Без Презрамки Коралови Абитуриентски Рокли Нагънат Сатен Над Коляното Директни Къса Мини Момичета Рокля Выпускное

Без Презрамки Коралови Абитуриентски Рокли Нагънат Сатен Над Коляното Директни Къса Мини Момичета Рокля Выпускное

BGN 106.00
-40 %
BGN 176.00

Брой продукти


Добредојдовте На Нашата Продавница
Почитувани Купувачи : Добредојдовте на нашата продавница! Ние сме професионални ОЕМ & ODM фабрика во Suzhou,Кинески најголемите венчаница& вечер фустан на пазарот . Ние се специјализираат во правењето на свадба се облекуваат,вечер фустан,матурски фустани..за години и ние имаме свои професионални и искусни работниот тим , Дизајн Елита,Професионална Шема Маркер ,Seamstresses······ Купи од нас , ќе добие 1)Професионална и enthusiasatic услуги на клиентите ; 2)Брзо ракување со времето на својата цел; 3)Безбеден и брз меѓународен превозот; 4)Високо квалитетен производ со разумна цена; 5)Темелна По продажба на услуги на клиентите; 6)Попуст од цената за редовно клиентите . 7) ОЕМ се Достапни, Купувачите Labels Прифати. 8) Trustful Плаќање од Страна на Зачувам, Western Union, Банкарски Трансфер, и др. 9) Без Минимум Цел Количество.
Напорна работа , само за вашиот совршен големиот ден !
Ова е стил на многу доброто фустан. Фустанот е изработен од мека и удобна ткаенина, кој открива природните облини на телото. Обликот е супер. Ние не само што може да се направи стандардна големина се облекуваат, но, исто така, може да се направи според вашите сопствени мерења. D на двоумете се повеќе да се земе на оваа високо-квалитетни фустан дома со најмалку пари. Вистински стоки ќе бидат 95% се исти со фотографијата.
1. Боја шема
2. Големина на табелата
Ве молиме изберете ја вашата големина
Како Да Се Измери
Рамо до подот Висина : Мерка од вашиот рамо до подот.
Целосна Биста : Мерка околу потполност дел на биста.
Половината : Прво се врзуваат парче лента или string околу природен дел од вашиот половината.Ова ќе биде вашиот торзото на најмалата точка. Остави низа во место додека да направите до крајот на вашиот мерки како што ќе им е потребно за референца со некои други мерења.
Хип : Земете мерење околу колковите во потполност точка, се земе предвид колку далеку надолу од половината дека сте мерење.
Надворешниот Нога : Мерка од стринг/лента околу вашата половината на подот. Ве молиме да се осигурате дека имате голем број на слични во висина на оние што имаат намера да се носат на вашата свадба ден.
Арм Должина : Мерка од вашиот рамо до зглобовите.
Пред Должина Рамо до Половината : Мерење од истата точка на рамото, одат надолу во текот на врвот на вашата брадавица до половината.
Должина на Рамо да биста : Мерка од врвот на рамото на брадавица.
Рамо до рамо : Мерка од вашиот рамо до рамо на назад .
Целосна Биста= инчи или сантиметри Половината= Колковите= Горниот Биста= Под Биста на Брадавица да Брадавица= Пред Должина Рамо до Биста= Рамо до Половината= Должина рамо до Рамо= Надворешниот Нога= (од половината на подот со вашата свадба чевлите) Рамо до Подот= (од рамо до подот со вашата свадба чевлите) Фустан во Боја=
Имајте на ум!
(1) ве Молиме следете ги мерење инструкции, и да се измери себе внимателно.


