Elecrow 4WD RC Smart Car шаси за платформата Arduino с метален серво подшипником S3003 комплект за управление DIY 4 колесен робот

Elecrow 4WD RC Smart Car шаси за платформата Arduino с метален серво подшипником S3003 комплект за управление DIY 4 колесен робот

BGN 85.90

Брой продукти

Elecrow 4 WD РК Smart Автомобил Шасија со S3003 Метал Серво Имајќи Комплет за Платформа Arduino DIY 4 Тркала Роботот Smart Автомобил
Опис
Ова е ново дизајнирани 4-тркала автомобил шасија, и обичните 4-тркала е различна од овој автомобил со задните тркала плус пред управувачки механизам за да се постигне автомобилот напред, назад и да се сврти лево и десно.
И професионални далечински управувач трки принцип, употребата на две род преку управувачки серво за контрола на насока на автомобилот. Во прилог, на управувачки механизам на задните тркала, исто така, е променето. Алуминиум одредување парче е integrally формирана со мотор и мотор е цврсто ангажирани со вози во бунари. Моторот усвојува сите-метал опрема мотор. Ако продолжат со голема брзина, додека 25мм бунари со дијаметар од моторот може да биде. На задните тркала вклучува две страната купот на лежишта за да се обезбеди на повеќе флексибилни моторни ротација.
Поради употреба на повеќе благородни метални делови (лежишта, пренос опрема, поврзување прачка, метал моторот, управувањето првенство, мулти-функција заграда, итн.), која е скапа, корисникот може да се спореди заслуги, се разбира, на пазарот е, исто така, поевтини Слични на шасија, работата не е на ниво на.
Ние само фиксна дупки за монтажа платформа arduino, ако сте на други платформи, треба да стиска дупки или се обиде да го инсталирате.
Карактеристики
Сите-метал моторни задните тркала
Користење на управниот опрема за контрола на автомобил управување
Управниот структура со лагери, пренос на тежината
Спецификации
Автомобил големина : 248mm(l) x 146mm(w) x 70mm(h)
Тежина : 680g
Пакет листа
Црна воланот x 2
Пренос линк x2
Хексагонални адаптер x 2
M4 locknut x 2
Брави М2 * 10 x 2
Имајќи(12mm) x 2
Имајќи (8мм)x 2
Крстот ракав x1
S3003 серво x 1
Серво Комплет x 1
М2.5 * 8 завртки x8
М3 * 22 Двојно помине бакар колона x4
М3 * 5 Рамна глава завртка x2
Прирабница имајќи пречки во развојот x2
17 MM спојка Д-5ММ x2
Опрема x2
Задните тркала линк x1
25ММ метал опрема моторни x1
Моторни монтирање заградата x1
М3 * 12 Двокреветни помине бакар колона x4
М3 * 18 Двојно помине бакар колона x4
М3 * 35 еден помине бакар колона x4
М3 * 6 најлон завртка + М3 nut + најлон колона х5
Вклучете x1
Вратоврска x10
Мотор приклучен кабел x3
Акрилик Шасија x 1
Анти-судир памук x1
М3 * 8 завртки x30
М3 * 10 завртки x16
Нут М3 x20
65 MM тркала x4 Прирачник и techsupport :
За Нас
Elecrow е отворен хардвер олеснување компанија со седиште во Шенжен, Кина. Корист од најголемите електронски пазар, локално производство на енергија и удобен глобално логистички систем, голем број на смешни и возбудливи производи се создадени секој ден. Ние се интегрираат ресурси да им служи на новата ера на иновации.
За да се направи вашите одлуки и иновации полесно, ние нудиме различни развој платформа, модули, алат, електронски компоненти,како и други отворен код хардвер.


