3PCS Little girls white dress Baby момичета дрехи Toddler Girls dresses with Pant + Шапка for Baby girl Birthday Party

3PCS Little girls white dress Baby момичета дрехи Toddler Girls dresses with Pant + Шапка for Baby girl Birthday Party

BGN 12.00
-2 %
BGN 12.26

Брой продукти


3 PCS Llittle девојки бел фустан Бебе девојки облека Дете Девојки фустани со панталона + Капа за Бебе девојка Роденден
Големина на Табелата Опција CN големина Должина 1/2 Градите 0-3 Months 70 33 cm 24cm 4-6 Months 70 33 cm 24cm 7-9,10-12 Months 80 35 cm 25cm 13-18 Months 90 37 см 27cm 19-24 Months 100 39 см 29cm ве Молиме љубезно им овозможи на 1-2 cm разлика се должи на рачно мерење.1cm=0.3937 инч. Боите на производите може да биде малку различен од вистински бои, бидејќи на различни екрани и светлина
Ако сте задоволни со нашите производи и услуги, ве молиме оставете ги вашите позитивни повратни информации и 5 ѕвезди . Позитивни (5 ѕвезди) е многу важно за нас,ве молиме размислете два пати пред да ја напушти ни повратни информации. Ако не се задоволни со нашите производи, ве молиме слободно контактирајте со нас пред да остави негативни (1-3 ѕвезди) повратни информации или да направи детална оценка. Ние ќе се обидеме потрудиме да го решите вашиот проблем.
Ние го прифаќаме Ali Pay Запад Унија, Moneybooker и TT . Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.
Ние брод на стоките во светот, освен APO/FPO, главно преку КИНА ПОСТ ВОЗДУХ ПОШТА (со СЛЕДЕЊЕ на Бр.), и, исто така, преку e Packet/EMS/DHL/ТНТ. Откако уплатата примена, стоката обично ќе биде предаден во рок од 1-5 работен ден. Стоки обично може да се пристигне повеќето земји во околу 10-35 дена. Но, тоа многу зависи и од ракувањето со капацитет на локалните поштата / изразат компанија, и/или локалните царински преглед.
Во повеќето случаи, купувачот не треба да плаќаат никакви царински. Ние ќе го пријават како подарок и пониската вредност за да се избегне данок. Но, понекогаш во некои земји, царинскиот службеник може да биде стриктна. Ние не сме одговорни за било царинска такса; ве молиме проверете на царинската политика на свој место. Ако треба да се плати царински давачки, тоа е вашата должност да вашата земја; купувачот треба да се разбере оваа ситуација. Искрено се извинуваме за сите непријатности.
Веледрогериите се секогаш добредојдени. Ние со нетрпение очекуваме да долгорочна соработка со сите на големо во светот. Специјални попусти ќе биде достапна во зависност од количината, превозот на владата, плаќање, итн. Стабилна капка спонзор ќе се види како нашиот партнер и секогаш најдобри цени за сите предмети. Ние може да ви помогне да брод на стоките било каде, без било фактура/приемот или рекламни материјали .


Подробности

Дете американски размер:
3М, 6М, 9 М, 12М, 18М
Отдел Име:
Дете
Пол:
Малките Момичета
Яка:
снимки
Реалните Изображения:
снимки
Стил:
Сладки
Номер На Модела:
dr1703210012
Стил Ръкави:
Редовен
Материал:
Окото, Памук, Дантела
Украса:
Цветя
търговска марка:
afairytale
Дължина На Роклята:
Дължина До Коляното
Състав На Материала:
Памучен смес
Дължина ръкав(см):
Без ръкави
Вид На Модела:
Цвете
стил рокли:
A
Форма:
Подходящ е вярно по размер, вземи си нормален размер
Силует:
А-Линия
дрехи за момичета:
vestidos
vestido infantil:
vestido
robe fille:
vestidos infantil
vestido menina:
Рокля Принцеса
Vestidos de Noiva:
Vestido de феста infantil

Избор на купувачи

Детски панталони за момичета Детски гамаши Бял шифон голяма глава лук новородени панталони 0-2 години пролет есен Детски дрехи сиви и розови панталони
 • Новинка

Детски панталони за момичета Детски гамаши Бял шифон голяма глава лук новородени панталони 0-2 години пролет есен Детски дрехи сиви и розови панталони

12.54 BGN 11.00

Бебе девојки панталони Новороденче панталони Бели Chiffon голем лак Бебе Leggings 02 години Пролет, Есен Панталони Бебе облека Сива & РозоваПовеќе панталони ве молиме кликнете : Возраст Големина Долги панталони Половината 36 M 60 37cm и 17,5 см 79 M 70 41cm 17.5 cm 1012 M 80 45см 18cm 1318 МИЛИОНИ 90 50cm 19cm 1924 M 100 55cm 19cm 1...

