Oklady 2017 Baby kids clothes patchwork print girls clothing sets жилетка блузи + шорти панталони дрехи за момичета нова мода

Oklady 2017 Baby kids clothes patchwork print girls clothing sets жилетка блузи + шорти панталони дрехи за момичета нова мода

BGN 20.00
-3 %
BGN 20.62

Брой продукти


големина на табелата( : см)
Големина на врвот должина биста*2 Ракав Панталони должина половината*2 соодветна возраст
7 36cm 33cm 29cm 22cm 21cm 24 M
9 38.5 cm 35cm 32cm 23cm 22cm 3 T
11 41cm 37cm 35cm 24cm 23cm 4 T
13 43.5 cm 38cm 36cm 24cm 24cm 5 T
15 46cm 39cm 39cm 25cm 24cm 6 T
ве молиме да ги проверите деталите мерка за вашиот слатка бебе
Можеби имате од 1-3 cm разлика!


Подробности

Дете американски размер:
5, 7, 24М, 3T, 4Т
Отдел Име:
Деца
Тип Елемент:
Комплекти
Стил:
Модни модели
Дължина ръкав(см):
Пълен
Яка:
О-Образно Деколте
търговска марка:
оклади
Тип На Затваряне:
Отвори Бод
Форма:
Подходящ е вярно по размер, вземи си нормален размер
Материал:
Памук
Вид На Модела:
С щампи
Пол:
Момичета
Стил Ръкави:
Редовен

Избор на купувачи

Облечи 2018 Европейския и американския стил на Принцеса рокля преди лък пном пен бални рокли за 2-8 години
 • Новинка

Облечи 2018 Европейския и американския стил на Принцеса рокля преди лък пном пен бални рокли за 2-8 години

24.32 BGN 17.00

Име : девојки фустанМатеријал : Памук, полиестерГолемина : 100110120130140150големина 24 M / 3 T=100големина 4 T=110големина 5 T=120големина 6 T=130size7 T=140size8 T=1501lot=1set, можете да изберете една големина!

Ruffles Summer Girl Dress 2018 New Kids Brand Cotton Children Party Dresses Green Mid Long Princess Dress Момичета Детски Costumes
 • Новинка

Ruffles Summer Girl Dress 2018 New Kids Brand Cotton Children Party Dresses Green Mid Long Princess Dress Момичета Детски Costumes

44.78 BGN 31.00

2018 нови лето одблесокот ракав малку голема девојка фустани кратко sleeve коленото должина девојки се облекуваат децата облека постои големина на табелата на оваа девојка се облекуваат лето под последна фото модел , ве молиме проверете него , се корисни кога се избере големината ,драги пријатели сирена Возбудува Девојка Летен Фустан 2017 Нови Деца Бренд Памук труба Децата Партија Фустани Зелена Средината Долго Принцеза се Облекуваат Девојките Деца Носии 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 години малку големи тинејџерка памук фустан летната сезона : девојка летен фустан 2017 нови деца деца партија фустани девојки лето боја : возбудува принцеза се облекуваат девојка деца бренд памук децата партија фустани ознака големина : 100160 млада девојка летен фустан деца се облекуваат лето dreses девојкиЗАБЕЛЕШКА ве МОЛИМЕ , ве молиме да земете 1 munite да имаат поглед , важно е : 1)ве молиме имајте во предвид на "Дете НИ Големина (age , Y) да одговара на нашите ознака големина на број .ве молиме проверете ја големината на табелата за да се добие секој запис големина податоци и одберете соодветна ознака големина за вашата девојка .2 ) ако треба , ве молам кажете ми ги вашите девојки тежина и висина во вашиот ред ,благодарамголемина на табелата : нашите предмети се manual мерка и рамни мерења , таму е околу +3 cm или 3 cm грешка , ве молиме љубезно ве молиме да се разбере , благодарение толку многу...

