най-добрата цена алуминиева мухъл обувки като миниый рутер AK4040 cnc 3d

най-добрата цена алуминиева мухъл обувки като миниый рутер AK4040 cnc 3d

BGN 4320.00

Брой продукти


Пред цел, pls љубезно да ми кажете што сакате да го направите со машина од страна на :
Мојот whatsapp : +8613188937586
Мојот skype : acctek01
Можеби можам да го испратите работи за видео за вас. Во РЕД?
најдобра цена алуминиум чевли мувла изработка на мини 3d cnc рутер AK4040
Слика покаже на мини 3d cnc рутер :
Ова е параметар на мини 3d cnc рутер :
Модел
AKM4040 AKM6060
Работна Површина
400×400×150mm 600×600×150mm
Табела Големина
500×500mm 700×700 мм
Worktable
Т-слот табела
Вретено Мотор
1.5 kw/3.0 kw
Ладење Тип
вода за Ладење
Ротирачка Брзина
24000rpm
Мотор
Stepper Моторс
Вози Механизам
X/Y/Z : Тајван TBI Топката завртка , Плоштад Шини
Точноста
±0.02 mm
Макс Брзина На Движење
30000mm/мин
Макс Брзина Гравирање
20000mm/мин
Контролирање Кодот
G код ; *.u00 ; *.mmg ; *.plt .
Компатибилен CAD/CAM Софтвери
Ucancam V8 / Type3 / Artcam
Систем За Контрола
Mach3 систем за контрола со рака на воланот
Collets Тип
3.175 мм, 6mm, 12.7 mm
Оперативен Напон
3 Phase AC380 V, 50-60 Hz
Нето Тежина
160 KG/500 Kg
Примероци од мини 3d cnc рутер :
Ако не се потврди дека нашите машина може да ги исполни вашите барања или не, можете да кажете ми, јас може да го испратите видео записи
на вас. Или јас да ги споделите нашата фабрика се направи примероци според вашата работа. Вие само треба оставете ги вашите контакт информации.
Карактеристики на мини 3d cnc рутер :
1. Железо дадат целосна рамка, двоен завртка авто елиминирање на грешки топката завртка, кат-тип линеарна
водич за пренос.
2. Висока моќност вода за ладење brushless мотор, повеќе моќна сечење способност, носат добро;
3. Висока брзина возачот и stepper моторни да може да ја зголеми ефикасноста на работата;
4. Добро дизајниран прашина и вода доказ уред се обезбеди машина лесно одржување;
5. Напредни во CNC индустрија, пауза-точка меморија pointes за 10 компјутери, намалувајќи материјал отпад;
6. Висока компатибилност, се применливи за CNC софтвер : type3, Artcam, Castmate, Пора, Weitai, променлива CAD/CAM итн.
Детални делови на cnc рутер 4040 :
1) висока прецизност табела се движат
2) контрола кутија
3) accessries
Нашата компанија информации :
Имаме професионални R&D тим и имаме 10 години искуство во оваа област. Ние може да ви обезбеди
професионална техничка поддршка.Нашите високо-квалитетни машини и добра услуга се заработени нас добро
репутација во светот на пазарот.
Нашата услуга за нашите клиенти :
1.1.5 години квалитет гарантирањето, на машина со главни делови(со исклучок на потрошен материјал) се менува и слободни
но доколку постои било каков проблем во текот на гарантниот период.
2. Цел живот одржување бесплатно.
3. Слободен тренинг курс во нашата фабрика.
4. Ние ќе се обезбеди потрошни делови на агенцијата цена кога ви треба замена.
5. 24 часа on-line услуга секој ден, бесплатна техничка поддршка.


Подробности

CNC или не:
CNC
Състояние:
НОВО
търговска марка:
ACCTEK
Номер На Модела:
МИНИЫЙ рутер cnc 3D AK4040
Име:
мини 3D фреза с ЦПУ
Мощност на шпиндела:
1,5 кВт
Работно бюро:
Работно бюро с Т-образно пазом 400x400x150 мм
Система За Управление На:
DSP-система с ръчно колело
релси:
Тайвански квадратни релси HIWIN
Инвертор:
Фулинговый инвертор
подходящ:
Метални и неметални
Напрежение:
380v ,220v
водач на наклона:
Тайван TBI свд
движещ се:
най-високата цена за преместване на масата

