Eightwood RF коаксиален адаптор мъжки-женски UHF конектор адаптер за шунка, радио антени

Eightwood RF коаксиален адаптор мъжки-женски UHF конектор адаптер за шунка, радио антени

BGN 4.00
-11 %
BGN 4.50

Брой продукти


Коаксијален АНТЕНСКИ адаптер за машко-женски UHF конектор адаптер за Шунка радио антена
Спецификација за Антена :
Тип : Коаксијален, Машки UHF PL-259 за да го Женски UHF ТАКА-239 адаптер
Отпорност : 50 Ohm
Конектор Тип : Конектор A : UHF Приклучокот, машки Pin
Конектор Б : UHF Џек, женски Pin (Метрички Верзија)
Се користи за Антени, Коаксијален кабел, Радио Скенер, Шунка Радио Transceiver, БЛАГАЈНИЧКИТЕ Радио Рачни & Аматерски Радио Опрема.
Се спречи оштетување на вашиот радио е SMA антенски врска должи на се има да се промени антени за база, мобилен, или за различен стил од акции антената се користи. Адаптер ќе ги преземе сите носат и солза; наместо на шасија конектор кои се предмет да носат или доаѓаат лабава. Сега можете да брзо и безбедно да ја смените повеќе популарни и поширок избор на достапни BNC антени, и да помогне да се заштити вашиот радио од оштетување, сите, на ниската цена.
Адаптер ви овозможува да :
1. Брзо го промени антени за да база на мобилни или различен стил употреба.
2. Употреба на повеќе популарни и поширок избор на располагање на UHF/PL259 антени.
3. Спречување на шасија конектор носат или од кои доаѓаат се губат поради антена промени.


Подробности

Тип Елемент:
Мобилно Радио
Името На Модела:
AD-U01-JP-41BS00
търговска марка:
Осмица
Продукт:
телевизионна UHF антена
Тип конектор:
UHF адаптер UHF щекер към UHF конектора директен
Стил:
Хетеро
Материал За Това :
Месинг
покритие:
Никелпалтед
Импеданс:
50 Ома

Избор на купувачи

Нов автомобил Jump Starter Mini Portable Спешно Car Battery Charger Power bank arrancador bateria
 • Новинка

Нов автомобил Jump Starter Mini Portable Спешно Car Battery Charger Power bank arrancador bateria

BGN 44.78

Ве молиме имајте на ум дека ова е многу важно !! !! !!· Батерија на Мобилен Состав : ABS Пламен Retardant Материјал· Item Ширина : 7.9 cm· Батеријата Просечен Живот : Повеќе од 1500 пати· На Наполнетост на батеријата Време : 24 часа· Излезна Моќност : 5 V2 A;12 V2 A· Item Висина : 1.8 cm· Напон : 12 V· Батеријата Специфични : МултиФункција Мобилни Моќ Банка· Item Должина : 13.9 cm· Предмет Тип : Полнење На Батеријата Единици· Item Тежина : 230 g· Префрли се стартер : автомобил, авто, мотор, складирање ,батерија· Автомобил итни полнам : под 2.5 L бензин мотор (врз основа на 75% моќ лево)· Осветлување : Функционална и во светлина на слаба светлина strobe СОСОпис На Производот : Точка Бр.K21Големина139mm*79mm*18mmТежина230gИме На ПроизводАвтомобил Скок СтартерБренд ИмеДОН КОХЕЗИЈАФункцијаМоќ Конектор За Автомобили / Дигитални Производи, итнТип На ОбјектПолнење На Батеријата ЕдинициSwitchable Напон5 V2 A;12 V2 AИзлез на Возило12 VСертификацијаCE, ROHS FCC УЛБатеријата Просечен ЖивотПовеќе од 1500 патиБатеријата Мобилен СоставABS Пламен Retardant Материјал

Двойна 2 Din no-dvd 6.2 сензорен екран MP5 Авторадио стерео главното устройство автомобилното радио FM / AM SWC USB / SD музика GPS стерео безплатна карта на 1080p
 • Новинка