Baby Girls Сладко Cherry Princess Dress Ръкави Есен Зима Роклята Е За Деца 2-10 Години На Детски Модни Дрехи Сиво Расо
 • Новинка

Baby Girls Сладко Cherry Princess Dress Ръкави Есен Зима Роклята Е За Деца 2-10 Години На Детски Модни Дрехи Сиво Расо

27.12 BGN 19.00

Szie Биста / cm Здолниште должина / cm Половината / см Ракави Должина / cm Рамо Должина / cm За Висина / cm 12 M 24 M 60 51 90 3 T 64 54 100 5 T 68 58 120 6 T 70 61 130 8 T 74 67 140 10 T 78 72 160 Answer : ___________________________ NOTE : 1...

Flower Girl Tutu Dress For Birthday Party Flower Kids Tulle Dress Blue Mid-Calf Lovely Princess Children Girls Ball Gown Dresses
 • Новинка

Flower Girl Tutu Dress For Birthday Party Flower Kids Tulle Dress Blue Mid-Calf Lovely Princess Children Girls Ball Gown Dresses

44.00 BGN 26.00

Цвет Девојка Туту Фустан За Роденден Цвет Деца Tulle Се Облекуваат Со Сини Средината На Теле Прекрасна Принцеза Деца Девојки Бал ФустаниОвој фустан не се обидел, ако ви треба целосна обвивка , pls кликни тука за да линк : Материјали : Најлон, Mesh,TulleИме : Цвет Туту ФустанКарактеристики : Tulle Ленти Фустан, Еластичен Градите,Без НадежГолемина : Одговара За 70165 CM Висина, Возраст 1 години 14years стариПовод : Свадба, Лица, Настани, Фестивали,Birthday (Роденден), Церемонија,ОдморНоќта на вештерките, Божиќ,Перформанси,Фотографија, Танц, Децата ДенГолемина 12 M : Heigth 7080см1...

2017 нова перука тролове +рокли набор от детски костюми за момичета, детски карнавални костюми Moana Vaiana Dress Troll Clothes Poppy Party
 • Новинка

2017 нова перука тролове +рокли набор от детски костюми за момичета, детски карнавални костюми Moana Vaiana Dress Troll Clothes Poppy Party

12.13 BGN 8.00

Мало Трол Перика +фустани поставите Деца Костими За Девојчиња Карневал Деца Костими Moana Vaiana Девојка се Облекуваат Trolls Облека Афион ПартијаСтил : Девојки фустан Оддел : Трол костим Или Moana костим Возраст : Дете(412 T) Големина на табелата(единица : cm;1 cm=0.39 инчи) ве молиме изберете детали за вашиот слатка бебе Големина Должина Биста*2 Укажуваат на тоа Век Големина број 4 T 70cm 30cm 45 Y 110cm 5 T 70cm 30cm 45 Y 110cm 6 T 72cm 32 cm 67 Y 120cm 7 T 72cm 32cm 67 Y 120cm 8 T 75см 34cm 8 Y 130cm 9 T 77cm 36 см 910 Y 140cm 10 T 77cm 36cm 910 Y 140cmТежина; здолниште парче од 0,1 КГ Перика на 0.15 KG Ѓердан за 0.03 KG Забелешка : 1.Бидејќи на различни мерни методи,ве молиме овозможи 13 см грешка, 2...

Коледно парти момиче облекло 2 елемента върховете блуза, грах Рокля комплекти за 2-7Y
 • Новинка

Коледно парти момиче облекло 2 елемента върховете блуза, грах Рокля комплекти за 2-7Y

14.16 BGN 9.00

Здраво! Добредојдовте на нашата продавница!Квалитетот е на прво со најдобра услуга клиенти сите се наши пријатели.Моден дизајн,100% Сосема Нов и висок квалитет!Обоени+белаТаму е 23% разлика според упатство за мерење.ве молиме проверете ги мерење на табелата внимателно пред да го купи објектот.1 инч = 2.54 смВе молиме имајте предвид дека благо боја разлика треба да биде прифатлив се должи на светлина на екранот.Она Што Ќе Добиете : 1 x Мода Децата Одговараат на Обоените+белаПреглед :

Три Четвърти Ръкави Специален Случай Облечи Цвети Момиче Рокли Театрализованное Обличам Бяла Рокля За Първо Причастие Свято Рокля
 • Новинка

Три Четвърти Ръкави Специален Случай Облечи Цвети Момиче Рокли Театрализованное Обличам Бяла Рокля За Първо Причастие Свято Рокля

166.40 BGN 143.00

Слика ШоуСтавка Опис1.На листата е за објектот што е опишано во наслов само, не вклучувајќи какви било други работи.Препорачливо е да се цел на сите додатоци заедно, која им помага заштедите на превозот надомест...

