Ръкоделие, САМ кръст Бод,комплекти за бродерия комплекти, 11CT&14CT, phalaenopsis Ирис

Ръкоделие, САМ кръст Бод,комплекти за бродерия комплекти, 11CT&14CT, phalaenopsis Ирис

BGN 23.00
-42 %
BGN 39.71

Брой продукти


Везана,DIY Крстот Бод,Сетови За Везови колекции,11 CT&14 CT, Phalaenopsis ирис
БЕСПЛАТЕН превозот
Бод грофот : 97 X253 бода
Бои : 27colors
Производот број : cs299
Големина на слика : 22 X57 CM, 11 CT
17 X45 CM, 14 CT
Платно големина : 32 X67 CM, 11 CT
27 X55 CM, 14 CT
Насоки : 1 конец = 6 насоки
Пакет содржи : 1、100% памук теми
2、Везени платно
3、игли
4、HD Шарени График
5 、 Крстот Бод Хартија Шема / шема (боја printinng, на англиски јазик, А4 големина/page)


Подробности

Кръст бод плат CT номер:
11CT unprinted, 14CT unprinted
Материал:
100% памук
Вид На Модела:
Цвете
Тип:
Пакет
Воспользуйся:
Модел
Рамка:
No
Начин На Опаковане На Платното:
Сгънати

Избор на купувачи

Новият очарователен кон DMC животни кръстат бод комплекти 14ct бял 11ct печатна бродерия направи си САМ ръчно изработени игла работа стени домашен интериор
 • Новинка

Новият очарователен кон DMC животни кръстат бод комплекти 14ct бял 11ct печатна бродерия направи си САМ ръчно изработени игла работа стени домашен интериор

9.10 BGN 9.00

Крстот бод комплет, треба шиење со себе 2version се достапни : available : 14 Платно Големина : 27×38cm11 Платно Големина : 35×46 смпредност : ние имаме свои фабрика, ние сме квалификувани за вашите нарачки, промет на големо...

Ръкоделие, САМ кръст Бод, комплекти за бродерия комплекти, 11CT&14CT, свидетелство за раждане на детето
 • Новинка

Ръкоделие, САМ кръст Бод, комплекти за бродерия комплекти, 11CT&14CT, свидетелство за раждане на детето

29.95 BGN 18.00

Везана,DIY Крстот Бод,Сетови За Везови колекции,11 CT&14 CT, Бебе раѓање сертификатБЕСПЛАТЕН превозотБод грофот : 194 X126 бодаБои : 28 боиПроизводот број : cs013Големина на слика : 44 X29 CM, 11 CT35 X23 CM, 14 CTПлатно големина : 54 X39 CM, 11 CT45 X33 CM, 14 CTНасоки : 1 конец = 6 насокиПакет содржи : 1、100% памук теми2、Везени платно3、игли4、HD Шарени График5 、 Крстот Бод Хартија Шема / шема (боја printinng, на англиски јазик, А4 големина / page)

58*27 СМ ръкоделие, САМ кръстат бод, пълен комплект за бродерия, набор, цветна градина вила живописен кръстат бод живопис стени домашен интериор
 • Новинка

58*27 СМ ръкоделие, САМ кръстат бод, пълен комплект за бродерия, набор, цветна градина вила живописен кръстат бод живопис стени домашен интериор

29.86 BGN 15.00

ДОБРЕДОЈДОВТЕ НА УБАВА ДАМА ДистрибуцијаКрпа Големина : околу 58*27 CMсо англиски инструкции*************************1 инч=25.4 mm (1"=25.4 mm)1mm=0.04 инчи (1mm=0.04")Ве молиме имајте во предвид : еден везови нишка може да бидат поделени во 6 насоки, за оваа 11ct, ве молиме да користите 3 насоки од една до бод♥КАКО ДА БОД : ПАКУВАЊЕ ДЕТАЛИБЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗОТ Ние ќе брод од страна на Кина Пост Воздух Mail бесплатен превозот ...