2017 Newborn baby Kids Pink Princess Стара Children ' s Party Dresses For Baby Flowers Bow Tie Girl Dress сватбена вечерна рокля
 • Новинка

2017 Newborn baby Kids Pink Princess Стара Children ' s Party Dresses For Baby Flowers Bow Tie Girl Dress сватбена вечерна рокля

23.98 BGN 18.00

2017 Новороденче Деца Пинк Принцезата Прекрасна Деца Партија Фустани За Бебе Цвеќиња Лак Вратоврска Девојка се Облекуваат Свадба Формално Фустан Големина Должина(cm) биста(cm) 03 Months(80см) 39 26.5*2 46 Months(85cm) 43 28*2 1012 Months(90cm) 45 29*2 1224 Months(95cm) 47 30*2Забелешки : Само Облека...

Благородна Принцеса бебе момиче рокля на церемонията на 1 година на раждане рокля с шал за детето Кръщение рокля Детски дрехи 0-2Y
 • Новинка

Благородна Принцеса бебе момиче рокля на церемонията на 1 година на раждане рокля с шал за детето Кръщение рокля Детски дрехи 0-2Y

40.00 BGN 30.00

100% реална слика! Секој фустан е внимателно дизајниран да се направи секоја мајка ги задоволи! Функција : 1...

Baby girl summer clothes Baby girl 3pieces костюми Bodysuit Short Headband cotton toddler гащеризон младенческое боди
 • Новинка

Baby girl summer clothes Baby girl 3pieces костюми Bodysuit Short Headband cotton toddler гащеризон младенческое боди

11.49 BGN 10.00

ОписНајновите Модата Бебе Девојки Облека Поставено !!Висок квалитет и Сосема нови 100% Главната Боја : КАКО На СликатаНово во Мода Материјал : Памук МешавинаВнимание plz : Ако вашето дете е чаби, ние recomend изборот поголем големина, ви благодариме...

Лято детски перо печат облекло новородено бебе момче момиче циганин върховете гащеризон+шорти панталони 3шт горещ детето е момче, момиче облекло, определени
 • Новинка

Лято детски перо печат облекло новородено бебе момче момиче циганин върховете гащеризон+шорти панталони 3шт горещ детето е момче, момиче облекло, определени

BGN 9.86

Опис2018 Новороденче Кратко Sleeve Romper+Панталони+Headband Тимови !!Висок квалитет и Сосема нови 100% Главната Боја : Како На Сликата ШоуНово во Мода Материјал : Памук Мешавина Внимание plz : Ако вашето дете е чаби, ние recomend изборот поголем големина, ви благодариме...

Новороденото лятна пола пакетче с лента за глава комплект Pettiskirt стил на фотография подпори Принцеса детски опаковки с аксесоар за коса TS064
 • Новинка

Новороденото лятна пола пакетче с лента за глава комплект Pettiskirt стил на фотография подпори Принцеса детски опаковки с аксесоар за коса TS064

6.78 BGN 6.00

Име на производ : Новороденче Фото Реквизити Туту Здолниште Соодветна возраст : 06 месеци обем на Половината : 32cm (во голема еластичност), Lenght : за 20cm Ако поголем големина е потребно ве молиме контактирајте со нас, ви благодариме...

Коледна рокля пакетче с подходяща превръзка на момиче на Божур цвете от тюл рокля комплект рожден ден Снимка костюм TS043
 • Новинка

Коледна рокля пакетче с подходяща превръзка на момиче на Божур цвете от тюл рокля комплект рожден ден Снимка костюм TS043

19.20 BGN 12.00

Име на производ : Божиќ Туту Фустан со Појавување на Headband Соодветна возраст : 0 до 24 месеци Вкупна Должина : 41cm, Биста : 3050cm, Плочка Големина на биста : 15cm*15cm Одлична за бебе слики и Партија или само да се облекуваат вашиот мала принцеза! Облеката е направена од мека tulle.

Baby Girls Princess Wedding Party дантелено рокля Крещенское обличам рокли+шапка+Шал Vestidos Infantis за кръщаване на новородени 3 бр.
 • Новинка

Baby Girls Princess Wedding Party дантелено рокля Крещенское обличам рокли+шапка+Шал Vestidos Infantis за кръщаване на новородени 3 бр.

63.81 BGN 41.00

ГОЛЕМИНА ВОВЕД Опција CN големина Должина Биста*2 Половината 3 M 3 39cm 51cm 51cm 6 M 6 42cm 53cm 52cm 12 M 12 45см 55cm 54cm 18 МИЛИОНИ 18 48cm 57cm 56cm 24 M 24 51cm 59cm 58cm ве Молиме љубезно им овозможи на 12 cm разлика се должи на рачно мерење.1cm=0.3937 инч...