Избор на купувачи

3D CNC Machine 300W CNC ос деревообрабатывающее обзавеждане кухненски нож
 • Новинка

3D CNC Machine 300W CNC ос деревообрабатывающее обзавеждане кухненски нож

BGN 667.97

3 D CNC Машина 300 W CNC Вретено Дрво Машини мини машинаВоведОва е многу добар ера,во изминатите ние само може да се види на CNC машина опрема во фабриката, но сега, на CNC опрема е во нашите животи;Без разлика дали се мали или средни претпријатија менаџери, проектинженери, ЦПУ ентузијаст или уметници, поврзани со студентите, има нешто на оваа машина ќе привлече вас;Тоа може да ви помогне да заштедите на трудот, подобрување на производството и обработка на ефикасност, да се направи повеќе профит.Тоа може да ви помогне да се направи прототип производи брзо, го скрати дизајн циклус.Тоа може да ви помогне во обработка на многу делови, без разлика дали ќе се моделирање или дома декорација или креативни DIY.Тоа може да ви помогне да интуитивно да научат CNC знаење...

9 бр./компл. Kowloon Wall decor panels 3D STL model for cnc ARTCAM ASPIRE MACH3 Dragon wall panel
 • Новинка

9 бр./компл. Kowloon Wall decor panels 3D STL model for cnc ARTCAM ASPIRE MACH3 Dragon wall panel

144.00 BGN 91.00

9pcs / set Kowloon Ѕид оркестарот панели 3 D STL модел за cnc ARTCAM се СТРЕМАТ MACH3 Змеј ѕид панелНапомена : фотографиите да ви покаже моделот квалитет,пред исплата,ве молиме мислам дека повеќе.Формат : STLПо плаќањето,ве молиме оставете ја вашата email адреса,тогаш ние ќе ја испратите на вашата email адреса во 12days.(Бидејќи Aliexpress треба 24hours да се провери редоследот)Како производи се copyable,па ние не прифаќаме враќање или размена на стоки.Се надевам дека клиентите можат да ја разберат.Ви благодарам многу!Опис : Модел за CNC машина алатки 3d помош за програмирање како Artcam, Type3,JD боја програми...

Безплатна доставка HCZ 20W Raycus Split fiber marking machine co2 лазерна standalone, маркировъчна машина за маркиране на метал лазерна гравировальная машина cnc направи си сам
 • Новинка

Безплатна доставка HCZ 20W Raycus Split fiber marking machine co2 лазерна standalone, маркировъчна машина за маркиране на метал лазерна гравировальная машина cnc направи си сам

7825.60 BGN 5478.00

Answer : ___________________________ Note : Оваа машина е испратена само до Русија, Белорусија, Казахстан, freeshipping, ние може да им помогне на купувачот да го исчистите стоки и помогне да ја плати купувачот увоз доход, купувачот треба да не направи ништо, машината ќе бидат испратени директно до купувачот градот...

3.175 мм CNC машина резба нож за PVC, дърво, камък, акрил, МДФ, ABS материал 14 бр./лот
 • Новинка

3.175 мм CNC машина резба нож за PVC, дърво, камък, акрил, МДФ, ABS материал 14 бр./лот

BGN 27.20

3.175 mm cnc машина Машина Резба Нож за PVC,Дрво,Acryl ,МДФ,АБС Материјал 14 Pcs / многуПакување листа : 3.175*30°*0.1—2 парчиња3.175*30°*0.2—2 парчиња3.175*20°*0.1—2 парчињаCutter3.175*2.0—2 парчињаПрилагодливи машина 3.175*1.5*8—1pcsДвојно остро машина 3.175* 12 / 17 / 22—3pcsДвојно остро машина 4*22—1pcsДвојно остро машина 6*22—1pcs

Комплект фрезоване на металорежещи машини с CNC-висока производителност 4 глави
 • Новинка

Комплект фрезоване на металорежещи машини с CNC-висока производителност 4 глави

BGN 11920.00

Високи перформанси cnc мелење машина за полнење 4 главиТрговија На КвалитетКако да се заштитат мојата цел?Може да се направи со плаќање од страна на Alibaba Трговија Уверување за да ја заштитите вашата цел.Alibaba Трговија Уверување ќе се заштити вашата нарачка бесплатно.Машина Слика на Оваа machinne со 4 глави, може да се направи работат поефикасно...