Двойна 2 Din no-dvd 6.2 сензорен екран MP5 Авторадио стерео главното устройство автомобилното радио FM / AM SWC USB / SD музика GPS стерео безплатна карта на 1080p

158.08 BGN 158.00

Двојно 2 Din неdvd 6.2" Екран на Допир MP5 Autoradio Стерео Главата Единица Автомобил Радио FM / AM SWC USB / SD Музика GPS Стерео Слободни мапата 1080p1 Eincar автомобил mp5 играч со стандардни 2din големина,7inch HD капацитивни Мултиекран на допир,800*480 резолуција,178*100mm(W*H),50mm(Длабоки),2 Поддржуваат Bluetooth и да се изградиво Микрофон,поддршка handsfree повикува и музика : Кога ќе примите дојдовен повик, player автоматски го вклучува аудио на вашиот систем, па можете да ги преземат вашиот повик без вртење надолу волумен или менување на прилагодувањата;вие може да го игра на вашиот мобилен телефон преполн mp3 датотеки без жици или било дополнителни вложувања3 Поддршка на Екранот Огледало функција,можете да го прикажете огледало функција помеѓу автомобил headunit и вашиот паметен мобилен, повеќето андроид телефони и iphone се дозволени,можете исто така да Огледало Линк GPS Навигација Од вашиот Android Телефони.4 Поддршка Воланот контролна функција,само треба connect "SWC" жица за вашиот автомобил воланот контрола жица,ако ви треба било инструкции за инсталација,ве молиме слободно да контактирате со нас5 Опции : Dvr , камера , digtal тв , obd, и др (треба екстра плаќање , ве молиме контактирајте со продавачот .Универзална Bluetooth Автомобил Стерео Аудио 2 DIN 7 инчен Дигитални Капацитивни Екран на Допир за Мултимедијални Видео Со USB Порт и Помошен Текст Поддршка FM ТФКартичка CD СлотОва е радио за автомобил MP5 играч не може да игра на DVD, CD player и не поддржува GPS себе.1...

Преносим 8-пинов преносим микрофон Mic ПР за Motorola Car Mobile Radio GM340 GM640 EM200 EM400 GM300 LCS2000 LTS2000 M10 M100
 • Новинка

Преносим 8-пинов преносим микрофон Mic ПР за Motorola Car Mobile Radio GM340 GM640 EM200 EM400 GM300 LCS2000 LTS2000 M10 M100

18.05 BGN 15.00

Рачен Микрофон Микрофон за полнење за Motorola е Радио за Автомобил GM340 GM640 EM200 EM400 GM300Опис : 100% сосема нов.Метал ВисатUp Клип.Мека тешки флексибилни извиткани кабелот.Бучава поништување на микрофони пренесува јасен звук.Висок квалитет, силен, издржлив, еколошки СТП кабел.Тоа ви овозможува да зборувате и да слушате без да се движат на радио...

Преносим 12 В бензинов и дизелов автомобил скок стартер Power Bank мини многофункционален автомобил пусковое устройство зарядно за кола Booster
 • Новинка

Преносим 12 В бензинов и дизелов автомобил скок стартер Power Bank мини многофункционален автомобил пусковое устройство зарядно за кола Booster

BGN 75.04

Модел : JX29Излез : 12 V / 1А 16 V / 2 A 19 V / 3.5 ЕДЕНАвтомобил скок излез USB Излез : 5 V 2 AТекст : 15 V 1АЦелосното време на полнење : 3 to4 часаЗапочнете Тековната : 300 AВрв Тековната : 600 AКористење на температура : - 20 ℃ 60 ℃ Велосипедизам Употреба живот : 3000 Times

12V LCD MP3 плейър, FM стерео радио кола аудио музика USB SD цифров Bluetooth с арматурното панел с дистанционно управление
 • Новинка

12V LCD MP3 плейър, FM стерео радио кола аудио музика USB SD цифров Bluetooth с арматурното панел с дистанционно управление

