Ръкоделие, САМ кръст Бод, комплекти за бродерия комплекти, 11CT&14CT, свидетелство за раждане на детето

Ръкоделие, САМ кръст Бод, комплекти за бродерия комплекти, 11CT&14CT, свидетелство за раждане на детето

BGN 18.00
-40 %
BGN 29.95

Брой продукти


Везана,DIY Крстот Бод,Сетови За Везови колекции,11 CT&14 CT, Бебе раѓање сертификат
БЕСПЛАТЕН превозот
Бод грофот : 194 X126 бода
Бои : 28 бои
Производот број : cs013
Големина на слика : 44 X29 CM, 11 CT
35 X23 CM, 14 CT
Платно големина : 54 X39 CM, 11 CT
45 X33 CM, 14 CT
Насоки : 1 конец = 6 насоки
Пакет содржи : 1、100% памук теми
2、Везени платно
3、игли
4、HD Шарени График
5 、 Крстот Бод Хартија Шема / шема (боја printinng, на англиски јазик, А4 големина/page)


Подробности

Кръст бод плат CT номер:
11CT unprinted, 14CT unprinted
Вид На Модела:
Карикатура
Материал:
100% памук
Тип:
Пакет
Воспользуйся:
Модел
Рамка:
No
Начин На Опаковане На Платното:
Сгънати

Избор на купувачи

Ръкоделие за бродерия САМ French DMC High Quality-Брои Кръст Бод Комплекти 14 ct маслени картини-Winter скъпоценни Камъни
 • Новинка

Ръкоделие за бродерия САМ French DMC High Quality-Брои Кръст Бод Комплекти 14 ct маслени картини-Winter скъпоценни Камъни

113.09 BGN 90.00

Ве молиме прочитајте ја целата страница внимателно пред да го купите! Бод : Смета Крстот Бод Наслов : Зимски Камења Од : М&W Ecommerce, Inc ...

The Heaven Father and the Earth Mother cross stitch комплекти white 11ct printed embroidery направи си САМ ръчно изработени needle work wall home decor
 • Новинка

The Heaven Father and the Earth Mother cross stitch комплекти white 11ct printed embroidery направи си САМ ръчно изработени needle work wall home decor

BGN 63.50

Крстот бод комплет, треба шиење со себе 2version се достапни : available : 14 Платно Големина : 138×63cm11 Платно Големина : 174×77 cmпредност : ние имаме свои фабрика, ние сме квалификувани за вашите нарачки, промет на големо...

Ръкоделие, САМ кръст Бод, комплекти за бродерия комплекти, 11CT&14CT, малко момиченце със заек
 • Новинка

Ръкоделие, САМ кръст Бод, комплекти за бродерия комплекти, 11CT&14CT, малко момиченце със заек

18.82 BGN 11.00

Везана,DIY Крстот Бод,Сетови За Везови колекции,11 CT&14 CT, девојчето со зајакотБЕСПЛАТЕН превозотБод грофот : 109 X80 бодаБои : 12 боиПроизводот број : cs644Големина на слика : 25 X18 CM, 11 CT20 X14 CM, 14 CTПлатно големина : 35 X28 CM, 11 CT30 X24 CM, 14 CTСмета платно (unprinted платно), белаНасоки : 1 конец = 6 насокиПакет содржи : 1、100% памук теми2、Везени платно3、игли4、HD Шарени График

Слоновете (1)Майка и син дълбока любов кръстат бод комплект 14ct бял 11ct печатна бродерия направи си САМ ръчно изработени игла работа стени домашен интериор
 • Новинка

Слоновете (1)Майка и син дълбока любов кръстат бод комплект 14ct бял 11ct печатна бродерия направи си САМ ръчно изработени игла работа стени домашен интериор

BGN 28.62

Крстот бод комплет, треба шиење со себе 2version се достапни : available : 14 Платно Големина : 62×48cm11 Платно Големина : 59×76 cmпредност : ние имаме свои фабрика, ние сме квалификувани за вашите нарачки, промет на големо...

Кранове и бор щанд за дълголетие (2)комплекти на кръстат бод бял 11ct печатна бродерия направи си САМ ръчно изработени игла работа стени домашен интериор
 • Новинка

Кранове и бор щанд за дълголетие (2)комплекти на кръстат бод бял 11ct печатна бродерия направи си САМ ръчно изработени игла работа стени домашен интериор

19.04 BGN 18.00

Крстот бод комплет, треба шиење со себе 2version се достапни : available : 14 Платно Големина : 50×61cm11 Платно Големина : 61×75 смпредност : ние имаме свои фабрика, ние сме квалификувани за вашите нарачки, промет на големо...

Бродерия брои кръст комплекти за бродерия ръкоделие-занаяти 14 ct DMC САМ Arts Собственоръчно Decor - Bass Harbor Head Lighthouse
 • Новинка

Бродерия брои кръст комплекти за бродерия ръкоделие-занаяти 14 ct DMC САМ Arts Собственоръчно Decor - Bass Harbor Head Lighthouse

41.42 BGN 33.00

Ве молиме прочитајте ја целата страница внимателно пред да го купите! Бод : Смета Крстот Бод Наслов : Бас Харбор Главата Светилник Од : М&W Ecommerce, Inc...

