Горещи 2-7Y Baby деца момичета памучни панталони бродерия птица топли разтеглив, гамаши, панталони 2018

Горещи 2-7Y Baby деца момичета памучни панталони бродерия птица топли разтеглив, гамаши, панталони 2018

BGN 3.00
-27 %
BGN 4.13

Брой продукти


Бонбони Боја Деца Бебе Девојки Памук Топло Leggings Еластичен Појас Дете Тесни Панталони Панталони
100% Сосема Нов и Висок Квалитет
Стилски, Удобен Материјал, Топло Leggings За Дете Бебе Девојки
Совршено се вклопуваат за вашата мала принцеза девојка !
Состојба : Нова без ознаки
Материјал : Памук
Бои : Бела, Жолта, Сива, Зелена, Морнарица, Розова
Стил : Тесни Панталони Leggings
Модел : Везови Птици
Тежина : 74g-93g(приближно)
Големина : 90/100/110/120/130
Забелешка : на која Возраст е само за препорачуваме,Pls проверка на одредена Должина и Половината. Ви благодариме!
Големина На Половината Панталона Должина Возраст
90 18cm/7.08" 51cm/20.0" 2-3 Y
100 19cm/7.48" 54cm/21.2" 3-4 Y
110 20cm/7.87" 56cm/22.04" 4-5 Y
120 21cm/8.26" 59cm/23.22" 5-6 Y
130 23cm/9.05" 62cm/24.40" 6-7 Y
Тоа е рачни мерења на локации, може да биде 2-3cm грешка. И item боја се прикажани во фотографии може да се покажува малку поинаква на вашиот монитор од набљудувачите не се калибрира истиот. се надевам на разбирање
Пакетот Вклучува : 1* Дете Девојка Leggings Панталона


Подробности

Дете американски размер:
2Т, 3T, 4Т, 5, 6
Отдел Име:
Деца
Стил Панталони:
Панталони Молив
Номер На Модела:
4
Тип Елемент:
Пълна Дължина
Украса:
Няма
Вид На Модела:
Карикатура
Вид На Талията:
Среден
Вид На Монтаж:
Редовен
Пол:
Момичета
Материал:
Памук
Тип На Затваряне:
Еластичен Колан
търговска марка:
Качакид
Материал:
Памук
Размер:
2-7Y
Цвят:
6 цвята
Сезон:
Pring / Зима / Есен
Модел:
Бродерия Птица

Избор на купувачи

Z&Y 2-7Years Fancy Moana Dress Cosplay Момичета Clothing Teen Moana Party 2pcs Sets Baby Dress Бебе Kids Costume Robe Fille 9012
 • Новинка

Z&Y 2-7Years Fancy Moana Dress Cosplay Момичета Clothing Teen Moana Party 2pcs Sets Baby Dress Бебе Kids Costume Robe Fille 9012

19.18 BGN 18.00

Z&Y 27 Years Фенси Moana Фустан Cosplay Девојки Облека Тинејџерски Moana Партија 2бр Поставува Бебе се Облекуваат Младата Детска Костим Облека Fille 9012Добредојдовте во мојата Продавница Сите алишта се директно произведени од нашата фабрика, ќе добиете голем попуст ако не промет на големо со големо количество...

Summer Girl Dress Fashion beach Girls Casual Dresses a-line Детски дрехи robe fille enfant памук-хладно презрамки
 • Новинка

Summer Girl Dress Fashion beach Girls Casual Dresses a-line Детски дрехи robe fille enfant памук-хладно презрамки

BGN 17.58

Ние вредност и почит за секој купувач, ако сте задоволни со нашите производи, ве молиме да ни даде пет ѕвездички го фалат, доколку постојат проблеми, ве молиме оставете порака за да ни кажете, Ние ќе се залагам да се реши.големина должина половината градите options 80 40 24 27 24m 90 42.5 25 28 4 T 100 45 26 29 5 T 110 47.5 27 30 6 T 120 50 28 31 7t