60.80 BGN 52.00

12 V LCD ЕУ Plug Автомобил Стерео MP3 Плеер FM Радио, Bluetooth со Телефонот Заградата12 V Bluetooth Stereo ISO ЕУ Plug Ауто MP3 Плеер FM Радио со Телефонот ЗаградатаСпецификација : Модели : 20178, 20179Боја : црна, бела Тип : MP3Декодирање на чип : напредни чипЕкран Тип : LCDЕкран Процес : VA процес, со ID3Панел големина : 188mm x 58mm / 7.4" x 2.28"Пакување големина : 207mm x 132mm x 80mm / 8.15" x 5.2" x 3.15"Производ тежина : 578gИнсталации приклучок тип : ISO Европската plug некои модели автомобил без жициGPS Навигација : Не е поддржаноРадио бенд : FM1, FM2, FM3Радио чип : QN8035, радиото поддржува стерео, може да се претходно наместени 18 радио станици, за поддршка на копчето за пребарување и складирањеЈазик : Нема јазикBluetooth : поддржуваат bluetooth 2.0, поддршка за bluetooth музика и bluetooth телефонНе се поддржани : двоен екран со дисплеј, обратна видео влез, обратна откривање, кочница поттикнува, воланот контролаЗасилувач чип : 7377 независни четириканалРадио фреквенција : 87.5 М108 MSD картичка слот за : SD картичкаGPS картичка : не поддржуваат навигацијаДалечински управувач : 18копче за далечинска контролаUSB порта : Поддршка за USB 2.0Напон : 12 VМикрофон : ДаРКА терминал опис : 4 канал аудио излезПредпомошен аудио влез : YesВолумен knob : НикојПоддржани аудио формати : MP3 / WMA / WAVПоддржани видео формати : Не е поддржаноПоддржани формати : Не е поддржаноФункција : Со мобилен телефон заградата на функцијата;ISO Европската приклучок;Исклучување време дисплеј функција;ПОМОШЕН аудио влез, мобилни телефони, MP3 / MP4 / MP5 / навигација и други аудио преку машина за во автомобил да се игра;Поддршка датотека репродукција, песни може да се постави различни папки во меморијата на картичка внатре, лесно да се игра;Поддршка за MP3 верност lossless аудио формат;Поддршка голем капацитет SD картичка / USB флеш диск и други меморија на репродукцијата;Електронско подесување на радио функција, автоматски добиваат станица, продавница станица, поддршка исклучете меморија;Автомобил мерач LED дисплеј технологија, супер светло, но сјајна, не блескави;Моќисклучување мемориска функција, меморија радио или на репродукцијата на музика државата;Професионаленквалитетен автомобил подесување на радио модул;DC 12 V напојување;Повеќе коло заштита тест (преоптоварување, overvoltage, краток спој);Четириканален излез.1 x Mainframe1 x Далечинска контрола2 x Опашка кабел1 x Упатство1 x Расклопување копче1...

12 бр./компл. преносим автомобил тире довършителни инструмент автомобилна врата панел аудио таблото демонтаж инструменти за инсталиране на комплект пластмасов ръч
 • Новинка

12 бр./компл. преносим автомобил тире довършителни инструмент автомобилна врата панел аудио таблото демонтаж инструменти за инсталиране на комплект пластмасов ръч

10.13 BGN 9.00

Опис : Корисни pry алатка за безбедно отстранување и инсталирате автомобил аудио, екстериер и ентериер, цртичка, на врата завртување на избегнувајте гребење на вашиот автомобил алатката може ефикасно да се намали конкавна и испакнати лузни лево со користење на завртката нож за да го отстраните Тоа би можело да се намали триење можноста за внатрешна автомобил декорација алатки се дизајнирани за да се вклопи во било кој автомобил модел лесно да се носат и лесен за употреба Карактеристики : Боја : како на сликата шоу Материјал : Пластични и Железо Тежина : 165g во вкупно Количество : сет за во автомобил панел за отстранување алатка (вклучуваат 12pcs) Пакет се Вклучени : 1 x Автомобил Панел за Отстранување Алатка сет(12 PCS / set)

Нов автомобил цифрова ТЕЛЕВИЗИЯ-бокс DVB-T двоен тунер MPEG2 и MPEG4 AVC / H. 264 за приемник на Близкия Изток, Австралия
 • Новинка