NEW Story of ягода DMC cross stitch комплекти 14ct white 11ct print on canvas embroidery set sewing hand made crafts home decor
 • Новинка

NEW Story of ягода DMC cross stitch комплекти 14ct white 11ct print on canvas embroidery set sewing hand made crafts home decor

12.30 BGN 12.00

Крстот бод комплет, треба шиење со себе 2version се достапни : available : 14 Платно Големина : 26×41cm11 Платно Големина : 31×50 cmпредност : ние имаме свои фабрика, ние сме квалификувани за вашите нарачки, промет на големо...

Слоновете (1)Майка и син дълбока любов кръстат бод комплект 14ct бял 11ct печатна бродерия направи си САМ ръчно изработени игла работа стени домашен интериор
 • Новинка

Слоновете (1)Майка и син дълбока любов кръстат бод комплект 14ct бял 11ct печатна бродерия направи си САМ ръчно изработени игла работа стени домашен интериор

BGN 28.62

Крстот бод комплет, треба шиење со себе 2version се достапни : available : 14 Платно Големина : 62×48cm11 Платно Големина : 59×76 cmпредност : ние имаме свои фабрика, ние сме квалификувани за вашите нарачки, промет на големо...

The tea художествени концепция (2)dmc cross stitch kit white 11ct print on canvas embroidery set sewing hand made crafts home decor
 • Новинка

The tea художествени концепция (2)dmc cross stitch kit white 11ct print on canvas embroidery set sewing hand made crafts home decor

8.30 BGN 8.00

Крстот бод комплет, треба шиење со себе 2version се достапни : available : 14 Платно Големина : 25×19cm11 Платно Големина : 32×23 смпредност : ние имаме свои фабрика, ние сме квалификувани за вашите нарачки, промет на големо...

Гепард животно памук кръстат бод комплекти DMC 14ct бял 11ct печатна бродерия направи си САМ ръчно изработени игла работа стени домашен интериор
 • Новинка

Гепард животно памук кръстат бод комплекти DMC 14ct бял 11ct печатна бродерия направи си САМ ръчно изработени игла работа стени домашен интериор

25.44 BGN 25.00

Крстот бод комплет, треба шиење со себе 2version се достапни : available : 14 Платно Големина : 54×54cm11 Платно Големина : 66×66 смпредност : ние имаме свои фабрика, ние сме квалификувани за вашите нарачки, промет на големо...

Златни картини, ръкоделие, бродерия, САМО портретна живопис, бродерия бод, комплекти, 11ct ревност семейство кръст бод,комплекти за бродерия
 • Новинка

Златни картини, ръкоделие, бродерия, САМО портретна живопис, бродерия бод, комплекти, 11ct ревност семейство кръст бод,комплекти за бродерия

45.70 BGN 25.00

големина на крпа за 45x55 cm,ова е памук бод сетподатоци за повикување само точни податоци во согласност со производот што сте го добиле

Бродерия брои кръст комплекти за бродерия ръкоделие-занаяти 14 ct DMC САМ Arts Собственоръчно Decor-Wolf Portrait 2
 • Новинка

Бродерия брои кръст комплекти за бродерия ръкоделие-занаяти 14 ct DMC САМ Arts Собственоръчно Decor-Wolf Portrait 2

36.29 BGN 29.00

Ве молиме прочитајте ја целата страница внимателно пред да го купите! Бод : Смета Крстот Бод Наслов : Волкот Портрет 2 Од : М&W Ecommerce, Inc...

Абстрактна бродерия ръкоделие животни, птици и елени, 14CT печат комплекти на кръстат бод занаяти изкуство DMC DIY качество на ръчно изработени декор
 • Новинка

Абстрактна бродерия ръкоделие животни, птици и елени, 14CT печат комплекти на кръстат бод занаяти изкуство DMC DIY качество на ръчно изработени декор

28.62 BGN 27.00

Опис : Големина на Слика : 37x26cm Боја (Embroidering ткаенина) : Бела Пакет Содржина : Embroider крпа *1...

