Добро качество съвместима гола крушка ELPLP55 V13H010L55 за проектор Epson Powerlite Presenter EB-W8D

Добро качество съвместима гола крушка ELPLP55 V13H010L55 за проектор Epson Powerlite Presenter EB-W8D

BGN 28.00
-7 %
BGN 30.03

Брой продукти


Нашата предност :
1,Ние гарантираме дека сите LUMENS компатибилен светилки се инсталирани со ОРИГИНАЛНИ ГОРИЛНИЦИ внатре, па тоа ќе имаат најдобри перформанси.
2,Во исто време, ние сме 6 месеци гаранција за светилки. Ние се продаваат многу проектор светилки на нашите clents од сите делови на светот со добра репутација.
Број на модел : V13 H010 L55, ELPLP55
Се работи за : Epson Powerlite Водител, Epson EB-W8 D
Примена : Комерцијални,Инженеринг,Затворен,Професионални,Едрење
Тип : Гол Светилка со домување
Просечен Живот (часот) : 2000-3000
Гаранција : 180 денови
Испорака Детална : во рок од 1-2days по добиени плаќање
Квалитетот може да се гарантира и цената е конкурентна.
Одржување светилка живот:
1. Префрлување напојување внимание цел.
Нормално, кога ќе се сврти на проектор, треба да вклучите моќ прво, и потоа притиснете и задржете СВЕТИЛКА индикатор во проекторот е control panel додека зелено светло не трепка. Исклучување може да не се директно отсечени моќ, но треба прво да задржете надолу СВЕТИЛКА индикатор додека зелено светло не флеш, проектор стопира вентилаторот за ладење ротирачкото, и, конечно, отсечени напојување. Така, правото вклучете го проекторот е напојување на животот на светилка и проектор внатрешните делови на животот на огромно влијание.
2. Преминот интервал треба да биде околу 5 минути.
Бидејќи проекторот е напојување со користење на пропорционален пулс ширина модулација метод на електрична долар и напонски регулатор, стабилен моќ за преработка, и во справувањето со овие линкови, проекторот напојување со користење на прекинувач и трансформатор ќе работат во повисока фреквенција, се префрлат во чести префрлување процесот природно ќе се појави значителна загуба на прекинувачот, овие загуби ќе бидат префрлени во топлина која се емитира надвор, така што температурата во внатрешноста на проектор, плус сијалица себе издадени Топлина се собраа во проекторот внатрешноста на мал простор, тоа ќе биде лесно да се направи сијалица експлозија феномен. Покрај тоа, чести префрлување напојување, но исто така и на проекција светилка за да се произведе големо влијание врз тековната, проекција светилка ќе биде многу лесно да се оштети. Со цел да се избегне оштетување на овие светилки, ние не се обидуваат да се префрлите на проектор често, но, исто така, запомнете дека по исклучување на проекторот ако сакате да се рестартира, ќе мора да чекаат пациентот за околу 5 минути.
3. Не се работи за повеќе од четири часа секој пат.
Ако проектор светилка за долго време да се работи, проекторот внатрешната слики систем може да емитираат многу топлина, овие топлина ќе доведе до проекторот внатрешноста на брзиот пораст во температурата, бидејќи проектор светилка ѕид кварц под висока температура услови ќе се произведуваат devitrification Феномен, што резултира со бели дамки, па многу отпор за да го запрете светлина пенетрација, така што на локалните областа на абнормални температура се зголеми, а со тоа да предизвика понатамошно проширување на devitrified област, така што светлината на брзиот пад, и е веројатно да доведе до сијалица експлозија.