Подробности

търговска марка:
ЭЛЕКРОУ
Работна Температура:
Международен стандарт
Тип:
Регулатор На Напрежение
Мощност На Разсейване:
Международен стандарт
Пакет:
SMD
Състояние:
НОВО
Номер На Модела:
RBP68138C
подаване на напрежение:
Международен стандарт
is_customized:
Yes
Приложение:
компютър
Жалба Rohs:
ROHS
Тегло На Продукта:
180г
RC умен автомобил :
4WD
Размер На Превозното Средство:
248 мм (Д) х 146 мм (Ш) x 70 mm (ч)
Тегло:
680 г

Избор на купувачи

TDA3562A TDA3562 DIP-24
 • Новинка

TDA3562A TDA3562 DIP-24

2.29 BGN 2.00

може директно цел плаќање1 : пред да го купат ве молиме усогласување модели, бидејќи модели се повеќе, компанијата ќе ви обезбеди квалитетни услуги.2 : фотографиран, ве молиме да обрнете што е можно поскоро, па не го одложи вашиот време на испорака.3 : кога ќе ја прими стоката, доколку се најде, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе ви ги даде прв пат.4 : електронски компоненти производи технологија содржина висока, кога електрични грешка сте, ве молиме внимателно да се провери коло и компонента неуспех, ние продаваме нашите производи, ако проблеми со квалитетот, безусловна врати, товарни плаќа половина.5 : Кина превозот default коса пост express, потребата за побрзо може да изберете и други курир .

в наличност SSS4N60B 4N60B TO220F
 • Новинка

в наличност SSS4N60B 4N60B TO220F

BGN 0.46

може директно цел плаќање1 : пред да го купат ве молиме усогласување модели, бидејќи модели се повеќе, компанијата ќе ви обезбеди квалитетни услуги.2 : фотографиран, ве молиме да обрнете што е можно поскоро, па не го одложи вашиот време на испорака.3 : кога ќе ја прими стоката, доколку се најде, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе ви ги даде прв пат.4 : електронски компоненти производи технологија содржина висока, кога електрични грешка сте, ве молиме внимателно да се провери коло и компонента неуспех, ние продаваме нашите производи, ако проблеми со квалитетот, безусловна врати, товарни плаќа половина.5 : Кина превозот default коса пост express, потребата за побрзо може да изберете и други курир .

32.768 32.768 khz телефон часовници Crystal вибрации MC146 12.5 PF+20PPM 7*1.5 мм 10шт в наличност може да се плати
 • Новинка

32.768 32.768 khz телефон часовници Crystal вибрации MC146 12.5 PF+20PPM 7*1.5 мм 10шт в наличност може да се плати

BGN 3.73

може директно цел плаќање1 : пред да го купат ве молиме усогласување модели, бидејќи модели се повеќе, компанијата ќе ви обезбеди квалитетни услуги.2 : фотографиран, ве молиме да обрнете што е можно поскоро, па не го одложи вашиот време на испорака.3 : кога ќе ја прими стоката, доколку се најде, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе ви ги даде прв пат.4 : електронски компоненти производи технологија содржина висока, кога електрични грешка сте, ве молиме внимателно да се провери коло и компонента неуспех, ние продаваме нашите производи, ако проблеми со квалитетот, безусловна врати, товарни плаќа половина.5 : Кина превозот default коса пост express, потребата за побрзо може да изберете и други курир .

в наличност 74HC14A TC74HC14A TC74HC14AF SOP14 5,2 мм
 • Новинка

в наличност 74HC14A TC74HC14A TC74HC14AF SOP14 5,2 мм

BGN 0.16

може директно цел плаќање1 : пред да го купат ве молиме усогласување модели, бидејќи модели се повеќе, компанијата ќе ви обезбеди квалитетни услуги.2 : фотографиран, ве молиме да обрнете што е можно поскоро, па не го одложи вашиот време на испорака.3 : кога ќе ја прими стоката, доколку се најде, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе ви ги даде прв пат.4 : електронски компоненти производи технологија содржина висока, кога електрични грешка сте, ве молиме внимателно да се провери коло и компонента неуспех, ние продаваме нашите производи, ако проблеми со квалитетот, безусловна врати, товарни плаќа половина.5 : Кина превозот default коса пост express, потребата за побрзо може да изберете и други курир .