Bear Leader Girls Clothing Sets 2017 Brand Момичета Костюми Летни ръкави апликация на тениска+цветни шорти 2 бр. Детски дрехи
 • Новинка

Bear Leader Girls Clothing Sets 2017 Brand Момичета Костюми Летни ръкави апликация на тениска+цветни шорти 2 бр. Детски дрехи

31.97 BGN 21.00

Ознака ГолеминаОблека Должина(cm)Градите(cm)Децата НИ Големина(cm)Панталони Должина(cm)Погоден Висина(cm) 7 39 58 2 T 24 8090 9 41 61 3 T 25 90100 11 43 63 4 T 26 100110 13 45 66 5 T 27 110120 15 48 70 6 T 28 120130Ве молиме овозможи 13 CM разлики поради прирачник за мерење.Сите мерења во cm, ве молиме имајте на ум 1 cm = 0.39 инч,1 инч=2.54 см

Baby Girls Сладко Cherry Princess Dress Ръкави Есен Зима Роклята Е За Деца 2-10 Години На Детски Модни Дрехи Сиво Расо
 • Новинка

Baby Girls Сладко Cherry Princess Dress Ръкави Есен Зима Роклята Е За Деца 2-10 Години На Детски Модни Дрехи Сиво Расо

27.12 BGN 19.00

Szie Биста / cm Здолниште должина / cm Половината / см Ракави Должина / cm Рамо Должина / cm За Висина / cm 12 M 24 M 60 51 90 3 T 64 54 100 5 T 68 58 120 6 T 70 61 130 8 T 74 67 140 10 T 78 72 160 Answer : ___________________________ NOTE : 1...

Сладко Бебе Kids Girls Party Wedding Polka Dot Print Party Dress деца цветя бални рокли, официални танк мини рокли 2-7 години
 • Новинка

Сладко Бебе Kids Girls Party Wedding Polka Dot Print Party Dress деца цветя бални рокли, официални танк мини рокли 2-7 години

14.37 BGN 11.00

Најновите Модата Бебе Девојки Фустан !!Висок квалитет и Сосема нови 100% Главната Боја : КАКО На СликатаНово во МодаМатеријал : Памук МешавинаВнимание plz : Ако вашето дете е чаби, ние recomend изборот поголем големина, ви благодариме.Ве молиме љубезно се однесуваат на вашите деца реалната висина и големината на табелата пред купување / наддавање...

Ruffles Summer Girl Dress 2018 New Kids Brand Cotton Children Party Dresses Green Mid Long Princess Dress Момичета Детски Costumes
 • Новинка

Ruffles Summer Girl Dress 2018 New Kids Brand Cotton Children Party Dresses Green Mid Long Princess Dress Момичета Детски Costumes

44.78 BGN 31.00

2018 нови лето одблесокот ракав малку голема девојка фустани кратко sleeve коленото должина девојки се облекуваат децата облека постои големина на табелата на оваа девојка се облекуваат лето под последна фото модел , ве молиме проверете него , се корисни кога се избере големината ,драги пријатели сирена Возбудува Девојка Летен Фустан 2017 Нови Деца Бренд Памук труба Децата Партија Фустани Зелена Средината Долго Принцеза се Облекуваат Девојките Деца Носии 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 години малку големи тинејџерка памук фустан летната сезона : девојка летен фустан 2017 нови деца деца партија фустани девојки лето боја : возбудува принцеза се облекуваат девојка деца бренд памук децата партија фустани ознака големина : 100160 млада девојка летен фустан деца се облекуваат лето dreses девојкиЗАБЕЛЕШКА ве МОЛИМЕ , ве молиме да земете 1 munite да имаат поглед , важно е : 1)ве молиме имајте во предвид на "Дете НИ Големина (age , Y) да одговара на нашите ознака големина на број .ве молиме проверете ја големината на табелата за да се добие секој запис големина податоци и одберете соодветна ознака големина за вашата девојка .2 ) ако треба , ве молам кажете ми ги вашите девојки тежина и висина во вашиот ред ,благодарамголемина на табелата : нашите предмети се manual мерка и рамни мерења , таму е околу +3 cm или 3 cm грешка , ве молиме љубезно ве молиме да се разбере , благодарение толку многу...