Подробности

Номер На Модела:
ELPLP55
търговска марка:
ЛЮМЕНЫ И OEM-ПРОИЗВОДИТЕЛИТЕ
Дълъг Срок На Експлоатация:
добра яркост
Място на произход на стоките:
Гуангдонг, Китай (Континентален)
Живот На Лампата:
2500-3000H
Тип На Лампата:
Съвместим Гол Лампа
Гаранция:
180 дни
Дилатативно:
1-2 работни дни

Избор на купувачи

Чисто нов оригинален h421blm проектор балластная такса за EH-TW5900 / TW5910 / TW6000 / TW6000W/TW6100 / TW6100 проектор лампа на храна
 • Новинка

Чисто нов оригинален h421blm проектор балластная такса за EH-TW5900 / TW5910 / TW6000 / TW6000W/TW6100 / TW6100 проектор лампа на храна

120.00 BGN 114.00

Бренд Нови Оригинални H421 BLM проектор баласт одбор за ЕЈTW5900 / TW5910 / TW6000 / TW6000 W / TW6100 / TW6100 проектор светилка напојувањеПревозот : Експрес КурирВреме на испорака(нормална состојба)ЗемјаDHL57 дена Соединетите американски Држави , Канада , Австралија , Велика Британија , Франција , Германија , Шпанија , Италија , Европски Земји Итн.Јужна Кореја , Обединетите Арапски Емирати , Тајланд , Јапонија , Малезија , Мексико , Сингапур И Сл...

Оригинална лампа на проектора ЕО. J2101. 001 за ACER PD100 / PD100D / PD100P / PD100PD / PD100S / PD120 / PD120D / PD120P, PD120PD
 • Новинка

Оригинална лампа на проектора ЕО. J2101. 001 за ACER PD100 / PD100D / PD100P / PD100PD / PD100S / PD120 / PD120D / PD120P, PD120PD

145.60 BGN 138.00

Функција : Оригинални Голи СветилкаСветилка Модул : EC.J2101.001Светилка Живот : 2000h">>2000hWattage : 280 WПроектор / Проектори : За ACER PD100 / PD100 D / PD120 / PD120 D / XD1270 / XD1170 / XD170 DОписОригиналниот Проектор Крушка Светилка на ЕЗ.J2101.001 за ACER PD100 / PD100 D / PD100 P / PD100 PD / PD100 S / PD120 / PD120 D / PD120 P, PD120 PDСветилка МоделЕК.J2101.001Проектор : За ACER PD100 / PD100 D / PD100 P / PD100 PD / PD100 S / PD120 / PD120 D / PD120 P / PD120 PD / XD170 D / XD1170 D / XD1250 P / XD1270 D / XD1270 / XD1170Wattage200 WСветилка живот : > 2000 ЧасаТип : Оригинални Проектор светилка без домување1· ве Молиме да користите нашата превозот калкулатор за да дознаете вашиот превозот цена...

Подмяна на лампата на проектора 5J. J3V05. 001 за проектори на BENQ MX660 / MX711
 • Новинка

Подмяна на лампата на проектора 5J. J3V05. 001 за проектори на BENQ MX660 / MX711

65.60 BGN 62.00

Функција : Замена На Проектор СветилкаСветилка Модул : 5 J.J3 V05.001Светилка Живот : 2000h">>2000hWattage : 230 WПроектор / Проектори : За BENQ MX660 / MX711ОписЗамена на Проектор Светилка 5 J.J3 V05.001 за BENQ MX660 / MX711 ПроекториСветилка Модел 5 J.J3 V05.001Проектор : За BENQ MX660 / MX711Wattage230 WСветилка живот : > 2000 ЧасаТип : Замена на Проектор светилка со домување1· ве Молиме да користите нашата превозот калкулатор за да дознаете вашиот превозот цена...

Оригиналната гол лампа на проектора ЕО.JC600.001 за Acer P1101 P1201
 • Новинка

Оригиналната гол лампа на проектора ЕО.JC600.001 за Acer P1101 P1201

92.80 BGN 86.00

Сите наши проектор светилки се преземат строги проверки на квалитетот за зрак перформанси, врски, напони и runtime, па можете да им верувате за тоа да работат беспрекорно во вашиот проекција...

