10-1000 PCS SMD / SMT LED smd 5050 RGB червен зелен син жълт бял топъл бял ниска-средната мощност на PLCC-6 CHIP-3 12-15 LM 60MA 0.2 W LED Чип

10-1000 PCS SMD / SMT LED smd 5050 RGB червен зелен син жълт бял топъл бял ниска-средната мощност на PLCC-6 CHIP-3 12-15 LM 60MA 0.2 W LED Чип

BGN 4.00
-28 %
BGN 5.58

Брой продукти


10-1000 ПАРЧИЊА СМД/SMT 5050 RGB LED Црвено, Зелено, Сино Жолта Бело Топло бела PLCC-6 ЧИП-3 Ниска-Средна Моќност 60 MA 0.2 W 12-15 LM LED Чип
Опис :
PLCC-6(5050), ПРЕДВОДЕНА Напред
Напон(V) Доминантна
бранова должина(mm)К
MCD Обратна
струја(u A) 50% Моќ
Агол (сте) Ако=20m A Ако=20m A Ако=20m A Vr=5 V Мин Typ Мин Typ Мин Typ Max Црвено 2.8 3.0 620 630 5000 6000 10 120-140 Жолта 2.8 3.0 580 590 6000 7000 10 120-140 Портокал/Amber 2.8
3.0
515 520 5500 6500 10 120-140 Зелена 3.2 3.4 520 530 7000 9000 10 120-140 Сина 3.2 3.4 460 465 6000 7000 10 120-140 Бела 3.2 3.4 5000 6500 8000 10000 10 120-140 Топло Бела 3.2 3.4 3000 3500 7000 9000 10 120-140 Розова 3 3.2 X=0.35
Y=0.37 6500 70 00 10 120-140
Тип : SMD 5050 Заедничка основа SMD LED -5050 RGB
Облик : Плоштад
Боја : Топло бела/ бела Полна Боја - Црвена /Зелена/Сина
Големина на : 5.0*5.0*2.0 mm SIZE : 5.0*5.0*1.5 мм
Извор на светлина тип : SMD led
Led чипови Количина : 1 PCS Led чипови Количина : 3-ЧИП
Напред Тековната : 60m A
Вкупна Моќност : 0.2 W
Прозрачна Флукс : 12-15 LM
Боја Рендерирање Индекс : >70
Животен Век : >50,000 часа
Амбиентниот Влажност : 10%~90%
Производот пакетот вклучува :
Изберете ја вашата омилена боја (SMD 5050 RGB LED Црвена Зелена Сина, Бела Бела Топло бела)
10 ПАРЧИЊА SMD 5050 LED Чип
50 ПАРЧИЊА SMD 5050 LED Чип
100 ПАРЧИЊА SMD 5050 LED Чип
1000 ПАРЧИЊА SMD 5050 LED Чип


Подробности

Отделят Цвят:
RGB, червен, зелен, син, жълт, бял топъл бял
Мощност:
10PCS, 50PCS, 100PCS, 1000PCS
Тип Елемент:
Топка
Номер На Модела:
5050 smd led чип
търговска марка:
YJBCo

Избор на купувачи

SOP16 SOIC16 SO16 Burn in Socket Пин Pitch 1.27 mm IC Body Width 3.9 mm 150mil OTS-16-1.27-03 адаптер гнезда внезапно тест
 • Новинка

SOP16 SOIC16 SO16 Burn in Socket Пин Pitch 1.27 mm IC Body Width 3.9 mm 150mil OTS-16-1.27-03 адаптер гнезда внезапно тест

