Безплатна доставка Chasen размахване Чашаку на една кука бамбук лъжичка за мача чай, чай четка

Безплатна доставка Chasen размахване Чашаку на една кука бамбук лъжичка за мача чай, чай четка

BGN 14.40

Брой продукти


Бесплатен превозот Chasen Whisk Chashaku Зависник Бамбус Лажичка за Matcha Чај
торба
Ова е 80 prongs whisk
Тоа би можеле да имаат малку нула на пластична кутија која пакет whisks. Но тоа не влијаеше врз whisks. На whisks може да се користи како нормален. Ако не може да го прифати ова, ве молиме, не се цел на оваа. Ви благодариме за вашето разбирање~


Подробности

Материал:
бамбук
Обемът на:
301-400мл
Спецификация:
350ml

Избор на купувачи

270 мл Yixing Zisha чайник истински известен майстор на ръчно изработени сурова руда Dahongpao античен чайник Кунг-Фу чайник Безплатна доставка
  • Новинка

270 мл Yixing Zisha чайник истински известен майстор на ръчно изработени сурова руда Dahongpao античен чайник Кунг-Фу чайник Безплатна доставка

141.92 BGN 98.00

【Автор】Ванг Fang (Национални извонредни млади потер) 【Име】Антички Чај Тенџере 【Кал】 Суровини Руда Dahongpao Кал 【Калапи】 рачно изработени 【Капацитет】 270 CC Или Па 【Големина】 вкупна должина : 14.2 cm Калибар : 5.8 cm Вкупна висина : 8.0 cm 【Додатоци】 Колекција Сертификат, Kam торба, Подарок Кутија, Торба.

250 мл Китай здравословна лилава глина истински Yixing чайник Zisha ръчно изработени Кунг-Фу чай чайник керамичен чайник тичинки Huarui гърне
  • Новинка

250 мл Китай здравословна лилава глина истински Yixing чайник Zisha ръчно изработени Кунг-Фу чай чайник керамичен чайник тичинки Huarui гърне

142.70 BGN 71.00

Бренд ZEETOON Материјал Пурпурна глина руда Зелена Кал Име Yixing Teapot Stamens Huarui Тенџере Занает Сите рачно изработени, Резба Големина на СЛ...

260 мл Yixing лилав пясък чайник истински ръчна работа зелена мръсотия, ръчно рисувани Божур плосък Xishi гърне Кунг-Фу чайник Безплатна доставка
  • Новинка

260 мл Yixing лилав пясък чайник истински ръчна работа зелена мръсотия, ръчно рисувани Божур плосък Xishi гърне Кунг-Фу чайник Безплатна доставка

157.44 BGN 109.00

【Автор】Хан Peidong (Национални извонредни млади грнчари) 【Име】 Страна се Насликани Peony Рамен Xishi Тенџере 【Кал】 Суровини Руда Темно Зелена Кал 【Калапи】 рачно изработени 【Капацитет】 260 CC Или Па 【Големина】 вкупна должина : 14.2 cm Калибар : 5.7 cm Вкупна висина : 10.2 cm 【Додатоци】 Колекција Сертификат, Kam торба, Подарок Кутија, Торба.

TANGPIN керамичен чайник чайник ръчно рисувани gaiwan риба чаша порцелан китайски кунг-фу чай комплект съдове за готвене
  • Новинка

TANGPIN керамичен чайник чайник ръчно рисувани gaiwan риба чаша порцелан китайски кунг-фу чай комплект съдове за готвене

127.94 BGN 65.00

Топло совети : 1 : Русија и Белорусија, купувачите треба да го напише целото име и презиме .2 : Бразил, Аргентина, Канада, царинење стапка е многу бавно.3 : Ако сте во можност да ги пратите на пакетот или не сте го добиле вашиот заврши,ве молиме да ни даде порака, ние ќе ви одговори во рок од 24 часа.За промет на големо клиенти : 1.Ако имате сопствен чај продавница или teaware трговците на мало,pls не двоумете се да ме контактирате во секое време,ние може да понуди трговија на големо цена за вас,ви благодариме.2.Трговија на големо клиенти pls контактирајте го на оваа емаил : tangpintea at(@)163.com3.Нашата фабрика нуди прилагодено на вашето лого,тоа е во ред,добредојдени да се одржи редот од нас.4...

JIA-GUI ЛУО алуминиева чаена скоростна кунг-фу чаени аксесоари фланец гърне колекция от сушени плодове преносим пътен чай Caddies
  • Новинка

JIA-GUI ЛУО алуминиева чаена скоростна кунг-фу чаени аксесоари фланец гърне колекция от сушени плодове преносим пътен чай Caddies

21.12 BGN 16.00

Име на производ : Чај Кутија Материјал : Алуминиум Големина : 6.5 СМ * 4.5 CM Ако ви треба различна боја и стил, ве молиме да ми кажете, ви благодарам.

Бамбуков чай с лъжичка, лъжица, аксесоари за чайна церемония Дзен / прибори за готвене китайски черен / бял / пу-ерх / зелен / улунского чай,+таен подарък
  • Новинка

Бамбуков чай с лъжичка, лъжица, аксесоари за чайна церемония Дзен / прибори за готвене китайски черен / бял / пу-ерх / зелен / улунского чай,+таен подарък

BGN 13.28

Овој чај лажичка е добра алатка за scooping надвор точниот износ на чај во вашиот teacup или teapot секој пат кога ќе сакате да уживате во чај...

500 бр./лот Термоуплотнение празен нетъкан материал пакетчета насипен чай Infuser чай цедка кафе, подправки
  • Новинка

500 бр./лот Термоуплотнение празен нетъкан материал пакетчета насипен чай Infuser чай цедка кафе, подправки

19.20 BGN 19.00

500pcs / многу Топлина Запечатување Празен Неплетени Ткаенини Чај Кеси Лабава Чај Infuser Чај Цедилка Кафе ЗачинГолемина : 5*6cm, 6*8cm, 7*10см, 10*9cm, 10*12cmМатеријал : Неплетени ткаенини Пакет : OPP вреќа пакувањеОбично, на нашата големина, како јастуци : 5 * 6 cm6 * 7 см6 * 8 см7 * 8 см8 * 9.5 cm12 * 18 cmНашата услуга : Ние поддршка Пад на превозот и трговија на Големо.Ние би можеле да се одбележи пакет како ПОДАРОК и тврдат пониска цена за вас.Ако имате било какви проблеми откако сте го примиле пакетот,pls се чувствуваат слободно да контактирате со нас, наместо на отворање на спор или напуштање на негативен фидбек.Внимание За Руски Пријатели : 1...