10шт нов оригинален PT2312 в наличност може да се плати СОП-32
 • Новинка

10шт нов оригинален PT2312 в наличност може да се плати СОП-32

5.12 BGN 5.00

може директно цел плаќање1 : пред да го купат ве молиме усогласување модели, бидејќи модели се повеќе, компанијата ќе ви обезбеди квалитетни услуги.2 : фотографиран, ве молиме да обрнете што е можно поскоро, па не го одложи вашиот време на испорака.3 : кога ќе ја прими стоката, доколку се најде, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе ви ги даде прв пат.4 : електронски компоненти производи технологија содржина висока, кога електрични грешка сте, ве молиме внимателно да се провери коло и компонента неуспех, ние продаваме нашите производи, ако проблеми со квалитетот, безусловна врати, товарни плаќа половина.5 : Кина превозот default коса пост express, потребата за побрзо може да изберете и други курир .

TA2058F HSOP на склад можете да платите
 • Новинка

TA2058F HSOP на склад можете да платите

BGN 0.58

може директно цел плаќање1 : пред да го купат ве молиме усогласување модели, бидејќи модели се повеќе, компанијата ќе ви обезбеди квалитетни услуги.2 : фотографиран, ве молиме да обрнете што е можно поскоро, па не го одложи вашиот време на испорака.3 : кога ќе ја прими стоката, доколку се најде, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе ви ги даде прв пат.4 : електронски компоненти производи технологија содржина висока, кога електрични грешка сте, ве молиме внимателно да се провери коло и компонента неуспех, ние продаваме нашите производи, ако проблеми со квалитетот, безусловна врати, товарни плаќа половина.5 : Кина превозот default коса пост express, потребата за побрзо може да изберете и други курир .

Jh8100 mobile DVD EVD management IC оригинален автентичен TSSOP20
 • Новинка

Jh8100 mobile DVD EVD management IC оригинален автентичен TSSOP20

BGN 0.59

може директно цел плаќање1 : пред да го купат ве молиме усогласување модели, бидејќи модели се повеќе, компанијата ќе ви обезбеди квалитетни услуги.2 : фотографиран, ве молиме да обрнете што е можно поскоро, па не го одложи вашиот време на испорака.3 : кога ќе ја прими стоката, доколку се најде, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе ви ги даде прв пат.4 : електронски компоненти производи технологија содржина висока, кога електрични грешка сте, ве молиме внимателно да се провери коло и компонента неуспех, ние продаваме нашите производи, ако проблеми со квалитетот, безусловна врати, товарни плаќа половина.5 : Кина превозот default коса пост express, потребата за побрзо може да изберете и други курир .

20pcs SMD to DIP адаптер конвертор SOP8 SSOP8 TSSOP8 адаптер такса модул адаптери плоча 0.65 mm 1.27 mm
 • Новинка

20pcs SMD to DIP адаптер конвертор SOP8 SSOP8 TSSOP8 адаптер такса модул адаптери плоча 0.65 mm 1.27 mm

BGN 1.20

100% Сосема нов и висок квалитет50pcs SMD да се НАТОПИ Адаптер Конвертор SOP8 SSOP8 TSSOP8 Адаптер Одбор Модул Адаптери Плоча 0.65 mm 1.27 mmГолемина : 12mm * 12mmедната страна е 0.65 mm теренот ,на другата страна е 1.27 mmСликата е за илустрација20pcs SOP8 SSOP8 TSSOP8 Адаптер

MM74HC4046N 74hc4046 нов и оригинален 10шт в наличност може да се плати, DIP-16
 • Новинка

MM74HC4046N 74hc4046 нов и оригинален 10шт в наличност може да се плати, DIP-16

10.24 BGN 10.00

може директно цел плаќање1 : пред да го купат ве молиме усогласување модели, бидејќи модели се повеќе, компанијата ќе ви обезбеди квалитетни услуги.2 : фотографиран, ве молиме да обрнете што е можно поскоро, па не го одложи вашиот време на испорака.3 : кога ќе ја прими стоката, доколку се најде, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе ви ги даде прв пат.4 : електронски компоненти производи технологија содржина висока, кога електрични грешка сте, ве молиме внимателно да се провери коло и компонента неуспех, ние продаваме нашите производи, ако проблеми со квалитетот, безусловна врати, товарни плаќа половина.5 : Кина превозот default коса пост express, потребата за побрзо може да изберете и други курир .

