CO2 laser beam combiner support 25mm dia Laser machine 25mm beam combiner mount

CO2 laser beam combiner support 25mm dia Laser machine 25mm beam combiner mount

BGN 48.00

Брой продукти

CO2 ласерски зрак combiner поддршка 25мм кол Ласерски машина 25mm зрак combiner планината
Оваа зрак combiner поддршка е да се користи за да се одржи combiner и црвена покажувачот .
По користи оваа поддршка ,Тоа е се комбинираат две греди во еден ,
Тоа е широко се користат во co2 laser индустрија .тоа се направи co2 ласер и црвено светло може да биде видлива . Општо е 10.6 um инфрацрвените ласерски и 500-700nm црвено светло во еден куп. На светлосен зрак на други бранови должини исто така, може да биде интегриран
На овој линк само за зрак commbiner носителот , зрак combiner поддршка . ако ви треба завршен поставите вклучувајќи зрак combiner и црвена покажувачот
Можете да нарачате од тука
Или


Подробности

Номер На Модела:
25мм
За да кандидатстват за:
лазер-CO2 или combiner машини за етикетиране влакна
задайте диаметър на комбайнера на лъча :
25мм
задайте червен показалец:
5В1А

Избор на купувачи

TASP 210mm HSS дебелина строгальные нож 210x16. 5x1. 5mm дървена строгальный нож за дървообработващи части на електрически инструменти
 • Новинка

TASP 210mm HSS дебелина строгальные нож 210x16. 5x1. 5mm дървена строгальный нож за дървообработващи части на електрически инструменти

20.64 BGN 17.00

TASP ХСС Дебелина Planer Сечилото 210x16.5x1.5mm За ERBAUER 052 BTE & PB02Опис на производот : Hign speed челик W18 CR4 V 210x16.5x1.5mm 2 парчиња по Еден пар остро се Погодни за ERBAUER 052 BTE & PB02 дебелина planerПроизвод слика : Превозот Рок1)Точки ќе биде предаден во рок од 13 дена откако ќе се потврди на вашата исплата...

миниый 40W CO2 лазерен нож shenhui лазерен печат, гравиране машина дървена гравировальная машина цена
 • Новинка

миниый 40W CO2 лазерен нож shenhui лазерен печат, гравиране машина дървена гравировальная машина цена

2049.39 BGN 1885.00

Добредојдовте на нашата продавницаМодел : 2030Ласерски цевка : 40 W1 Најдобар Квалитет2 Добар Пакување & Брза ИспоракаЗа било какви Прашања ве Молиме не Двоумете се да Контактирате со нас~~1...

модул zigbee FZB5200 zigbee към последователно SMA антена FZB5000 TTL 4-20MA
 • Новинка

модул zigbee FZB5200 zigbee към последователно SMA антена FZB5000 TTL 4-20MA

BGN 29.60

zigbee модул FZB5200 zigbee да сериски SMA антенски FZB5000 TTL 420 MAКарактеристикиFZB5200 Zigbee модул е miniaturized верзија на FZB5000 димензии (должина x ширина x висина) = 35mm × 25mm × 3мм (вклучувајќи оклопна кутија)Функции како што следува : 1 Поддршка за традиционални безжична сериски стилот на барање на владата2 Модул параметар поставени од страна НА командата на чекање3 Јазол за прибирање на информации, како што се температурата, батеријата напон, квалитет на сигнал за комуникација (RSSI) вредност4 може да биде надворешна повеќе типови на сензори, како што се TTL ниво на излез, аналоген излез тип на5 Надворешни прецизност извор на напон, и прецизна збирка на сегашниот 420 MA6 Надворешни посветен дигитален автобус уреди со покажувач на одборот, за висока прецизност стекнување на температурата и влажноста на воздухот7 Поддршка за "IO порта помине низ карактеристики, високо ниско" безжична помине низ "8 господар јазол за да испратите сериски команди, можете да го контролирате секој јазол во мрежата IO Порта Статус9 Било кој јазол може да испрати "мрежа скенирање" команда10 терминал јазли може да се избере да се поддржи општиот спиење (PM2) и длабочината на спиење (ЧАСОТ3) на два начини, минимум актуелен 1 microamp11 Спиење јазли wakeup рок од 1 секунда до 5 часа12 Директно приклучните со FZB6000 C ZigbeeGPRS портал13 Интернет "стекнување на податоци" и "обратна контролаПакет листаzigbeeмодулFZB5200 x1ink Frog Analyti

3.175 мм CNC машина резба нож за PVC, дърво, камък, акрил, МДФ, ABS материал 14 бр./лот
 • Новинка

3.175 мм CNC машина резба нож за PVC, дърво, камък, акрил, МДФ, ABS материал 14 бр./лот