Бог кон идва от изток кръстат бод комплекти 14ct бял 11ct печатни бродерия направи си САМ ръчно изработени игла работа стени домашен интериор
 • Новинка

Бог кон идва от изток кръстат бод комплекти 14ct бял 11ct печатни бродерия направи си САМ ръчно изработени игла работа стени домашен интериор

41.44 BGN 41.00

Крстот бод комплет, треба шиење со себе 2version се достапни : available : 14 Платно Големина : 124×67cm11 Платно Големина : 155×82 смпредност : ние имаме свои фабрика, ние сме квалификувани за вашите нарачки, промет на големо...

Ръкоделие, ръчно изработени 14ct живописна бродерия, ферма сънливи красива Селска САМ DMC Cross stitch kit, Art Cross-Етикети Home Decor
 • Новинка

Ръкоделие, ръчно изработени 14ct живописна бродерия, ферма сънливи красива Селска САМ DMC Cross stitch kit, Art Cross-Етикети Home Decor

BGN 62.38

Крстот бод комплет, треба шиење со себе големина на Слика : 72 X53cm (14ct) (Nessuna cornice esterna) Платно големина:83 X63cm(14 CT) 14 CT Unprinted Крстот Бод бело платно предност : ние имаме свои фабрика, ние сме квалификувани за вашите нарачки, промет на големо...

Нов Сокол памук DMC животни кръстат бод комплекти 14ct бял 11ct печатни бродерия направи си САМ ръчно изработени игла работа стени домашен интериор
 • Новинка

Нов Сокол памук DMC животни кръстат бод комплекти 14ct бял 11ct печатни бродерия направи си САМ ръчно изработени игла работа стени домашен интериор

27.02 BGN 27.00

Крстот бод комплет, треба шиење со себе 2version се достапни : available : 14 Платно Големина : 62×48cm11 Платно Големина : 76×60 cmпредност : ние имаме свои фабрика, ние сме квалификувани за вашите нарачки, промет на големо...

Плодове и кошници с цветя памук кръстат бод комплекти бял 11ct печат върху платно, определени бродерия шевни ръчно изработени занаяти домашен интериор
 • Новинка

Плодове и кошници с цветя памук кръстат бод комплекти бял 11ct печат върху платно, определени бродерия шевни ръчно изработени занаяти домашен интериор

11.50 BGN 11.00

Крстот бод комплет, треба шиење со себе 2version се достапни : available : 14 Платно Големина : 36×25cm11 Платно Големина : 43×33 cmпредност : ние имаме свои фабрика, ние сме квалификувани за вашите нарачки, промет на големо...

Красив кактус (1) цветя DMC кръстат бод комплект бял 11ct печат върху платно, определени бродерия шевни ръчно изработени занаяти домашен интериор
 • Новинка

Красив кактус (1) цветя DMC кръстат бод комплект бял 11ct печат върху платно, определени бродерия шевни ръчно изработени занаяти домашен интериор

11.02 BGN 10.00

Крстот бод комплет, треба шиење со себе 2version се достапни : available : 14 Платно Големина : 39×18cm11 Платно Големина : 47×21 смпредност : ние имаме свои фабрика, ние сме квалификувани за вашите нарачки, промет на големо...

NKF F045 F046 F051 F052 пролетен ритъм лятна привързаност наслада през зимата на есента душата кръстат бод начало декор къща
 • Новинка

NKF F045 F046 F051 F052 пролетен ритъм лятна привързаност наслада през зимата на есента душата кръстат бод начало декор къща

30.40 BGN 16.00

• Ние имаме свои фабрика, може да се квалификуваат за вашиот најголемиот Дел наредби.• Сосема нов крст бод колекции.• 21ткаат чешлани памук згусне ткаенина и еколошките теми.• Ние нудиме 30% 300% екстра теми за секој производ.• Добар сјај, неисчезнува, нема лесно да се пробие и pilling.• Печат ткаенина (11 CT и 14 CT) и Смета платно (14 CT) .• Користете растворливи заштита на животната средина материјал.• Ултра јасно професионални embroidering дијаграм.• Нашите производи се прекрасен дар за вашето семејство и пријатели.1) ве Молиме љубезно не дојде со нас...