5TH RW-30030 two Japanese woman Cross Stitch Cartoon Cross Stitch 14CT Cross-Stitch Kit ръчна бродерия ръкоделие JCS

5TH RW-30030 two Japanese woman Cross Stitch Cartoon Cross Stitch 14CT Cross-Stitch Kit ръчна бродерия ръкоделие JCS

BGN 30.00
-49 %
BGN 59.18

Брой продуктиПодробности

търговска марка:
oneroom
Воспользуйся:
Модел
Вид На Модела:
Етап
Материал:
100% памук
Стил:
Европа
Начин На Опаковане На Платното:
Сгънати
Рамка:
No
Тип:
Пакет
Външната Опаковка:
опаковка opp

Избор на купувачи

Ръкоделие, САМ кръст Бод,комплекти за бродерия комплекти, 11CT&14CT, phalaenopsis Ирис
 • Новинка

Ръкоделие, САМ кръст Бод,комплекти за бродерия комплекти, 11CT&14CT, phalaenopsis Ирис

39.71 BGN 23.00

Везана,DIY Крстот Бод,Сетови За Везови колекции,11 CT&14 CT, Phalaenopsis ирисБЕСПЛАТЕН превозотБод грофот : 97 X253 бодаБои : 27colorsПроизводот број : cs299Големина на слика : 22 X57 CM, 11 CT17 X45 CM, 14 CTПлатно големина : 32 X67 CM, 11 CT27 X55 CM, 14 CTНасоки : 1 конец = 6 насокиПакет содржи : 1、100% памук теми2、Везени платно3、игли4、HD Шарени График 5 、 Крстот Бод Хартија Шема / шема (боја printinng, на англиски јазик, А4 големина / page)

Куче с цвете памук животни кръстат бод комплекти 14ct бял 11ct печатни бродерия направи си САМ ръчно изработени игла стени домашен интериор
 • Новинка

Куче с цвете памук животни кръстат бод комплекти 14ct бял 11ct печатни бродерия направи си САМ ръчно изработени игла стени домашен интериор

8.46 BGN 8.00

Крстот бод комплет, треба шиење со себе 2version се достапни : available : 14 Платно Големина : 20×18cm11 Платно Големина : 24×21 смпредност : ние имаме свои фабрика, ние сме квалификувани за вашите нарачки, промет на големо...

Кранове и бор щанд за дълголетие (2)комплекти на кръстат бод бял 11ct печатна бродерия направи си САМ ръчно изработени игла работа стени домашен интериор
 • Новинка

Кранове и бор щанд за дълголетие (2)комплекти на кръстат бод бял 11ct печатна бродерия направи си САМ ръчно изработени игла работа стени домашен интериор

19.04 BGN 18.00

Крстот бод комплет, треба шиење со себе 2version се достапни : available : 14 Платно Големина : 50×61cm11 Платно Големина : 61×75 смпредност : ние имаме свои фабрика, ние сме квалификувани за вашите нарачки, промет на големо...

NEW Story of ягода DMC cross stitch комплекти 14ct white 11ct print on canvas embroidery set sewing hand made crafts home decor
 • Новинка

NEW Story of ягода DMC cross stitch комплекти 14ct white 11ct print on canvas embroidery set sewing hand made crafts home decor

12.30 BGN 12.00

Крстот бод комплет, треба шиење со себе 2version се достапни : available : 14 Платно Големина : 26×41cm11 Платно Големина : 31×50 cmпредност : ние имаме свои фабрика, ние сме квалификувани за вашите нарачки, промет на големо...

Бродерия брои кръст комплекти за бродерия ръкоделие-занаяти 14 ct DMC САМ Arts Собственоръчно Decor-Розови рози 3
 • Новинка

Бродерия брои кръст комплекти за бродерия ръкоделие-занаяти 14 ct DMC САМ Arts Собственоръчно Decor-Розови рози 3

31.97 BGN 26.00

Ве молиме прочитајте ја целата страница внимателно пред да го купите! Бод : Смета Крстот Бод Наслов : Розови Рози 3 Од : М&W Ecommerce, Inc ...