BGN 27.20

3.175 mm cnc машина Машина Резба Нож за PVC,Дрво,Acryl ,МДФ,АБС Материјал 14 Pcs / многуПакување листа : 3.175*30°*0.1—2 парчиња3.175*30°*0.2—2 парчиња3.175*20°*0.1—2 парчињаCutter3.175*2.0—2 парчињаПрилагодливи машина 3.175*1.5*8—1pcsДвојно остро машина 3.175* 12 / 17 / 22—3pcsДвојно остро машина 4*22—1pcsДвојно остро машина 6*22—1pcs

9 бр./компл. Kowloon Wall decor panels 3D STL model for cnc ARTCAM ASPIRE MACH3 Dragon wall panel
 • Новинка

9 бр./компл. Kowloon Wall decor panels 3D STL model for cnc ARTCAM ASPIRE MACH3 Dragon wall panel

144.00 BGN 91.00

9pcs / set Kowloon Ѕид оркестарот панели 3 D STL модел за cnc ARTCAM се СТРЕМАТ MACH3 Змеј ѕид панелНапомена : фотографиите да ви покаже моделот квалитет,пред исплата,ве молиме мислам дека повеќе.Формат : STLПо плаќањето,ве молиме оставете ја вашата email адреса,тогаш ние ќе ја испратите на вашата email адреса во 12days.(Бидејќи Aliexpress треба 24hours да се провери редоследот)Како производи се copyable,па ние не прифаќаме враќање или размена на стоки.Се надевам дека клиентите можат да ја разберат.Ви благодарам многу!Опис : Модел за CNC машина алатки 3d помош за програмирање како Artcam, Type3,JD боја програми...

Цена за машина за рязане на лазер 2 глави 80w 100w високоскоростен лазер отсече дърво, дървени гравьор лазер
 • Новинка

Цена за машина за рязане на лазер 2 глави 80w 100w високоскоростен лазер отсече дърво, дървени гравьор лазер

BGN 8816.00

Ласерски машина за сечење цена Две главата 80w 100w Голема брзина, ласерски сече дрво , дрвени ласерски engraverОпис на производот AKJ1325 дрво ласерски engraver1.80 w ласерски моќ2.Сечилото маса или мед чешел табела3.Двојно главата или три опции на главата4...

Дистрибутор би искал да използват широко 1212 фреза с ЦПУ дървообработващ струг
 • Новинка

Дистрибутор би искал да използват широко 1212 фреза с ЦПУ дървообработващ струг

BGN 5456.00

Дистрибутер сакав широко се користи 1212 cnc рутер машина за дрво1.висока точност топката имајќи водич за завртка на тајван,се минимизира шлиц.2.увезени линеарна железнички,само подмачкување планирам.3.нашите рутери имаат карактеристики на recarving по запре и електричната енергија може да се врати.4.уникатен зачувување начин на нултата точка.5.користите за долго време и нема нарушување.6.овој тип е погоден за цилиндарПараметри на широко се користи 1212 cnc рутер X,Y,Z Работна Површина 1200x1200 X,Y,Z Патуваат Позиционирање Точни Тајван TBI Топката Завртка Табела Површината Тслот Алуминиум Extrusions Рамка Заварување челик X,Y,Z Патуваат Позиционирање Точни ±0.03 / 300мм X,Y,Z repositioning Позиционирање Точни ±0.02 mm Max...

Безплатна доставка HCZ 20W Raycus Split fiber marking machine co2 лазерна standalone, маркировъчна машина за маркиране на метал лазерна гравировальная машина cnc направи си сам
 • Новинка

Безплатна доставка HCZ 20W Raycus Split fiber marking machine co2 лазерна standalone, маркировъчна машина за маркиране на метал лазерна гравировальная машина cnc направи си сам

7825.60 BGN 5478.00

Answer : ___________________________ Note : Оваа машина е испратена само до Русија, Белорусија, Казахстан, freeshipping, ние може да им помогне на купувачот да го исчистите стоки и помогне да ја плати купувачот увоз доход, купувачот треба да не направи ништо, машината ќе бидат испратени директно до купувачот градот...

WuHan BCXlaser висококачествен мастилено-струен ръчно маркерная машина за кодиране на изтичане на срока на годност
 • Новинка

WuHan BCXlaser висококачествен мастилено-струен ръчно маркерная машина за кодиране на изтичане на срока на годност

BGN 1040.00

Wu Han BCXlaser Висок Квалитет Инкџет рачни Маркер Истекот Кодирање МашинаОпис На ПроизводотНашиот нов производ е пренослив, рачни, ултра компактен и лесен рачни инкџет маркер опремени со електромагнетно вентилврз основа на глава за печатење, батерија и безжични контрола...