Нов автомобил цифрова ТЕЛЕВИЗИЯ-бокс DVB-T двоен тунер MPEG2 и MPEG4 AVC / H. 264 за приемник на Близкия Изток, Австралия

121.09 BGN 115.00

C ar Дигитални ТВ Кутија ДИГИТАЛНАТ Двојна Тјунер MPEG2 и MPEG4 AVC / H 264 за Примачот Блискиот Исток, АвстралијаКЛУЧНИ КАРАКТЕРИСТИКИБЕСПЛАТНИ ДОДАТОЦИ(1) 1pcs x ДИГИТАЛНАT2 Приемник(2) 1pcs x Моќ Кабел(3) 1pcs x IR Кабел(4) 1pcs x Антена(5) 1pcs x Далечинска Контрола(6) 1pcs x УпатствоФОТО ГАЛЕРИЈАВажно Потсетник1...

2 din Car radio 6.2 инчов Bluetooth car radio с задната камера огледало на екрана на телефона стерео MP5 плейър 9 езика сензорен екран
 • Новинка

2 din Car radio 6.2 инчов Bluetooth car radio с задната камера огледало на екрана на телефона стерео MP5 плейър 9 езика сензорен екран

BGN 71.90

Поддршка андроид прикажување на екранот ! тоа не е поддршка за GPS,но може да покажува и GPS навигација слики во радиото кога телефонот користејќи навигација функција и прикажување на екранот функцијатаи 6.2 инчен MP5 / Bluetooth функцијата мобилен Интернет поддржуваат Android мобилен телефон, функцијата за споделувањеГлавната функција опис : Поддржува Bluetooth handsfree повик, Bluetooth репродукцијата на музикаВидео внесување со гестикулација, може да се јавите на камераПоддршка LRC стихови и ID3 екранотКористење на 24 Bit DAC, со висока прецизност за наплата верност верност;Поддршка МАЈМУН, FLAC, WAV, ДИС lossless аудио формати, поддршка за високо малку го оценувате! Квалитетот на звукот достигнува температура на ниво на CDто ниво;Поддршка на 24 Bit, 96 KHz, WAV формат, музика парсирање на сила на повеќе од CD;Аудио поддршка за репродукција : ДИС, MP3, WMA, ACC, OGG, WAV, RA, AC3, MP2, AMR, итн.Видео поддршка на репродукцијата : AVI, MP4, FLV, PMP, РМ, RMVB, MPG и други формати.Поддршка за фото на пребарување функции (JPEG формат)Оваа машина доаѓа со висока дефиниција 6.2 инчен highdefinition екран на допир, динамичен интерфејс мени.Поддршка ТФкартичка, со голема брзина USB2.0 интерфејс компатибилен со У диск, мобилни хард диск, топла swappable.Јазик : Англиски / Шпански / Руски / Италијански / Германија / Француски / Japenese / Portugese / КинескиКартичка тип целосна функција далечински контролер.Сите дигитални серво коло.Новиот обработка на чип сет (ПРОЦЕСОРОТ), побрз одговор, повеќе стабилни перформанси, повеќе моќни!Нов дизајн, knob прилагодување јачина на звук.Повеќе аудио контроли (SEL) : електронски волумен, treble, бас, лево и десно рамнотежа, предните и задните звук полиња.Еднакви јачина прекинувачи, Гласно, reverb, бас, вонредни!Повеќе звук избор (DSP) : Посветен DSP чип се користи за декодирање на различни lossless / внесува загуби аудио формати;Хардвер електронски аудио (EQ) обработка, различни од звук режими, високи и ниски тонови може да се прилагоди;Целосно електронски контролирана дигитални пребарување за радио, високаперформанси digital tuning, FM радио со автоматско скенирање, 18 радио складирањеПесната меморија продолжување функција! Нека ти играат MP3 веќе не се тешки почнете;Најновите поддршка : папката игра, класификација складирање, слободни anycast, прикажување на листата.Песна скенирање PreviewПоддршка на произволно пуштање, повтори ги сите, повторувам единечни, двојни директориум.Може да премотувате напред, назад, на пауза.ПОМОШЕН аудио влез интерфејс, можете да се поврзете со надворешни MP3, GPS, мобилни телефони, Walkman и други аудио влез.USB поддржува висока тековната излез и може да наплаќаат за мобилни телефони;Целата машина SMT, ПИ автоматска опрема за производствоПосебни задебелување на топлина дисипација системЦелокупната спецификацијаНапон DC 12 VРог отпорност 4 ohmsМаксимална моќност 50 W*4Контрола на јачина на звук + / 8 d B (бас 100 HZ treble 10 KHZ) големина е околу 160*178*53 MM (D*W*H)FM опсег на пребарувањеПодесување спектар 87.