Подробности

Цвят:
Черно, Синьо, Златно, Сиво, Зелено, Цвят На Слонова Кост, Хакове, Оранжево, Розово, Лилаво, Червено, Сребърно, Бяло, Жълто, Шампанско
Размерът на САЩ:
2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 14 ВТ, 16 W, 16 W
Случай:
На бала
Тип Елемент:
Абитуриентски Рокли
Силует:
Хетеро
Отвор на вратата:
Без презрамки
Стил Ръкави:
С спущенным рамо
Вграден сутиен:
ДА
Украса:
Капакът
Реалните Изображения:
ДА
Тип Тъкани:
Атлас
търговска марка:
Суруимей
Материал:
Polyester
Влак:
Няма
Дължина На Роклята:
Над Коляното, Мини
Дължина ръкав(см):
Без ръкави
is_customized:
Yes
Номер На Модела:
R012
Талия:
Натурални
Цвят:
След като picuture или задължителен
Размер:
Standard or Custom Made
Място на произход на стоките:
Дзянсу, Китай (Континентален)
Специални Бележки:
Плюс Размер / Спешна Поръчка Моля Свържете Се С Нас

Избор на купувачи

Liyuke Pleat Prom Dress A Line Без Презрамки Вечерна Рокля С Дължина До Коляното Красив Колан Вечерни Рокли По Поръчка
 • Новинка

Liyuke Pleat Prom Dress A Line Без Презрамки Вечерна Рокля С Дължина До Коляното Красив Колан Вечерни Рокли По Поръчка

158.08 BGN 134.00

започнетекрајотПром ФустаниТопло Совети : 1 Сите фустани се направида цел кога ќе изберете Стандардна Големина, ве молиме референца нашата големина на табелата...

марокански кафтан нов стил за дълги рокли за абитуриентски бал 2018 V-образно деколте дупка отзад дължина на пода мъниста шифон вечерни рокли, вечерни рокли
 • Новинка

марокански кафтан нов стил за дълги рокли за абитуриентски бал 2018 V-образно деколте дупка отзад дължина на пода мъниста шифон вечерни рокли, вечерни рокли

BGN 270.40

мароко kaftan Нов Стил Долго Пром Фустани 2018 V Деколте Дупка Назад Кат Должина Beaded Chiffon Партија Фустани Вечер ФустаниПрепорачуваме ДизајниГолемина На ТабелатаБоја ШемаСовети : Како да се Измери1.Сите наши фустани се обичај фустан, па ние треба вашата точно мерење детали,ве Молиме да ни кажете детални мерења како што следува : 1.Целосна Биста= __ cm 2.Половината = __ cm 3.Колковите= __ 4 cm.Рамо до Подот = __ 5 cm...

Евтини абитуриентски рокли шифон с дълъг ръкав бяла дантела линия дължина на пода без гръб рокли за абитуриентски бал 2018 Vestido De Феста z91605
 • Новинка

Евтини абитуриентски рокли шифон с дълъг ръкав бяла дантела линия дължина на пода без гръб рокли за абитуриентски бал 2018 Vestido De Феста z91605

184.00 BGN 136.00

Ве молиме проверете повеќе детали за фустан1 Ние би сакале да испратите фустан picures на вашата email пораката пред испраќање на стоката, така што би можеле да утврдат ѓубре не ви се допаѓа и да го направиме совршен фустан кога ќе го добиете фустани...

Сега 2017 тъмно сини рокли, дълги къдри мъниста Cap ръкав сатенени дълги абитуриентски рокли вечерна рокля за абитуриентски бал
 • Новинка

Сега 2017 тъмно сини рокли, дълги къдри мъниста Cap ръкав сатенени дълги абитуриентски рокли вечерна рокля за абитуриентски бал

316.80 BGN 250.00

Сите се облекуваат во нашата продавница , тоа може да биде Обичај прави големината и бојата на кожата , љубезно не грижете се за тоа .Ние ќе го направи фустан нека сте задоволни,ако имате било какви прашања или барање, ве Молам дозволете ми да знам со порака или контактирајте ме на линија.Име на производ Вистински 2017 Темно Сина Пром фустани Долг Возбудува Beaded Капа Ракави Мека Сатен долго фустани за матура Матурска Вечер ФустанТкаениниBeadedРазубавувањето Мека СатенскиВграден ГрадникYesБојаСопствени боиГолеминаCustomголеминаMOQ1 парчеОлово времеОфсезона : 15 дена за некоја цел; Зафатенсезона : 20 дена за една цел.Начин На ПлаќањеAlipay ,Western Union, Банкарски Трансфер (Т / T), Money Gram, Виза Картичка, Master Card,ЕкспресDHL, UPSот, ТНТ, Fed Ex, Aramex, ПАТАРИНА.КонтактиWhats App : +86 13218172080Ако не можете да најдете стил ви се допаѓа во нашата колекција, ние може да се направи фустани во вашиот сопствен дизајн...