The tea художествени концепция (2)dmc cross stitch kit white 11ct print on canvas embroidery set sewing hand made crafts home decor
 • Новинка

The tea художествени концепция (2)dmc cross stitch kit white 11ct print on canvas embroidery set sewing hand made crafts home decor

8.30 BGN 8.00

Крстот бод комплет, треба шиење со себе 2version се достапни : available : 14 Платно Големина : 25×19cm11 Платно Големина : 32×23 смпредност : ние имаме свои фабрика, ние сме квалификувани за вашите нарачки, промет на големо...

Хиляди коне препускат напред DMC cross stitch kit white 11ct печатна бродерия направи си САМ ръчно изработени needle work wall home decor
 • Новинка

Хиляди коне препускат напред DMC cross stitch kit white 11ct печатна бродерия направи си САМ ръчно изработени needle work wall home decor

22.08 BGN 22.00

Крстот бод комплет, треба шиење со себе 2version се достапни : available : 14 Платно Големина : 58×39cm11 Платно Големина : 80×57 cmпредност : ние имаме свои фабрика, ние сме квалификувани за вашите нарачки, промет на големо...

Красив кактус (1) цветя DMC кръстат бод комплект бял 11ct печат върху платно, определени бродерия шевни ръчно изработени занаяти домашен интериор
 • Новинка

Красив кактус (1) цветя DMC кръстат бод комплект бял 11ct печат върху платно, определени бродерия шевни ръчно изработени занаяти домашен интериор

11.02 BGN 10.00

Крстот бод комплет, треба шиење со себе 2version се достапни : available : 14 Платно Големина : 39×18cm11 Платно Големина : 47×21 смпредност : ние имаме свои фабрика, ние сме квалификувани за вашите нарачки, промет на големо...

Ръкоделие, САМ кръстат бод, пълен комплект за бродерия комплект, есен-Маритим кабина кула живописна кръст Бод живопис стени домашен интериор
 • Новинка

Ръкоделие, САМ кръстат бод, пълен комплект за бродерия комплект, есен-Маритим кабина кула живописна кръст Бод живопис стени домашен интериор

40.48 BGN 20.00

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА УБАВА ДАМА Дистрибуција Опис на ПроизводотCanva Големина : околу 52*34 CMЦелосна везовиСо настава на англиски јазик*************************1 инч=25.4 mm (1"=25.4 mm)1mm=0.04 инчи (1mm=0.04")Ве молиме имајте во предвид : еден везови нишка може да бидат поделени во 6 насоки, за оваа 11ct, ве молиме да користите 3 насоки од една до бод♥КАКО ДА БОД : ПАКУВАЊЕ ДЕТАЛИБЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ Ние ќе брод од страна на Кина Пост Воздух Mail бесплатен превозот ...

Абстрактна бродерия ръкоделие животни, птици и елени, 14CT печат комплекти на кръстат бод занаяти изкуство DMC DIY качество на ръчно изработени декор
 • Новинка

Абстрактна бродерия ръкоделие животни, птици и елени, 14CT печат комплекти на кръстат бод занаяти изкуство DMC DIY качество на ръчно изработени декор

28.62 BGN 27.00

Опис : Големина на Слика : 37x26cm Боја (Embroidering ткаенина) : Бела Пакет Содржина : Embroider крпа *1 Embroider теми 1...

Зелен дракон памук животни DMC кръстат бод комплекти 14ct бял 11ct печатна бродерия направи си САМ ръчно изработени игла работа стени домашен интериор
 • Новинка

Зелен дракон памук животни DMC кръстат бод комплекти 14ct бял 11ct печатна бродерия направи си САМ ръчно изработени игла работа стени домашен интериор

BGN 71.84

Крстот бод комплет, треба шиење со себе 2version се достапни : available : 14 Платно Големина : 83×113cm11 Платно Големина : 103×141 cmпредност : ние имаме свои фабрика, ние сме квалификувани за вашите нарачки, промет на големо...

Ръкоделие, САМ кръст Бод,комплекти за бродерия комплекти, 11CT и 14CT, бъдни вечер
 • Новинка

Ръкоделие, САМ кръст Бод,комплекти за бродерия комплекти, 11CT и 14CT, бъдни вечер

26.77 BGN 16.00

Везана,DIY Крстот Бод,Сетови За Везови колекции,11 CT&14 CT, бадникБЕСПЛАТЕН превозотБод грофот : 120 X151 бодаБои : 21 боиПроизводот број : cs447Големина на слика : 27 X34 CM, 11 CT21 X27 CM, 14 CTПлатно големина : 37 X44 CM, 11 CT31 X37 CM, 14 CTНасоки : 1 конец = 6 насокиПакет содржи : 1、100% памук теми2、Везени платно3、игли4、HD Шарени График5 、 Крстот Бод Хартија Шема / шема (боја printinng, на англиски јазик, А4 големина / page)

Joy Sunday the Birds with Branch Живопис Брои or Printed 11CT 14CT Chinese Cross Stitch Комплекти комплекти за бродерия бродерия
 • Новинка

Joy Sunday the Birds with Branch Живопис Брои or Printed 11CT 14CT Chinese Cross Stitch Комплекти комплекти за бродерия бродерия

37.28 BGN 19.00

6081811130100144 ТОПЛА ПРОДАЖБА парче Радост недела На Птици со Гранки Сликарство се Сметаат или Печатени 11 CT 14 CT Кинески Крстот Бод Колекции Везови Везана ПоставуваБренд : Радост НеделаПредмет Бр...