Висококачествена Проекторная лампа 9E.0CG03. 001 за BENQ SP870 с японски оригинален горелка phoenix lamp burner
 • Новинка

Висококачествена Проекторная лампа 9E.0CG03. 001 за BENQ SP870 с японски оригинален горелка phoenix lamp burner

153.60 BGN 146.00

Светилка Спец : Висок квалитет на Проектор светилкаСветилка Модел : 9 E.0 CG03.001Wattage : 350 ВатиСветилка Живот : 2500 часа">>2500 часаПроектор / Проектори : BENQ SP870ОписВисок квалитет на Проектор светилка 9 E.0 CG03.001 за BENQ SP870 со Јапонија феникс оригинални светилка режачСветилка Модел 9 E.0 CG03.001Проектор : За BENQ SP870Wattage350 WattsСветилка живот : > 2000 ЧасаТип : Висок квалитет на Проектор светилка со Јапонија феникс оригинални светилка режач1· ве Молиме да користите нашата превозот калкулатор за да дознаете вашиот превозот цена...

Висококачествена лампа на проектора 5J. J0405. 001 за BENQ MP776 / MP776ST / MP777 с японски оригинален горелка phoenix
 • Новинка

Висококачествена лампа на проектора 5J. J0405. 001 за BENQ MP776 / MP776ST / MP777 с японски оригинален горелка phoenix

121.60 BGN 116.00

Функција : Висок квалитет на Проектор светилкаСветилка Модул : 5 J.J0405.001Светилка Живот : 2000h">>2000hWattage : 280 WПроектор / Проектори : За BENQ MP776 / MP776 ST / MP777ОписВисок квалитет на Проектор светилка 5 J.J0405.001 за BENQ MP776 / MP776 ST / MP777 со Јапонија феникс оригинални светилка режачСветилка Модел 5 J.J0405.001Проектор : За BENQ MP776 / MP776 ST / MP777Wattage280 WattsСветилка живот : > 2000 ЧасаТип : Висок квалитет на Проектор светилка со Јапонија феникс оригинални светилка режач1· ве Молиме да користите нашата превозот калкулатор за да дознаете вашиот превозот цена...

Оригинална лампа на проектора ЕО. J1001. 001 за проектори ACER PD116P / PD116PD / PD521D / PD523 / PD523D / PD525 / PD525D
 • Новинка

Оригинална лампа на проектора ЕО. J1001. 001 за проектори ACER PD116P / PD116PD / PD521D / PD523 / PD523D / PD525 / PD525D

216.00 BGN 205.00

Функција : Оригинални Проектор СветилкаСветилка Модул : EC.J1001.001Светилка Живот : 2000h">>2000hWattage : 200 WПроектор / Проектори : За ACER PD116 P / PD116 PD / PD521 D / PD523 / PD523 D / PD525 / PD525 DОписОригиналниот Проектор Светилка на ЕЗ.J1001.001 за ACER PD116 P / PD116 PD / PD521 D / PD523 / PD523 D / PD525 / PD525 D ПроекториСветилка Модел на ЕЗ.J1001.001Проектор : За ACER PD116 P / PD116 PD / PD521 D / PD523 / PD523 D / PD525 / PD525 DWattage200 WСветилка живот : > 2000 ЧасаТип : Оригинални Проектор светилка со домување1· ве Молиме да користите нашата превозот калкулатор за да дознаете вашиот превозот цена...

Проектор съвместима лампа с нажежаема жичка с корпус GT60LP / 50023151 за проектори NEC GT5000 / GT6000 / GT6000R / GT5000G
 • Новинка

Проектор съвместима лампа с нажежаема жичка с корпус GT60LP / 50023151 за проектори NEC GT5000 / GT6000 / GT6000R / GT5000G

BGN 67.20

Проектор светилка бренд Име : f или NEC Проект или светилка Модел Num биде r : GT60 LPМесто на Потекло : КинаПакување Детали : во меур и кутијаВреме на испорака : рок од 24 часаНачин на плаќање : paypal, T / T, Western UnionМинимална Орде р Количина : 1 парчеСнабдување Способност : 10000 PC / M onthКвалитет Гаранција : 6 месеци гаранција Детален Опис на Производот1.Замена GT60 LP проектор светилка со домување2.Компатибилен Проектори модел : за GT5000 / GT6000 / GT6000 R / GT5000 G3.гаранција : 6 месеци4.Лам стр живот : 25 00 часот ние нудиме сите видови на лцд проектор светилки и да се обезбеди повеќе опции за да бидете задоволни клиенти...