Черна Рокля За Абитуриентски Бал Shining Crystal Мъниста Дълги Русалка Рокля За Абитуриентски Бал, Официална Жените Рокля
 • Новинка

Черна Рокля За Абитуриентски Бал Shining Crystal Мъниста Дълги Русалка Рокля За Абитуриентски Бал, Официална Жените Рокля

272.00 BGN 190.00

Добредојдовте На Нашата ПродавницаПочитувани Купувачи : Добредојдовте на нашата продавница! Ние сме професионални ОЕМ & ODM фабрика во Suzhou,Кинески најголемите венчаница& вечер фустан на пазарот ...

2018 See Through Back Grey Prom Dresses С Къс Ръкав С Дължина До Пода Във Тюл Секси Дълги Вечерни Рокли Spacial Occasion Dress
 • Новинка

2018 See Through Back Grey Prom Dresses С Къс Ръкав С Дължина До Пода Във Тюл Секси Дълги Вечерни Рокли Spacial Occasion Dress

299.04 BGN 230.00

добредојдовте на нашата продавница2018 Види Преку Назад Сива Пром Фустани Кратко Sleeve Кат Должина Beading Tulle Секси Долги Вечерни Фустани Просторен Повод ФустанНапомена : 1) За стандардна големина, има САД, велика БРИТАНИЈА,ЕВРА големина, ве молиме да ни кажете јасно...

Ново секси малка черна рокля скъпа врата във тюл чрез шнурове назад къса рокля за абитуриентски бал вечерна рокля Vestidos de Baile
 • Новинка

Ново секси малка черна рокля скъпа врата във тюл чрез шнурове назад къса рокля за абитуриентски бал вечерна рокля Vestidos de Baile

264.38 BGN 204.00

добредојдовте на нашата продавницаНова Секси Малку Црн Фустан Душо Вратот Beadings Tulle Чипкаup Назад Краток Пром Фустан Партија Gown Vestidos де BaileНапомена : 1) За стандардна големина, има САД, велика БРИТАНИЈА,ЕВРА големина, ве молиме да ни кажете јасно...

Цветни Момичета Выпускное Рокля Органза Скъпа Ръчно Изработени Цветя Дъга Къси Предни Дълги Задни Абитуриентски Рокли
 • Новинка

Цветни Момичета Выпускное Рокля Органза Скъпа Ръчно Изработени Цветя Дъга Къси Предни Дълги Задни Абитуриентски Рокли

192.00 BGN 154.00

Добредојдовте На Нашата ПродавницаПочитувани Купувачи : Добредојдовте на нашата продавница! Ние сме професионални ОЕМ & ODM фабрика во Suzhou,Кинески најголемите венчаница& вечер фустан на пазарот ...

Брилянтна Скъпа Мъниста Бална Рокля За Абитуриентски Бал, Рокли 2017 Реалната Картина Тюл Дължина На Пода Без Ръкави, Закръглен Дълги Абитуриентски Рокли
 • Новинка

Брилянтна Скъпа Мъниста Бална Рокля За Абитуриентски Бал, Рокли 2017 Реалната Картина Тюл Дължина На Пода Без Ръкави, Закръглен Дълги Абитуриентски Рокли

BGN 204.80

1 остави порака во следната состојба : сакате сопствени направени големина и боја; да ни каже точниот датум треба да се облекуваат; имаат други барања во фустан детали2...

Слонова кост шифон дълги елегантни мъниста абитуриентски рокли 2018 облегалката съд влак дълги красиви абитуриентски рокли Vestido De Formatura z91809
 • Новинка

Слонова кост шифон дълги елегантни мъниста абитуриентски рокли 2018 облегалката съд влак дълги красиви абитуриентски рокли Vestido De Formatura z91809

193.60 BGN 143.00

Ве молиме проверете повеќе детали за фустан1 Ние би сакале да испратите фустан picures на вашата email пораката пред испраќање на стоката, така што би можеле да утврдат ѓубре не ви се допаѓа и да го направиме совршен фустан кога ќе го добиете фустани...