Podofo Bluetooth Car Стерео Радио и MP3 плеър, поддръжка на БТ/FM/USB/SD дистанционно управление 12V 1din Авторадио хендсфри дисплей на времето на повикване
 • Новинка

Podofo Bluetooth Car Стерео Радио и MP3 плеър, поддръжка на БТ/FM/USB/SD дистанционно управление 12V 1din Авторадио хендсфри дисплей на времето на повикване

BGN 34.22

Podofo Bluetooth Автомобил Стерео Радио MP3 Плеер Поддршка BT / FM / USB / SD Далечински Управувач 12 V 1din Autoradio Handsfree Call Време Дисплеј12 V 1 din е радио за Автомобил Времето екран функција на поддршка BT / FM / MP3 / WMA / USB / SD картичка далечински управувач handsfree повик за Поддршка на датотека играњеBluetooth Автомобил Радио MP3 Плеер FM Автоматски Стерео Аудио LED дисплеј 12 V Handsfree SD ПОМОШЕН ВО USB 1 din FM Играч handsfree повикПоддршка датотека играње 12 V 1 din е радио за Автомобил поддршка BT / FM / MP3 / WMA / USB / SD картичка далечински управувач handsfree call Време дисплеј функцијае радио за автомобил 1din autoradio MP3 Плеер FM Помошен Текст SD USB Музика MP3 Радио Играч bluetooth handsfreeОпис : 1) Bluetooth Автомобил Стерео Приемник Еден Din Поддршка FM Радио,Handfree повик,MP3 Плеер,ТФКартичка,USB,ПОМОШЕН со Безжичен Далечински Управувач за 12 V Возила2)12 V Автомобил стерео bluetooth играч, Еден Din верзија, 4x1 инчен голем LCD дисплеј, одговара на повеќето стари тип на возила, им даде на вашиот автомобил нов живот3) Bluetooth & изграденаво Micphone поддршка handsfree повици и аудио стриминг, Излезна Моќ : 4 x 45 w,4) FM Радио Приемот : 87.50 MHz 107.9 MHz, автоматски мемориска функција за 18 радио станици5) InsertТабла мултимедиа приемник, уживаат во музиката преку USB порт или ТФкартичка слот, префрлање на музика со далечински управувач .Спецификации : FM Приемник, 87.5107.9 MHz,18 мемории меморијаUSB / ТФ / MP3 / WMAПолнење паметен Телефон преку USB ПортДигитален Часовник На ЕкранотПретходно EQ(POP / ROCK / CLASS)Папка Игра Функција, Breakpoint Меморија и ID3 ИграBluetooth + Микрофон за handsfree повици и bluetooth музички играБезжичен Далечински Управувач вклучениВлезен напон : 12 VИзлезна моќност : 45 w x 4Пакетот Вклучува : 1 x Автомобил Стерео Приемник1 x Далечинска Контрола2 x енергетски Кабли1 x Упатство2 x КопчеВе Молиме Имајте Во Предвид : Овој производ инсталација треба професионални вештини...

2x стъргало инструменти въглеродни влакна винил фолио за опаковане балон прозорец амбалажна филм Ракел стъргало оформление на автомобили етикети аксесоари
 • Новинка

2x стъргало инструменти въглеродни влакна винил фолио за опаковане балон прозорец амбалажна филм Ракел стъргало оформление на автомобили етикети аксесоари

BGN 1.90

Име на производ : Прозорец Филм Scraper; Материјал : ПВЦ Боја : Жолта Големина : 10x 9.5 x 0.4 cm Тежина : 35g Пакет Содржина : 2x Прозорец Филм Scraper На scraper лесно може да се отстрани филм внатре меур, подобрување на кожата ефикасност и лепење филм квалитет, направи мембрана површина ставете повеќе силни да чекаат за една карактеристика, навистина стане вашиот печ добар помошник...