4 axial щампована 3D модел на компютърна скулптура за металообработващи машини с ЦПУ в STL формат кон
 • Новинка

4 axial щампована 3D модел на компютърна скулптура за металообработващи машини с ЦПУ в STL формат кон

9.60 BGN 6.00

4 оска олеснување 3 D модел компјутер скулптурата за cnc машина во STL формат КоњЗабелешка : Формат : STLИспорака метод : Ќе ја испрати на вашата email адреса директно(Бесплатен превозот)По плаќањето,ве молиме оставете ја вашата email адреса,тогаш ние ќе ја испратите на вашата email адреса во 12days.Како производи се copyable,па ние не прифаќаме враќање или размена на стоки.Се надевам дека клиентите можат да ја разберат.Ви благодарам многу!Ние, исто така, имаат ексклузивно модел,ако треба,ве молиме контактирајте со нас за слободни.Опис : Модел за CNC машина алатки 3d помош за програмирање како Artcam, се Стремат или други програми...

Китай robotec ос 4 3d дървен материал фреза с ЦПУ 1530 1325 за производство на врати модели
 • Новинка

Китай robotec ос 4 3d дървен материал фреза с ЦПУ 1530 1325 за производство на врати модели

BGN 8480.00

Кина robotec 3d 4axis дрво cnc рутер 1530 1325 за вратата на моделот на одлуки>>Нашата предност : 1 Подебел квадратни цевка кревет ја прави работата постабилна и точност.2...

Дистрибутор би искал да използват широко 1212 фреза с ЦПУ дървообработващ струг
 • Новинка

Дистрибутор би искал да използват широко 1212 фреза с ЦПУ дървообработващ струг

BGN 5456.00

Дистрибутер сакав широко се користи 1212 cnc рутер машина за дрво1.висока точност топката имајќи водич за завртка на тајван,се минимизира шлиц.2.увезени линеарна железнички,само подмачкување планирам.3.нашите рутери имаат карактеристики на recarving по запре и електричната енергија може да се врати.4.уникатен зачувување начин на нултата точка.5.користите за долго време и нема нарушување.6.овој тип е погоден за цилиндарПараметри на широко се користи 1212 cnc рутер X,Y,Z Работна Површина 1200x1200 X,Y,Z Патуваат Позиционирање Точни Тајван TBI Топката Завртка Табела Површината Тслот Алуминиум Extrusions Рамка Заварување челик X,Y,Z Патуваат Позиционирање Точни ±0.03 / 300мм X,Y,Z repositioning Позиционирање Точни ±0.02 mm Max...

TASP 210mm HSS дебелина строгальные нож 210x16. 5x1. 5mm дървена строгальный нож за дървообработващи части на електрически инструменти
 • Новинка

TASP 210mm HSS дебелина строгальные нож 210x16. 5x1. 5mm дървена строгальный нож за дървообработващи части на електрически инструменти

20.64 BGN 17.00

TASP ХСС Дебелина Planer Сечилото 210x16.5x1.5mm За ERBAUER 052 BTE & PB02Опис на производот : Hign speed челик W18 CR4 V 210x16.5x1.5mm 2 парчиња по Еден пар остро се Погодни за ERBAUER 052 BTE & PB02 дебелина planerПроизвод слика : Превозот Рок1)Точки ќе биде предаден во рок од 13 дена откако ќе се потврди на вашата исплата...

Yongli 300W мощност 280W sheet cnc laser кътър fiber laser cutting machine
 • Новинка

Yongli 300W мощност 280W sheet cnc laser кътър fiber laser cutting machine

BGN 16800.00

Yongli 300 W 280 W моќ лист cnc ласерски машина влакна ласерски машина за сечењеметални ласерски cтинг машинаItem / МоделRDJ1390Работна површина1300 x 900mmЛасерски моќ280 WЛасерски типCO2 запечатени ласерски цевка,водаталадење,10.6 umБрзина гравирање060000mm / минСечење брзина040000mm / минЛасерски Излез1100% софтвер поставувањеРесетирање прецизноста на позиционирањето≤±0.01 mmНапојување220 V / 50 HZ (Факултативно 110 V / 60 HZ)Температурата на работа0 45°CОперативен влажност5 95%Мин...