нов 2015 лятна мода момиче дантела бели блузи+ червени шорти комплект дрехи twinset
 • Новинка

нов 2015 лятна мода момиче дантела бели блузи+ червени шорти комплект дрехи twinset

13.81 BGN 9.00

До 2015 Најновите Модни Бебе Детска Облека !!Висок квалитет и Сосема нови 100% Главната Боја : КАКО На СликатаНово во Мода Материјал : Памук МешавинаВнимание plz : Ако вашето дете е чаби, ние recomend изборот поголем големина, ви благодариме...

Момичета Цвете Диамант Принцеса Рокля Рожден Ден, Сватба Бална Рокля Рокля Бонбони Изпълнение Дантелено Рокля Безплатна Доставка Падане
 • Новинка

Момичета Цвете Диамант Принцеса Рокля Рожден Ден, Сватба Бална Рокля Рокля Бонбони Изпълнение Дантелено Рокля Безплатна Доставка Падане

44.00 BGN 22.00

Големина на Градите, Половината Должина Возраст 90 26*2cm 25*2cm 54cm 2 Y 100 27*2cm 26*2cm 57cm 3 Y 110 28*2cm 27*2cm 60cm 4 Y 120 29*2cm 28*2cm 63cm 5 Y 130 30*2cm 29*2cm 66cm 6 Y 140 31*2cm 30*2cm 70cm 7 YПлаќање : Ние прифаќаме western union, qiwi паричникоткредитна картичка и преку Alipay безбедна уплатата ЗАЧУВАМ на aliexpress.Испорака : 1...

Мода на новороденото дете пристрастие дрехи бебе момиче леопард с рамо топ+шал превръзка на ръката Летни памучни блузи
 • Новинка

Мода на новороденото дете пристрастие дрехи бебе момиче леопард с рамо топ+шал превръзка на ръката Летни памучни блузи

5.52 BGN 5.00

ОписБебе Девојки Леопард 2 ПАРЧИЊА Offрамо Блузи+Шамија Тимови Сет!Висок квалитет и Сосема нови 100% Главната Боја : ЛеопардНово во Мода Материјал : Ткаени Памук Внимание plz : Ако вашето дете е чаби, ние recomend изборот поголем големина, ви благодариме...

VIMIKID Princess Dress Long Sleeve 2017 Brand пролет есен Baby Girls Dress Pocket Kids туника Джърси рокли за момичета дрехи
 • Новинка

VIMIKID Princess Dress Long Sleeve 2017 Brand пролет есен Baby Girls Dress Pocket Kids туника Джърси рокли за момичета дрехи

23.50 BGN 14.00

Информации за производот 200962 Бренд VIMIKID Материјал cott на Боја bl ue Облека Нега 1.Измијте со ладна вода само.2.Да се заштити цвет,ракаизми само.(Не мие од машина) Големина 18 МИЛИОНИ / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 Карактеристики оврат,долги ракави

Baby Girl памучни дрехи, комплекти децата есен карикатура пижами пуловер костюми Детски дъна риза meisjes детски дълги панталони и комплекти
 • Новинка

Baby Girl памучни дрехи, комплекти децата есен карикатура пижами пуловер костюми Детски дъна риза meisjes детски дълги панталони и комплекти

BGN 33.57

Добредојдовте во мојата продавница Потсетник ве Молиме овозможи 12 CM разлики поради прирачник за мерење,Сите мерења во CM,ве молиме имајте во предвид 1 CM=0.39 инчен 1inch=2.54 СМ

2017 лято децата плажна рокля за момичета рожден ден на Детски дрехи без ръкави, цветен принт памучни рокля Roupas жилетка TZ167
 • Новинка