комплект дрехи за момичета нов спортен костюм за момичета 2-12 години Прилеп риза с къс ръкав+зреещи детски дрехи за момичета костюми 2 бр./компл.
 • Новинка

комплект дрехи за момичета нов спортен костюм за момичета 2-12 години Прилеп риза с къс ръкав+зреещи детски дрехи за момичета костюми 2 бр./компл.

25.58 BGN 22.00

Децата облека поставува 2016 година нови Девојки спортски одговараат на лето Лилјак кратко sleeve кошула+Harem панталони деца девојка облека, костуми 2 парчиња / setПотсетување : Децата маици имаат специфични параметри (должина, биста, ), големината на маса, ова е единствениот критериум, единствениот критериум!!!Деца на иста возраст, висина различни , тежина не е иста, водич возраст, повикување само.Ве молиме според вашиот сопствен детето вистинските параметри за да се купи (висина, тежина)...

Нов Elegent Weeding Party Princess Dress for Girls Children Ball dress with Diamonds Kids Baby Girl Dress Pageant Носете Robe Fille
 • Новинка

Нов Elegent Weeding Party Princess Dress for Girls Children Ball dress with Diamonds Kids Baby Girl Dress Pageant Носете Robe Fille

33.46 BGN 27.00

Answer : ___________________________ NOTE : 1 : ве Молиме проверете ја големината на табелата внимателно кога цел;2 : Сите мерење е во cm,1 инч=2.54 см, грешка е 13cm.1 Се производи како исто како на сликата? 8598% сличен на слики , но таму ќе биде малку боја разлика поради различни монитори и светла.Ако се сомневате со некои производи ,ве молиме контактирајте со нас за да го потврдите...

VIMIKID Princess Dress Long Sleeve 2017 Brand пролет есен Baby Girls Dress Pocket Kids туника Джърси рокли за момичета дрехи
 • Новинка

VIMIKID Princess Dress Long Sleeve 2017 Brand пролет есен Baby Girls Dress Pocket Kids туника Джърси рокли за момичета дрехи

23.50 BGN 14.00

Информации за производот 200962 Бренд VIMIKID Материјал cott на Боја bl ue Облека Нега 1.Измијте со ладна вода само.2.Да се заштити цвет,ракаизми само.(Не мие од машина) Големина 18 МИЛИОНИ / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 Карактеристики оврат,долги ракави

2017 лятото момичета комплект дрехи мода жълто пискюл риза+панталон 2 бр. съоръжения за отдих момиче, комплект дрехи, Детски дрехи, комплекти
 • Новинка

2017 лятото момичета комплект дрехи мода жълто пискюл риза+панталон 2 бр. съоръжения за отдих момиче, комплект дрехи, Детски дрехи, комплекти

25.41 BGN 15.00

[ ИМЕ на ПРОИЗВОД ] 2017 Лето Девојки Облека Поставите Мода Жолта Tassel Т Кошула+Панталони 2 парчиња Облека Слободно Девојка Облека Собата Деца Облека Поставува[БОЈА] Како Слика[SIZE] 90100110120130 одговараат за 24 M6 T години девојки[ТКАЕЊЕТО] Памук + ПолиестерПлочка физички мерења, 12 см грешка припаѓа на нормалата, на возраст само сугерираат , не е точно според различни девојки...

Дънки За Момчета Детски Дрехи 2018 Пролет Лято Детски Дънки За Момичета, Детски Прости Ежедневни Панталони Детски Дънкови Облекла, Панталони За Деца
 • Новинка

Дънки За Момчета Детски Дрехи 2018 Пролет Лято Детски Дънки За Момичета, Детски Прости Ежедневни Панталони Детски Дънкови Облекла, Панталони За Деца

26.54 BGN 24.00

[Description] : Момчиња Фармерки Деца Облека 2018 Пролет Лето Бебе Девојка Фармерки Деца Едноставен Повик Панталони Бебе Тексас Облека Дете Панталони[Боја] : СИНА.[Size] : 18 МИЛИОНИ,24 M,3 T,4 T,5 T,6 T,7 T[Материјал] : ПАМУК[ Пакување] : 1 buc Спакувани Во 1 ТорбаГолемина Должина Половината Возраст 80 49 18 1824 M 90 52 19 23 T 100 55 20 34 T 110 58 21 45 T 120 61 22 56 T 130 64 23 67 T1 Виза2...