7 бр. / много високо качество на новата 3D модел за CNC 3D резбовани фигура скулптура машина в STL файл олтара
 • Новинка

7 бр. / много високо качество на новата 3D модел за CNC 3D резбовани фигура скулптура машина в STL файл олтара

32.00 BGN 20.00

Висок квалитет на Нова 3 D модел за cnc 3 D врежан слика вајарство машина во STL датотека ОлтарОваа 3 D модел е НикојГОЛЕМИНА : Под големината само значи слика скала.Можете да според да си барања за да ја прилагодите големина на слика.X оски : НикојY оските : НикојZ оските : НикојНапомена : фотографиите да ви покаже моделот квалитет,пред исплата,ве молиме мислам дека повеќе.Формат : STLПо плаќањето,ве молиме оставете ја вашата email адреса,тогаш ние ќе ја испратите на вашата email адреса во 12days.(Бидејќи Aliexpress треба 24hours да се провери редоследот)Како производи се copyable,па ние не прифаќаме враќање или размена на стоки.Се надевам дека клиентите можат да ја разберат.Ви благодарам многу!Опис : Модел за CNC машина алатки 3d помош за програмирање како Artcam, Type3,JD боја програми...

Dog soldiers 3d model STL for relief cnc STL format Palace Dog soldiers 3d model for cnc stl relief artcam vectric aspire
 • Новинка

Dog soldiers 3d model STL for relief cnc STL format Palace Dog soldiers 3d model for cnc stl relief artcam vectric aspire

24.00 BGN 15.00

Куче војници 3d модел STL помош за cnc STL формат Палата Куче војници 3d модел за cnc stl олеснување artcam vectric се стрематНапомена : фотографиите да ви покаже моделот квалитет,пред исплата,ве молиме мислам дека повеќе.Формат : STLПо плаќањето,ве молиме оставете ја вашата email адреса,тогаш ние ќе ја испратите на вашата email адреса во 12days.(Бидејќи Aliexpress треба 24hours да се провери редоследот)Како производи се copyable,па ние не прифаќаме враќање или размена на стоки.Се надевам дека клиентите можат да ја разберат.Ви благодарам многу!Опис : Модел за CNC машина алатки 3d помош за програмирање како Artcam, Type3,JD боја програми...

Цена за машина за рязане на лазер 2 глави 80w 100w високоскоростен лазер отсече дърво, дървени гравьор лазер
 • Новинка

Цена за машина за рязане на лазер 2 глави 80w 100w високоскоростен лазер отсече дърво, дървени гравьор лазер

BGN 8816.00

Ласерски машина за сечење цена Две главата 80w 100w Голема брзина, ласерски сече дрво , дрвени ласерски engraverОпис на производот AKJ1325 дрво ласерски engraver1.80 w ласерски моќ2.Сечилото маса или мед чешел табела3.Двојно главата или три опции на главата4...

Аксесоари гравировального металообработващи машини-активен е топ, опашката топ, напръстник, хвостовое седалка, Mo type 2, MT2
 • Новинка

Аксесоари гравировального металообработващи машини-активен е топ, опашката топ, напръстник, хвостовое седалка, Mo type 2, MT2

94.38 BGN 90.00

Четвртата оска на гравирање машина (На оската, ротирачки вратило, КООРДИНАТОР индексирање главата) опашка седиштето на додатоци Центар висина : 65 MM Телескопски патување : 50 MM Врвот : употреба на врвот на Mo 2 (повеќе на врвот) други Додатоци : на axially заклучен клуч (како во цртежот) Тежина : 2.5 KG

Коментари прахосмукачка дървена филтър за дървообработващи оборудване с ЦПУ
 • Новинка

Коментари прахосмукачка дървена филтър за дървообработващи оборудване с ЦПУ

360.00 BGN 342.00

Машини за Правосмукалка Дрвна Прашина Колектор за CNC Машини МашиниВоведОбјектот сликиЗа Русија ДолжностБесплатен сервис (На Русија Клиенти само ! друга област треба плати царина !) A...

WuHan BCXlaser висококачествен мастилено-струен ръчно маркерная машина за кодиране на изтичане на срока на годност
 • Новинка

WuHan BCXlaser висококачествен мастилено-струен ръчно маркерная машина за кодиране на изтичане на срока на годност

BGN 1040.00

Wu Han BCXlaser Висок Квалитет Инкџет рачни Маркер Истекот Кодирање МашинаОпис На ПроизводотНашиот нов производ е пренослив, рачни, ултра компактен и лесен рачни инкџет маркер опремени со електромагнетно вентилврз основа на глава за печатење, батерија и безжични контрола...