6.21 BGN 6.00

.Функција : * 100% сосема нов и висок Квалитет и duarable* Тестирани пред превозот* Лесен за употреба* * * Техничка помош и datasheet се достапни ако треба .* ние сме на оригиналниот производител и добредојде некој да биде нашата дистрибуција агенти* Професионална производителот во сите видови на IC чип тестирање приклучоци и адаптери.Повеќе Количини со ПОНИСКА ЦЕНА!* Повеќе видови на приклучоци и адаптери за e MMC , e MCP , СОП , SSOP , TSSOP , QFP , QFN , BGA , SOT , MSOP , DFN и да ги прилагодите на дизајн , за кориснички приклучок и повеќе информации за производот детали , ве молиме да бидат слободни да контакт .Спецификација и Димензија : * Тип : Тест & Горат во Штекер ( без pcb )* Пакет : SOP16 , SOIC16 , SO16* Pin теренот : 1.27 mm* Pin Грофот : 16 иглички* Применливи IC тело ширина : 3.9 mm ( 150mil )ANDK Thoery живот : 20,000 пати(Механички) HMILU Thoery живот : 5,000 пати(Механички) ANDK Температурата на работа : 55~+175Пакетот Вклучува : * SOP16(16)1.27 адаптер 1 парчеANDK Thoery живот : 20,000 пати(Механички) ANDK Температурата на работа : 55~+175HMILU Thoery живот : 5,000 пати(Механички)

Rohs одобрен доставчик на Китай, женски замяна lemo odu 4 Сондата кръгла едно натискане дръпнете самостоятелно блокиране на жак EHG. 1Б. 304
 • Новинка

Rohs одобрен доставчик на Китай, женски замяна lemo odu 4 Сондата кръгла едно натискане дръпнете самостоятелно блокиране на жак EHG. 1Б. 304

BGN 16.37

Производи : Б Серија Фиксна receptacle(орев одредување и испакнати школка)Компатибилен со EHGИзолатор спецификации за серија Б : Индустрија Примена : Тоа е широко се користи за сите видови на медицинска опрема е, специјално за сигнал на пренос, Медицинска Опрема ,Аудио / Видео, Тестирање и Мерење, Комуникација производ линија.Производ Параметар : 1...

Smonisia 50шт за Red Mi NOTE3 Full Netcom USB Plug Charge Board порт кабел за зареждане гъвкав кабел
 • Новинка

Smonisia 50шт за Red Mi NOTE3 Full Netcom USB Plug Charge Board порт кабел за зареждане гъвкав кабел

108.11 BGN 86.00

Smonisia 50pcs За Црвениот Ми NOTE3 Целосна Netcom USB Приклучок за Полнење на Одборот Полнење Порта Flex КабелПлаќање1.Ние прифаќаме Alipay, Запад Унија, TT,Paypal.Сите големи кредитни картички се прифаќаат преку secure уплатата ЗАЧУВАМ.2.Целосна исплата мора да се плати во рок од 15 дена по поставување на својата цел.Ние ќе го испрати на стоката во рок од 5 работни дена по приемот на вашата исплата.(Празници може да биде одложен.)Превозот1.Руски клиенти, ве молиме, напишете целото име и презиме.2.Објектот ќе биде предаден на купувачот точна адреса.Ние не сме одговорни за пакетот изгубени како резултат на погрешна адреса.3.Превозот начин се испраќа со следење на број, Кина Пост Обичен Мал Пакет, може само да се следи пред да ја напушти Кина.4.Проценето време на испорака е 1560 дена,но зависи од адресата...

Bga87 Мида burn in socket pitch 0.8 mm IC size 7 * 10mm BGA87(7*10) - 0.8-CP01NT bga87 VFBGA87 burn in programmer socket
 • Новинка

Bga87 Мида burn in socket pitch 0.8 mm IC size 7 * 10mm BGA87(7*10) - 0.8-CP01NT bga87 VFBGA87 burn in programmer socket