Robe de soiree New Long Prom Dresses 2017 О-образно деколте без ръкави A-Line с дължина до пода дантелено шифоновое вечерна рокля с колан
 • Новинка

Robe de soiree New Long Prom Dresses 2017 О-образно деколте без ръкави A-Line с дължина до пода дантелено шифоновое вечерна рокля с колан

BGN 238.40

Облека де соаре Нови Долго Пром Фустани 2017 ОВратот без Ракави АЛинија Кат Должина Чипка Chiffon Вечер Фустан Со ПојасПрепорачуваме ДизајниГолемина На ТабелатаБоја ШемаСовети : Како да се Измери1.Сите наши фустани се обичај фустан, па ние треба вашата точно мерење детали,ве Молиме да ни кажете детални мерења како што следува : 1.Целосна Биста= __ cm 2.Половината = __ cm 3.Колковите= __ 4 cm.Рамо до Подот = __ 5 cm...

Robe De Soiree Diamond Evening Party Dress реални снимки на голи цвят тюл champagne gold Party Occasion официално дълга вечерна рокля
 • Новинка

Robe De Soiree Diamond Evening Party Dress реални снимки на голи цвят тюл champagne gold Party Occasion официално дълга вечерна рокля

334.40 BGN 274.00

добредојдовте на нашата продавницаАко сакате да ја смените големината ве остави, ве молиме контактирајте со нас во рок од 24 часа по поставување на својата цел...

къса официална sweet 16 подпухнали teens glitter презрамки pageant party prom dresses светло синьо 2017 за момичета бална рокля H2806
 • Новинка

къса официална sweet 16 подпухнали teens glitter презрамки pageant party prom dresses светло синьо 2017 за момичета бална рокля H2806

57.44 BGN 57.00

1.Од компјутерските екрани имаат хроматските аберации, особено меѓу CRT екранот и LCD екран, ние не може да гарантира дека бојата на нашите производи ќе биде иста со фотографии што го видов.2...

Луксозни 2018 Абитуриентски Рокли Русалка Бретельки От Мъниста, Кристали Шампанско Дълго Выпускное Рокля Вечерни Рокли Вечерна Рокля
 • Новинка

Луксозни 2018 Абитуриентски Рокли Русалка Бретельки От Мъниста, Кристали Шампанско Дълго Выпускное Рокля Вечерни Рокли Вечерна Рокля

222.40 BGN 202.00

Зошто Да Изберете Su Zhou Huqiu Фустан Фабрика ?Ние сме биле ангажирани во производството и извозот свадба & Мода Фустани за повеќе од 10 години...

Зелено розово сребро абитуриентски рокли къси евтини партия Homecoming Dress дантела плюс размер вечерни рокли, сатенени Vestidos de Gala
 • Новинка

Зелено розово сребро абитуриентски рокли къси евтини партия Homecoming Dress дантела плюс размер вечерни рокли, сатенени Vestidos de Gala

187.20 BGN 150.00

Опис на производотЗелена Розова Сребро Пром Фустани Краток Евтини Партија враќањето дома Фустан од Чипка Плус Големина Формално Вечер Фустани Сатен Vestidos де ГалаСтандардна Големина Графикони : Ако големината е начин на исклучување стандардна големина , можете да ве молиме изберете било стандардна големина кога наредил, а потоа напишете го вашиот мерења детали во полето за пораки кога се врши плаќање.Мерење е многу важно за изработка на облека,па затоа треба да се провери вашиот мерење (вклучувајќи биста ,половината,колковите,рамо до подот,heigth на чевли ect)јасно .Исто така, можете да го напуштите вашиот сопствен мерење од страна на email пораки или да разговарате со нашите продавач онлајн.Големина На Топ ЛиститеПроверете Боја на топ Листите , изберете боја што ви се допаѓа , а потоа ја напушти боја бројПревозот ВремеЗадоволството на клиентите ве Молиме не двоумете се да не контактирате доколку имате какви било прашања или проблеми пред или по купувањето...