4 бр. комплект за новородени момичета коледно украшение елен Pattern грах пакетче рокля превръзка обувки гамаши за 0-12 месеца Безплатна доставка
 • Новинка

4 бр. комплект за новородени момичета коледно украшение елен Pattern грах пакетче рокля превръзка обувки гамаши за 0-12 месеца Безплатна доставка

30.38 BGN 24.00

Симпатична бебе девојки божиќ костимот во polka точки стил со симпатична елени шема убаво за бебето облечен во партијата или фотографија преземање.Материјал : мешавина памук, мрежа tulle;0~6months : градите за 38cm; рамо 18cm; должина околу 34cm, манжетната околу 7cm;69months : градите за 40cm; рамо 20cm; должина околу 36cm, манжетната околу 7cm;912months : градите за 42cm; рамо 22cm; должина околу 38cm, манжетната околу 8cm;Фустан во onesie стил со прилог tulle, 2 копчиња дизајн за лесна промена на пелена;Пакетот вклучува : 1 PC фустан, 1 PC headband, 1 Pair чевли, 1 Pair leggings;Сите предмети се направени и кои се испраќаат од Кина во Светот со следење на број;Испратени до САД преку Epack (USPS) преземање на 1020working дена за доставување;Испратени до Русија преку Eпакет (Русија Пост) услуга за земање 1030days...

2017 New Бебе Baby Kids Girls Princess Dress Summer New Floral Party Tutu Mini Dresses
 • Новинка

2017 New Бебе Baby Kids Girls Princess Dress Summer New Floral Party Tutu Mini Dresses

5.02 BGN 5.00

Опис Опис Здраво! Добредојдовте на нашата продавница! Квалитетот е на прво со најдобра услуга клиенти сите се наши пријатели. Моден дизајн,100% Сосема Нов и висок квалитет! Материјал : Памук Боја : Како што е прикажано на слики Sytle : Туту Фустан + Краток Ракав Листата Ги Вклучува : ЕденПарче Димензии : 70 / 80 / 90 / 100cm Големина Табела : Големина Препорачува Возраст Мерење (Cm) Должина Биста 2 70 06 Месеци 36 24.5 80 612 Месеци 38 26 90 1218 Месеци 40 27.5 100 1824 Месеци 43 29 Внимание plz : Ако вашето дете е чаби, ние recomend изборот поголем големина, ви благодариме...

2017 пролет момичета детски дрехи облекло ежедневни спортни гледна 3шт комплекти за детската момичета корейски костюм с дълъг ръкав дрехи, комплекти
 • Новинка

2017 пролет момичета детски дрехи облекло ежедневни спортни гледна 3шт комплекти за детската момичета корейски костюм с дълъг ръкав дрехи, комплекти

25.57 BGN 24.00

Шифра бројДетето Сад КодотДолжина на градитеРамо Должина панталониСе препорачува висина 79 M 36 CM 48cm cm 43 CM 6070cm 1012 M 38cm 50cm cm 47cm 7180см 1318 МИЛИОНИ 40cm 52cm cm 51cm 8190cm 1924 M 42cm 54cm cm 55cm 91100cm Топло прашува : ако не се сигурни големина, ве молиме контактирајте го нашиот клиент сервис, или ве молам оставете порака, ви благодаримеДетали големина за производот единица : cm 1inch=2.54 см 1cm=0.39 инчен Чиста прирачник за мерење ,постои одредена грешка е нормално со 13cm разликаПолитика на враќање : Ако објектот е дефектен, ве молиме да не известите во рок од 72 часа од раѓањето...

Новороденото рожден ден рокли за 1st-First Baby Girl дрехи, комплекти детски принцеса деца момичета партия екипировки плъзгачи пристрастие зреещи
 • Новинка

Новороденото рожден ден рокли за 1st-First Baby Girl дрехи, комплекти детски принцеса деца момичета партия екипировки плъзгачи пристрастие зреещи

24.96 BGN 13.00

Romper големина Должина Биста За ВозрастS 39cm 44cm 03 месециМ 41cm 46cm 36 месециL 43cm 48cm 712 месециXL 45см 50cm 1324 месециPP size Должина Половината За ВозрастS 18cm 36cm 06 месециМ 18cm 38cm 712 месециL 18cm 40cm 1324 месеци Прирачник за мерење, ве молиме овозможи 23cm за грешкиПлаќањеПостојат многу методи за плаќање на располагање на Aliexpress.com како што се кредитни картички, реално банкарски трансфери, офлајн плаќање (банкарски трансфери и Western Union).Можете да изберете метод што е најзгодно за вас...