146.90 BGN 134.00

BGA87 Clamshell горат во штекер теренот 0.8 mm IC големина 710мм BGA87(710)0.8CP01 NT BGA87 VFBGA87 горат во програмер штекер Спецификации : Дел број : BGA87(710)0.8CP01 NTIC Пакет : BGA 87 , VFBGA 87Pin Теренот : 0.8 mmPin Грофот : 87pinsIC Големина : 710мм Структура : OPENГОРНИОТ Материјал & Изведба : штекер Тело : PEIКонтакти : Beryllium Бакарни ЛегуриКонтактирајте со Позлата : Златото во текот на НикелРаботата Сила : 2.0 KG мин, повеќе Игли поголема сила.Контакт Отпор : 50m maxDielectric : 700 V AC за 1 минутаИзолација Отпор : 1,000 М 700 V DCМакс Моменталниот Капацитет : 1 AТемпературата Оценка : 55~+175Животниот Век 25,000 Пати (Механички)A : Совети : Добредојдовте да ја посетите нашата KZTПродавница,Ако имате било какви прашања,ве молиме оставете порака за нас.Ако сакате да се купи повеќе quantites за ова.ве молиме да се поврзете со мене и ме прашуваат за да се добие подобра цена.Ви благодариме...

10шт 6A/125VAC 2A/250VAC 12-пинов 4PDT ВКЛ. / ВКЛ. 2-позиционен мини-барабанен MTS-402 червен
 • Новинка

10шт 6A/125VAC 2A/250VAC 12-пинов 4PDT ВКЛ. / ВКЛ. 2-позиционен мини-барабанен MTS-402 червен

18.19 BGN 15.00

Гаранција 365 дена гаранција Неисправни предмети мора да бидат пријавени и се враќа во рамките на гарантниот период ( мора да биде во добра condiction) и pls листата ни за она што defecit е ,исто така, со вашата цел број , па ние може да repale на нови објекти за вас во рамките на истечен гаранција Плаќање Ние прифаќаме Alipay , Запад Унија , TT ,Paypal Ако поднесе цел ,pls ја платите вашата цел навремено , па ние може да се подготви и да брод од одеднаш Пратката во Светот превозот Наредби proecessed во рок од 3 работни дена по вашата исплата потврди Ние само брод на адресата која ја оставам во ред , pls проверете ги вашите примање адреса е право На слики го покажува не се 100% исто како и на предмети што ќе ја добиете , тоа е за повикување само Повратни информации го одржуваме високи стандарди на квалитет и се стремиме за 100% задоволството на клиентите! Ако сте задоволни со нашата објекти и услуги , pls ни даде пет започнува повратни информации Pls контактирајте со нас да се реши ова прашање пред да ни остави никакви негативни и netural повратни информации

Кръгла таванна плоча лампа кръг таванна плоча мулти полилеи база САМ лампа аксесоари за въжета, висящи лампа 8,10,12,15,18 см
 • Новинка

Кръгла таванна плоча лампа кръг таванна плоча мулти полилеи база САМ лампа аксесоари за въжета, висящи лампа 8,10,12,15,18 см

10.48 BGN 8.00

Добредојдовте во мојата продавница1.Ако сте Русија пријател,ве молиме запомнете да ги понуди на вашето целосно име и презиме, така што можете да го добиете вашиот парцела успешно.2.Ние сме фабрика директна продажба, па цени тука можете да добиете е навистина конкурентни, и квалитетот е одличен врз основа на нашата фабрика завршен контрола на квалитетот на системот, ние не верувам дека ќе имаат убав шопинг тука!Круг Таванот Плоча Мулти Лустери База DIY Светилка Додатоци параметри : Предмет : Круг таванот плоча со кука Големина : D8 CM, D10 CM, D12 CM, D15 CM,D18 CM Напон : AC 220240v ,AC110120 V Материјал : Железо Гаранција : 2 години Пакет се вклучуваат : 1 X круг таванот плоча со кука и наврткиКруг Таванот Плоча Мулти Лустери База DIY Светилка Додатоци како подолу : За Нашата Компанија : Превозот : 1...