Подмяна на лампата лампата ЕО.J1202.001 за проектори ACER PD113P / PD123 / PD123D / PH110 / PH113P
 • Новинка

Подмяна на лампата лампата ЕО.J1202.001 за проектори ACER PD113P / PD123 / PD123D / PH110 / PH113P

52.64 BGN 50.00

Функција : Замена Голи СветилкаСветилка Модул : EC.J1202.001Светилка Живот : 2000h">>2000hWattage : 200 WПроектор / Проектори : За ACER PD113 P / PD123 / PD123 D / PH110 / PH113 PОписЗамена на Проектор Крушка Светилка на ЕЗ.J1202.001 за ACER PD113 P / PD123 / PD123 D / PH110 / PH113 P ПроекториСветилка МоделЕК.J1202.001Проектор : За ACER PD113 P / PD123 / PD123 D / PH110 / PH113 PWattage200 WСветилка живот : > 2000 ЧасаТип : Замена на Проектор светилка без домување1· ве Молиме да користите нашата превозот калкулатор за да дознаете вашиот превозот цена...

VLT-XD8000LP съвместим проектор гола крушка за Mitsubishi WD8200U / XD8100U / UD8400U / UD8350U/GX-8000/ WD8200 / XD8000U проектор
 • Новинка

VLT-XD8000LP съвместим проектор гола крушка за Mitsubishi WD8200U / XD8100U / UD8400U / UD8350U/GX-8000/ WD8200 / XD8000U проектор

BGN 41.58

На VLTXD8000 LP е наменет како замена за употреба во Мицубиши бренд проектори ие замена светилки за алтернативни модели за проектирање наведени подолу : За Мицубиши WD8200 U / XD8100 U / UD8400 U / UD8350 U / GX8000 / WD8200 / XD8000 U Проектори1...

Висококачествена лампа на проектора 5J. 01201. 001 за BENQ MP510 с японски оригинален горелка phoenix
 • Новинка

Висококачествена лампа на проектора 5J. 01201. 001 за BENQ MP510 с японски оригинален горелка phoenix

136.00 BGN 129.00

Функција : Висок квалитет на Проектор светилкаСветилка Модул : 5 J.01201.001Светилка Живот : 2000h">>2000hWattage : 160 WПроектор / Проектори : За BENQ MP510ОписВисок квалитет на Проектор светилка 5 J.01201.001 за BENQ MP510 со Јапонија феникс оригинални светилка режачСветилка Модел 5 J.01201.001Проектор : За BENQ MP510Wattage160 WСветилка живот : > 2000 ЧасаТип : Висок квалитет на Проектор светилка со Јапонија феникс оригинални светилка режач1· ве Молиме да користите нашата превозот калкулатор за да дознаете вашиот превозот цена...

Подмяна на лампата лампата ЕО.J1001.001 за проектори ACER PD116P / PD116PD / PD521D / PD523 / PD523D / PD525 / PD525D
 • Новинка

Подмяна на лампата лампата ЕО.J1001.001 за проектори ACER PD116P / PD116PD / PD521D / PD523 / PD523D / PD525 / PD525D

47.84 BGN 45.00

Функција : Замена Голи СветилкаСветилка Модул : EC.J1001.001Светилка Живот : 2000h">>2000hWattage : 200 WПроектор / Проектори : За ACER PD116 P / PD116 PD / PD521 D / PD523 / PD523 D / PD525 / PD525 DОписЗамена на Проектор Крушка Светилка на ЕЗ.J1001.001 за ACER PD116 P / PD116 PD / PD521 D / PD523 / PD523 D / PD525 / PD525 D ПроекториСветилка МоделЕК.J1001.001Проектор : За ACER PD116 P / PD116 PD / PD521 D / PD523 / PD523 D / PD525 / PD525 DWattage200 WСветилка живот : > 2000 ЧасаТип : Замена на Проектор светилка без домување1· ве Молиме да користите нашата превозот калкулатор за да дознаете вашиот превозот цена...