2017 лято децата плажна рокля за момичета рожден ден на Детски дрехи без ръкави, цветен принт памучни рокля Roupas жилетка TZ167

22.13 BGN 13.00

Точка Име : 2017 Лето Детска Плажа Облечи За Девојки Роденден Деца Облека Без РакавиГолемина : ве молиме погледнете го нашиот детален опис на големината на табелата во описот (cm / inch), изберете вистинската големина.ви благодаримеПревозот 37 Дена Испраќање * Нашата продавница ветување дека ќе испраќање на вашиот примерок на налози во 37 дена.(Со исклучок на Празници) по потврдата на купувачи за плаќање на налози во Aliexpress.(Aliexpresment)s платформа обично треба да се земе околу 48 часа на ревизија од вашата плата * Ние обично брод вашите производи преку Кина Пост Воздух Mail,Хонгконг Пост Воздух Mail,Сингапур Пост,Швајцарската Пост ,итн.Што се 1539 работни дена за да стигнат до вашата локација...

Детска бродерия цветя рокли детски парти костюм за деца момиче театрализованное танцово бална рокля Принцеса на Бала Рожден Ден облечи
 • Новинка

Детска бродерия цветя рокли детски парти костюм за деца момиче театрализованное танцово бална рокля Принцеса на Бала Рожден Ден облечи

116.58 BGN 98.00

Материјал : полиестер+памук и други материјалиБоја : како на сликата покаже на белата бојаДебелина : долг фустан за есен и зимаТкаенина Еластичност : МикроБомбаМиење методи : не кајгана и се мијат во околу 30 температураПакет : во едноставни Opp вреќаГолемина На Деталите Како Што Е Подолу100=3 T(одговараат за 100~110cm) на Дојка : 56cm Половината : 54cm Фустан Должина : 65cm / 55cm за краток110=5 T(одговараат за 110~120cm), рак на Дојка : 60cm Половината : 57cm Фустан Должина : 75см / 60см за краток120=7 T(одговараат за 120~130cm), рак на Дојка : 64cm Половината : 60cm Фустан Должина : 85cm / 65cm за краток130=9 T(одговараат за 130~140cm) на Дојка : 68cm Половината : 62cm Фустан Должина : 95cm / 70cm за краток140=11 T(одговараат за 140~150cm) на Дојка : 72cm Половината : 66cm Фустан Должина : 105cm / 75см за краток150=13 T(одговараат за 150~160cm) на Дојка : 76cm Половината : 69cm Фустан Должина : 115cm / 80см за краток160=15 T(одговараат за 160~165cm) на Дојка : 78cm Половината : 72cm Фустан Должина : 125cm / 85cm за краток

Момичета, Спортни Костюми Памук Пролет Спортни Дрехи, Екипи За Момичета, Спортни Костюми Графити Писмо Дрехи, Комплекти За 5 6 8 10 12 14 Година
 • Новинка

Момичета, Спортни Костюми Памук Пролет Спортни Дрехи, Екипи За Момичета, Спортни Костюми Графити Писмо Дрехи, Комплекти За 5 6 8 10 12 14 Година

28.94 BGN 22.00

Можеби ќе ви треба и за ова Две групи на купување се поповолни!Деликатна пакување, водоотпорен носат издржливи, црна и бела случаен пакување...

Нов 2018 Shoulderless Kids Dress Children Бохемска Dresses Girls Dresses Brand Beach Girl Dress Дрехи За Деца,2665
 • Новинка

Нов 2018 Shoulderless Kids Dress Children Бохемска Dresses Girls Dresses Brand Beach Girl Dress Дрехи За Деца,2665

46.37 BGN 42.00

Единица : cm ( 1 инч=2.54 см) Големина ИнформацииНИ ГолеминаПредлагам ВисинаДолжинаБистаРамоSleeveОзнака Големина3 T100110cm6924x21104 T110120cm7426x21205 / 6120130cm7928x21307 / 8130140cm8530x21409 / 10140150cm9132x21501114150160cm9734x21601.Поради различни мерка методи, ќе има 13cm грешка.2.Според деца " висина, тежина, се облекуваат и навики да се избере вистинската големина, ви благодариме!3...