Flash chip batch tester for U disk flash clearance second-class or recyle чипове BGA152 BGA132 BGA100 BGA88 LGA52 TSOP48
 • Новинка

Flash chip batch tester for U disk flash clearance second-class or recyle чипове BGA152 BGA132 BGA100 BGA88 LGA52 TSOP48

146.83 BGN 134.00

Флеш чип серија тестер за У диск флеш царинење втората класа или recyle чипови BGA152 BGA132 BGA100 BGA88 LGA52 TSOP48Овој USB одбор поддршка BGA152 BGA132 BGA100 BGA88 LGA52 пакет IC LGA52 (НЕ iphone) и TSOP48 флеш мемориски чип тест , тест сокети може да осветленост freelly...

5 бр./лот ADP171AUJZ-ах италиански хляб! r7 SOT23-5 IC REG LDO ADJ 0.3 A TSOT23-5 L9AMO L9A
 • Новинка

5 бр./лот ADP171AUJZ-ах италиански хляб! r7 SOT23-5 IC REG LDO ADJ 0.3 A TSOT23-5 L9AMO L9A

BGN 10.08

No 1 : За Плаќање на Информации Што го прифати Зачувам услуга Број 2 : За Царина и Ракувањето со Плаќање : За сите нарачки на клиентите, ние не се наплаќаат никакви доделување на надомест...

5ШТ PIC16F628A-I/P PIC16F628A PIC16F628 16F628
 • Новинка

5ШТ PIC16F628A-I/P PIC16F628A PIC16F628 16F628

11.20 BGN 11.00

Шенжен Mzxykj .Електронски Co.,LtdДобредојдовте на нашата ПродавницаАко имате било какви прашања ве молиме контактирајте со насОписМногу од 1 Парчиња.100% Нови, Никогаш Не Се Користи.Информации За Исплата·Ние го прифаќаме Зачувам само служба.ви благодариме!Меѓународни Купувачи Забелешка : 1...

3 бр 3,5 мм 1/8 инча, стерео включете AV винт видео Балун терминал 3,5 мм жак 3 пинов щепсел клеммной подложки мъжки конектор
 • Новинка

3 бр 3,5 мм 1/8 инча, стерео включете AV винт видео Балун терминал 3,5 мм жак 3 пинов щепсел клеммной подложки мъжки конектор

2.32 BGN 2.00

Карактеристики : Овие 3.5 mm Стерео TRS Женски Џек да AV 3Завртка Терминал Блок Balun Конектори функција 3.5 mm Стерео Приклучок на едниот крај и 3Завртка терминал блок на другиот крај, поврзување на отворените жици да 3.5 mm стерео приклучок Завртка / solderless тип.Се користи за микрофон, слушалка, аудио видео AV КОМПЈУТЕР...

Bga132/BGA152 Test Socket to dip96 адаптер за SSD 8ce test Мида socket Bga152 Flash Memory Burn In Test IC Size optional
 • Новинка

Bga132/BGA152 Test Socket to dip96 адаптер за SSD 8ce test Мида socket Bga152 Flash Memory Burn In Test IC Size optional

153.28 BGN 139.00

.BGA132 / BGA152 Тест Приклучок за да DIP96 адаптер за SSD 8 CE тест Clam Shell штекер BGA152 Флеш Меморија Горат Во Тест IC Големина опционални ( тест одбор може да го поддржи BGA132 / 152 и TSOP48 размена )а) употреба : програмер приклучок , тест приклучок , за BGA152 чип тестирање , датум читањеб) применливите пакување : BGA132 / BGA152 Pin Теренот : 1.0 mmв) тест приклучок : BGA132 / 1521.Од 0 до dip96 за 8 CEe) карактер : раздавам со заварување , заштеда на трошоциСпецификација и Димензија : 1...