нова червена череша плодове памук DMC кръстат бод комплекти бял 11ct печат върху платно бродерия набор от шевни ръчно изработени занаяти домашен интериор
 • Новинка

нова червена череша плодове памук DMC кръстат бод комплекти бял 11ct печат върху платно бродерия набор от шевни ръчно изработени занаяти домашен интериор

9.90 BGN 9.00

Крстот бод комплет, треба шиење со себе 2version се достапни : available : 14 Платно Големина : 25×23cm11 Платно Големина : 33×27 смпредност : ние имаме свои фабрика, ние сме квалификувани за вашите нарачки, промет на големо...

Вечна любов Коледа Тайната вечеря (3) екологичен памук китайски комплекти на кръстат бод изчислено е щампован 14ct насърчаване на продажбите
 • Новинка

Вечна любов Коледа Тайната вечеря (3) екологичен памук китайски комплекти на кръстат бод изчислено е щампован 14ct насърчаване на продажбите

24.96 BGN 15.00

Големината е Вез Крпа Големина Големина е прирачник за мерење, не може да биде околу 13 см мерење грешка, тоа му припаѓа на нормални ситуација...

Новият очарователен кон DMC животни кръстат бод комплекти 14ct бял 11ct печатна бродерия направи си САМ ръчно изработени игла работа стени домашен интериор
 • Новинка

Новият очарователен кон DMC животни кръстат бод комплекти 14ct бял 11ct печатна бродерия направи си САМ ръчно изработени игла работа стени домашен интериор

9.10 BGN 9.00

Крстот бод комплет, треба шиење со себе 2version се достапни : available : 14 Платно Големина : 27×38cm11 Платно Големина : 35×46 смпредност : ние имаме свои фабрика, ние сме квалификувани за вашите нарачки, промет на големо...

Нов белоглав орел (1) DMC Animal cross stitch комплекти 14ct white 11ct печатна бродерия направи си САМ ръчно изработени needle work wall home decor
 • Новинка

Нов белоглав орел (1) DMC Animal cross stitch комплекти 14ct white 11ct печатна бродерия направи си САМ ръчно изработени needle work wall home decor

27.04 BGN 27.00

Крстот бод комплет, треба шиење со себе 2version се достапни : available : 14 Платно Големина : 50×62cm11 Платно Големина : 61×76 cmпредност : ние имаме свои фабрика, ние сме квалификувани за вашите нарачки, промет на големо...

Ръкоделие за бродерия САМ French DMC High Quality-Брои Кръст Бод Комплекти 14 ct маслени картини-Winter скъпоценни Камъни
 • Новинка

Ръкоделие за бродерия САМ French DMC High Quality-Брои Кръст Бод Комплекти 14 ct маслени картини-Winter скъпоценни Камъни

113.09 BGN 90.00

Ве молиме прочитајте ја целата страница внимателно пред да го купите! Бод : Смета Крстот Бод Наслов : Зимски Камења Од : М&W Ecommerce, Inc ...

NKF F045 F046 F051 F052 пролетен ритъм лятна привързаност наслада през зимата на есента душата кръстат бод начало декор къща
 • Новинка

NKF F045 F046 F051 F052 пролетен ритъм лятна привързаност наслада през зимата на есента душата кръстат бод начало декор къща

30.40 BGN 16.00

• Ние имаме свои фабрика, може да се квалификуваат за вашиот најголемиот Дел наредби.• Сосема нов крст бод колекции.• 21ткаат чешлани памук згусне ткаенина и еколошките теми.• Ние нудиме 30% 300% екстра теми за секој производ.• Добар сјај, неисчезнува, нема лесно да се пробие и pilling.• Печат ткаенина (11 CT и 14 CT) и Смета платно (14 CT) .• Користете растворливи заштита на животната средина материјал.• Ултра јасно професионални embroidering дијаграм.• Нашите производи се прекрасен дар за вашето семејство и пријатели.1) ве Молиме љубезно не дојде со нас...