в наличност L6591TR L6591 СОП-16
 • Новинка

в наличност L6591TR L6591 СОП-16

BGN 0.94

може директно цел плаќање1 : пред да го купат ве молиме усогласување модели, бидејќи модели се повеќе, компанијата ќе ви обезбеди квалитетни услуги.2 : фотографиран, ве молиме да обрнете што е можно поскоро, па не го одложи вашиот време на испорака.3 : кога ќе ја прими стоката, доколку се најде, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе ви ги даде прв пат.4 : електронски компоненти производи технологија содржина висока, кога електрични грешка сте, ве молиме внимателно да се провери коло и компонента неуспех, ние продаваме нашите производи, ако проблеми со квалитетот, безусловна врати, товарни плаќа половина.5 : Кина превозот default коса пост express, потребата за побрзо може да изберете и други курир .

ICE3BR0665J ICE3BR0665 3BR0665JZ DIP-7 в наличност може да се плати
 • Новинка

ICE3BR0665J ICE3BR0665 3BR0665JZ DIP-7 в наличност може да се плати

2.24 BGN 2.00

може директно цел плаќање1 : пред да го купат ве молиме усогласување модели, бидејќи модели се повеќе, компанијата ќе ви обезбеди квалитетни услуги.2 : фотографиран, ве молиме да обрнете што е можно поскоро, па не го одложи вашиот време на испорака.3 : кога ќе ја прими стоката, доколку се најде, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе ви ги даде прв пат.4 : електронски компоненти производи технологија содржина висока, кога електрични грешка сте, ве молиме внимателно да се провери коло и компонента неуспех, ние продаваме нашите производи, ако проблеми со квалитетот, безусловна врати, товарни плаќа половина.5 : Кина превозот default коса пост express, потребата за побрзо може да изберете и други курир .

100шт L7805CV 7805 L7805 TO220 +5V 1.5 A положителни регулатори на напрежение най-доброто качество
 • Новинка

100шт L7805CV 7805 L7805 TO220 +5V 1.5 A положителни регулатори на напрежение най-доброто качество

BGN 16.80

Опис на производот : Карактеристики : 100% Сосема нов и висок квалитет!L7805 CV да се обезбеди +5 V регулирани voltage Specifications : Количина : 100pcsДел Број : L7805 CVBrand : СВ...

P0903BDG 09N03LA P0903BDL 20V 50A MOS TO-252 в наличност може да се плати
 • Новинка

P0903BDG 09N03LA P0903BDL 20V 50A MOS TO-252 в наличност може да се плати

BGN 2.34

може директно цел плаќање1 : пред да го купат ве молиме усогласување модели, бидејќи модели се повеќе, компанијата ќе ви обезбеди квалитетни услуги.2 : фотографиран, ве молиме да обрнете што е можно поскоро, па не го одложи вашиот време на испорака.3 : кога ќе ја прими стоката, доколку се најде, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе ви ги даде прв пат.4 : електронски компоненти производи технологија содржина висока, кога електрични грешка сте, ве молиме внимателно да се провери коло и компонента неуспех, ние продаваме нашите производи, ако проблеми со квалитетот, безусловна врати, товарни плаќа половина.5 : Кина превозот default коса пост express, потребата за побрзо може да изберете и други курир .

JT3026J JT3026 IC в наличност може да плати DIP8
 • Новинка

JT3026J JT3026 IC в наличност може да плати DIP8

BGN 1.71

може директно цел плаќање1 : пред да го купат ве молиме усогласување модели, бидејќи модели се повеќе, компанијата ќе ви обезбеди квалитетни услуги.2 : фотографиран, ве молиме да обрнете што е можно поскоро, па не го одложи вашиот време на испорака.3 : кога ќе ја прими стоката, доколку се најде, ве молиме контактирајте со нас, ние ќе ви ги даде прв пат.4 : електронски компоненти производи технологија содржина висока, кога електрични грешка сте, ве молиме внимателно да се провери коло и компонента неуспех, ние продаваме нашите производи, ако проблеми со квалитетот, безусловна врати, товарни плаќа половина.5 : Кина превозот default коса пост express, потребата за побрзо може да изберете и други курир .