Съвместима гола крушка P-VIP 150-180 / 1.0 E20. 6n TLPLV9 TLP-LV9 за проектор TOSHIBA TDP-SP1 лампа без черупка
 • Новинка

Съвместима гола крушка P-VIP 150-180 / 1.0 E20. 6n TLPLV9 TLP-LV9 за проектор TOSHIBA TDP-SP1 лампа без черупка

BGN 62.40

Компатибилен Гола Сијалица PVIP 150180 / 1.0 E20.6n TLPLV9 TLPLV9 за TOSHIBA TDPSP1 Проектор крушка светилка без домување бесплатен превозотСе КРИЕШЕ : Меркур СветилкиБрој на модел : TLPLV9 TLPLV9 / PVIP 150180 / 1.0 E20.6nis_customized : ДаПримена : Комерцијални,Инженеринг,Затворен,Професионални,ЕдрењеЗа нас : ПроизводителПрипаѓаат на : КомпатибилностКомпатибилност : проектор крушка светилка за TOSHIBA TDPSP1Се користи : бизнис,училиште,образование,домаКвалитет : со Висок квалитет со компатибиленСо Станбен или не : без домувањеПакување : 1 единица за секој обична кутија1...

съвместим проектор 5J.J3905. 001 гола крушка с нажежаема жичка за BENQ W7000 W7000+
 • Новинка

съвместим проектор 5J.J3905. 001 гола крушка с нажежаема жичка за BENQ W7000 W7000+

BGN 48.00

Светилка модел : 5 J.J3905.001моќност : UHP 300250 Wсе работи за BENQ : BENQ W7000 W7000+животен век : прибл 2000hrsГаранција : 180 деновицена за компатибилен проектор светилка со совршено осветлување, како photoesВИ БЛАГОДАРИМЕ ЗА ВАШАТА ПОСЕТА!

истински лампа на проектора SP. 8VH01GC01/ BL-FP190D за OPTOMA HD26 / PX3166/S310E/S315/S316/стилен компактен дизайн, w300/W310/W312/W316 / X315/X316
 • Новинка

истински лампа на проектора SP. 8VH01GC01/ BL-FP190D за OPTOMA HD26 / PX3166/S310E/S315/S316/стилен компактен дизайн, w300/W310/W312/W316 / X315/X316

BGN 144.00

вистински проектор светилка СП.8 VH01 GC01 / BLFP190 D за OPTOMA HD26 / PX3166 / S310 E / S315 / S316 / W300 / W310 / W312 / W316 / X315 / X316 Карактеристики : Тип На Светилкаоригиналниот светилка со домувањеP / Н СП.8 VH01 GC01 / СП.73701 GC01 / BLFP190 DСветилка WattsPVIP 190 / 0.8 E20.8Состојба100% новиЖивот време20003000hoursГаранцијаНа сите објекти е КК тестирани и се 120 дена гаранцијаКомпатибилен со ПроекториOPTOMA BR323 / BR326 / DH1008 / DH1009 / DS340 E / DS345 / DS346 / DW333 / DW345 / DW346 / DX342 / DX345 / DX346 / EH200 ST / DT1070 X / GT1070 XE / DT1080 / GT1080e / H182 A / HD141 X / HD26 / PX3166 / S310 E / S315 / S316 / W300 / W310 / W312 / W316 / X315 / X316Превозот : MOQ : 1piece / парчиња време на Испорака : рок од 12days по примиле исплата на Превозот : Од DHL,UPSот,Fed Ex.EMS итн...