2017 нова перука тролове +рокли набор от детски костюми за момичета, детски карнавални костюми Moana Vaiana Dress Troll Clothes Poppy Party
 • Новинка

2017 нова перука тролове +рокли набор от детски костюми за момичета, детски карнавални костюми Moana Vaiana Dress Troll Clothes Poppy Party

12.13 BGN 8.00

Мало Трол Перика +фустани поставите Деца Костими За Девојчиња Карневал Деца Костими Moana Vaiana Девојка се Облекуваат Trolls Облека Афион ПартијаСтил : Девојки фустан Оддел : Трол костим Или Moana костим Возраст : Дете(412 T) Големина на табелата(единица : cm;1 cm=0.39 инчи) ве молиме изберете детали за вашиот слатка бебе Големина Должина Биста*2 Укажуваат на тоа Век Големина број 4 T 70cm 30cm 45 Y 110cm 5 T 70cm 30cm 45 Y 110cm 6 T 72cm 32 cm 67 Y 120cm 7 T 72cm 32cm 67 Y 120cm 8 T 75см 34cm 8 Y 130cm 9 T 77cm 36 см 910 Y 140cm 10 T 77cm 36cm 910 Y 140cmТежина; здолниште парче од 0,1 КГ Перика на 0.15 KG Ѓердан за 0.03 KG Забелешка : 1.Бидејќи на различни мерни методи,ве молиме овозможи 13 см грешка, 2...

Girls Dress 2018 New Clothing Baby Girls Kids Party Denim Dress Tulle Етикети Princess Dress Girls Dresses облекло за 2-9 години
 • Новинка

Girls Dress 2018 New Clothing Baby Girls Kids Party Denim Dress Tulle Етикети Princess Dress Girls Dresses облекло за 2-9 години

22.83 BGN 17.00

Топло prompt1.Драги пријатели,ви благодариме за вашиот голем купување ве молиме запомнете да ги понуди на вашето целосно име и презиме ,детални адреса, така што можете да го добиете вашиот парцела успешно.2.Ние сме фабрика директна продажба,ние ќе ви даде најдобар квалитет облека,брза испорака брзина,најниска цена,најдобра услуга .3...

Младежки поли за момичета Детски дрехи Roupas infantis menina големи деца дълга пола пакетче окото поли Vestidos един размер за младежта
 • Новинка

Младежки поли за момичета Детски дрехи Roupas infantis menina големи деца дълга пола пакетче окото поли Vestidos един размер за младежта

19.78 BGN 17.00

Детали за производот : Mesh должина : 80смПоставата должина : 55cmПоловината : опуштени и рамни : 28cm*2најголемата продолжен : 40cm*2Вкупно 3 слоеви2 слоеви мрежа, 1layer поставатаПогоден за млади девојка

Нова детски дрехи момичета лято свеж сладък грах Джинсовое рокля с къси ръкави пластове памук бебешка рокля
 • Новинка

Нова детски дрехи момичета лято свеж сладък грах Джинсовое рокля с къси ръкави пластове памук бебешка рокля

28.70 BGN 20.00

Материјал : ПамукСезони : ЛетоПол : ДевојкиГолемина : 2 T да 6 XТежина : Околу 101g146gВозраст : Околу 27yrsБои : СинаБрој : 9049ГолеминаДете НИ ГолеминаОблека Долго cmБиста*2 см2 T2 T42273 T3 T45284 T4 T48305 T552326 T655336 X75634Забелешки : Поради прирачник мерка, разликата околу 13 см е дозволено...