5шт 2-пинов сако автомобилен конектор автомобилен конектор с клеммой DJ7028A-1.5-21
 • Новинка

5шт 2-пинов сако автомобилен конектор автомобилен конектор с клеммой DJ7028A-1.5-21

10.86 BGN 10.00

Превозот Бесплатен превозот за вкупната тежина помалку од 2 KG преку Кина Пост Обичен Мал Пакет Плус .UPSот,EMS,DHL,TNT,FEDEX express е, исто така, availablel,но ние стандардна употреба Кина Пост Воздух Пошта во нормално ситуација.Време На ИспоракаUPSот, EMS, DHL, TNT, Fedex, DPEX изразат испорака обично се 57 работни денови кои зависат од вашата земја.Кина Пост Воздух Пошта обично трае 1030 работни дена во вашата земја.Но, Тоа може да потрае подолго поради доцнење во сопствени грешки или празници или времето проблем повремено.Се Враќа&Гаранција1.7 дена пари назад / 2 недели размена2.Врати објектот мора да содржи вашето име, адреса, објект, дење, телефон, како што се плати, а ако се бара враќање на парите или замена.3.По добивање на врати објект, ние ќе рефундирање на клиент на објектот цена (со исклучок на трошоците за превозот премногу4.Секој врати треба да бидат засновани на докази.5.Ние гарантираме за сета стока што се продава...

GY-521 MPU-6050 MPU6050 Модул 3-аксиални аналогови гироскопические сензори+ 3-аксиален акселерометър, модул
 • Новинка

GY-521 MPU-6050 MPU6050 Модул 3-аксиални аналогови гироскопические сензори+ 3-аксиален акселерометър, модул

BGN 2.08

Опис на производот : Употреба на чип : MPU6050Напојување : 35v (внатрешни ниска осипување модератор)Комуникација начини : стандард ЖИТО комуникациски протоколЧип вграден во 16bit AD конвертор, 16битни податоци за излезGyroscope опсег : ± 250 500 1000 2000 ° / sЗабрзување опсег : ± 2 ± 4 ± 8 ± 16gПотопување Злато PCB машина за заварување процес за да се обезбеди квалитетPin теренот 2.54 mm Пакет се Вклучени : 1pcs GY X521 MPU6050 Модул

Pin Board TSOP56 Interposer Board 56 контакти Пин контакти преходна плоча Burn in Socket Plug пин
 • Новинка

Pin Board TSOP56 Interposer Board 56 контакти Пин контакти преходна плоча Burn in Socket Plug пин

15.60 BGN 14.00

.TSOP56 Pin Одбор TSOP560.5 Interposer Одбор 56 иглички Квалитет Receptacle Pin Адаптер Плоча Горат во Штекер Тест Приклучок за Приклучок pinСпецификација : 1.Материјал : а) Изолатор : PEI , PPS , FR4б) Клип : Be Cuв) Клип eletroplate : Злато позлата (10) , во Текот на Никел Позлата (30)г) Out Shell : Pbronzee) Outshell eletroplate : Злато позлата (10) , во Текот на Никел Позлата (10)2...

Симисторный led димер 220V 230V 110V AC безжичен RF Dimmable Push Switch с дистанционно управление на 2.4 G за едноцветни светодиодни лампи с нажежаема жичка
 • Новинка

Симисторный led димер 220V 230V 110V AC безжичен RF Dimmable Push Switch с дистанционно управление на 2.4 G за едноцветни светодиодни лампи с нажежаема жичка