Високоскоростен фреза с цпу wood кътър 2030 за мебели на мебелна машини с контролер MACH3
 • Новинка

Високоскоростен фреза с цпу wood кътър 2030 за мебели на мебелна машини с контролер MACH3

BGN 12480.00

Висока Брзина на cnc дрво машина 2030 cnc рутер за дрво мебел машина со MACH3 контролерПроизвод Карактеристики на cnc рутер машина 13251 Подебел квадратни цевка кревет ја прави работата постабилна и точност.2 Нашите машини донесе вакуум или Тslot со двојна употреба маса, можете да го користите клипови за да се поправат малите материјали, што може да го спаси вакуум пумпа за електрична енергија, и ќе можат да усвојат вакуум адсорпција да се утврдат големи размери материјал.така на обработка е лесен, едноставен и ефикасен.3 Висок квалитет Тајван увезени Линеарна водич има многу подолг живот од 10 пати на живототвреме од круг водич; Тоа е стабилна и тешко да се искривуваат.4 3 KW врвот бренд вода за ладење spindlehas многу моќна сила; Па и за обработка на вашите softmetal тоа ќе имаат поголема ефикасност.Тоа ќе има подобар ефект .5 Mach3 систем за контрола е многу популарен систем за контрола со висок квалитет...

Yongli 300W мощност 280W sheet cnc laser кътър fiber laser cutting machine
 • Новинка

Yongli 300W мощност 280W sheet cnc laser кътър fiber laser cutting machine

BGN 16800.00

Yongli 300 W 280 W моќ лист cnc ласерски машина влакна ласерски машина за сечењеметални ласерски cтинг машинаItem / МоделRDJ1390Работна површина1300 x 900mmЛасерски моќ280 WЛасерски типCO2 запечатени ласерски цевка,водаталадење,10.6 umБрзина гравирање060000mm / минСечење брзина040000mm / минЛасерски Излез1100% софтвер поставувањеРесетирање прецизноста на позиционирањето≤±0.01 mmНапојување220 V / 50 HZ (Факултативно 110 V / 60 HZ)Температурата на работа0 45°CОперативен влажност5 95%Мин...

Китай robotec ос 4 3d дървен материал фреза с ЦПУ 1530 1325 за производство на врати модели
 • Новинка

Китай robotec ос 4 3d дървен материал фреза с ЦПУ 1530 1325 за производство на врати модели

BGN 8480.00

Кина robotec 3d 4axis дрво cnc рутер 1530 1325 за вратата на моделот на одлуки>>Нашата предност : 1 Подебел квадратни цевка кревет ја прави работата постабилна и точност.2...

3D CNC Machine 300W CNC ос деревообрабатывающее обзавеждане кухненски нож
 • Новинка

3D CNC Machine 300W CNC ос деревообрабатывающее обзавеждане кухненски нож

BGN 667.97

3 D CNC Машина 300 W CNC Вретено Дрво Машини мини машинаВоведОва е многу добар ера,во изминатите ние само може да се види на CNC машина опрема во фабриката, но сега, на CNC опрема е во нашите животи;Без разлика дали се мали или средни претпријатија менаџери, проектинженери, ЦПУ ентузијаст или уметници, поврзани со студентите, има нешто на оваа машина ќе привлече вас;Тоа може да ви помогне да заштедите на трудот, подобрување на производството и обработка на ефикасност, да се направи повеќе профит.Тоа може да ви помогне да се направи прототип производи брзо, го скрати дизајн циклус.Тоа може да ви помогне во обработка на многу делови, без разлика дали ќе се моделирање или дома декорација или креативни DIY.Тоа може да ви помогне да интуитивно да научат CNC знаење...

7 бр. / много високо качество на новата 3D модел за CNC 3D резбовани фигура скулптура машина в STL файл олтара
 • Новинка

7 бр. / много високо качество на новата 3D модел за CNC 3D резбовани фигура скулптура машина в STL файл олтара

32.00 BGN 20.00

Висок квалитет на Нова 3 D модел за cnc 3 D врежан слика вајарство машина во STL датотека ОлтарОваа 3 D модел е НикојГОЛЕМИНА : Под големината само значи слика скала.Можете да според да си барања за да ја прилагодите големина на слика.X оски : НикојY оските : НикојZ оските : НикојНапомена : фотографиите да ви покаже моделот квалитет,пред исплата,ве молиме мислам дека повеќе.Формат : STLПо плаќањето,ве молиме оставете ја вашата email адреса,тогаш ние ќе ја испратите на вашата email адреса во 12days.(Бидејќи Aliexpress треба 24hours да се провери редоследот)Како производи се copyable,па ние не прифаќаме враќање или размена на стоки.Се надевам дека клиентите можат да ја разберат.Ви благодарам многу!Опис : Модел за CNC машина алатки 3d помош за програмирање како Artcam, Type3,JD боја програми...