27*2cm 60cm 4 Y 120 29*2cm 28*2cm 63cm 5 Y 130 30*2cm 29*2cm 66cm 6 Y 140 31*2cm 30*2cm 70cm 7 YПлаќање : Ние прифаќаме western union, qiwi паричникоткредитна картичка и преку Alipay безбедна уплатата ЗАЧУВАМ на aliexpress.Испорака : 1...