31.98 BGN 22.00

Triac LED Dimmer 220 V 230 V AC 110 V Безжични RF Dimmable Притисни Прекинувач со 2.4 G Далечински Контролер за Единствена Боја на ЛЕР Светилки СијалицаКарактеристики : ● AC фазанамалување на RF dimmer со pushзатемнете функција .● За да дим и да се префрлате единствена боја на dimmable LED светилки или возачи, традиционалните блескаво и халоген светла.● Погоден за да вметнете стандард дното панел кутија.● Усвојување на 2.4 GHz безжична технологија, далечински растојание до 30m .● Еден RF dimmer може да прифати и до 10 далечински управувач.● Водечките работ затемнување или задниот раб затемнување поставени од страна на dip прекинувач.● Одлично компатибилност со голем број на затемнување далечинското.(Приемник) Спецификации : Име на производ : 2.4 G Безжични RF Triac LED Dimmer со Притисни Dimmable ФункцијаПримачот : MJJCС1Б(Примач и Испраќач) : Модел D : ,MJJCС1Б+R1; Модел F : MJJCС1Б +R61; Модел E : MJJCС1Б +RT1Влезен Напон : 110 V 220 V 230 V 240 V ACИзлезен Напон : 110 V 220 V 230 V 240 V ACРаботна Температура : 2060centiстепенМакс оптоварување тековната : 1.0 AМаксимална Излезна Моќност : 100240 WИзлез сива : 256 нивоаФреквенција на RF далечински управувач : 2.4 G MHzRF Далечински Растојание : 30 MНето Тежина : 48g / pcБоја : Бела ТелоПроизвод големина : (Приближно) L52x W52x H26mmНатпреварот Водич : 1...

3/6/9 метър WiFi антена RP-SMA удължителен кабел коаксиален кабел кабел за Wi-Fi безжичен рутер / RC
 • Новинка

3/6/9 метър WiFi антена RP-SMA удължителен кабел коаксиален кабел кабел за Wi-Fi безжичен рутер / RC

6.24 BGN 5.00

3 метар / 6 метар / 9 метри Антена RPSMA Продолжување Коаксијален Кабел за Wi Fi апликацииФреквентен Опсег : 900 MHz, 2.4 GHzтип : RPSMA (Обратна Поларитетот SMA) продолжување коаксијален кабелрод НА : RP SMA Машкипол Б : RP SMA ЖенскиАпликации : Идеален да се прошири WiFi кабел за дополнителни спектар или за да управувате со слепи точки...

16 мм антивандальный електрически автомобил метален превключвател с двоен цвят зелен / червен 6V Bi-color незабавен 2no2nc
 • Новинка

16 мм антивандальный електрически автомобил метален превключвател с двоен цвят зелен / червен 6V Bi-color незабавен 2no2nc

10.40 BGN 10.00

Двојна Боја Зелена / Црвена Biбоја 16mm Вандалот Отпорни Притисни Копче за Префрлање еден 2no2ncИЗВЕСТУВАЊЕ!!!1) За Германија клиенти , ако брод од страна на Fed Ex или ТНТ , pls љубезно proivde вашиот EORI број...

Печатна платка за QFP64 TQFP64 LQFP64 Мида Structure Programming Socket Breakout board
 • Новинка

Печатна платка за QFP64 TQFP64 LQFP64 Мида Structure Programming Socket Breakout board

27.20 BGN 24.00

.PCB Одбор за QFP64 TQFP64 LQFP64 Clamshell Структура Програмирање Штекер Збег одборСпецификација и Димензија : а) Тип : QFP640.5CP01 Nб) Pin теренот : 0.5 mmв) Pin Грофот : 64г) Применуваат IC Тело Димензија : 10*10 mm ( вклучувајќи pin димензија : 12*12 mm)ние'повторно на оригиналниот производител !!!Имаме најниска конкурентни цени!Најкус обработка на време загарантирани!!! Ако имате било истрага , ве молиме контактирајте со нас слободно .

10шт превключвател 6 контакти 2 зъбни колела единична / паралелен превключвател на електрически аксесоари
 • Новинка

10шт превключвател 6 контакти 2 зъбни колела единична / паралелен превключвател на електрически аксесоари

7.34 BGN 7.00

10pcs toggle switch 6 игли 2 брзини еден / паралелно се префрлите електрични додатоциОпис : име на Производ : за да се префрлате switch Префрлување тип на : слободен / паралелно се префрлите Материјал : метал, пластика Pin број : 6 Опрема број : 2 Инсталација метод : монтажа Пакет количина : 10 Оценет оптоварување : 6 A / 125 V