нов пристигане добро качество на автомобил, мини преносим превозни средства скок стартер Power Bank хранене мобилен автоматично батерията спешно
 • Новинка

нов пристигане добро качество на автомобил, мини преносим превозни средства скок стартер Power Bank хранене мобилен автоматично батерията спешно

BGN 63.81

Батеријата Мобилен Состав : ABS Пламен Retardant МатеријалОбјектот Ширина : 8.4 cmБатеријата Просечен Живот : Повеќе од 1500 патиНа Наполнетост На Батеријата Време : 45 часаИзлезна Моќност : 2 A;12 V 2 A; 16 V3.5 A; 19 V 3.5 ЕДЕНОбјектот Висина : 3.2 cmНапон : 12 VБатеријата Специфични : МултиФункција Мобилни Моќ БанкаБрој На Батерии : 3Објектот Должина : 17 cmПредмет Тип : Полнење На Батеријата ЕдинициЗабелешка : Овој производ има безбедност чекан (да се скрши стаклото се врати во автомобил ) и намалување на сигурносен појас функцијаКарактеристики : 1...

12 В 60 W x 4 Bluetooth автомобилен FM радио и хендсфри авто аудио стерео MP3-плейър поддържа USB SD MMC + дистанционно управление на волана колело
 • Новинка

12 В 60 W x 4 Bluetooth автомобилен FM радио и хендсфри авто аудио стерео MP3-плейър поддържа USB SD MMC + дистанционно управление на волана колело

50.18 BGN 38.00

12 V 60 W x 4 Автомобил Bluetooth Ракабесплатен Аудио Стерео MP3 Плеер FM Радија кои Поддржуваат USB / SD / MMC со Далечински УправувачГлавни Карактеристики : Вграден Bluetooth V4.0 + микрофон. Handsfree повици. Го Поддржува Advanced Audio Distribution Profile. Off time екран функција. Дигитален висококвалитетни FM стерео радио, претходно 18 станици (фреквенција : 87.5108 MHz). Поддршка за USB / SD / MMC картичка читач, поддршка аудио : MP3 / WMA / WAV, итн. Поддршка папка функција, поддршка точка на прекин и ID3 Игра, поддршка на Далечинскиот управувач. Ротари Контрола На Јачина На Звук. MP3 рандомизирана, 10 патеката горе / долу на репродукцијата. Електронска контрола на јачината на звукот treble, бас, рамнотежа и fader . Повеќе EQ Сцена Избор : џез, рок, поп, класична, итн. 4канал висока излезна моќност (4 гласно говорник). L / R РКА излезни аудио приклучоци . Супер јасно 180 степен целосна view LCD екран, звук визуелен ефект шокиран. Шарени осветлување, поддршка насочен диск далечински управувач.Спецификации : Функција : Вграден Bluetooth V4.0 + микрофон. Handsfree повици. Го Поддржува Advanced Audio Distribution Profile. Off time екран функција. Дигитален висококвалитетни FM стерео радио, претходно 18 станици (фреквенција : 87.5108 MHz). Поддршка за USB / SD / MMC картичка читач, поддршка аудио : MP3 / WMA / WAV, итн. Поддршка папка функција, поддршка точка на прекин и ID3 Игра, поддршка на Далечинскиот управувач. Ротари Контрола На Јачина На Звук. MP3 рандомизирана, 10 патеката горе / долу на репродукцијата. Електронска контрола на јачината на звукот treble, бас, рамнотежа и fader . Повеќе EQ Сцена Избор : џез, рок, поп, класична, итн. 4канал висока излезна моќност (4 гласно говорник). L / R РКА излезни аудио приклучоци . Супер јасно 180 степен целосна view LCD екран, звук визуелен ефект шокиран. Шарени осветлување, поддршка насочен диск далечински управувач...