Oklady 2017 Baby kids clothes patchwork print girls clothing sets жилетка блузи + шорти панталони дрехи за момичета нова мода
 • Новинка

Oklady 2017 Baby kids clothes patchwork print girls clothing sets жилетка блузи + шорти панталони дрехи за момичета нова мода

20.62 BGN 20.00

големина на табелата( : см)Големина на врвот должина биста*2 Ракав Панталони должина половината*2 соодветна возраст7 36cm 33cm 29cm 22cm 21cm 24 M9 38.5 cm 35cm 32cm 23cm 22cm 3 T11 41cm 37cm 35cm 24cm 23cm 4 T13 43.5 cm 38cm 36cm 24cm 24cm 5 T15 46cm 39cm 39cm 25cm 24cm 6 Tве молиме да ги проверите деталите мерка за вашиот слатка бебеМожеби имате од 13 cm разлика!

Влак Опашката Пакетче Облечи Момичето Червен И Черен Тюл На Рокли За Момичета Cosplay Рок-Звезда Кралицата На Хелоуин Костюми За Деца Вечерни Рокли
 • Новинка

Влак Опашката Пакетче Облечи Момичето Червен И Черен Тюл На Рокли За Момичета Cosplay Рок-Звезда Кралицата На Хелоуин Костюми За Деца Вечерни Рокли

35.68 BGN 30.00

Воз Опашка Туту Фустан Девојка Црвено&Црна Tulle Девојка Фустани Cosplay Rockstar Кралицата На Ноќта На Вештерките Костим За Деца Вечер Партија ФустаниPls забелешка : овој фустан имаат само поставата за горниот дел, без облога на долниот дел...

детски дрехи Fashion Girl вышитое рокля високо качество Birthday Girl Dress Prom Show Costume 3-10 Years Old Girl 2018year
 • Новинка

детски дрехи Fashion Girl вышитое рокля високо качество Birthday Girl Dress Prom Show Costume 3-10 Years Old Girl 2018year

29.25 BGN 18.00

Име : ФустанМатеријал : Памук, полиестерБоја : како на сликатаГолемина : 100110120130140150големина : 3 T =100големина : 4 T=110големина : 5 T=120големина : 6 T=130големина : 78 T=140големина : 910 T=1501lot=1pcsВе молиме однесуваат на големината на табелата за да се избере соодветна големина ДИМЕНЗИИ Должина(cm) Биста(cm) Панталона должина(cm) Предложи висина(см) 100 54 56 3 години (90100 )110 см 58 58 4 години (100110)cm 120 62 62 5 години (110120)130 cm 66 64 6 години (120130)cm 140 68 68 78 Возраст (130140)cm 150 72 70 910 Возраст (140145)1 cm...

Нов 2018 Shoulderless Kids Dress Children Бохемска Dresses Girls Dresses Brand Beach Girl Dress Дрехи За Деца,2665
 • Новинка

Нов 2018 Shoulderless Kids Dress Children Бохемска Dresses Girls Dresses Brand Beach Girl Dress Дрехи За Деца,2665

46.37 BGN 42.00

Единица : cm ( 1 инч=2.54 см) Големина ИнформацииНИ ГолеминаПредлагам ВисинаДолжинаБистаРамоSleeveОзнака Големина3 T100110cm6924x21104 T110120cm7426x21205 / 6120130cm7928x21307 / 8130140cm8530x21409 / 10140150cm9132x21501114150160cm9734x21601.Поради различни мерка методи, ќе има 13cm грешка.2.Според деца " висина, тежина, се облекуваат и навики да се избере вистинската големина, ви благодариме!3...

Облечи 2018 Европейския и американския стил на Принцеса рокля преди лък пном пен бални рокли за 2-8 години
 • Новинка

Облечи 2018 Европейския и американския стил на Принцеса рокля преди лък пном пен бални рокли за 2-8 години

24.32 BGN 17.00

Име : девојки фустанМатеријал : Памук, полиестерГолемина : 100110120130140150големина 24 M / 3 T=100големина 4 T=110големина 5 T=120големина 6 T=130size7 T=140size8 T=1501lot=1set, можете да изберете една големина!